31 Ağustos 2016 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

31 Ağustos 2016 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası Düşüşle Kapandı
New York Borsası Düşüşle Kapandı
NEW New York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) Boston Şubesi Başkanı Eric Rosengren'in açıklamaları ve petrol fiyatlarındaki sert düşüşle, bu ayın son işlem gününü kayıpla tamamladı.
New York Borsası 'Clinton' Diyor
New York Borsası "Clinton" Diyor
NEW ABD'li yatırım bankacılığı devi Bank of America Merrill Lynch (BofAML), New York borsasının, ülkede başkanlık seçiminin Demokrat Parti'den aday olan Hillary Clinton'ın zaferiyle sonuçlanacağı yönünde sinyal verdiğini...
Z Nesli Çalışmaya Daha İstekli" NEW ABD'li kariyer firması Monster Worldwide, ülkede lise ve üniversiteye giden gençlerden oluşan ve "Z nesli" olarak adlandırılan kişilerin, kendilerinden dah..
ABDden ABye Vergi Cezası Eleştirisi
ABD'den AB'ye Vergi Cezası Eleştirisi
ABD Hazine Bakanı Jacob Lew, Avrupa Birliği'nin (AB) vergi konusundaki soruşturmalarda en fazla Amerikalı şirketlere odaklandığını söyledi.
Avrupa Borsaları İtalya Hariç Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları günü, İtalya hariç düşüşle tamamladı.
Denizli Ticaret Borsası
Denizli Ticaret Borsası
Denizli Ticaret Borsası'nda (DTB) çerezlik çiğ ay çekirdeğinin kilogramı 4,87 liradan işlem gördü.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 151,21 puan azalışla 75.967,63 puandan kapandı.
Yeni Dönemde Türkiye Turizminin Rusya'ya Bakışı Paneli Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, deniz, kum ve güneş turizminin yanında kültür, şehir, alışveriş ve sağlık tu..
ABD'nin Haftalık Petrol Stokları Arttı NEW ABD'de haftalık ham petrol stokları 2,3 milyon varil arttı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 578 milyar lira olarak hesaplandı.
Bakan Tüfenkci, TOBB Müşterek Konsey Toplantısına Katıldı
Bakan Tüfenkci, TOBB Müşterek Konsey Toplantısı'na Katıldı
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi, vatandaşların demokrasiye sahip çıktığı gibi ekonomiye de sahip çıktığını belirterek, “Hain darbe girişiminin üzerinden bir ay bile geçmeden tüm piyasa göstergeleri normale döndü.
ABD'de Bekleyen Konut Satışları Arttı NEW ABD'de bekleyen konut satışları, geçen ay yüzde 1,3 artışla beklentilerin üzerinde gerçekleşti.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler
Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: HİSSE ADI DEĞİŞİM 1 - ADEL 4,30 2 - AYEN 3,90 3 - SODA 2,50 4 -...
Borsada Endekslerin Değişimi
Borsada Endekslerin Değişimi
Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.KAPANIŞ DÜŞÜK YÜKSEK SON DEĞİŞİM ADET HACİM BIST BANKA...
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,20 düşüşle 75.967,63 puandan tamamladı.
Türkiye-Rusya Medya Forumu
Türkiye-Rusya Medya Forumu
DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, kader ortaklığını paylaşan Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin her gün bir önceki günden daha da güçlenerek devam edeceğine inançlarının tam olduğunu söyledi.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsa Günü Düşüşle Kapattı Borsa günü yüzde 0,20’lik düşüşle tamamladı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İller Bankası Arasında Kredi Anlaşması
Antalya Büyükşehir Belediyesi ile İller Bankası Arasında Kredi Anlaşması
Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2. etap raylı sistemde kullanmak amacıyla alınan 18 vagonun finansmanı için İller Bankası ile 29 milyon 428 bin avroluk kredi anlaşması imzaladı.
İç Borçlanma Stratejisi (2) Hazine eylülde 12,9, ekimde 1,9, kasımda ise 10,5 milyar lira iç borçlanma yapacak.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest Piyasada Altın Fiyatları
Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 124,60 lira oldu.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak Açıklaması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'ye gelen Rus enerji şirketi Gazprom'un Üst Yöneticisi (CEO) Aleksey Miller ve ber..
İç Borçlanma Stratejisi (1) Hazine, eylül-kasım döneminde 25,6 milyar liralık iç borç servisine karşılık, 25,3 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) tereyağının kilogramı 19 liradan satıldı.
Aosb Başkanı Bahar, Yeni Çek Yasasını Değerlendirdi Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ali Bahar, yeni çek düzenlemesinin uygulanabilir olmaktan uzak olduğunu savundu.
Manisa Ticaret Borsası Manisa Ticaret Borsası'nda çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı 2,90-3,90 liradan satıldı.
Tesob Başkanı Kara Açıklaması Trabzon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (TESOB) Başkanı Metin Kara, hükümetin emeklilik için prim gün sayısının azaltılması ve emekli maaşlarının artırılmas..
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: PAZARTESİ ÇARŞAMBA Alış Satış Alış Satış 24 Ayar Külçe..
Hatay'da "Bağ Bozumu" Heyecanı Hatay'daki üzüm üretiminin yaklaşık yüzde 96'sının yapıldığı Hassa'da, lezzeti ve kalitesiyle damakta ayrı bir tat bırakan üzümün hasadına başlandı.
New York Borsası Düşüşle Açıldı NEW New York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) Boston Şubesi Başkanı Eric Rosengren'in açıklamalarıyla güne satış ağırlıklı başladı.
Bakan Albayrak, Gazprom Heyetini Kabul Etti
Bakan Albayrak, Gazprom Heyetini Kabul Etti
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Rus enerji şirketi Gazprom'un Üst Yöneticisi (CEO) Aleksey Miller ve beraberindeki heyeti kabul etti.
» 1 2 3 4 5