21 Ağustos 2016 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

21 Ağustos 2016 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
25. Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri 25. Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı İsmail Balaban kazandı.
İsveç'te Hacı Adayları İçin Eğitim Semineri İsveç'in başkenti Stockholm'de, Diyanet Vakfı tarafından hac ibadetini yerine getirecek gurbetçilere seminer verildi.
Can Yücel, Doğum Gününde Anıldı Şair Can Yücel, doğum gününde İzmir'de anıldı.
Karaova Boğa Güreşleri Muğla'nın Bodrum ilçesinde ilk kez düzenlenen Karaova Boğa Güreşleri'nde 80 boğa güreştirildi.
Çocuklar "Fındık" Yerine Uçurtma Şenliğine Gitti Doğu ve güneydoğudan her yıl fındık toplamak üzere Ordu'ya gelen mevsimlik tarım işçilerinin 16 yaşından küçük çocukları, uçurtma şenliğinde b..
8. Geleneksel Formulaz Tahta Araba Şenliği Ardeşen ilçesinde düzenlenen 8. Geleneksel Formulaz Tahta Araba Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.
Darbeciler Şehit Polisin Düşlerini de Bombaladı" Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit düşen özel harekat polisi Sevda Güngör'ün ailesinin hüznü dinmiyor.
2. Denizbank İlk Senaryo İlk Film Yarışması" Başvuruları Başladı DenizBank'ın, Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) desteğiyle düzenlediği "2. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Ya..
3. İstanbul Tasarım Bienali İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 3. İstanbul Tasarım Bienali 22 Ekim'de başlayacak.
Batı Karadeniz'in Efes'i" Gün Yüzüne Çıkarılıyor "Batı Karadeniz'in Efes'i" olarak bilinen Prusias ad Hypium Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarında görev alan arkeologlar, bölgenin to..
Mimarlık Diplomalı "Bakır Ustası" Lisansüstü eğitimi için gittiği Avustralya'da 18 yıl yaşadıktan sonra memleketi Bursa'ya dönen yüksek mimar Mümin İnce, dede ve baba mesleği olan bakırcılığı..
Fazıl Say-Genç Yıldızlar Doğuş Grubu'nun kurucu destekçisi olduğu 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, 8 güne uzayan güçlü programıyla bu yıl 20-27 Ağustos tarihlerinde müziksever..
Ayvalık 12. Kültür Sanat Günleri Balıkesir'in Ayvalık ilçe belediyesi tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen "Ayvalık Sanat Günleri" 1-9 Eylül'de yapılacak.
Candan Erçetin ve Kardeş Türküler, Bodrum'da Konser Verdi Candan Erçetin ve Kardeş Türküler, Muğla'nın Bodrum ilçesinde konser verdi.