26 Eylül 2016 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

26 Eylül 2016 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çaykur Ağustos Ayında Aldığı Yaş Çayların Bedellerini Ödüyor.
Çaykur Ağustos Ayında Aldığı Yaş Çayların Bedellerini Ödüyor.
ÇAYKUR Ağustos ayı içerisinde aldığı yaş çay bedellerini ödüyor.
ABD'de Birinci El Konut Satışları Beklentiden İyi ABD'de birinci el konut satışları, ağustosta yüzde 7,6 azalmasına karşın beklentinin üstünde gerçekleşti.
Denizli Ticaret Borsası
Denizli Ticaret Borsası
Denizli Ticaret Borsasında (DTB) çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı 5,90 liradan işlem gördü.
Avrupa Borsaları Günü Düşüşle Kapattı Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı.
Ecb Başkanı Draghi Açıklaması Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Mario Draghi, "İngiltere'nin AB'den ayrılma kararı alması sonrasında gelen veriler ışığında, Avro Bölgesi ekonomisi, küresel ..
Türkiye Hala Yatırım Yapılabilir Ülke Konumundadır" Japon kredi derecelendirme kuruluşu Japan Credit Rating (JCR) Eurasia Başkanı Orhan Ökmen, Moody's'in not indirim kararından sonra Türkiye'..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 591 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsa Günü Sert Düşüşle Kapattı Borsa günü yüzde 3,08’lik düşüşle tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 3.030,71 puan azalışla 76.725,73 puandan kapandı.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsada Endekslerin Değişimi
Borsada Endekslerin Değişimi
Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.KAPANIŞ DÜŞÜK YÜKSEK SON DEĞİŞİM ADET HACİM BIST BANKA...
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,80 düşüşle 76.725,73 puandan tamamladı.
Sakarya Ticaret Borsası
Sakarya Ticaret Borsası
Sakarya Ticaret Borsasında (STB) iç fındığın kilogramı ortalama 25,62 liradan satıldı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 128,60 lira oldu.
Çaykur'da Yaş Çay Bedeli Ödemeleri ÇAYKUR'un, üreticilere ağustos ayı yaş çay bedeli olan 162 milyon 84 bin 249 lirayı ödemeye başladığı bildirildi.
Türkiye artık dünya standartlarında şefler yetiştirebilecek
Türkiye artık dünya standartlarında şefler yetiştirebilecek
20 ülkede Türkiye'ye başarı kazandırmış Milli Şef Serkan Bozkurt, kurduğu Chef's Table Mutfak Akademisi'nin, tüm dünyada geçerli Uluslararası Yeterlilik Diploması'nı Türkiye'de vermeye...
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, cuma günkü ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: CUMA PAZARTESİ Alış Satış Alış Satış ..
Liderler Lüleburgazda Buluştu
Liderler Lüleburgaz'da Buluştu
Lüleburgaz Belediyesi tarafından 2016 Kadın Yılı kapsamında hem kadınların hem erkeklerin iş dünyasına katılımını artırmak için Liderler Buluşması düzenlendi.
İsrail'den Ürdüne Doğalgaz Satışına Yönelik Anlaşma Amerikan Noble Enerji şirketi, İsrail'in Leviathan sahasında üreteceği gazı Ürdün'e satmak üzere anlaşma imzaladığını açıkladı.
Altının Kilogramı 128 Bin 50 Liraya Yükseldi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMTP) altının kilogramı 128 bin 50 liraya yükseldi.
Moodysin Türkiyenin Kredi Notunu Revize Etmesi
Moody's'in Türkiye'nin Kredi Notunu Revize Etmesi
Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in Türkiye'nin kredi notuna ilişkin kararının ekonomik gerekçeleri olmayan siyasi bir karar olduğunu...
Şişecam, Tse ile Stratejik İşbirliği Protokolü İmzaladı
Şişecam, Tse ile Stratejik İşbirliği Protokolü İmzaladı
Türkiye’nin önemli kuruluşlarından biri olan Şişecam,üretim standardını yükseltmek ve daha kaliteli hale getirmek amacıyla TSE ile stratejik işbirliği protokolü imzaladı.
Nn Group'tan İlk Yarıda 335 Milyon Avro Net Kar NN Group, yılın ilk yarısında 335 milyon avro net kar elde etti.
Ifc'den 2016'da Türkiye'ye 1,8 Milyar Dolar Yatırım İSTANBUL(AA) - Dünya Bankası Grubu üyesi Uluslararası Finans Kurumu (IFC), 2016 mali yılını Türkiye'de özel sektöre toplam 1, 8 milyar dola..
Şimşek'ten Moody's Değerlendirmesi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Moody’s’in not indirimine rağmen hazine ihalelerine güçlü talep geldiğini söyledi.
Kapasite Kullanımı 5 Yılın Zirvesinde İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanımı, eylülde bir önceki aya göre 1,4 puan artışla yaklaşık 5 yılın zirvesi olan yüzde 76,6'ya yükseldi.
Türsab ve Bayındır Sağlık Grubundan İş Birliği
Türsab ve Bayındır Sağlık Grubu'ndan İş Birliği
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy "Avrupa Birliği (AB) pazarında 65 milyar avroluk pazar payı olan sağlık turizminden Türkiye olarak yüzde 10 pay sahibi olmaya çalışıyoruz.
» 1 2 3 4