20 Ağustos 2016 Cumartesi Günü Politika Haberleri

20 Ağustos 2016 Cumartesi Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uğur Açıklaması Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Atilla Uğur, "FETÖ daha bitmedi.
Bakan Özlü: 'Tübitakta Fetö Sebebiyle Geçmişteki Projeler Tek Tek İnceleniyor'
Bakan Özlü: "Tübitak'ta Fetö Sebebiyle Geçmişteki Projeler Tek Tek İnceleniyor"
TEKİRDAĞ (İHA) – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TÜBİTAK’ta FETÖ sebebiyle geçmiş dönemdeki projelerin tek tek incelendiğini, projelerde belli yerlere kaydırma, aksama, saptırma, gecikme yapılmış mı diye...
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Yaralı Polisleri Ziyaret Etti
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, Yaralı Polisleri Ziyaret Etti
ELAZIĞ(İHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Elazığ’daki patlamada yaralanan polisleri ziyaret ederek, “Hiçbir terör örgütünün diğerinden farkı yok. Elazığ’da 2 gün önce yaşadığımız terör olayında emniyet...
Bakan Soylu: '15 Temmuz Gecesi Başarılı Olsalardı, Bu Millete 100 Yıl Recep Tayyip Erdoğan Acısı...
Bakan Soylu: "15 Temmuz Gecesi Başarılı Olsalardı, Bu Millete 100 Yıl Recep Tayyip Erdoğan Acısı...
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Eğer 15 Temmuz gecesi hainler başarılı olsalardı, bu millete 100 yıl Recep Tayyip Erdoğan acısı yaşatırlardı” dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Turan Açıklaması AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Biz duruşumuzla Himalaya olmaya devam edersek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Everest olma..
Bakan Tüfenkci: 'Tüketici Hakem Heyetinde Yasal Değişiklikler Yapacağız'
Bakan Tüfenkci: "Tüketici Hakem Heyetinde Yasal Değişiklikler Yapacağız"
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tüketici hakem heyetlerinin yapısında bazı değişiklikler yapacaklarını belirterek, "Tüketici hakem heyetlerinin sayılarının ve niteliklerinin yeniden düzenlenmesi için...
Ünal: 'Tarih Onları Utandıracak'
Ünal: "Tarih Onları Utandıracak"
AK Parti Sinop İl Koordinatörü Cumhur Ünal, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamada bulundu.
Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması
Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "15 Temmuz 2016 darbe girişiminin Fetullah Gülen'in emir ve komutası altında olan, ona bağlı FETÖ mensuplarınca başlatıldığı ve icra edildiği ve bunun talimatının da Fetullah Gülen tarafından...
Bakan Bozdağ: 'Hsyknın Mevcut Seçim Usulü ile Bir Daha Seçime Gitmesi Türkiye ve Yargı İçin Yanlış...
Bakan Bozdağ: "Hsyk'nın Mevcut Seçim Usulü ile Bir Daha Seçime Gitmesi Türkiye ve Yargı İçin Yanlış...
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) mevcut seçim usulü ile bir daha seçime gitmesinin Türkiye ve yargı için yanlış olacağını söyledi.
Başbakan Yıldırım: "Fetö Gitti 'Betö' Geldi, Bunlar Vardiyalı Çalışıyor" Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz sonrası artan bölücü terör örgütü eylemlerine dikkat çekerek, “Bugün FETÖ gitti ’B..
Bakan Eroğlu, AK Partiye Katılanlara Rozet Taktı
Bakan Eroğlu, AK Parti'ye Katılanlara Rozet Taktı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti’ye katılanlara rozet taktı.
İzmire İki Yeni Devlet Üniversitesi
İzmir'e İki Yeni Devlet Üniversitesi
İzmir’de FETÖ’ye bağlı oldukları gerekçesiyle devlet üniversitelerine dahil edilen Gediz Üniversitesi’nin adı Bakırçay Üniversitesi, İzmir Üniversitesi’nin ismi de İzmir Demokrasi Üniversitesi oldu.
Başbakan Yıldırım: "Ohal'i Kendimize İlan Ediyoruz, Vatandaşa Değil" Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye, silahlı bir darbe girişimine silahsız bir güçle darbe vuran ülkenin adıdır" dedi.
