12 Eylül 2016 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

12 Eylül 2016 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası Yükselişle Kapandı
New York Borsası Yükselişle Kapandı
NEW New York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) bu ay faiz artırma olasılığının azalmasıyla düşüşle başladığı haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı.
Fedin Yönetim Kurulu Üyesi Brainard Açıklaması
Fed'in Yönetim Kurulu Üyesi Brainard Açıklaması
ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, bankanın faiz artırımı konusundaki tedbirli yaklaşımını sürdürmesi gerektiğini söyledi.
Bakan Özlü, Gazilerle Bayramlaştı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Gazi Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Araştırma Hastanesini"ni ziyaret ederek, tedavisi süren gazilerin Kurban B..
Fed Yetkililerinden Faiz Açıklamaları
Fed Yetkililerinden Faiz Açıklamaları
ABD Merkez Bankasının (Fed) bölgesel başkanlarından Dennis Lockhart, Amerikan ekonomisine ilişkin son verilerin, eylül toplantısında faiz artışının ciddi şekilde tartışılmasına neden olacağını söyledi.
New York Borsası Düşüşle Açıldı
New York Borsası Düşüşle Açıldı
NEW New York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artırma olasılığı ve petrol fiyatlarındaki düşüşün piyasalarda yarattığı olumsuz havayla haftanın ilk işlem gününe satış ağırlıklı başladı.
Wyndham Hotel Group Avrupa, Orta Doğu, Avrasya ve Afrika'daki Gelişimi Yönetmesi İçin Philippe... 16 ikonik markadan oluşan portföyü ve yaklaşık 8 bin oteliyle büyük otel şirketi olan Wyndham..
Dünyanın En Sessiz Zengini: Amancio Ortega
Önceden oturma odasında eşiyle birlikte pijama, iç çamaşırı ve gecelik diken Amancio Ortega, şimdi dünyanın en zengin insanı.
Maliye Bakanı Ağbal Açıklaması Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Özellikle şunu açıkça ifade etmek gerekiyor ki HDP'li belediyeler açık bir biçimde terörizmin finansmanı işini yapıyorlar.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Gün öncesi spot elektrik piyasasında bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 170,74 lira, en düşük 0,32 lira olarak açıklandı.
İş Adamı Alaton'un Vefatı İş dünyası İstanbul'da 89 yaşında hayatını kaybeden iş adamı İshak Alaton'un vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı.
Opec'in Petrol Üretimi Ağustosta Azaldı Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) günlük petrol üretimi, ağustosta bir önceki aya göre 23 bin varil azalarak 33 milyon 24 bin varile düştü.
Cargill'den Açıklama Açıklaması Küresel çapta gıda, tarım, finans, endüstriyel ürün ve hizmetler alanında faaliyet gösteren Cargill'in, şeker sektörüne yönelik yasal düzenlemeler ve reformlar..
Teknosa Kasa Önünde Sıra Bekleme Dönemini Bitiriyor
Teknosa Kasa Önünde Sıra Bekleme Dönemini Bitiriyor
Teknoloji perakendeciliğinin lider markası TeknoSA, “Tabletten Sanal POS’la ödeme alınması” ile sektörde gerçekleştirdiği ilklere bir yenisini daha ekliyor.
Çekirdeksiz Kuru Üzüm İhracatı 200 Bin Tonu Aştı Türkiye'nin ihracatında dünya birincisi olduğu çekirdeksiz kuru üzümde 2015-2016 sezonunun 202 bin ton ihracat ile sona erdiği bildirildi.
Alternatif Üründü, Çiftçinin Vazgeçilmezi Oldu Çukurova'nın önemli tarım merkezlerinden Osmaniye'de alternatif ürün olarak çorak arazilerde üretimi yapılan ve üreticiye büyük kazanç sağlayan ..
İkinci Çeyrek Büyüme Rakamları Bursa Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, Türkiye ekonomisinde ikinci çeyrekte kaydedilen yüzde 3,1'lik büyümenin ..
Çekirdeksiz Kuru Üzüm İhracatı 200 Bin Tonu Aştı
Çekirdeksiz Kuru Üzüm İhracatı 200 Bin Tonu Aştı
Türkiye’nin ihracatında dünya birincisi olduğu her yıl ortalama 450 milyon dolar civarında döviz girdisi sağladığı çekirdeksiz kuru üzümde 196 bin ton ile son yılların en düşük rekoltesiyle girilen 2015/16 sezonu eldeki...
Lojistik Sektöründe Rusya Bayramı Yaşanacak
Lojistik Sektöründe Rusya Bayramı Yaşanacak
Yaşar Üniversitesi öğretim görevlileri Dr. Pervin Ersoy ve Dr. Gülmüş Börühan, Rusya krizinin özellikle karayolu taşımacılığı yapan firmaları alternatif güzergahlara yönlendirerek diğer ülkelerle olan ilişkilerini...
Türkiye'nin Merkez Olma Hedefine Türk Akımı Katkısı Petrol, doğalgaz ve yenilenebilir enerji endüstrisine yönelik danışmanlık hizmeti veren uluslararası enerji şirketi DNV GL'nin Petrol ve Do..
Karayollarında Durum Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü gerçekleşiyor.