20 Eylül 2016 Salı Günü Politika Haberleri

20 Eylül 2016 Salı Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Dışişleri Bakanlığından Bosna Hersek Açıklaması
Dışişleri Bakanlığından 'Bosna Hersek' Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliği’ne tam üyelik için başvuran Bosna Hersek’in müracaatının kabul edilmesi hakkında açıklama yayımladı.
Avrupa Bölgeler Meclisi Sekreteri Mori'den CHP'ye Ziyaret Avrupa Bölgeler Meclisi Genel Sekreteri Mathieu Mori, CHP'yi ziyaret etti.
MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması
MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Hangi bunalımla sınanıyor, hangi gerilimde yoruluyorsak, zahmet edip eğitime kafa yormadığımızdandır.
Bahçeli: "Eğitim, Huzur ve Kardeşlik Sigortasıdır" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Hangi bunalımla sınanıyor, hangi gerilimde yoruluyorsak, zahmet edip eğitime kafa yormadığımızdandır.
Meclis Başkanı Kahraman ve Bakan Müezzinoğlu, Birlik Vakfı Şube Başkanının Cenazesine Katıldı
Meclis Başkanı Kahraman ve Bakan Müezzinoğlu, Birlik Vakfı Şube Başkanı'nın Cenazesine Katıldı
TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Birlik Vakfı Edirne Şube Başkanı Halil Şervanlı’nın Edirne’deki cenaze törenine katıldı.
Bakan Müezzinoğlu: 'Yedek Milletvekilliğini Bir An Önce Oturtmak Gerekiyor'
Bakan Müezzinoğlu: "Yedek Milletvekilliğini Bir An Önce Oturtmak Gerekiyor"
EDİRNE (İHA) – TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne’de yedek milletvekilliği ile ilgili açıklamada bulundu.
Başbakan Yıldırım "Pul" Sergisini Gezdi Başbakan Binali Yıldırım, Dünya Posta Kongresi’nin açılış töreninin ardından “Pul” sergisini gezdi.
Başbakan Yıldırım: "Asgari Ücret Bin 300 Liranın Altına Düşmeyecek" Başbakan Binali Yıldırım , "Asgari ücret bin 300 liranın altına düşmeyecek, çalışma yapıldı" dedi.
Maliye Bakanı Naci Ağbal Açıklaması
Maliye Bakanı Naci Ağbal Açıklaması
Maliye Bakanı Naci Ağbal, 15 Temmuz darbe girişiminin bazı şeyleri yeniden gösterdiğini belirterek, “Milli birlik ve beraberliğimiz her şeyin üzerinde” dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Turan Açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Meydanlarda Zekeriya Öz'e övgüler düzen, hukuksuz bir şekilde elde edilmiş ses kayıtlarını grup toplantıl..
AK Parti'de Kamp Tarihi Belli Oldu AK Parti'nin 25. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, 21-23 Ekim'de Afyonkarahisar'da yapılacak.
Başbakan Yıldırım Dünya Posta Kongresi'nde Konuştu Dünya Posta Birliği tarafından düzenlenen 26. Dünya Posta Kongresi’nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, kongrenin bazı fırsatçı çevreler ta..
Kılıçdaroğlu, Bolamana Hayran Kaldı
Kılıçdaroğlu, Bolaman'a Hayran Kaldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu’nun Fatsa ilçesi Bolaman Mahallesi’nde Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın ailesine ait olan tarihi Hazinedaroğlu Konağı’nda kendi onuruna...
MHP Grup Başkanvekili Akçay Açıklaması Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM’nin açılıp kapatılmasına ilişkin olarak, “Türkiye’deki darbe girişimini dünya alem ..
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Marmaray Kazası ile İlgili Açıklama Yaptı. IHAAW163715-SIY/20-09-2016 - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Marma..
TBMM Eski Hizmet Binasında Yıkım Çalışması TBMM'nin yeni hizmet binasının devreye girmesinden sonra boş olan eski hizmet binasında yıkım çalışmalarına başlandı.
Bakan Ağbaldan Kredi Kartı Taksitleri ve Tedes Açıklaması
Bakan Ağbal'dan Kredi Kartı Taksitleri ve Tedes Açıklaması
Maliye Bakanı Naci Ağbal, kredi kart taksitlerinin yükseltilmesi ve Elektronik Denetleme Sistemleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Bakan Tüfenkci: 'İslam ile Terör Asla ve Asla Yan Yana Getirilemez'
Bakan Tüfenkci: "İslam ile Terör Asla ve Asla Yan Yana Getirilemez"
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İslamafobik yaklaşımlarla Müslümanların sivilleri katleden, kafa kesen teröristler olarak gösterildiğini belirterek, "İslam ile terör asla ve asla yan yana getirilemez” dedi.
Kılıçdaroğlundan Çocuklara 'Yaramazlık Yapın' Tavsiyesi
Kılıçdaroğlu'ndan Çocuklara "Yaramazlık Yapın" Tavsiyesi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu’da okul açılışında yaptığı konuşmada çocuklara seslenerek, “Sakın uslu durmayın, yaramazlık yapın.
