22 Ağustos 2016 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

22 Ağustos 2016 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fazıl Say, Nazım Oratoryosu
Fazıl Say, Nazım Oratoryosu
Doğuş Grubu'nun kurucu destekçisi olduğu 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, 8 güne uzayan güçlü programıyla bu yıl 20-27 Ağustos tarihlerinde müzikseverleri Bodrum'da buluşturuyor.
Bathonea'da Kazı Sezonu Başladı Millattan önce 2 bin yılına ait izleri taşıması nedeniyle İstanbul'un tarihi kronolojisindeki boşlukları dolduran Küçükçekmece Gölü havzasındaki antik kent Bat..
Ben-Hur" Filmi 9 Eylül'de Vizyona Girecek Sinema tarihinin unutulmaz filmlerinden 1959 tarihli Amerikan yapımı "Ben-Hur"un yeni uyarlaması, 9 Eylül'de sinemaseverlerle buluşacak.
Expo 2016 Antalya'da Deri İşleme ve Resim Sergisi EXPO 2016 Antalya'da, İbrahim Atalar'ın deri işleme, ressam Turhan Ekici ve İclal Dağlı'nın ise yağlı boya çalışmaları sergileniyor.
Gökhan Türkmen Müzikseverlerle Buluşacak
Gökhan Türkmen Müzikseverlerle Buluşacak
Pop müziği şarkıcısı Gökhan Türkmen, İstanbul'da sevenleriyle buluşacak.
Midyat'ta Başarılı Öğrenciye Ödül Midyat Kaymakamı Oğuzhan Bingöl, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı'nda (TEOG) ilçe birincisi olan Yayvantepe Köyü Ortaokulu öğrencisi Derya Sağlam'ı..
Hataylı Mehteranlar Expo 2016da
Hataylı Mehteranlar Expo 2016'da
EXPO 2016 Antalya'da mehteran coşkusu yaşandı.
Umurbey'de Halk Kütüphanesi Açıldı Lapseki'nin Umurbey beldesinde kullanılmayan kütüphane yeniden düzenlenerek halkın hizmetine sunuldu.
Down Sendromlu Ümmühan, Geleceğe Kulaç Atıyor Merkezefendi ilçesinde down sendromlu genç kız, belediyenin kurduğu portatif havuzda aldığı eğitimle yüzmeyi öğrendi.
Marmaris'te El Konulan Okula Şehit Adı Verilecek Marmaris'te 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan polis Nedip Cengiz Eker'in adının, ilçede FETÖ soruşturması kapsamında el konulan ok..
Pedallar Unesco Dünya Mirasları İçin Çevrilecek İzmir'de bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek "UNESCO Dünya Mirası Yolunda" organizasyonunda 250 amatör bisikletçi Selçuk'taki Efes antik kentinde..
Tarihi Eserlerin Ömrüne Ömür Katıyorlar Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 5 ile hizmet veren Bursa Restorasyon ve Konservasyon Bölge Laboratuvarı, yürüttüğü çalışmalarla ömrünü uzattığı t..
Winx Perileri" Expo 2016 Antalya'da Çocuklarla Buluştu EXPO 2016 Antalya sergi alanında yer alan İtalya Bahçesi, çocuklara yönelik Winx Perileri etkinliği gerçekleştirdi.
Huzur ve Sukunet Arayanların Adresi: Gito Yaylası Rize'nin Çamlıhemşin ilçesi sınırlarında bulunan 2 bin 400 rakımlı Gito Yaylası, barındırdığı doğal güzellikler ile doğa tutkunlarının ilgisi..
Afgan Mülteci Ekmek Parasını Sanatıyla Kazanıyor Afganistan'daki iç savaş nedeniyle ülkesinden ayrılarak 3 yıl önce geldiği Türkiye'de mesleğini sürdüren modelist Esadullah Mosevi, düğün sezo..
Sumru Yavrucuk tek kişilik komedi oyunu: Shirley
Sumru Yavrucuk tek kişilik komedi oyunu: 'Shirley'
''SHIRLEY'' günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan ShirleyValentine'nin müzikli güldürüsüdür.
Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, Stevie Ödülünün sahibi
Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması, Stevie Ödülü'nün sahibi
Bu yıl 60'dan fazla ülkeden 3.800'ün üzerinde başvurunun yapıldığı Stevie İş Ödülleri'nde Pınar, "Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması" ile ödül kazandı.
5. Uluslararası Van Gölü Film Festivaline Başvurular Başladı
5. Uluslararası Van Gölü Film Festivali'ne Başvurular Başladı
Van Gölü Film Festivali ''İyi Haberler De Duymak…'' Sloganıyla 28 Ekim ile 1Kasım tarihlerinde ''Nefes – Retrospektif / Geriye Bakış'' ana temasıyla gerçekleşecek.
12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivalinde 2. Gün
12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali'nde 2. Gün
12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, ikinci gününde katılımcıları konserler ve klasik müziği merkezine alan yan etkinliklerle ağırlamaya devam etti.