27 Eylül 2016 Salı Günü Ekonomi Haberleri

27 Eylül 2016 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan Açıklaması
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan Açıklaması
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kamu İhale Kanunu'nun güncellenebilir, değiştirilebilir ve dinamik olması gerektiğini belirterek, "Kamu İhale Kanunu, bizim önümüzde engel olmamalı ki...
Ttso Başkanı Günay, Moodysin Kredi Notu Kararını Değerlendirdi
Ttso Başkanı Günay, Moody's'in Kredi Notu Kararını Değerlendirdi
Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in Türkiye’nin kredi notuna ilişkin kararını "Yeni bir darbe"...
İntes Başkanı Koloğlu Açıklaması Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Celal Koloğlu, hükümetin ekonomi, yapısal reformlar ve çalışma hayatında alacağı kararları deste..
Türkiye-Katar Ticari İlişkileri Katar Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Muhammed bin Ahmed bin Tavar, Türkiye ile ekonomik ve ticari ilişkilerin büyük oranda geliştiğini belirtti.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 22,50 ila 50,93 liradan satıldı.
Avrupa Borsaları Stoxx Europe 600 Hariç Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları günü, Stoxx Europe 600 hariç düşüşle tamamladı.
Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısı Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı sona erdi.
Akbank'ın Ertelemeli Kredisi Şimdi 48 Ay Vadeli Akbank'ın, ödemelere 2017'de başlama fırsatı sunduğu kredi kampanyasında vadeler 48 ay oldu.
ABD'de Tüketici Güveni 9 Yılın Zirvesinde ABD'de Tüketici Güven Endeksi eylülde 104,1'e çıkarak son 9 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
Manisa Ticaret Borsası Manisa Ticaret Borsasında çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı 2,70-3,80 liradan satıldı.
Burdurda '62. Pancar Alım Kampanyası' Başladı
Burdur'da "62. Pancar Alım Kampanyası" Başladı
Burdur Şeker Fabrikası'nda "62. Pancar Alım Kampanyası" törenle başladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 434,93 puan artışla 77.160,67 puandan kapandı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 594 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren 10 hisse senedi ile değişim oranları şöyle: ..
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Moskova'da Temaslarda Bulundu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Rusya Bayındırlık, Konut ve Kamu Hizmetleri Bakan Yardımcısı..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk 10 hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsa Günü Yükselişle Kapattı Borsa günü yüzde 0,57’lik yükselişle tamamladı.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsa Günü 77 Bin Puanın Üzerinde Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,57 yükselişle 77.160,67 puandan tamamladı.
Girişimci Kadınlar Projesi
Girişimci Kadınlar Projesi
Kırsalın Doğal Pazarı Girişimci Kadınlar projesine ilişkin toplantı düzenlendi.
Londra'dan Türk Şirketine Prestijli Ödül İstanbul merkezli Türk şirketi Adba International, Londra'da Customer Experience Champion (CXC) Awards'da ödüle layık görüldü.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 127,25 lira oldu.
Hazine, Piyasaya 3 Milyar 955 Milyon Lira Borçlandı Hazine, bugün düzenlediği 2 tahvil ihalesinde piyasaya toplam 3 milyar 955,6 milyon lira borçlandı.
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: PAZARTESİ SALI Alış Satış Alış Satış 2..
Antakya Ticaret Borsası Antakya Ticaret Borsası'nda pamuğun kilogramı en yüksek 1,80 liradan satıldı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan Açıklaması Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Türkiye Cumhuriyeti'nin, KKTC'nin varlığı, güvenliği, hakları ve refahı i..
Aa Finans Terminali 4 Yaşında Anadolu Ajansı'nın (AA) 100. Yıl Vizyonu çerçevesinde geliştirdiği AA Finans Terminali 4'üncü yılını geride bıraktı.
Vestel'e Ar-Ge'de İki Ödül Vestel, 5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında verilen Ar-Ge ödüllerinde, faaliyet gösterdiği elektronik sektöründe "En İyi Ar-Ge Merkezi" seçilirken, 2..
IMF Dünya Ekonomik Görünüm Raporu Uluslararası Para Fonu (IMF) Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nun Ekim 2016 sayısına ilişkin analitik bölümleri yayınladı.
New York Borsası Düşüşle Açıldı NEW New York borsası, petrol fiyatlarındaki düşüşün piyasalarda yarattığı olumsuz havayla güne satış ağırlıklı başladı.
15. Uluslararası Enerji Forumu Cezayir'de Başladı Bakanlar düzeyinde gerçekleşen "15. Uluslararası Enerji Forumu" Cezayir'in ev sahipliğinde başladı.
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB) buğdayın kilogramı, 0,78-0,83 liradan satıldı.
Toplu Yemek Devi Tarlaya İndi
Toplu Yemek Devi 'Tarlaya' İndi
Türkiye'nin lider toplu yemek firması Sofra/Compass Group Türkiye tarladaki ürününü hak ettiği fiyata satmakta zorlanan çiftçileri sevindirecek bir karara imza attı.
Düzce Ticaret Borsası Düzce Ticaret Borsasında kabuklu tombul fındığın (levant) kilogramı ortalama 13,91 liradan satıldı.
Altının Kilogramı 127 Bin 700 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMTP) altının kilogramı 127 bin 700 liraya geriledi.
Arçelik'in Ar-Ge Merkezlerine Ödül Arçelik Ar-Ge merkezleri, 5. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi kapsamında "Türkiye'nin En Başarılı Ar-Ge Merkezi" ödülüne layık görüldü.
Suudi Arabistan'da Maaşlara Tırpan Suudi Arabistan'da Kral Selman Bin Abdülaziz tarafından onaylanan kararname ile birinci derece devlet memurlarının maaşlarının düşürülmesi kararlaştırıldı.
Çinlilere Bulgurlu Yemekler Yapıyor Marco Polo Otel Grubu Yiyecek İçecek Direktörü Birol Dinçli'nin oluşturduğu menüler Chengdu ve Foshan şehirlerindeki otellerde hem Çinli gazeteciler hem de..
» 1 2 3 4 5