15 Ekim 2016 Cumartesi Günü Politika Haberleri

15 Ekim 2016 Cumartesi Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Lider yetiştirmekte kriz yaşayan dünyada, Allah’a şükür Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var” dedi.
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, “Bin yüz kilometreyi geçen bir toprakta DEAŞ’ı temizledik.
Milli Savunma Bakanı Işık Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Işık Açıklaması
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Hem Türkiye'yi müttefik görüp hem de 'Biz bölgedeki PYD'yi silahlandıracağız' demenin dostlukla bağdaşır hiçbir yönü yoktur.
Bakan Çelike Traktörlü Teşekkür
Bakan Çelik'e Traktörlü Teşekkür
Mazot fiyatı çiftçi için yarı yarıya düşünce, Bursalı çiftçiler, teşekkür etmek için traktörleriyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakın Faruk Çelik’in yolunu kesti.
Başbakan Yıldırım: 'Türkiye Bölgede Barışın, İstikrarın ve Güvenin Sembolüdür'
Başbakan Yıldırım: "Türkiye Bölgede Barışın, İstikrarın ve Güvenin Sembolüdür"
Başbakan Binali Yıldırım, zulüm gören coğrafyalara el uzattıklarını belirterek, "Türkiye bölgede barışın, istikrarın ve güvenin sembolüdür" dedi.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Maruf Vakfı Genel Merkezi'nin Açılışına Katıldı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Bir asır evvel Çanakkale’de o tepeleri bombalayarak, uçaklarıyla, deniz ar..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rizede
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bir daha FETÖ vari yapıların milletimize, gençlerimize musallat olmasının önüne geçecek adımların atılması gerektiğini söyledi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Bu girişimle mücadele etmenin yolu demokrasiyi yok etmekten değil, demokrasiyi büyütmekten geçer. Darbeyle mücadele etmenin yolu parlamentoyu devre dışı bırakmaktan değil,...
Dışişleri Bakanlığından Ziyaret Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı'ndan Ziyaret Açıklaması
Dışişleri Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed Al-Nahyan’ın 16-17 Ekim 2016 tarihlerinde Türkiye’yi ziyaret edeceğini açıkladı.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Açıklaması
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci Açıklaması
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, başkanlık sistemiyle ilgili, “Şu anda net olarak AK Parti olarak şunu söylüyoruz; TBMM’den bir uzlaşma ile geçecek olan böyle bir sistem, başkanlık sistemi veyahut bu ihtiyacı giderek olan...
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rizede
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul sorunu hallolana kadar Türkiye’nin bölgeden çıkmayacağını ve Musul’u kendi kaderine terk edemeyeceklerini söyledi.
DSP Genel Başkanı Aksakal Açıklaması
DSP Genel Başkanı Aksakal Açıklaması
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "Terör örgütleriyle mücadele etmek ve Türkiye'nin sınır güvenliği adına bu mücadele mutlaka yapılmalıdır.
Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın: "İstanbul Deklarasyonu Olarak Tarihe Geçecek Önemli Bir Bildiriye de... Başbakan Binali Yıldırım, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Memur-Sen himayesinde 55 ülkeden g..
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Engelli Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Engelli Vatandaşlarla Bir Araya Geldi
AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nın 15 Ekim Beyaz Baston Görme Engelliler Günü nedeniyle düzenlediği programa katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, görme engelli vatandaşlarla bir araya...
CHP İlçe Başkanları Ayvalıkta Buluştu
CHP İlçe Başkanları Ayvalık'ta Buluştu
Balıkesir’de CHP ilçe teşkilatlarının yöneticileri Ayvalık’ta toplandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize Valisi Erdoğan Bektaş'ı ziyaret ederek, bir süre görüştü.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Millet Olma Şuuru Çok Önemli, Kendimize Güveneceğiz. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Millet olma şuuru çok önemli, kendimize güveneceğiz.
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Rize'nin 2060 yılına kadar su problemini çözecek olan Andon isale hattı ile aynı zamanda depoların ihalesi..
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: 'Ülkemizde Atatürk Dönemi de Başkanlık Sistemidir'
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: "Ülkemizde Atatürk Dönemi de Başkanlık Sistemidir"
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’de parlamento çoğunluğuyla Cumhurbaşkanının aynı siyasi gelenekten geldiği dönemlerde zaten fili bir başkanlık sisteminin olduğunu söyledi.
