14 Eylül 2016 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

14 Eylül 2016 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ana Tanrıça Kibele Heykelini 10 Bin Kişi Ziyaret Etti Doğu Karadeniz'deki arkeolojik kazılarından biri olan tarihi Ordu Kurul Kalesi'nde geçen hafta bulunan "Ana Tanrıça Kibele" heykelini 10 ..
Kızkumu Plajı'nda Bayram Yoğunluğu Kurban Bayramı tatili için Muğla'nın Marmaris ilçesini tercih eden yerli ve yabancı turistler, adını bir efsaneden alan ve mitolojik dönemlerden kaldığı bil..
Ressam Onat Arnavutluk'ta Sergi Açtı Arnavutluk'un başkenti Tiran'da, ressam Tülin Onat'ın "Döngü" isimli sergisi sanatseverlerle buluştu.
Turizme, Su Sporları Dopingi Muğla'nın Marmaris ilçesinde turistler su sporlarına yoğun ilgi gösterdi.
500 Yıllık Müzik Aleti "Fagot"A Tam Akort İmkanı Yaşar Üniversitesi Bilgi ve Teknoloji Ofisi desteğiyle üniversitenin müzik bölümü yüksek lisans fagot öğrencisi Anton Trofimov ile eğitmeni Aş..
Kapadokya'ya Bayram Tatilinde Yoğun İlgi Türkiye'nin peribacaları, kayadan oyma kiliseleri ve vadileriyle ünlü turizm merkezi Kapadokya, Kurban Bayramı tatilinde yoğun ilgi görüyor.
Gazino Bekçisinden 5 Gündür Haber Alınamıyor Sivaslı ilçesinde bekçi olarak çalıştığı gazinodan elinde tüfekle ayrılan Ali Akdağ'dan 5 gündür haber alınamıyor.
Kurban Bayramı Kutlanıyor Uşak Valisi Ahmet Okur, Kurban Bayramı dolayısıyla hastanede tedavi gören hastaları ziyaret ederek bayramlaştı.
Köylüler Tepedeki Müzeye Otobüsle Ulaştırılacak Bayburt'a 45 kilometre uzakta kurulan Baksı Müzesi'ne, çevre köylerde yaşayan vatandaşlar ring otobüsüyle ulaştırılacak.
Edirne Ciğerciler Çifte Bayram Yaşadı Kurban Bayramı tatilinde Edirne'yi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin tava ciğerine yoğun ilgi göstermesi, ciğercilere ikinci bayramı yaşattı.
Balıklı Köşk'ün Tek Balığının Maliyeti 20 Bin Lira
Çeşme'deki evinin bahçesini 50 metre uzunluğundaki deniz akvaryumu ile çeviren iş adamı, görsel amaçlı yetiştirdiği balıkların her birini 20 bin liraya mal ettiğini söyledi.
Türkiye'nin Tek Şapka Müzesi Eserleriyle Dikkat Çekiyor Atatürk'ü ziyaret heyetinde bulunan kadınların giydiği 3 şapkayla kurulan Türkiye'nin ilk ve tek şapka müzesinde cumhuriyet tarihindeki..
Saray Sabunu", Roman Kadınların Elinde Şekilleniyor Osmanlı'nın Edirne'ye miraslarından biri olan ve saray ya da padişah sabunu olarak da bilinen "mis meyve sabunu", Roman kadınların elinde ş..
450 Yıllık Cami Etrafındaki Çarpık Yapılaşmadan Kurtarılıyor Erzurum'da, Osmanlı döneminde Kuyucu Murat Paşa tarafından yaptırılan, yaklaşık 450 yıllık Muratpaşa Camisi, hamamı ve medresesi, ..
Bana Engelli Değil Çalışan Olarak Bakıyorlar" Gaziantep'te baba mesleği sedef kakmacılığı yapan iki bacağı ve tek kolu tutmayan fiziksel engelli Ramazan Kaya, çalışma azmiyle örnek oluyor.
Dünyaca Ünlü Piyanistten Genç Yeteneklere Destek Çağrısı Dünyaca ünlü piyanist İdil Biret, "Ülkemizde genç sanatçıların çok ciddi yardıma ihtiyaçları var ama her şeyin de devletten beklenmeme..
Tdv Zanzibar'a Teknelerle Kurban Eti Ulaştırdı Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Tanzanya'nın özerk bölgesi Zanzibar'ın Tumbatu Adası'ndaki Müslümanlara teknelerle kurban eti ulaştırdı.
8 Bin Yıllık Tahıl Örnekleri Bulundu Eskişehir'in İnönü ilçesi yakınlarındaki milattan önce 6 bin yılına ait Kanlıtaş Höyüğü'nde gerçekleştirilen kazılarda, kara burçak, ekmeklik buğday, kapl..
Demir Dövdükleri Ocaklarda "Kelle Paça" Ütüyorlar Denizli'de, Kurban Bayramı nedeniyle mesailerine ara veren demirciler, demir dövdükleri ocaklarda kurbanlıkların kelle ve paçalarını ütüyor.
Bodrum'da "El Değmemiş Aşk" Filminin Galası Yapıldı MUĞLA (AA) – Muğla'nın Bodrum İlçesinde, "El Değmemiş Aşk" filminin galası yapıldı.