28 Ekim 2016 Cuma Günü Politika Haberleri

28 Ekim 2016 Cuma Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl Muğla'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Türkiye'nin ailelere, şirketlere ve şahıslara emanet edilemeyecek kadar kutsal bir ülke olduğunu belirtti..
AK Parti Genel Sekreteri Gül Açıklaması AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, "Kim ki 15 Temmuz'a tiyatro diyorsa, mağdur edebiyatı yapıp bu işi küçümsüyorsa, 'AK Parti OHAL ile birlikte k..
Bakan Tüfenkci: 'Türkiyede İlk Defa 23 ile Çok Özel Teşvikler Veriyoruz'
Bakan Tüfenkci: "Türkiye'de İlk Defa 23 ile Çok Özel Teşvikler Veriyoruz"
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Cumhuriyet kuruldu kurulalı Türkiye’de ilk defa 23 ile çok özel teşvikler veriyoruz.
İçişleri Bakanı Soylu Trabzon'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "15 Temmuz sonrası yapılan idari ve adli tasarruflarla ilgili bir mağduriyet edebiyatı almış başını gitmektedir.
Bakan Yılmaz'ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Bakan Soylu: 'Elimizde PKKnın Önemli Düzeydeki Yöneticilerinden Birisi Var'
Bakan Soylu: "Elimizde PKK'nın Önemli Düzeydeki Yöneticilerinden Birisi Var"
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ellerinde PKK’nın önemli düzeydeki yöneticilerinden birisinin olduğunu belirterek, “14 Temmuz gecesi telsizlerden gelen mesajla yaklaşık 1 ay hiçbir eylem yapmayacaklarının kendilerine...
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Ne zaman hızlanmaya başlasak ne zaman olumlu adımlar atmaya başlasak bir takım güçler, terör örgütleri ..
Bakan Tüfenkci: 'Fetö Bu Ülkeye Bir İmam Hatip Okulu Yaptırmadı'
Bakan Tüfenkci: "Fetö Bu Ülkeye Bir İmam Hatip Okulu Yaptırmadı"
Adıyaman’da TOBB tarafından yaptırılan 16 derslikli okulun açılışına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “FETÖ bu ülkeye bir imam hatip okulu yaptırmadı” dedi.
CHP Lideri Kılçdaroğlu: 'Darbe Yapana Değil Mağduriyete Sahip Çıkıyoruz'
CHP Lideri Kılçdaroğlu: "Darbe Yapana Değil Mağduriyete Sahip Çıkıyoruz"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe’de katıldığı toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Nerede bir mağdur varsa Cumhuriyet Halk Partisi onun yanında olacaktır.
İçişleri Bakanı Soylu Trabzonda
İçişleri Bakanı Soylu Trabzon'da
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Elimizde PKK'nın önemli düzeydeki yöneticilerinden birisi var ve 14 Temmuz gecesi telsizlerden gelen mesajda, yaklaşık bir ay hiçbir eylem yapmayacaklarının kendilerine talimat...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk milleti 29 Ekim 1923'de cumhuriyeti ilan ederek hükmünü vermiş, sözünü söylemiş, tartışma ve anlaşmazlıkların perde..
MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Cumhuriyet Bayramı Mesajı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Bakan Tüfenkci: 'Müteahhitlik Sektörünü Her An Her Yerde Destekledik, Desteklemeye Devam Edeceğiz'
Bakan Tüfenkci: "Müteahhitlik Sektörünü Her An Her Yerde Destekledik, Desteklemeye Devam Edeceğiz"
2. Adıyaman İnşaat ve Yapı Fuarı’nın açılışını gerçekleştiren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Müteahhitlik sektörünü her an her yerde destekledik, desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Bakan Soyluyu Görmek İsteyen Vatandaşlar İzdihama Yol Açtı
Bakan Soylu'yu Görmek İsteyen Vatandaşlar İzdihama Yol Açtı
Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait tarihi eserlerin sergilendiği Trabzon Tarih Müzesi’nin açılışına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmek isteyen vatandaşlar izdihama yol açtı.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Terör örgütlerinin cirit attığı, birçok koldan ülkemize saldırdığı bir ortamda, PKK'sıyla, DEAŞ'ıyla, F..
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: 'Ay Yıldız ile Düşman Olursanız, Bu Düşmanlık Size Kaybettirir'
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "Ay Yıldız ile Düşman Olursanız, Bu Düşmanlık Size Kaybettirir"
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ABD ve AB ülkelerine seslenerek, “Ay yıldız ile düşman olursanız, bu düşmanlık size kaybettirir” dedi.
Bakan Eroğlu, Afyonkarahisara 5 Yatırım Müjdesi Verdi
Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar'a 5 Yatırım Müjdesi Verdi
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’a 5 yatırım müjdesi verdi.
Ukrayna Büyükelçisi Sybiha, Cumhurbaşkanı Erdoğana Güven Mektubunu Sundu
Ukrayna Büyükelçisi Sybiha, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Güven Mektubunu Sundu
Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu sundu.
Dışişleri Bakanlığı Mekke'ye Yapılan Saldırıyı Kınadı Dışişleri Bakanlığı, Mekke’nin Huti milislerince balistik füze saldırısıyla hedef alınmasını kınadı.
Dışişleri Bakanlığının Yeni Sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu Oldu Dışişleri Bakanlığının yeni sözcüsü Hüseyin Müftüoğlu oldu.
