14 Ekim 2016 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

14 Ekim 2016 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Busiad Doğan Ersöz Ödülü ve Başarı Ödülleri Türkiye Sanayici İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Cansen Başaran Symes, "Türkiye ekonomisi son yıllarda pek çok şoka karşı dayanıklılığını ispat..
Fed Başkanı Yellen Açıklaması
Fed Başkanı Yellen Açıklaması
WASHINGTON (AA) – ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen, güçlü talep ve sıkı iş gücü piyasasına sahip "yüksek basınçlı" bir ekonominin, resesyonun etkilerini gidermek açısından başarılı olabileceğini söyledi.
ABD'li Bankalardan Üçüncü Çeyrek Verileri NEW ABD'li uluslararası yatırım bankacılığı ve finansal hizmet şirketlerinden Citigroup, JP Morgan Chase ve Wells Fargo, bu yılki üçüncü çeyrek net k..
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Kule Hizmet ve İşletmecilik AŞ'nin halka arzını onayladı.
İtalyan Startup'ları Borsa İstanbul Özel Pazar'da Türk Yatırımcılarla Buluştu İtalya'nın yedi teknolojik startup'ı, İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) ve Borsa İstanbul Özel Pazar iş..
Denizli Ticaret Borsası Denizli Ticaret Borsasında (DTB) çerezlik çiğ ay çekirdeğinin kilogramı 3,39-5,19 liradan işlem gördü.
Burtarım 2016'da İkili İş Görüşmeleri Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen Ticari Safari Projesi kapsamında, "Bursa 14. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt..
Avrupa Borsaları Günü Yükselişle Kapattı LONDRA (AA) – Avrupa borsaları günü yükselişle kapattı.
Kaşagan Sahasında Üretilen İlk Petrol İhracata Hazır ASTANA (AA) – Kazakistan'da Kaşagan petrol sahasında üretilen yaklaşık 7 bin 700 ton ilk petrolün ihraç edilmek üzere Hazar Boru Hattı Kon..
Halkbank Sırbistan'da Yeni Şube Açtı NOVİ Halkbank, Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun olduğu Sancak'taki ilk şubesini, bölgenin en büyük şehri Novi Pazar'da açtı.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 19,50 ila 39.03 liradan satıldı.
Boğaz Köprülerinden Kaçak Geçişe 500 Lira Ceza Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararlarına aykırı olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yapan a..
ABD'de Tüketici Güven Endeksi Bir Yılın En Düşüğünde ABD'de Michigan Üniversitesi Tüketici Güven Endeksi (UMICH) ekimde 87,9'a gerileyerek son ayların en düşük seviyesine indi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Çorum'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, üreticilerin, sanayicilerin ve yatırımcıların sorunlarını çözmek ve destek olmak amacıyla hazırl..
Bu Hafta Borsa ve Avro Kaybettirdi, Altın ve Dolar Kazandırdı Haftalık bazda Borsa İstanbul'da (BIST) işlem gören hisse senetleri ortalama yüzde 0,54, avro yüzde 0,62 değer kaybetti.
FED Boston Şubesi Başkanı: Faiz Artışı Aralıkta Olabilir
FED Boston Şubesi Başkanı: Faiz Artışı Aralıkta Olabilir
ABD Merkez Bankası Boston Şubesi Başkanı Eric Rosengren, faiz artırımı için aralık FED Başkanının Aralık ayında yapacağı basın konferansını işaret etti.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 743,90 puan artışla 77.554,21 puandan kapandı.
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: ..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 601 milyar lira olarak hesaplandı.
Toplam Kredi Stoku 1,9 Trilyon Liraya Yükseldi TBB Risk Merkezi verilerine göre, bankalar ve banka dışı finansal kuruluşlar tarafından doğrudan kullandırılan nakit krediler 1 trilyon 909 mily..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
» 1 2 3 4 5 6 7