29 Eylül 2016 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

29 Eylül 2016 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ankara Sanayi Odası Büyükelçilere Resepsiyon Verdi
Ankara Sanayi Odası Büyükelçilere Resepsiyon Verdi
ANKARA (İHA) – Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, “Türkiye ekonomisinin güçlü olması Avrupa’nın güvenliği açısından da büyük önem taşımaktadır.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Budak Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, "Türkiye, kişi başına turizm harcamaları yüzde 9,5 gerilemesine rağmen, turist kaybı yüzde 32'lere çıktı.
Yunanistan 2017 Bütçe Tasarısı Yunanistan'ın 2017 yılı için bütçe tasarısında ekonomik büyüme hedefinin yüzde 2,7 olarak belirlendiği bildirildi.
Fed Yönetim Kurulu Üyesi Powell Açıklaması
Fed Yönetim Kurulu Üyesi Powell Açıklaması
ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Jerome Powell, bankanın, zayıf küresel ekonomi nedeniyle sabırlı davranmaya devam edebileceğini söyledi.
Aso'nun Geleneksel Büyükelçiler Resepsiyonu Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, 15 Temmuz sonrasında Türkiye ile ilgili oluşturulmak istenen algının farkında olduklarını belirterek, "Türkiy..
Denizli Ticaret Borsası Denizli Ticaret Borsasında (DTB) çerezlik çiğ ay çekirdeğinin kilogramı 4,44-4,79 liradan işlem gördü.
Yakıt Hücresi Teknolojisiyle Çalışan Yolcu Uçağı İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi Alman Havacılık ve Uzay Merkezi (DLR) tarafından geleceğin temiz, sessiz ve enerji tasarruflu uçaklarının prtototip..
ABDde Tren Kazası
ABD'de Tren Kazası
NEW ABD'nin New Jersey eyaletinde meydana gelen tren kazasında bir kişinin öldüğü 100'den fazla kişininse yaralandığı bildirildi.
Kansas City Fed Başkanı George Açıklaması Kansas City Fed Başkanı Esther George, ikinci çeyrek büyüme verisinin ABD ekonomisindeki iyileşmenin sürdüğünü teyit ettiğini söyledi.
Almus ve Köklüce Hidroelektrik Santrallerinin Özelleştirme İhalesi Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Almus ve Köklüce hidroelektrik santrallerinin özelleştirme ihalesinde, en yüksek teklifi, 7..
Manisa Ticaret Borsası Manisa Ticaret Borsasında çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı 2,70-3,80 liradan satıldı.
Borsa Günü Düşüşle Kapattı Borsa günü yüzde 0,77’lik düşüşle tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 600,97 puan azalışla 77.076,80 puandan kapandı.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler
Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI DEĞİŞİM 1 - AFYON 5,81 2 - LOGO 4,67 3 - DEVA 3,44 4 -...
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 594 milyar lira olarak hesaplandı.
Fetö Tartışmaları, ATOyu Basın Mensuplarına Kapattı
Fetö Tartışmaları, ATO'yu Basın Mensuplarına Kapattı
Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) kaynak sağladığı gerekçesiyle el konulan Bank Asya’ya 17/25 Aralık’tan sonra Fetullah Gülen’in çağrısıyla para aktardığı tartışılan Adana Ticaret Odası’nın (ATO) Eylül ayı olağan meclis...
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,77 düşüşle 77.076,80 puandan tamamladı.
AB'den Almanya'ya "Yol Ücreti" Davası Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Almanya'nın uygulamayı planladığı otoyol ücretleri düzenlemesine yönelik Avrupa Adalet Divanı'nda dava açacağını bildirdi.
Beydağ Organik Tarımla Öne Çıkıyor İzmir'in Beydağ ilçesinde organik tarıma geçen üreticilere sertifika verildi.
Paris Otomobil Fuarı Renault, Paris Otomobil Fuarı'nda, Türkiye'de üretilen yeni Megane Sedan ve konsept otomobil TREZOR'un dünya promiyerini gerçekleştirdi.
Rusya, Opec Kararına Eşlik Etmeye Hazır Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) petrol üretimine dair atacağı ortak adımlara eşlik etmeye hazır oldukla..
Aydın Ticaret Borsası Aydın Ticaret Borsasında kuru incirin kilogramı 6,15-10,50 liradan satıldı.
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB) buğdayın kilogramı, 0,77-0,83 liradan satıldı.
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: ÇARŞAMBA PERŞEMBE Alış Satış Alış Satış ..
Doğalgaz Faturası 2,5 Milyar Lira Azalacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının 1 Ekim'den itibaren geçerli olacak yüzde 10 seviyesindeki doğalgaz indirimiyle 2017'de ödenecek fatura 2,5 mi..
Sosyal Fayda Zirvesi İstanbul'da Düzenlendi Türk Telekom'un desteklediği Sosyal Fayda Zirvesi, "Bugün bağlanalım. Yarını yaratalım" temasıyla gerçekleştirildi.
New York Borsası Düşüşle Açıldı NEW New York borsası, petrol fiyatlarının dünkü kazançlarını yitirmesiyle güne satış ağırlıklı başladı.
Tarsim'den Zarar Gören Üreticiye 850 Milyon TL Ödeme Tarım Sigortaları Havuzu’ndan (TARSİM) yapılan açıklamada, üreticilere yapılan hasar ödemelerinin başladığı ve hızla devam ettiği belirtil..
Elazığ'da Üzüm Hasadı Türkiye'nin önemli üzüm üretim merkezlerinden Elazığ'da üzüm hasadı başladı.
Türktraktörden İtalya Milli Günü Ziyareti
Türktraktör'den İtalya Milli Günü Ziyareti
TürkTraktör Genel Müdürü Marco Votta, EXPO 2016 Antalya'da düzenlenen İtalya Milli Günü'nde açılışı yapılan İtalya Bahçesi'ni, üst düzey İtalya heyeti ile ziyaret etti.
Dünyanın Gözü Bu Merkezde
Dünyanın Gözü Bu Merkezde
Eskişehir’in Alpu ilçesinde bulunan ve şimdiden birçok ülke tarafından tamamlanması merakla beklenen Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi’nin (URAYSİM) yapımına başlandı.
Altının Kilogramı 127 Bin 500 Liraya Yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMTP) altının kilogramı 127 bin 500 liraya yükseldi.
Erzurum Ticaret Borsası
Erzurum Ticaret Borsası
Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 25 ila 50,93 liradan satıldı.
ABD İkinci Çeyrekte Yüzde 1,4 Büyüdü ABD ekonomisinin ikinci çeyreğe ilişkin büyüme verisi yüzde 1,1'den yüzde 1,4'e revize edildi.
Sakarya Ticaret Borsası Sakarya Ticaret Borsasında (STB) iç fındığın kilogramı ortalama 27,02 liradan satıldı.
Moody's'in Türkiye Kararı Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye kararına ilişkin, "Tankla tüfekle yap..
» 1 2 3 4 5