1 Ekim 2016 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

1 Ekim 2016 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sultangazi'deki Taş Ocakları İçin Eylem CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve beraberindeki CHP'liler Sultangazi'de ilk olarak şikayetlere ne..
Gaziantepli Çiftçiye Tohumluk Desteği
Gaziantepli Çiftçiye Tohumluk Desteği
Gaziantep Büyükşehir Belediyesince kuraklıktan etkilenen 4 bin çiftçiye, 2 bin ton sertifikalı buğday ve arpa tohumu dağıtılacak.
Eylül Ayı İhracat Rakamları Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Başkanı Eyüp Bartık, eylül ayı ihracat rakamlarıyla ilgili, "Gaziantep iş dünyası, ihracatın arttırılması için çalışıyor.
Tısiad Genel Başkanı Kılıç Açıklaması Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sonr..
Renault ve İran Arasında Yeni Anlaşma Fransız otomobil üreticisi Renault, grubun İran pazarına daha güçlü şekilde dönüş için yürüttüğü müzakerelerin başarıyla sonuçlandığını ve İran yönetimi ..
Çal'dan Gürcistan'a Domates İhracatı Denizli'nin Çal ilçesinde örtü altı sebze yetiştiriciliği kapsamında üretilen domateslerin Gürcistan'a ihracatına başlandı.
Maliye Bakanı Ağbal: (2) Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Mevcut Gelir ve Kurumlar Vergisi kanunu tasarı çalışmaları devam etmekle birlikte tek başına Gelir Vergisi Kanunu'nda acaba ne tür değişikl..
Güneydoğu Anadoludan Yapılan İhracat Azaldı
Güneydoğu Anadolu'dan Yapılan İhracat Azaldı
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, birlik çatısı altındaki firmalar tarafından bu yılın ocak-eylül döneminde 187 ülkeye, 5 milyar 708 milyon 580 bin dolarlık ihracat...
Denizli'nin İhracatı Arttı Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli ihracatının eylül ayında, geçen seneye göre yüzde 10'luk bir artışla 235 milyon dolara yükse..
Kocaeli'nin İhracatında "Aslan Payı" AB'nin Sanayi kenti Kocaeli'den ocak-eylül döneminde gerçekleştirilen 7,4 milyar dolarlık ihracatın yüzde 62'si AB üyesi ülkelere yapıldı.
Turizmciler Olumsuz Algıları Yıkmaya Çalışıyor
Turizmciler Olumsuz Algıları Yıkmaya Çalışıyor
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye üzerinde oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıları kırmaya çalıştıklarını söyledi.
İtalya Mermer Fuarında Demokrasi Mesajı
İtalya Mermer Fuarında Demokrasi Mesajı
İtalya'nın Verona Şehrinde düzenlenen fuar bu yıl 51. kez kapılarını ziyaretçilere açtı.
Maliye Bakanı Ağbal: (1) Maliye Bakanı Naci Ağbal, bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamında 1 milyon 711 bin mükellefin yeniden yapılandırma, 125 bin mükellefin de matrah ..
Fındık Fiyatındaki Düşüş Ordu'da fındık üreticileri, istedikleri fiyatın oluşması için ürünlerini sabırla bekletiyor.
Türkiyenin İlk Beyaz Patates Hasadı Yapıldı
Türkiye'nin İlk 'Beyaz Patates' Hasadı Yapıldı
Türkiye’nin tescilli ilk beyaz patates çeşidi “Başçiftlik beyazı"nın hasadı yapıldı.
Gıda Fiyatları Sıkı Gözetim Altında Olacak Şimşek, yaptığı açıklamada, Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun gıda fiyatlarına ilişkin bir toplantı yaptığını anımsattı.
Gıda Fiyatlarına Sınırlama Geliyor
Hükümet gıda enflasyonuna karşı erken uyarı sistemi kuruyor. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, artan gıda fiyatları konusunda çalışmalar yapılacağını söyledi.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Gün öncesi spot elektrik piyasasında bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 177,98 lira, en düşük 29,99 lira olarak açıklandı.
Niğdede Elma Hasadı Başladı
Niğde'de Elma Hasadı Başladı
Türkiye’de elma üretiminde büyük payı olan Niğde’de elma hasadı başladı.
Denizlide Üretilen Rekortmen Domatesler Gürcistana Gitti
Denizli'de Üretilen Rekortmen Domatesler Gürcistan'a Gitti
Denizli’nin Çal ilçesinde bu yıl başlatılan yayla seracılığı kapsamında üretilen ve 600 grama kadar ağırlığa ulaşan Torry cinsi domatesler Gürcistan’a ihraç edildi.
