12 Ekim 2016 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

12 Ekim 2016 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fed New York Şubesi Başkanı Dudley Açıklaması
Fed New York Şubesi Başkanı Dudley Açıklaması
NEW ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi Başkanı William Dudley, Fed'in faiz artırma konusunda "yumuşak" olabileceğini bildirdi.
Hedef Pazar: Abd" Toplantısı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, bu yıl hem New York'ta hem de Chicago'da mobilya, ev tekstili ve mutfak malzemeleri sektöründe ..
Rekabet Kurulu Kararları Rekabet Kurulunca, Hewlett Packard Enterprise Services ile Computer Sciences Corporation'ın birleşme işlemine izin verildi.
Kardemir'e Borçlanma İhracı Onayı Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları A.Ş.’nin (KARDEMİR) borçlanma aracı ihracı için yaptığı başvuru, Sermaye Piyasası Kurulunca (SPK) onaylandı.
Jolts Açık İş Sayısı Beklentiyi Karşılamadı ABD'de ağustos ayına ilişkin JOLTS Açık İş Sayısı 5,44 milyonla beklentinin altında kaldı.
Borsa Günü Düşüşle Kapattı Borsa günü yüzde 0,23’lük düşüşle tamamladı.
Müsiad Genel Başkanı Olpaka Fahri Doktora
Müsiad Genel Başkanı Olpak'a Fahri Doktora
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak'a fahri doktora payesi verdi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 182,32 puan azalışla 77.461,27 puandan kapandı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 600 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Opec'ten Büyük Petrol Üreticilerine Davet Katar Enerji ve Sanayi Bakanı Muhammed bin Salih Al-Sade, "OPEC üyesi olmayan petrol üreticileriyle teknik bir toplantı yapmak konusunda anlaşmaya va..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Rusya ve Türkiye Arasında Telekomünikasyon İşbirliği Rusya İletişim Bakanlığı, Türkiye ile Rusya arasında telekomünikasyonla ilgili olarak roaming ve tarifelerde ücretlerin düşürülmesi için m..
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,23 düşüşle 77.461,27 puandan tamamladı.
Kayseri Ticaret Borsası Kayseri Ticaret Borsasında 1'inci kalite sucuğun kilogramı ortalama 38,38 liradan, pastırmanın kilogramı ise 76,54 liradan işlem gördü.
Toyota ve Suzuki'den Ortaklık Japon otomobil üreticisi Toyota ve Suzuki, çevre, güvenlik ve bilgi teknolojileri konularında birlikte hareket etmek için ortaklık konusunu gündemlerine aldıklar..
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 124,90 lira oldu.
Fındık Bugün En Düşük Fiyatını Gördü Fındık bu sezon en düşük fiyatını gördü.
Sendikalardan Ing Belçika'ya Grev Tehditi Belçika'daki işçi sendikaları, planladığı işten çıkartmalar nedeniyle ING bankasına süresiz grev tehdidinde bulundu.
Kapalıçarşı'da Altın Kapalıçarşıda 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,32 artışla 124,90 liradan tamamladı.
23. Dünya Enerji Kongresi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Enerji Bakanı Suhail Mohamed Al Mazrouei, 2020 itibariyle toplam enerji ihtiyacının yüzde 25'ini nükleer enerjiden karşılamayı hedefl..
Aydın Ticaret Borsası Aydın Ticaret Borsasında kuru incirin kilogramı 6,50 liradan satıldı.
Langan, 'Ehs Yönetim ve Uyumu'nu Entegre Hizmetlerine Dahil Ediyor Langan Mühendislik ve Çevre Hizmetleri, yeni hizmeti olan Çevre Sağlığı, Güvenlik Yönetimi ve Uyumun resmi olarak duyurusunu..
Epalin Avukatları Türkiyede Yoğun Lisans Denetimi Yapacak
Epal'in Avukatları Türkiye'de Yoğun Lisans Denetimi Yapacak
Avrupa Paletçiler Birliği (EPAL) Türkiye Ulusal Komitesi (TEPAL), sahte üretime karşı etkin mücadele başlatıyor.
Yıldız Holding, alışılmışın dışında sergiye ev sahipliği yapıyor
Yıldız Holding, alışılmışın dışında sergiye ev sahipliği yapıyor
Bu kez, Mavi Senfoni'nin de aralarında bulunduğu Burhan Doğançay'ın eserlerinden oluşan özel bir seçki ziyarete açılıyor.
Bursa 14. Uluslararası Tarım Fuarı Bursa'da 14. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile 9. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı'nın açılışı yapıldı.
Dolar Tarihi Rekorunu Tazeledi Dolar, TL karşısında gün içindeki hareketlenmeyle tarihi rekor seviyesini yeniledi.
Pegasus, Leap-1a Motorunu "A320neo" da Kullanan İlk Şirket Pegasus Hava Yolları, LEAP-1A motorunu, Airbus A320neo uçağında kullanmaya başlayan dünyadaki ilk havayolu şirketi oldu.
Autentico Italiano" Projesi Kasımda Başlıyor Gerçek İtalyan ürünlerinin tanıtılacağı "İtalyan Mutfağı Haftası" ve "Autentico Italiano" programları kasım ayında start alacak.
Türk Müteahhitlerden "Suudi Arabistan Atağı" Suudi Arabistan Odalar Konseyi Milli Gayrimenkul Komitesi Başkanı Hamad eş-Şuveyir ile Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Yönetim Kurulu Başkanı M..
New York Borsası Düşüşle Açıldı NEW New York borsası, ABD Merkez Bankası Fed'in toplantı tutakanaklarının açıklanması öncesinde güne satış ağırlıklı başladı.
Altının Kilogramı 124 Bin 570 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMTP) altının kilogramı 124 bin 570 liraya geriledi.
Hepsiburada.com'da En Çok Aşk Kitapları Tercih Edildi Hepsiburada.com'un listelerine göre kitapseverler yaz ayları boyunca en çok aşk temalı kitapları okumayı tercih etti.
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsasında (UTB) buğdayın kilogramı 0,76-0,84 liradan satıldı.
İşadamlarından Fetö Mücadesine Destek
İşadamlarından Fetö Mücadesine Destek
Edirne Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan İnci, "Fetullahçı Terör Örgütü'yle (FETÖ) ile mücadelede Cumhurbaşkanımızı bu konuda sonuna kadar destekliyoruz" dedi.
» 1 2 3 4 5