18 Eylül 2016 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

18 Eylül 2016 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bayram Sonrası Fıstık Zammı
Bayram Sonrası Fıstık Zammı
Şanlıurfa’da Kurban Bayramı öncesi kilosu 10 liradan satılan yaş fıstık, bayram sonrasında ise kilosu 15 TL’den satışa çıktı.
Palamut Bolluğu Balıkçıların Yüzünü Güldürdü Marmara Denizi'ndeki palamut bolluğu balıkçıların yüzünü güldürdü.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Gün öncesi spot elektrik piyasasında bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 224,09 lira, en düşük 30 lira olarak açıklandı.
Gaziantepin Kutnu Kumaşı Tescillendi
Gaziantep'in Kutnu Kumaşı Tescillendi
Medeniyetler beşiği Gaziantep’in asırlık el sanatlarından olan kutnu kumaşının, ‘coğrafi işaret’ tescili alındı.
Suudiler "Bilecik Tespihi" Çekiyor Bilecik'in Osmaneli ilçesinde bir atölyede tropikal bölgelerde yetiştirilen kuka ağacının meyvesinden üretilen tespihler, Suudi Arabistan'a ihraç ediliyor.
Bakan Zeybekci'den Aydın Belediyesi'ne Tepki
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, CHP'li Aydın Belediyesi tarafından inşa edilen ASTİM Köprülü Kavşağı inşaatının uzun sürmesine Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi.
Baib Moskovada Yaş Meyve Sebze Fuarına Katıldı
Baib Moskova'da Yaş Meyve Sebze Fuarına Katıldı
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), 12-15 Eylül tarihlerinde gerçekleşen World Food Moscow Fuarı’na katıldı.
Ziraat Bankasından Afetlerden Zarar Gören Üreticiye Destek Ziraat Bankasınca, afetlerden zarar gören üreticilerin kullandığı düşük faizli kredilere ilk yıl yüzde 3, sonraki yıllarda ise cazip..
Toyota, Yeni Modellerini Paris Motorshow'da Tanıtacak Toyota, gelecekteki vizyonunu ve orta vadedeki hedeflerini gösteren modellerini 2016 Paris Motorshow'da görücüye çıkaracak.
Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması
Tzob Genel Başkanı Bayraktar Açıklaması
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yer alan ve hükümet tarafından yatırım destek hamlesi kapsamına alınan 23 ilin tarım ve hayvancılıkta olağanüstü...
Karnesi "Pekiyi" Olan Mükellefin Vergisine Oran İndirimi Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Mükellef geçmişteki borçlarını düzenli ödediyse, geçmiş 3 yılına bakacağız vergi denetimlerinde herhangi bi..
Yöresel Ürünlerde 10 Milyar Liralık İhracat Potansiyeli'
Yöresel Ürünlerde 10 Milyar Liralık İhracat Potansiyeli"
Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır, Türkiye'deki yöresel ürünlerin yaklaşık 10 milyar liralık ihracat potansiyeli bulunduğunu bildirdi.
TESK Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, her köşede kurulan kermeslerin sergiledikleri ürün çeşitliliğiyle adet..
Tekirdağ'da Balık Fiyatları Tekirdağ'da istavritin kilogramı 15-20 lira arasında satıldı.
Cerattepede Karar Duruşması Öncesi, Artvinde Eylem Yasağı
Cerattepe'de Karar Duruşması Öncesi, Artvin'de Eylem Yasağı
Cerattepe'de madencilik yapılması için bakanlığın, 'ÇED Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması için açılan davanın karar duruşması öncesi, miting ve basın açıklaması yasaklandı.
26. Dünya Posta Kongresi Dünya posta sektörünün geleceğine yön verecek 26. Dünya Posta Kongresi, 20 Eylül-7 Ekim tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek.
Devletten Anneye Her Ay 823 TL
Annelerin yarım gün çalışıp tam maaş almaları sayesinde devlet katkısı 823 lira olacak. Anne ve babadan isterse birisi çocuk okula gidene kadar yarım gün çalışabilecek.