25 Ağustos 2016 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

25 Ağustos 2016 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası Düşüşle Kapandı
New York Borsası Düşüşle Kapandı
NEW New York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin bir sonraki faiz artırım kararının yaklaşmakta olduğuna inandıklarını bildirmesiyle günü düşüşle tamamladı.
Kılıçdaroğlunun Konvoyuna Saldırı
Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Saldırı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Artvin'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyı Türk iş dünyası adına şiddetle kınadığını bildirdi.
Abd, Dünya Bankası Başkanı Kimi İkinci Kez Aday Gösterdi
Abd, Dünya Bankası Başkanı Kim'i İkinci Kez Aday Gösterdi
ABD hükümeti, Dünya Bankası Grubu Başkanı Jim Yong Kim'i, ikinci başkanlık dönemi için aday gösterdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Birileri Türkiye'nin gündemi terör olsun diye uğraşıyor ama biz istiyoruz ki Türkiye'nin gündemi ekonom..
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 673,57 puan artışla 76.789,89 puandan kapandı.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: ..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 594 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsa Günü Yükselişle Kapattı Borsa günü yüzde 0,88’lik yükselişle tamamladı.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,88 yükselişle 76.789,89 puandan tamamladı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 124,75 lira oldu.
Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) 6 ulusal meslek dalında yeterliliklerin hazı..
Altının Kilogramı 124 Bin 970 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasasında (KMTP) altının kilogramı 124 bin 970 liraya geriledi.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) büyükbaş hayvan etinin kilogramı 24 ila 40 liradan satıldı.
Kılıçdaroğlu'nun Konvoyuna Saldırı Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, Artvin'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıya ilişkin, "Bu h..
New York Borsası Düşüşle Açıldı NEW New York borsası, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Janet Yellen'ın yarın Jackson Hole toplantısında yapacağı konuşmanın piyasalarda yarattığı kaygıyla güne..
Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkanı Yalçındağ Açıklaması Türkiye Kasaplar Federasyon Başkanı Fazlı Yalçındağ, alışveriş merkezlerinin kurbanlık hayvan satışı yapılmasını eleştirerek, "..
Kayseri Ticaret Borsası Kayseri Ticaret Borsasında dana etinin kilogramı ortalama 20 liradan, kemikli düve etinin kilogramı ise 23,40 liradan işlem gördü.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Manisa'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Artvin'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan saldırıyı kınadıklarını, bu..
ABD'de İşsizlik Maaşı Talebi 5 Haftanın En Düşük Seviyesinde ABD'de işsizlik maaşına ilk kez geçen hafta başvuranların sayısı 261 binle son 5 haftanın en düşük seviyesine geriledi.
Osmaniye Ticaret Borsası Osmaniye Ticaret Borsasında iç yer fıstığının kilogramı 8,80 liradan işlem gördü.
Zeybekci: "(8 Milyar Dolarlık Uluslararası Yatırım) Şu Ana Kadar Olmayan Bir Teknolojinin Ülkemizde... Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'ye getirmek için uğraştıkları 8 milyar dolarlık u..
ABDde Dayanıklı Tüketim Malı Siparişleri Beklentiyi Aştı
ABD'de Dayanıklı Tüketim Malı Siparişleri Beklentiyi Aştı
ABD'de dayanıklı tüketim malı siparişleri temmuzda yüzde 4,4 artışla beklentiyi aşarak yılın en güçlü yükselişini kaydetti.
Bodrum'da Sezonun İlk Rus Turistlerine Özel Karşılama Rusya'dan Bodrum ilçesine gelen sezonun ilk Rus turist kafilesini taşıyan uçak için havalimanında su takı oluşturularak tören düzenlendi.
Reel Kesim Güven Endeksi Ağustosta Azaldı Reel Kesim Güven Endeksi (RKGE), ağustosta bir önceki aya göre 4,4 puan azalarak 103,6 seviyesine geriledi.
85. İEF'ye Doğru İzmir Enternasyonel Fuarı (İEF) için Afganistan, Hindistan, Tacikistan, Gambiya ve Sri Lanka'dan kente gelen alım heyetleri Ege İhracatçı Birlikleri üyesi iş adamlarıyla bir ..
Milas-Bodrum'dan Ural Havayollarının Moskova Uçuşları Başladı TAV Havalimanları tarafından işletilen Milas-Bodrum Havalimanı, Ural Havayollarının Moskova uçuşlarına ev sahipliği yapıyor.
Bes'te Kategorilerine Göre En Fazla Kaybettiren Fonlar Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Ge..
En Fazla Kaybettiren Bes Fonları Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında günün en fazla kaybettirenleri yüzde 1,77 ile "Halk Hayat ve Em. Katılım Hisse Sen. EYF", "NN Hay. Em. Büyüm..
Kategorilerine Göre En Fazla Kazandıran Yatırım Fonları Yatırım fonları arasında kategorilere göre günlük bazda en fazla kazandıran fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Getiri % Yatırım Fo..
Bes'te Kategorilerine Göre En Fazla Kazandıran Fonlar Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kazandıran fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Geti..
» 1 2 3 4