7 Ekim 2016 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

7 Ekim 2016 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cleveland Fed Başkanı Mester Açıklaması NEW ABD Merkez Bankasının (Fed) Cleveland Şube Başkanı Loretta Mester, bugün açıklanan istihdam verisinin Fed'in faiz artırımına yönelik kararını deste..
Dünya Artık Moodys'e İtibar Etmiyor Moody's kararından sonra Türkiye'ye net 604 milyon dolarlık sermaye girişi söz konusu. 15 Temmuz darbe girişiminden itibaren kümülatif olarak 1,2 milyar do..
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Karsan Otomotiv'in 140 milyon TL tutarında bedelli sermaye artırımı başvurusunu onayladı.
Imf-Dünya Bankası Yıllık Toplantıları Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Türkiye'de yaşanan siyasi çalkantıların finansal piyasaları ve reform programını o..
Denizli Ticaret Borsası Denizli Ticaret Borsasında (DTB) çerezlik çiğ ay çekirdeğinin kilogramı 4,50-5,27 liradan işlem gördü.
Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojiler Fuarı 11. Kez Kapılarını Açtı
Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojiler Fuarı 11. Kez Kapılarını Açtı
Güney Marmara’nın köklü fuarları arasında yer alan Biga Gıda Tarım Hayvancılık ve Teknolojiler Fuarı, 11’nci kez kapılarını açtı.
Avrupa Borsaları, İngiltere Hariç Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları, günü İngiltere hariç düşüşle tamamladı.
Fed Başkan Yardımcısı Fischer Açıklaması - ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Stanley Fischer, eylül ayındaki istihdam artışının düşen işsizlikle uyumlu olduğunu söyledi.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 21.00 ila 35.00 liradan satıldı.
Fındık Araştırma Enstitüsü 80. Kuruluş Yıl Dönümü Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Biz göreve gelmeden o dönem 2002 yılında ilan edilen resmi fiyat 1,6 lira ama piyasa fiyatı 1,5 lirayd..
Kalkınma Bakanı Elvan Açıklaması Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Moody's kararından sonra Türkiye'ye net 604 milyon dolarlık sermaye girişi olduğunu belirterek, "15 Temmuz darbe girişiminden iti..
Ekonomi Bakanı Zeybekci Brüksel'de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Bulgaristan sınırında uzun tır kuyrukları oluşmasıyla ilgili olarak, "Bizim, Gümrük Birliği kapsamındaki anlaşmamızda Türk ür..
Mersin'deki Ölümlerde Sahte Alkol Şüphesi Mersin'de 3 Ekim tarihinden bu yana 'metil alkol zehirlenmesi' şüphesiyle hastaneye kaldırılan, aralarında Mersin Üniversitesi'nden bir profesörün de..
Bu Hafta Borsa ve Döviz Kazandırdı, Altın Kaybettirdi Haftalık bazda Borsa İstanbul'da (BIST) işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 1,94, dolar yüzde 1,47 değer kazandı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 81,27 puan artışla 77.975,99 puandan kapandı.
Hazine Nakit Gerçekleşmeleri Hazine nakit dengesi, eylülde 16 milyar 504 milyon lira, ocak-eylül döneminde ise 20 milyar 916 milyon lira açık verdi.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 604 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsa Haftayı Yükselişle Kapattı Borsa haftanın son işlem gününü yüzde 0,10’luk yükselişle tamamladı.
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,10 yükselişle 77.975,99 puandan tamamladı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 123,50 lira oldu.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşı'da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,16 artışla 123,40 liradan tamamladı.
Maliye Bakanı Ağbal: Borcunu Düzenli Ödeyene Vergi İndirimi Yapacağız Bakan Ağbal, "Önümüzdeki dönemde, vergi borçlarını hiç aksatmadan günü gününe ödeyen vatandaşlarımıza, vergi kayıtlarında..
İzmir, Japonya'da Tanıtıldı İzmir'in turizm ve yatırım olanakları Japonya'nın Tokyo ve Maebashi kentlerinde gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle tanıtıldı.
Eylülde 7,1 Ton Altın İthal Edildi Altın ithalatı eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 388,1 artarak 7,1 tona ulaştı.
New York Borsası Yükselişle Açıldı NEW New York borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz artırma olasılığının düşmesiyle haftanın son işlem gününe alış ağırlıklı başladı.
Osmaniye Ticaret Borsası Osmaniye Ticaret Borsasında iç yer fıstığının kilogramı en yüksek 7,50 liradan satıldı.
SGK, Yurt Dışından Getirilen Bazı İlaçları Ödeme Listesine Aldı SGK, Sağlık Uygulama Tebliğinde yapılan değişiklikle yurt dışından getirilen bazı ilaçlar ödeme listesine alındı.
Çorumlu İşletmeciler Ekmeklerini Topraktan Çıkardılar Dünyaya İhracata Başladılar 2010 yılında üretime başlayan kek kalıbı, damacana gibi mutfak malzemelerinden süs eşyalarına hayatın bir çok..
Altının Kilogramı 123 Bin 250 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMTP) altının kilogramı 123 bin 250 liraya geriledi.
İzmir Ticaret Odası Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı İzmir Ticaret Odasının (İTO), 75 milyon liraya mal olacak yeni hizmet binasının temeli törenle atıldı.
Başbakan Yardımcısı Canikli Açıklaması Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "O Irak yönetimi kendi toprakları içerisinden Türkiye'ye yönelik bu saldırıyı defedemiyor.
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB) buğdayın kilogramı, 0,76-0,85 liradan satıldı.
Ekonomi Bakanı Zeybekci Brüksel'de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bu (Gümrük Birliği) tek taraflı bir anlaşma bunun iyileştirilmesi lazım." dedi.
» 1 2 3 4 5