27 Ağustos 2016 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

27 Ağustos 2016 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mudanyaya İncir Üreticileri İçin Soğuk Hava Deposu
Mudanya'ya İncir Üreticileri İçin Soğuk Hava Deposu
Dünyaca meşhur Bursa siyah inciri artık soğuk hava depolarında saklanacak.
Tim İhracat Rakamlarını Giresun'da Açıklayacak Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ağustos ayı ihracat rakamlarını Giresun'da açıklayacak.
Rusya Türkiye'ye Charter Seferlerini Başlatmaya Hazırlanıyor Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Türkiye'ye yönelik charter seferlerin tekrar başlamasına yönelik tasarıyı hükümete sundu.
Rusya-Türkiye Arasındaki Buzların Erimesi Dericileri Sevindirdi" Çorlu Deri Organize Sanayi Bölgesi (Deri OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Duman, Rusya ile Türkiye arasındaki buzların erime..
Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Yapılan Saldırı Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Genel Başkanı Mahmut Çelikus, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna düzenlenen saldırıyı kınadı.
Su Ürünleri Tanıtım Grubu Başkanı Kızıltan Açıklaması Su Ürünleri Tanıtım Grubu Başkanı Sinan Kızıltan, Türkiye'de yıllık kişi başı 8 kilogram olan balık tüketimini 15 kilograma çıkarmayı hed..
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Gün öncesi spot elektrik piyasasında bir megavatsaat elektriğin fiyatı, yarın için en yüksek 177,98 lira, en düşük 1,01 lira olarak açıklandı.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, hazırlıklarını yaptıkları "Üretim Reform Paketi"nin amacının üretimin önündeki engelleri kaldır..
Çugiad Başkanı Sakaryadan 3. Havalimanı ve Yavuz Selim Köprüsü Çıkışı
Çugiad Başkanı Sakarya'dan 3. Havalimanı ve Yavuz Selim Köprüsü Çıkışı
Çukurova Genç İşadamları Derneği Başkanı (ÇUGİAD) Ömer Faruk Sakarya, vatandaşların belgesellerde Dubai Havalimanı’nı seyredip ’vay be’ demek yerine İstanbul’da yapımı süren 3. havalimanı ile gurur duyulması gerektiğini...
Aso Anaokulunu Milli Eğitim'e Devretti Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) tarafından yaptırılan ASO 1. OSB Anaokulu, 5 yıllığına şartsız olarak Milli Eğitim Bakanlığı'..
Suriyeliler İş Dünyasında "Ben de Varım" Diyor Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve iş dünyasında da kendini göstermeye başlayan Suriyeliler, Gaziantep'te açtıkları iş yerler..
Güneş Panellerine Teşvik Başvurusu Güneş panellerinin teşvik belgesi kapsamında ithal edilmesine ilişkin talepler, belirlenen koşulları sağlaması şartıyla 30 gün içerisinde başvurulması halin..
Yatırımcı Rehberi (8) Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin piyasa değerleri, TL bazında en düşük, en yüksek ve kapanış fiyatları ile haftalık değişim oranları şöyle: ..
Yenipazarda Sütler Artık Daha Değerli
Yenipazar'da Sütler Artık Daha Değerli
Bilecik’in Yenipazar ilçesinde, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) aracılığıyla sütlerin kalite ve değerinin artması amacıyla gerçekleştirilen “Çiğ Süt Kalitesinin Arttırılması için Soğuk Süt Zincirinin...
Yatırımcı Rehberi (10)
Yatırımcı Rehberi (10)
Borsa İstanbul bünyesindeki pazarlarda geçen hafta işlem gören hisse senetleri arasında, "en fazla değer kazanan", "en fazla değer kaybeden" ve "piyasa değeri en yüksek" kategorilerinde ilk 10 şöyle sıralandı: DEĞER...
Yatırımcı Rehberi (2) Kapalıçarşı'da işlem gören altın türleri ile serbest piyasada alınıp satılan bazı yabancı para birimlerinin, TL bazında 2015, geçen hafta ve bu hafta sonu fiyatları ile ..
TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şehir içi yolcu taşımacılığında KDV oranının yüzde 1'e düşürülme..
Palandöken: 'Şehiriçi Yolcu Taşımacılığında Kdv Düşürülmeli'
Palandöken: "Şehiriçi Yolcu Taşımacılığında Kdv Düşürülmeli"
Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan esnafın kamu hizmeti verdiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Şehir içi yolcu taşımacılığında KDV oranı yüzde 1’e...
Fındık 13 Liraya Yükseldi
Fındık 13 Liraya Yükseldi
2016 yılı rekolte azlığı sebebiyle fındık fiyatındaki yukarı yönlü yükseliş sürüyor.
Karayollarında Durum Karayollarının bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Fitch, 3 Ülkenin Kredi Notunu Korudu
Fitch, 3 Ülkenin Kredi Notunu Korudu
NEW Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İsveç, Tunus ve Azerbaycan'ın kredi notunu koruduğunu duyurdu.