Türker, Türmob Başkanlığına Aday Türker yaptığı yazılı açıklamada, TÜRMOB'un 15-16 Ekim'de yapılacak seçimlerine Türkiye Muhasebeciler Platformunun genel başkan adayı olarak katılacağını duyu..
Televizyon Spikeri Olmak İçin Ne Yapmalı?
Nasıl sunucu/spiker olunur?
Sigorta Acenteleri Kapanma Tehlikesi ile Karşı Karşıya
Sigorta Acenteleri Kapanma Tehlikesi ile Karşı Karşıya
Zonguldak Sanayici ve İş Adamları Derneği (ZONSİAD) Genel Başkanı ve Sigorta Aracılar ve Acenteler Derneği (SAAD) Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Ece, önlem alınmadığı takdirde sigorta acentelerinin kapanma...
Gaziantep'in İhracatı Azaldı Gaziantep'ten Eylül ayında yapılan ihracatın, uzun bayram tatilinin de etkisiyle geçen yılın ayına göre azalarak, 483 milyon 421 bin dolar olarak gerçekleştiği bi..
Türker, Türmob Başkanlığına Aday
Türker, Türmob Başkanlığına Aday
Ekonomiden sorumlu eski Devlet Bakanı ve eski DSP Genel Başkanı Masum Türker, Türkiye Serbest Muhasebeciler, Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) genel başkanlığına aday oldu.
Yatırımcı Rehberi (9) Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin piyasa değerleri, TL bazında en düşük, en yüksek ve kapanış fiyatları ile haftalık değişim oranları şöyle: ..
Gaibden 187 Ülkeye 5 Milyar 708 Milyon 580 Bin Dolar İhracat
Gaib'den 187 Ülkeye 5 Milyar 708 Milyon 580 Bin Dolar İhracat
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birliklerinden (GAİB), bu yılın Ocak-Eylül döneminde 5 milyar 708 milyon 580 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildi.
Yatırımcı Rehberi (8) Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin piyasa değerleri, TL bazında en düşük, en yüksek ve kapanış fiyatları ile haftalık değişim oranları şöyle: ..
İhracat Eylül Ayında Azaldı
İhracat Eylül Ayında Azaldı
Gaziantep ihracatı, Eylül ayında uzun bayram tatilinin de etkisiyle geçen yılın aynı ayına göre düşüş gösterdi.
Devlet Eski Bakanı Masum Türkerden Moddys Eleştirisi Açıklaması
Devlet Eski Bakanı Masum Türker'den Moddy's Eleştirisi Açıklaması
Ekonomiden Sorumlu Devlet Eski Bakanı Masum Türker, "2008 krizi sonrası G-20’de alınan kararlar gereği, Türkiye muhasebe standardını yükseltmesine karşı, Moddy’s bu standardı yapmadı" dedi.
İTO'ya Göre Fiyat Artışları İstanbul'da, eylül ayında perakende fiyatlar yüzde 0,57 ve toptan fiyatlar yüzde 0,26 yükseldi.
Kaçakçı 51 Milyar Lira Çaldı. Esnaf Sosyal Medyadan Takibe Aldı
Kaçakçı 51 Milyar Lira Çaldı. Esnaf Sosyal Medyadan Takibe Aldı
Türkiye’deki 2 milyon esnafın sesi olan bakkal ve bayi odaları başkanları, ekonomiye ağır faturası olan kaçakçılık sorununu Kıbrıs’taki çalıştayda masaya yatırdı.
Tekirdağ'da Balık Fiyatları Tekirdağ'da mezgitin kilogramı 30 liradan satıldı.
Mersin'de Nar Hasadı Başladı Mersin'in Tarsus ilçesinde nar hasadı başladı.
Muğla, 2017de Turist Rekoru Kıracak
Muğla, 2017'de Turist Rekoru Kıracak
Dalaman Havayolları Genel Müdürü Hamdi Güvenç, havayolu ile gelen turist sayısında geçen yıla göre yüzde 30 düşüş yaşandığını ancak önümüzdeki yıl bu sayının rekor kırılarak artmasını hedeflediklerini belirtti.
Doğalgaz İndirimi Sanayiciyi Sevindirdi
Doğalgaz İndirimi Sanayiciyi Sevindirdi
Sanayi sektörünün temsilcileri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı ve bugünden itibaren geçerli olacak yüzde 10'luk doğalgaz indirimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Bugün Başladı... 1000 Liranız Cebinizde Kalacak! Bağ-kur primlerinde 5 puanlık indirim sağlayacak karardan yararlanacak esnafın bazı şartları taşımaları gerekiyor.
» 1 2