28 Eylül 2016 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

28 Eylül 2016 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tutuklanan Oda Başkanının Yerine Seçim Yapıldı Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan Denizli Ticaret Odası Başka..
ABD Senatosu Geçici Bütçeyi Onayladı WASHINGTON (AA) – ABD Senatosu, ülkedeki federal kurumların 9 Aralık 2016'ya kadar açık kalmasını sağlayacak geçici bütçe tasarısını kabul etti.
New York Borsası Yükselişle Kapandı NEW New York borsası, petrol fiyatlarındaki hızlı artışla günü yükselişle tamamladı.
Blackberry, Kanada'da Donanım Üretimini Durdurdu Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry, portföyündeki telefonların iç donanımlarını Kanada'da üretmeye son verdiğini açıkladı.
IMF Başkanı Lagarde Açıklaması NEW Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel ekonomideki yavaşlığın önlenmesi için ülkeler arasında ticaretin artması gerektiği çağrısınd..
Yunanistan'da Enerji Zirvesi İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz, "İsrail münhasır ekonomik bölgesinde 3 bin milyar metreküpten fazla doğalgaz potansiyeli bulunuyor.
Fed Başkanı Yellen: Ekonomi Yıl Sonunda Faiz Artırılmasına Hazır Görünüyor Yellen, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'nde Fed'in ticari bankalara yönelik düzenlemeleri hakkın..
Avrupa Borsaları Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı.
Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tosyalı Açıklaması Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, "Moody's'in kararı bizi hiç ilgilendirmiyor.
Katılım Bankacılığında Ürün Çeşitliliği Önemli" Türkiye Finans Katılım Bankası Hazineden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, "Katılım bankacılığında en önemli noktalardan biri, ürün çe..
Sorgun'da Patates Hasadı Yozgat'ın Sorgun ilçesinde alternatif ürün kapsamında ekimi yapılan patates hasadına başlandı.
Boeing'den Fas'a Milyar Dolarlık Yatırım Boeing şirketinin, Fas hükümeti ile havacılık alanında 1 milyar dolarlık anlaşma imzalandığı bildirildi.
Denizli Ticaret Borsası Denizli Ticaret Borsasında (DTB) çerezlik çiğ ay çekirdeğinin kilogramı 5,38 liradan satıldı.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 23,30 ila 37,04 liradan satıldı.
Tcmb Başkanı Çetinkaya (2) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, gelecek dönemde gerek küresel gerek yerel ölçekte etraflıca çalışılması gereken konulardan birinin..
Tcmb Başkanı Çetinkaya (3) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, sağlam temellere dayanan ülke ekonomisinin orta ve uzun vadede olumlu ayrışması beklendiğini söyle..
Iso Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan: "Yatırım Için Bankalar Faizleri Düşürmeli" İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, sürdürülebilir büyüme için özel sektörün yat..
Çeltik Verimliliğinde Bafra Dünya Birincisi
Çeltik Verimliliğinde Bafra Dünya Birincisi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, dünyada çeltiğin ortalama verimliliğinin 450 kilogram olduğunu, Bafra ilçesinin ise 850 kilograma kadar çıktığını ve Bafra’nın çeltik verimliliğinde dünya...
Aydın Ticaret Borsası Aydın Ticaret Borsası'nda kuru incirin kilogramı 7,50 liradan satıldı.
Bakanlıktan Yapı Kredi'ye Ceza Yapı ve Kredi Bankası AŞ, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yargı yolu açık olmak üzere 116 milyon 254 bin 138 lira idari para cezası tebliğ edildiğini duy..
İso Başkanı Bahçıvan, Finans Dünyasından Üretim İçin Destek İstedi
İso Başkanı Bahçıvan, Finans Dünyasından Üretim İçin Destek İstedi
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, finans dünyasıyla reel sektör arasında üretimi destekleyecek yakınlaşmanın halen kurulamadığına dikkat çekerek "Üretim odaklı yeni ekonomi hikayemizde...
Deutsche Börse ve Londra Borsası Birleşmesine AB İncelemesi BRÜKSEL(AA) - Avrupa Birliği (AB), Almanya'daki Deutsche Börse (DB) ile Londra Borsası'nın (LSE) birleşme girişimine yönelik incele..
Borsa Günü Yükselişle Kapattı Borsa günü yüzde 0,67’lik yükselişle tamamladı.
ABD'nin Haftalık Petrol Stokları Azaldı NEW ABD'de haftalık ham petrol stokları 1,9 milyon varil azaldı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 517,11 puan artışla 77.677,78 puandan kapandı.
Samsun Tarım Fuarı Açıldı
Samsun Tarım Fuarı' Açıldı
Karadeniz Bölgesi’nin en büyük tarım fuarı olma özelliğini taşıyan "Samsun Tarım Fuarı 2016" düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.
Çetinkaya: "Parasal Genişleme Tek Başına İstikrarlı Büyümeyi Sağlayamaz" Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, İSO Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada parasal genişlemenin tek başına ist..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 598 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 126,90 lira oldu.
Bursa Ticaret Borsası Bursa Ticaret Borsasında, karkas kuzu etinin kilogramı ortalama 29 liradan satıldı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,67 yükselişle 77.677,78 puandan tamamladı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, Antalya'da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, beş aylık dönem içeresinde EXPO 2016 Antalya'yı yerli ve yabancı 3 milyon 280 bin kişinin zi..
Büyüközer: "Piyasadaki Ürünler Müslümanlara Göre Üretilmiyor" GİMDES Başkanı Büyüközer, piyasaya arz edilen ürünlerin tamamı Müslümanların inançlarına dikkat edilerek üretilmediğini söyledi.
Tcmb Başkanı Çetinkaya: (3) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, sağlam temellere dayanan ülke ekonomisinin orta ve uzun vadede olumlu ayrışması beklendiğini söyl..
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: SALI ÇARŞAMBA Alış Satış Alış Satış 24..
Tcmb Başkanı Çetinkaya: (2) Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, gelecek dönemde gerek küresel gerek yerel ölçekte etraflıca çalışılması gereken konulardan birini..
Balıkesire 100 Milyon Dolarlık Yatırım
Balıkesir'e 100 Milyon Dolarlık Yatırım
Balıkesir’e 100 milyon dolarlık yatırımla kurulacak AVM’nin temeli törenle atıldı.
Yatırım İçin Bankalar Faizleri Düşürmeli" İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, sürdürülebilir büyüme için özel sektörün yatırım finansmanına uygun maliyetle eriş..
» 1 2 3 4 5