18 Ekim 2016 Salı Günü Politika Haberleri

18 Ekim 2016 Salı Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İtalya Başbakanı Renzi, Beyaz Sarayda
İtalya Başbakanı Renzi, Beyaz Saray'da
WASHINGTON (AA) - ABD Başkanı Barack Obama, İtalya hükümetinin anayasa değişikliği için referanduma gitmesini desteklediğini bildirdi.
Ohalin İlk Khksı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi
Ohal'in İlk Khk'sı TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi
Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan ilk ve 667 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek, kanunlaştı.
Beyazgülden Kılıçdaroğluna Tepki
Beyazgül'den Kılıçdaroğlu'na Tepki
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında kendisi hakkında söylediği sözlere tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsipab Toplantısına Katılan Meclis Başkanlarıyla Buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsipab Toplantısına Katılan Meclis Başkanlarıyla Buluştu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği (İSİPAB) 36. İcra Komitesi Toplantısı’na katılan Meclis başkanlarıyla bir araya geldi.
AK Parti Denizli Milletvekili Tin Açıklaması
AK Parti Denizli Milletvekili Tin Açıklaması
AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Musul'u DEAŞ teröründen arındırmanın, Irak ordusundaki Şia'ların intikamcı tavrı ile mümkün olamayacağını, mezhep çatışmasının terör ateşini daha da körükleyeceğini kaydetti.
MHP Urla İlçe Başkanlığına Atama Yapıldı MHP Urla İlçe Başkanlığı'na ilçe yönetim kurulu üyesi Ahmet Şahin atandı.
TBMM Genel Kurulu
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Gündemi kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) boğmayı doğru bulmamakla beraber tüm KHK'ların görüşülmesini, muhalefetin bu konuda görüşlerini almayı da kendimize görev biliyoruz.
Kılıçdaroğlu, Fransa Büyükelçisi Fries ile Görüştü
Kılıçdaroğlu, Fransa Büyükelçisi Fries ile Görüştü
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa Büyükelçisi Charles Fries’ı kabul etti.
Başbakan Yıldırım, Afganistan Halk Meclisi Başkanı Abdul Rauf İbrahimi ile Görüştü Başbakan Binali Yıldırım, Afganistan Halk Meclisi Başkanı Abdul Rauf İbrahimi ile görüştü.
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, başkanlık sisteminin gelmesi durumunda yönetimde istikrar ve temsilde adaletin sağlanacağını söyledi.
AK Parti Kadirli İlçe Başkanlığı Basın Toplantısı AK Parti Kadirli İlçe Başkanı Mustafa Büyükbozdoğan tarafından basın toplantısı düzenlendi.
Başbakan Yıldırım, Pakistan Milli Meclis Başkanı Sardar Ayaz Sadiq ile Görüştü Başbakan Binali Yıldırım, Pakistan Milli Meclis Başkanı Sardar Ayaz Sadiq ile görüştü.
Aliya İzzetbegoviç'in Vefatının 13. Yılı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, 13 yıl önce vefat eden Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in baskılara boyun eğmediğin..
Tgb'liler Valiliğin Yasağına Uymayacaklar Ankara Valiliğinin yapmış olduğu 30 Kasım’a kadar yapılacak her türlü toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin yasak olduğunu bildiren açıklamasının ardınd..
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milliyetçiliklerinin sorgulandığını belirterek, "Sen benim milliyetçiliğimi öğrenmek istiyorsan Kıbrıs'ın Beşparmak Dağları'na, ..
Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar: "Emir Subayım Fetö Darbe Girişiminin Ardından... Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar: "Emir subayım FETÖ darbe girişiminin ardın..
TBMM Genel Kurulu TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, "Azerbaycan ile Türkiye iki ayrı devlet, ancak aynı dili konuşan, aynı kültürün mensubu tek bir millettir.