Kılıçdaroğlu: 'İstikrarlı, Düzenli Bir Fındık Politikasının Oluşturulması Lazım'
Kılıçdaroğlu: "İstikrarlı, Düzenli Bir Fındık Politikasının Oluşturulması Lazım"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, istikrarlı, düzenli bir fındık politikasının oluşturulması gerektiğini söyledi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Konya'da Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Yıllarca bir yandan PKK terör örgütü ile mücadele ettik, bir yandan da ekonomiyi büyüttük. Türkiye ender..
TBMM Başkanvekili Hamzaçebi'nin Kabulü TBMM Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Avrupa Bölgeler Meclisi Başkanı Hande Bozatlı ve beraberindeki heyeti kabul etti.
MHP Grup Başkanvekili Akçay Açıklaması MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Türkiyenin teröre karşı verdiği amansız mücadelenin uzantısı olarak Suriye'deki terör unsurlarıyla mücadelenin devam..
TBMMde Yıkım Çalışmaları Başladı
TBMM'de Yıkım Çalışmaları Başladı
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yıkım çalışmaları başladı.
Bakan Işık Eskişehir'e Geliyor Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, açılış töreni ve ziyaret için yarın Eskişehir’e geliyor.
Irak ve Suriye Tezkeresi TBMM'de Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na sunuld..
CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "KHK'lar üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
AK Parti Denizli Milletvekili Tin Açıklaması AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye'nin, terörle boğuşan bir ülke olmaktan kurtuluncaya kadar tüm unsurlarıyla mücadeleyi sürdüreceği..
Milletvekili Nurettin Yaşar Açıklaması
Milletvekili Nurettin Yaşar Açıklaması
AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, artık hiç kimsenin 15 Temmuz öncesi gibi davranamayacağını söyledi.
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse Açıklaması
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse Açıklaması
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, “Cumhuriyet Halk Parti’li kadınlar olarak, laiklik, çağdaşlık, demokrasi bizim vazgeçilmezimizdir.
Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Açıklaması
Hdp Eş Genel Başkanı Yüksekdağ Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, bazı belediyelere yapılan yeni görevlendirmeleri eleştirerek "Türkiye toplumunda 13 yıl boyunca sistematik olarak uygulanan kutuplaştırma ve ayrımcılık politikası bugün artık zirveye...
TBMM Başkanı Kahraman: 'Hafızasını Yitiren Bir Millet, Kültür ve Medeniyetini de Yitirmiş Demektir'
TBMM Başkanı Kahraman: "Hafızasını Yitiren Bir Millet, Kültür ve Medeniyetini de Yitirmiş Demektir"
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Sultan 2. Abdülhamid Han ve Dönemi Uluslararası Sempozyumu” tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada “Hafızasını yitiren bir millet, kültür ve medeniyetini de yitirmiş demektir” ifadelerini...
Kılıçdaroğlu: 'Cumhuriyet Altın Tabakta Bize Sunulmadı'
Kılıçdaroğlu: "Cumhuriyet Altın Tabakta Bize Sunulmadı"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet’e herkesin sahip çıkması gerektiğini belirterek “Cumhuriyet bize altın tabakta sunulmadı” dedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Cumhuriyete sahip çıkmak, millete sahip çıkmak demektir.
Demirtaş: PKKdan ve Hükümetten Silahların Susturulmasını İstiyoruz
Demirtaş: PKK'dan ve Hükümetten Silahların Susturulmasını İstiyoruz
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "PKK'dan ve hükümetten silahların susturulmasını istiyoruz. Darbe tehdidi sürüyor. FETÖ'cü kriptolar ve Erdoğan düşmanları var." dedi.
TBMM Başkanı Kahraman: 'Başbakanın Odasının Olduğu Kısım Demokrasi Müzesi Olacak'
TBMM Başkanı Kahraman: "Başbakanın Odasının Olduğu Kısım Demokrasi Müzesi Olacak"
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki enkazın kaldırılması gerektiği açıklamalarına ilişkin, bombanın açtığı çukur ile tankın ezdiği aracın arasındaki yola “Demokrasi Yolu”...
Mutta MHP İlçe Başkanı İstifa Etti
Mut'ta MHP İlçe Başkanı İstifa Etti
Mersin'in Mut ilçesi MHP İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekçi, görevinden istifa etti. Partisini topa tuttu.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Fırat Kalkanı Operasyonuna ilişkin, "IŞİD'in şu ana kadar fazla direniş göstermeden geri çekilmesi, daha çok tankları hedef alan füze saldırıları düzenlemesi ilginç....
TBMM Başkanı Kahraman: 'Başbakanın Odasının Olduğu Kısım Demokrasi Müzesi Olacak'
TBMM Başkanı Kahraman: "Başbakanın Odasının Olduğu Kısım Demokrasi Müzesi Olacak"
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun TBMM’deki enkazın kaldırılması açıklamalarına ilişkin, “Başbakanın odasının olduğu kısım demokrasi müzesi olacak” dedi.
Büyükelçi Atamaları Hakkındaki Karar Resmi Gazetede Yayımlandı
Büyükelçi Atamaları Hakkındaki Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı
Resmi Gazete’de yayımlanan büyükelçi atamalarına dair kararlara göre; 16 büyükelçinin görev yeri değişirken, 8 büyükelçi merkeze atandı.