Çavuşoğlu: 'Her Yerde Fetöyü Terör Listesine Aldırıyoruz'
Çavuşoğlu: "Her Yerde Fetö'yü Terör Listesine Aldırıyoruz"
Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen Turizm İstişare Toplantısı’na katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gittikleri her yerde FETÖ’yü terör listesine aldırdıklarını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın Eşi Emine Erdoğan Afyonkarahisarda
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan Afyonkarahisar'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Afyonkarahisar’da katıldığı açılışta yaptığı konuşmada Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’ye göndermelerde bulunarak, “Yıllardır ülkemizdeki samimi insanların dini...
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Açıklaması
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, "Türkiye’nin normalleşmesi önündeki en büyük engel siyaset kurumunun üzerine kurulduğu temellerin yalan, talan, iftira ile dolu olduğunu ileri sürdü.
Başbakan Yıldırım'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Başbakan Binali Yıldırım, "Ülkemiz, insan onurunu korumayı esas alan, insan hak ve özgürlüklerini güçlendiren, vatandaşlarımızın bütün h..
Finlandiya Büyükelçisi Kairamo Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Güven Mektubu Sundu Finlandiya Büyükelçisi Paivi Kairamo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a güven mektubunu sundu.
AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Çalık Açıklaması AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı Öznur Çalık, "Terör örgütlerinin ya da onların uzantısı siyasi partilerin davetiyle artık ne Doğu'da, ne G..
Adanada CHPden Darbe ve Hukuk Konulu Konferans
Adana'da CHP'den 'Darbe ve Hukuk' Konulu Konferans
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, ’darbe’ konulu kumpas davalarında sanıkların yüzde 70’inin denizci olmasının nedenini, “Çünkü silahlı kuvvetler içinde Amerika’yı, İsrail’i kızdıran, en...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Milletimiz, yeni işgal girişim..
Selahattin Demirtaştan Gözaltı ve Kayyum Tepkisi
Selahattin Demirtaş'tan 'Gözaltı ve Kayyum' Tepkisi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
CHPli Tanrıkulundan Kışanak ve Anlının Gözaltına Alınmasına Tepki
CHP'li Tanrıkulu'ndan Kışanak ve Anlı'nın Gözaltına Alınmasına Tepki
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınmalarına tepki göstererek, "Belediye eş başkanlarının...
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Açıklaması
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Açıklaması
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, Türkiye’nin bugün üstü örtülü olmaktan çıkmış açık bir savaş yaşadığını belirterek, “Bu savaşın adı; Olimpus dağının çocuklarıyla Hira...
İçişleri Bakanı Soylu Açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu topraklarda neler yaşandığını bileceğiz, böylece ona ve yarına ait değerlerimizi çok daha iyi kavramış olacağız.
Bakan Tüfenkciden Gültan Kışanak Değerlendirmesi
Bakan Tüfenkci'den Gültan Kışanak Değerlendirmesi
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Adıyaman’daki ziyaretinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınmasıyla ilgili, “Kim terörle işbirliği yapıyorsa yasalar...
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na Doğru CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişiminin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin vatansever üyeleriyle güvenlik güçlerinin kahramanlığı, Gazi ..
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (2) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin tüzük kurultayına gideceğini belirterek, "Yapacağız, tarih olarak şu anda bilemiyor..
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Parlamenter sistemde ne şikayetimiz var önce bunu ortaya koymamız lazım. Nedir şikayet? Ben mesela bunu hala öğrenmi..
Bakan Zeybekciden Sınır Ötesi Açıklama
Bakan Zeybekci'den Sınır Ötesi Açıklama
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Hiç kimse bu millete, ’biz bu coğrafyayı dizayn ederken, yeniden yapılandırırken bu alana karışma’ demesin.
Bakan Yılmaz; 'Bu Millet Evlatlarının Geleceğine ve Aydınlık Türkiyeye Sahip Çıktı'
Bakan Yılmaz; "Bu Millet Evlatlarının Geleceğine ve Aydınlık Türkiye'ye Sahip Çıktı"
Milli Eğitim Bakanı Dr. İsmet Yılmaz, Türkiye ekonomisinin 90’lı yıllardan bugüne çok büyük bir mesafe kat ettiğini belirterek, “Türkiye’deki bugün yaşanan birçok rahatsızlığın sebebi faiz giderini azaltaraktan millete...
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhuriyet Bayramı Mesajı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Hiç kimse dini, mezhebi, siyasi görüşü nedeniyle ayrımcılığa uğrayamaz. Hukuk dışında harek..
Kılıçdaroğlu'ndan 'Bylock' İddiası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bylock kullananların çözülen isimleri seçilerek savcılığa gönderiliyor.
Adalet Bakanlığından CHP'li Tarıkulu'nun Soru Önergesine Cevap Adalet Bakanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun soru önergesine cevap olarak, “Mobbing uygulandığı gerekçesiyle..
TBMM Başkanı İsmail Kahraman Açıklaması ANKARA (İHA) – TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Geleceğimiz aydınlık ve ferahlıktır.
Başbakan Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Bylock' ve 'Erken Seçim' İddialarına İlişkin Açıklama Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun ’bylock listesi savcılıklara temizlenerek gidiyor’ açı..
İçişleri Bakanı Soylu Açıklaması İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "29 Ekim 1923'te Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, bu yüce milletin geçmişten geleceğe uzandığı kararlı ve güçlü bir adımdır.
Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Tasarı TBMM Başkanlığına Sunuldu Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Başkanlığına sunu..
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, siyasi istikrarın ve reformların önemine değinerek başkanlık sistemine geçilmesi durumunda Türkiye’yi kimsenin durduramayacağını söyledi.
» 1 2