3 Ekim 2016 Pazartesi Günü Dünya Haberleri

3 Ekim 2016 Pazartesi Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Daeş Musul'a Kimyasal Gaz Getirdi' İddiası Eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani liderliğindeki Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Musul Sorumlusu Heyas Surçi, 2 yıldan uzun bir süredir el..
Son Dakika Haberi: Abd: Rusya ile Suriye Görüşmeleri Durduruldu ABD Dışişleri'nden yapılan açıklamada 'Rusya ile Suriye'de ateşkes için yapılan görüşmeleri askıya aldık.
Suudi Arabistan'da Memur Maaşları İçin Yeni Düzenleme Petrol fiyatlarının düşmesi nedeniyle kemer sıkma politikalarını uygulamaya koyan Suudi Arabistan, kamu çalışanlarının maaşlarını artık H..
Almanya'da Camilerde 'Açık Kapı Günü' Etkinliği Her yıl farklı sloganla düzenlenen ve camileri ziyaret edenlere İslam diniyle ilgili bilgilerin verildiği etkinliğinin bu yılki konusu, 'Hicret..
Kersti Kaljulaid Ülkenin İlk Kadın Cumhurbaşkanı Oldu Estonya'nın ilk kadın cumhurbaşkanı seçilen Kaljulaid, yaptığı açıklamada, kendisine oy veren milletvekillilerine teşekkür ederek parlame..
Nobel Tıp Ödülü'ne Japon Yoshinori Ohsumi Layık Görüldü Stockholm merkezli Karolinska Enstitüsü bu yıl Nobel Tıp Ödülü'ne hücresel bileşenleri ayrıştıran ve geri dönüştüren temel bir süreç ol..
Libya'da Keskin Nişancıların Vurduğu Hollandalı Gazeteci Yaşamını Yitirdi Libya'da uzlaşı hükümeti yanlısı güçlerle terör örgütü Daeş arasındaki çatışmaların yeniden hız kazandığı Sirte kenti..
KKTC Başbakanı Özgürgün Dünya Basın Konseyleri Birliği Heyetini Kabul Etti
KKTC Başbakanı Özgürgün Dünya Basın Konseyleri Birliği Heyetini Kabul Etti
KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, Dünya Basın Konseyleri Birliği’nin 17’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı için KKTC’de bulunan Dünya Basın Konseyleri Birliği heyetini kabul etti.
Yunanistan'a Sığınan Darbecilerin Talebi Yeniden Sunuldu Başvuruyu yapan avukat Stavrula Tomara "Talepleri kabul edilirse mülakat işlemlerine devam edilecek ve sığınma taleplerinin incelenmes..
Kardashian Otel Odasında Milyonlarca Dolarlık Soyguna Uğradı Moda Haftası için Paris'te bulunan Amerikalı ünlü televizyon yıldızı Kim Kardashian kaldığı otel odasını basan yüzü maskeli kişile..
Taliban Militanlarından Afganistan'ın Kunduz Vilayet Merkezine Saldırı Yüzlerce Taliban militanı ülkenin kuzeyinde bulunan Kunduz vilayetinin şehir merkezine yönelik üç farklı noktadan koordi..
Kolombiya'da Barış Sürecinin Geleceği Belirsiz Kolombiya'da hükümet ile Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) arasında imzalanan tarihi anlaşmanın referandumda reddedilmesi sonrası barış ..
Fransa'da Trafik Kazasında Aynı Aileden 4 Kişi Hayatını Kaybetti Fransa'nın, Almanya sınırındaki Bitche kasabasında yaşayan Uslu ailesi, dün katıldıkları bir düğün töreninden dönerken saat 22..
Papa: Eşcinselleri veTrans Bireyleri Kabul Etmeliyiz
Papa: Eşcinselleri veTrans Bireyleri Kabul Etmeliyiz
Papa Francis, cinsiyet teorisine karşı olduğunu ifade ederek, eşcinselleri ve trans bireyleri her durumda kabul etmeleri gerektiğini söyledi.
Papa: Eşcinselleri ve Trans Bireyleri Kabul Etmeliyiz. İsa da Böyle Yapardı Papa Francesco, 3 gün süren Gürcistan ve Azerbaycan ziyaretlerinin ardından dün gece Bakü'den Roma'ya döndü.
Dresden'de 3 Ekim Kutlamaları Gergin Başladı ALMANYA'nın birleşmesinin 26'ncı yıl kutlamaları saldırılar, aşırı sağ ve karşı gösteriler gölgesinde, yoğun güvenlik önlemleri altında geçti.
Alman Heyete Reçel Yapmayı Anlattı Başkan Lütfü Savaş, eşi Nazan Savaş ile birlikte Suriyeli mülteci çocuklar için 2015'te Reyhanlı ve Altınözü'nde yaptırılan okulların açılışı için Hatay'a g..
Kırgızistan Cumhurbaşkanı Atambayev Görevine Başladı Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Atambayev'in görevinin başına döndüğü ve Savunma Konseyi Sekreteri Temir Cumakadır..
Çin Nüfusu Yaşlanıyor
Çin Nüfusu Yaşlanıyor
Liu Qian, 2020'de Çin'de yaşayan 60 yaş ve üzeri kişi sayısının 240 milyona ulaşarak toplam nüfusun yüzde 17'sini oluşturacağını açıkladı.
Gülen'in Kardeşi İzmir'de Gözaltına Alındı
Türkiye'de 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen'in kardeşi Kutbettin Gülen, İzmir'de gözaltına alındı.
Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel'den Deutsche Bank'a Çok Sert Eleştiti MEDYADA yer alan haberlere göre Deutsche Bank ile Amerikan makamları arasındaki ipotek kredisi anlaşmazlığında yakınla..
Fransa'da Bıçaklı Saldırıya Hedef Olan Kilise İbadete Açıldı Fransa'nın kuzeybatısında Saint-Etienne du Rouvray kasabasında geçtiğimiz Temmuz ayında bir saldırıya hedef olan kilise dün yenide..
Putinin Özel Temsilcisi: 14 Temmuz'da Uyardık Rusya Dış Politika Danışmanı ve Rusya Federasyon Başkanı Vladimir Putin'in Özel Temsilcisi Aleksandr Dugin, Türk jetleri tarafından düşürülen SU-..
Amerika'daki Villasını Almanya Satın Alıyor ALMANYA nihayet ünlü yazarı Thomas Mann'ın villasını satın almaya karar verdi.
Hindistan Başbakanına Tehdit Mektubu Taşıyan
Hindistan Başbakanına Tehdit Mektubu Taşıyan
Hindistan'ın Pencap eyaletinde, ayak bileğinde Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi tehdit eden mektup taşıyan bir güvercin Hindistan Sınır Muhafızları tarafından yakalanarak tutuklandı.
London Eye'da Yüzlerce Kişi Mahsur Kaldı
İngiltere'nin başkenti Londra'daki 'London Eye' isimli dönme dolap, teknik arıza nedeniyle yaklaşık 3,5 saat durdu. Yüzlerce kişinin bir süre mahsur kaldığı bildirildi.
Hindistan Başbakanına Tehdit Mektubu Taşıyan Güvercin, Tutuklandı
Hindistan Başbakanına Tehdit Mektubu Taşıyan Güvercin, Tutuklandı
Ayak bileğinde Hindistan Başbakanı Narendra Modi'yi tehdit eden mektup taşıyan güvercin, Hindistan Sınır Muhafızları tarafından yakalanarak tutuklandı.
» 1 2