TBMM Başkanı Kahraman Açıklaması
TBMM Başkanı Kahraman Açıklaması
TBMM Başkanı İsmail Kahraman, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin, Bir arabada iki tane şoför olmaz, kaza olur yoksa. Zannediyorum bu dönem inşallah Meclisimiz bu noktada gereken iradeyi ortaya koyacaktır.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rizede
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul’un ne DAEŞ ne de başka terör örgütlerine verilmesine müsaade etmeyeceklerini belirterek “Başika üssümüz konusunda da kimse konuşmasın.
AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Şahin Açıklaması
AK Parti Milletvekili Mehmet Ali Şahin Açıklaması
TBMM eski Başkanı ve AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, bazı FETÖ’cülere söylenen ‘imam’ kelimesine itirazı olduğunu belirterek, “İmamlık bizim inancımızda çok saygın bir meslektir.
CHPli Tezcandan Başkanlık Sistemi Açıklaması
CHP'li Tezcan'dan Başkanlık Sistemi Açıklaması
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, rafa kaldırılmış başkanlık sistemi tartışmasının tekrar Türkiye’nin gündemine oturduğunu belirterek, “Muhalefet partisi eliyle başkanlık rejimi tartışmaları...
Bostancı, CHP ile MHP Arasındaki Lastik Tartışmasını Değerlendirdi
Bostancı, CHP ile MHP Arasındaki 'Lastik' Tartışmasını Değerlendirdi
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, CHP ile MHP arasındaki ‘lastik’ tartışmasını çok manasız bulduğunu belirterek “Böyle bir dille yapılan tartışma hayırlı tartışma değil. Bizim meselemiz başkanlığın millete...
Bakan Çelikten Sürpriz Ziyaret
Bakan Çelik'ten Sürpriz Ziyaret
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ikincisi düzenlenen Uluslararası Yunus Emre Günleri etkinliği gerçekleştiren Yunusemre Belediyesi’ni kutlayarak, "Yunus Emre, yalnızca Türkiye’de değil dünyada etkisi...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Fırat Kalkanı Harekatı) Cerablus'a Girdik, Arkadan El Rai'ye Girdik. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Fırat Kalkanı Harekatı) Cerablus'a girdik, arkadan El Rai'ye girdik.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'Türkiyede Ceza ve Tutukevlerinde İşkence ve Kötü Muameleye Tolerans...
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Türkiye'de Ceza ve Tutukevlerinde İşkence ve Kötü Muameleye Tolerans...
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’de ceza ve tutukevlerinde işkence ve kötü muameleye tolerans gösterilmediğini, sıfır tolerans olduğunu söyledi.
Bakan Çelikten Hollandea Başörtüsü Yanıtı
Bakan Çelik'ten Hollande'a Başörtüsü Yanıtı
AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın başörtüsüyle ilgili açıklamalarına ilişkin, "Başörtülü Müslüman kadının "Fransız" kadını olabilmesinin şarta bağlanması, kadının özgür...
Başbakan Yardımcısı Türkeş Açıklaması Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Eller her yeri karıştırmak ister. Eller Suriye'yi karıştırdı.
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur Açıklaması Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, "İkinci kalkışmadan..
Bahçeli'den Başkanlık Sistemi Açıklaması Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Şu an Türkiye’de parlamenter sistem vardır, işleyişi tartışmalara sebebiyet vermektedir ve b..
MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Son Dönemlerde Başkanlık Sistemini Gündeme Getirmek Suretiyle Bu... MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Son dönemlerde başkanlık sistemini gündeme getirmek suretiyle bu dö..
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş Açıklaması
Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş Açıklaması
Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara’yı ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Hükümetin terörle mücadele konusunda hazırlamış olduğu paket ile ilgili yanlış algı oluşturulmaya çalışılıyor" dedi.
Bakan Özlü: 'Türkiye Her Geçen Gün Büyüyor'
Bakan Özlü: "Türkiye Her Geçen Gün Büyüyor"
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, akıllı stok alanları tesisinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin her geçen gün büyüdüğünü söyledi.
» 1 2