Zirve Öncesi Tarabya Köşkü Çevresinde Yoğun Güvenlik Önlemi Alındı
Zirve Öncesi Tarabya Köşkü Çevresinde Yoğun Güvenlik Önlemi Alındı
Tarabya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak olan Güvenlik Zirvesi öncesi yoğun güvenlik önlemleri alındı.
CHPli Ağbabadan Necdet Özele Sert Sözler
CHP'li Ağbaba'dan Necdet Özel'e Sert Sözler
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, eski Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel’i sert sözlerle eleştirdi.
Bakan Arslan: 'Ağır Vasıtalar 26 Ağustostan İtibaren 3. Köprüyü Kullanacak'
Bakan Arslan: "Ağır Vasıtalar 26 Ağustos'tan İtibaren 3. Köprüyü Kullanacak"
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 26 Ağustos’tan itibaren ağır vasıtaların zorunlu olarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanacağını açıkladı.
Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu... IHAAW121957-SIY/20-08-2016 - Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli v..
Bakan Soylu: 'Her Açığa Alınanın Kamuyla İlişkisi Kesilecek Değil'
Bakan Soylu: "Her Açığa Alınanın Kamuyla İlişkisi Kesilecek Değil"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kamudaki açığa alınan memurlarla ilgili açıklamalarda bulundu.
Bakan Arslan: '3. Köprü ve Otoyolları Temizlik Hariç Tamamen Bitti'
Bakan Arslan: "3. Köprü ve Otoyolları Temizlik Hariç Tamamen Bitti"
İSTANBUL (İHA) – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 26 Ağustos’ta açılışı yapılacak olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve otoyolunun tamamen bittiğini, sadece temizlik çalışması yapılacağını açıkladı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Erzurumda
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Erzurum'da
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin dünyaya demokrasi dersi verdiğini ifade ederek, “Türkiye dünyaya demokrasinin altın kemerinin kendisinde olduğunu göstermiştir.
Torba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi
Torba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi
TBMM Genel Kurulu’nda kamuoyunda torba tasarı olarak bilinen “Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı” kabul edildi.
Torba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi (3)
Torba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi (3)
Şehit eş veya çocukları, şehidin eş ve çocuğunun bulunmaması halinde ise anne veya babası Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödemeksizin araç alabilecek.
Torba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi (2)
Torba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi (2)
Faaliyet izninin kaldırılmasını gerektiren durumlar tespit edilen vakıf yüksek öğretim kurumları ile kurucu vakıflarına kayyum atanan vakıf yükseköğretim kurumlarının faaliyet izni, Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) teklifi...
Torba Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi (1) Proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, ticari araçların yenilenmesinde vergi teşviki ile vakıf üniversitelerine..
Proje Bazlı Teşvik Uygulaması, Şehit Yakınına Ötv'siz Araç, Ticari Araçların Yenilenmesinde Vergi... Proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, ticari araçların yenilenmesind..
Türkiye ile Venezuela Arasında Enerji İşbirliği Kanun Tasarısı Kabul Edildi. Türkiye ile Venezuela arasında enerji işbirliği kanun tasarısı kabul edildi.
Türkiye-İsrail Anlaşması TBMM Genel Kurulunda Kabul Edildi Türkiye Cumhuriyeti ile İsrail Devleti Arasında Tazminata İlişkin Usul Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Tasa..
Türkiye Cumhuriyeti ile İsrail Devleti Arasında Tazminata İlişkin Usul Anlaşmasının Onaylanmasının... Türkiye Cumhuriyeti ile İsrail Devleti Arasında Tazminata İlişkin Usul Anlaşmasının Onayl..
Türkiye-İsrail Anlaşması TBMM Genel Kurulunda
Türkiye-İsrail Anlaşması TBMM Genel Kurulunda
Türkiye ile İsrail arasında, 31 Mayıs 2010 tarihinde yaşanan Mavi Marmara hadisesi sırasında yakınlarını kaybeden ailelere 20 milyon dolar tazminat ödenmesini öngören anlaşmaya ilişkin kanun tasarısı TBMM Genel Kurulunda...