10 Ekim 2016 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

10 Ekim 2016 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Attila İlhan, Vefatının 11. Yılında Anıldı
Attila İlhan, Vefatının 11. Yılında Anıldı
Şair ve yazar Attila İlhan, vefatının 11. yılında Kadıköy Belediyesi ve Attila İlhan Vakfı iş birliğiyle düzenlenen törenle anıldı.
On Numara Çekildi (2) 10 bilen 2 kişi, 142 bin 543 lira 40'ar kuruş ikramiye kazandı.
Antik Kentte Sürpriz Opera Konseri
Antik Kentte Sürpriz Opera Konseri
MUĞLA (AA) – Kültürel ve sanatsal faaliyetlerde bulunmak üzere 7 iş kadını tarafından kurulan Etnik Popüler Sanatlar Derneği'nin (EPOS7) 3 bin yıllık Stratonikeia antik kentindeki gezisi sırasında, kazı ekibi arasına...
Genç Yeteneklerden 'Acil Servis' Oyunu
Genç Yeteneklerden "Acil Servis" Oyunu
Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Acil Servis" oyunu izleyicilerden beğeni kazandı.
Sason'da Doğa Sporları ve Alternatif Turizm Sason Kaymakamlığınca rafting, kano, oryantiring, trekking, zipline gibi doğa sporları ile alternatif turizm olanaklarının yapılabilmesi için yer t..
Cso'dan Türk-Japon Dostluğu Konseri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), 14 Ekim'de "Gerçek Fedakarlık ve Dostluğun Hikayesi-Türk-Japon Dostluğu 125. Yılı Anı Konseri"ni Ankaralı müziks..
19. Türksoy Ressamlar Buluşması Başladı Malatya'da "19. TÜRKSOY Ressamlar Buluşması", 19 ülkeden 22 sanatçının katılımıyla başladı.
6. Uluslararası Köroğlu Sempozyumu' Başladı
6. Uluslararası Köroğlu Sempozyumu" Başladı
Bolu Valisi Aydın Baruş, "Köroğlu, insanlığın temel değerleri üzerine söz söyleyen bir halk bilgesidir.
Kendi Ağaçlarına İsim Verdiler
Kendi Ağaçlarına İsim Verdiler
Bolu Belediyesi Bebek Meyve Ormanı'nda düzenlenen "isimlik takma" törenine katılan çocuklar, kendi meyve ağaçlarına isimlerini verdi.
Giovanni Scognamillo Son Yolculuğuna Uğurlandı "Türk sinemasının yaşayan tarihi" olarak bilinen yazar, sinema tarihçisi, araştırmacı, eleştirmen ve çevirmen Giovanni Scognamillo'nun cenazesi ..
Türk El Sanatlarını Kitaplaştıran Japon Çiftten Beypazarı'na Ziyaret Türk el sanatları konusunda araştırmalar yapan ve "Geleneksel Türk El İşi Oya Örnekleri" isimli kitapları bulunan Japon Is..
Demir Yumruk' 14 Ekimde Vizyona Girecek
Demir Yumruk" 14 Ekim'de Vizyona Girecek
Yönetmenliğini ve senaristliğini Jonathan Jakubowicz'in üstlendiği Amerikan yapımı "Demir Yumruk/Hands of Stone", 14 Ekim'de sinemaseverlerle buluşacak.
Klasik Otomobillerle 'Sünnet Konvoyu'
Klasik Otomobillerle "Sünnet Konvoyu"
Osmaniye'de, üzerinde ünlü sinema oyuncularının fotoğraflarının yer aldığı klasik otomobillerle "sünnet konvoyu" oluşturuldu.
Barışı 'Mermer'E İşledi
Barışı "Mermer"E İşledi
Portekizli heykeltıraş Jamie Carvalho'nun barış temalı "Üstten gelen el" eseri, yarın 2. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu'nda beğeniye sunulacak.
» 1 2