9 Ekim 2016 Pazar Günü Ekonomi Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

9 Ekim 2016 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fed Başkan Yardımcısı Fischer Açıklaması
Fed Başkan Yardımcısı Fischer Açıklaması
ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, makroekonomik göstergelerin iyileşmeye devam ettiğini belirterek, Fed'in yıl sonundan önce faiz artırma yolunda ilerlediğine işaret etti.
Hakkarideki Terör Saldırısına Tepkiler
Hakkari'deki Terör Saldırısına Tepkiler
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör saldırısını kınayarak, "Bu vicdan ve insanlık dışı olay, terörün vahşette sınır tanımadığını...
23. Dünya Enerji Kongresi Başladı
23. Dünya Enerji Kongresi Başladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un da katılımıyla, İstanbul'un ev sahipliği yaptığı 23. Dünya Enerji Kongresi'nin açılışını gerçekleştirdi.
Bakanlar Tüfenkci ve Elvan, Mersinde Serbest Bölge ve Gümrük Sorunlarını Dinledi
Bakanlar Tüfenkci ve Elvan, Mersin'de Serbest Bölge ve Gümrük Sorunlarını Dinledi
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Serbest Bölgesi Müdürlüğü’nde serbest bölge yöneticileri, kullanıcıları ve gümrükçülerle bir araya gelerek sorunları masaya yatırdılar.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan Açıklaması
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan Açıklaması
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Çankırı'nın 15 Temmuz darbe girişiminde her zaman olduğu gibi dik duruşunu ortaya koyduğunu belirterek, "Çankırılı ülkenin her yerinde şehit olmaya gidiyor.
Kapıkulede 9 Kilometrelik TIR Kuyruğu
Kapıkule'de 9 Kilometrelik TIR Kuyruğu
Edirne'de Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurt dışına çıkış yapacak TIR'lar 9 kilometrelik kuyruk oluşturdu.
Elisa Otel Ayvalık Turizmine Yeni Bir Soluk Katacak
Elisa Otel Ayvalık Turizmine Yeni Bir Soluk Katacak
Turizm alanında sadece Türkiye’nin değil, dünyanın çekim merkezi olan Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Evkar İnşaat tarafından yaptırılan 3 yıldızlı Elisa Otel’in açılışı Büyükşehir ile Ayvalık protokolünü bir araya...
Bakanlar Tüfenkci ve Elvan, Mersin'de Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yaş sebze ve meyve çalıştaylarıyla ilgili, "Bu çalıştaylar sonucunda sağlıklı bir hal yasası oluştururuz.
Başkent Osbde 3 Eğitim Kurumu Açılacak
Başkent Osb'de 3 Eğitim Kurumu Açılacak
Ankara'da yerleşik organize sanayi bölgelerinden olan Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) 3 eğitim kurumunun açılışının gerçekleştirileceği bildirildi.
Ve Odd Güçlerini Birleştirdi Vodafone ve otomotiv sektörünün çatı kuruluşu Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) iş birliğine gitti.
Bakan Tüfenkci: 'Yaş Meyve-sebzedeki Zayiat Kaybımız 25 Milyar Lira'
Bakan Tüfenkci: "Yaş Meyve-sebzedeki Zayiat Kaybımız 25 Milyar Lira"
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye’de yaş meyve ve sebzede yüzde 25 zayi olduğunu belirterek, “Bu da 25 milyar liralık kayıp demek.
Başbakan Yardımcısı Canikli Açıklaması Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonlarda mağdur edildikleri iddiasıyla yapılan başvurularla ilgili..
Alfa Romeo Giulia'nın Veloce Versiyonu Şubatta Türkiye'de Alfa Romeo Giulia'nın Veloce versiyonu, şubat ayında Türkiye'de satışa sunulacak.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak Açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'nin bugüne kadar yürütülen enerji projelerine güven veren bir partner olduğunu be..
Arçelik AŞ'ye Birleşik Krallık'tan Ziyaret Birleşik Krallık Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Greg Hands, Türkiye temasları kapsamında Arçelik AŞ'ye ziyarette bulundu.
Gaziantep Küresel Fırsatlar Zirvesi Yarın Yapılacak Gaziantep Küresel Fırsatlar Zirvesi yarın Güneydoğu Anadolu İhracatçılar Birliği (GAİB) hizmet binasında gerçekleştirilecek.
Palamut Bolluğu Sona Erebilir
Bolluğuyla yüzleri güldüren palamutun, Gürcü ve Rus karasularına doğru yol aldığı ve geri dönüş yapmazlarsa avın sona ereceği uyarısında bulunuldu.
Vodafone ve Otomotiv Distribütörleri Derneğinden İşbirliği
Vodafone ve Otomotiv Distribütörleri Derneği'nden İşbirliği
Vodafone ve otomotiv sektörünün çatı kuruluşu Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) sektörün geleceği için işbirliğine imza attı.
Otomotiv İhracatı Uzun Tatile Rağmen Hız Kesmedi Türkiye ihracatının lider sektörü otomotivin yükseliş grafiği, 9 günlük Kurban Bayramı tatiline rağmen, eylül ayında da devam etti.
Elazığ'da Arızalanan İha Zorunlu İniş Gerçekleştirdi Türk Havacılık ve Uzay Sanayi AŞ (TUSAŞ), bu sabah saat 06.55'te Elazığ Meydanı'ndan görev uçuşu için kalkan ANKA İnsansız Hava Aracının m..
Alman Uçağı Bursada Üretilecek
Alman Uçağı Bursa'da Üretilecek
Almanya Merkezli Aquila şirketini satın alan Bursalı İş Adamı Celal Gökçen, Bursa'da kuracağı üretim merkezinde 211 GX model iki kişilik gösteri ve eğitim uçağı üretimine başlayacak.
Bmd, Genel Kurul'a Gidiyor Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo, "BMD'yi 20 Ekim'de Genel Kurula çağırdım. Yeniden başkanlığa aday olmayacağım" ifadesini kullan..
Otomotiv İhracatı, Bayram Tatiline Rağmen Hız Kesmedi
Otomotiv İhracatı, Bayram Tatiline Rağmen Hız Kesmedi
Türkiye ihracatının lider sektörü otomotivin yükseliş grafiği, dokuz günlük bayram tatiline rağmen eylül ayında da devam etti.
» 1 2