İsipab 36. İcra Komitesi Toplantısı İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliğinin (İSİPAB) 36. İcra Komitesi Toplantısına katılan Meclis başkanı ve başkanvekillerinden oluşan heyet, FETÖ'nü..
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un Kabulü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz ve yönetim kurulu üyelerini Çankaya Köşkü'nde kabul..
Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar: "15 Temmuz Gecesi Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın... Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Ümit Dündar: "15 Temmuz gecesi sayın Cumhurbaşkanı, sayı..
Hdp Grup Toplantısı
Hdp Grup Toplantısı
Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Türkiye’nin başkanlık diye bir gündemi olmamalı. Böyle bir ortama referandum, erken seçim tartışması açmak abestir" dedi.
CHP Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, "Niye fiili durumu yasal hale getiriyoruz?
İtalyanların, Türk Fındığını "En Tehlikeli Gıda Ürünleri" Listesine Alması CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Türk fındığını "ithal edilen en tehlikeli ürünler" listesine koyan İtalyan ..
Yıldırım, Pakistan Milli Meclis Başkanı Sadıkla Görüştü
Yıldırım, Pakistan Milli Meclis Başkanı Sadık'la Görüştü
Başbakan Binali Yıldırım, Pakistan Milli Meclis Başkanı Serdar Ayaz Sadık ile bir araya geldi.
15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Toplandı
15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Toplandı
Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu toplandı.
Erdoğandan Milli Ruh Vurgusu
Erdoğan'dan 'Milli Ruh' Vurgusu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli ruha işaret ederek milletine, bayrağına, devletine sahip çıkmayan nesiller yetiştiren bir eğitim sisteminin milli ve ilmi olamayacağını söyledi.
CHP TBMM Grup Toplantısı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mağduriyet var. Darbe fırsatçılığı yapılıyor, bunun farkındayız ama bütün mağdurlara sahip çıkmak da bizim insani görevimiz." d..
CHP Grup Toplantısı
CHP Grup Toplantısı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sık sık darbe sonrası mağdurlardan söz ederim ve derler ki ‘nereden çıkıyor bu mağdur edebiyatı, olur mu hiç öyle şey, orta da mağdur yok ki. Mağdur varsa...
Hdp TBMM Grubu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Sen 'Musul'da sahada da masada da olacağız' derken ikisini de kaybettiğini itiraf etmeye korkuyorsun aslında.
5 Üniversite Bölgesel Kalkınma İçin İhtiyaç Duyulan Alanlarda Desteklenecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2006 yılında kurulan 40 üniversite arasından seçilen 5 üniversitenin bölgeel ka..
Başbakan Yıldırım Açıklaması Başbakan Binali Yıldırım, Türk savaş uçaklarının, Musulu kurtarma operasyonunda, prensip olarak koalisyon güçleri içinde yer almasında mutabakat olduğunu belirtti..
Bakan Bozdağ: "Tartışmaları Bitirmenin Tek Yolu Halka Sormak" Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, "İlk defa şimdi Türkiye’de çok güçlü olan AK Parti bunu isti..
AK Parti TBMM Grup Toplantısı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, "Sistemin nerelerde tıkandığını, sistemin ülkeye ne bedeller ödetti..
Başbakan Yardımcısı Şimşekten Başkanlık Sistemi Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Şimşek'ten Başkanlık Sistemi Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, "Son birkaç yıldır Türkiye’de oynanan oyunlar koalisyon hükumetleri döneminde yaşanıyor olsaydı, Türkiye’nin hali ne olurdu?
MHP'den 'Kahramankazan' ve 15 Temmuz'un 'Demokrasi ve Milli Birlik Günü' Olması İçin Kanun Teklifi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 15 Temmuz’da darbeci ve isyancılara karşı mücadelenin simg..
AK Parti TBMM Grup Toplantısı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Halkın yüzde 52'sinin oyunu almış Cumhurbaşkanı'nın halka karşı siyasi sorumluluğu vardır.
» 1 2