20 Ağustos 2016 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

20 Ağustos 2016 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Hattat Enerji ve Maden Ticaret AŞ Amasradaki Çalışmalarına Ara Verdi
Hattat Enerji ve Maden Ticaret AŞ Amasra'daki Çalışmalarına Ara Verdi
Hattat Enerji ve Maden Ticaret AŞ'nin, Bartın'ın Amasra ilçesindeki faaliyet ve çalışmalarına 3 ay ara verildiği, çalışanların ücretsiz izne çıkarıldığı bildirildi.
Anaç Koyun Keçi Desteklemesi Başvuru Tarihi Açıklandı Anaç koyun keçi desteklemeleri başvuru tarihleri açıklandı.
Yenişehirden Avrupaya Kabak Reçeli
Yenişehir'den Avrupa'ya Kabak Reçeli
Bursa’nın Yenişehir ilçesinde Avrupa ülkeleri için kabak reçeli imal edilecek.
İtso İzmir Ekonomi Üniversitesi ile İndirim Protokolü İmzaladı
İtso İzmir Ekonomi Üniversitesi ile İndirim Protokolü İmzaladı
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ile İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), indirim protokolü imzaladı.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Gün öncesi spot elektrik piyasasında bir megavatsaat elektriğin fiyatı, yarın için en yüksek 184,99 lira, en düşük 1 lira olarak açıklandı.
Organik Logosu Olmayan Ürünleri Satın Almayın
Organik Logosu Olmayan Ürünleri Satın Almayın
Uludağ Üniversitesi (UÜ) Ziraat Fakültesi Organik Tarım Birimi Başkanı Prof. Dr. İbrahim Ak, bir ürünün organik olup olmadığının bakmak ya da tatmakla anlaşılamayacağını belirterek, “Bu konuda mutlaka yeterli denetim...
Yücesoydan 5 Yılda Sıfır Faizli Kampanya
Yücesoy'dan 5 Yılda Sıfır Faizli Kampanya
Emlak sektörünü hareketlendirmek adına İstanbul’da başlayan düşük sabit faiz kampanyasına bir destek de Yücesoy Mühendislik’in Menemen Seyrek’te bulunan Studio City projesinden geldi.
Kara Elmas Depolarda Çürüyor
Kara Elmas Depolarda Çürüyor
Bursa’nın meşhur siyah inciri bu sene çiftçiyi ve ihracatçıyı üzdü.
Aso Yönetim Kurulu Başkanı Özdebir Açıklaması
Aso Yönetim Kurulu Başkanı Özdebir Açıklaması
Ankara Sanayi Odası (ASO) Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir, Sanayici İşbirliğinde Mesleki Eğitim Projesi (SİMEP) ile sanayicinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedeflediklerini belirterek, "OSEP projesi lise...
Ovacıkta Kinoa Hasadı
Ovacık'ta Kinoa Hasadı
Tunceli’nin Ovacık ilçesinde bir çiftçi tarafından deneme amaçlı ekilen kinoa hasat edildi.
2,7 Milyar Liralık Turizm Projesi Yatırım Teşviğinden Yararlanacak Ekonomi Bakanlığı tarafından yılın 7 ayında, turizm sektörü başlığı altında, "turizm tesisi modernizasyonu, öğrenci yurdu ve..
Kuyumcuların Gözü BDDK'da Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) kredi kartında taksit miktarını artırma yönündeki çalışması, son yıllarda altın fiyatlarının yüksek seyretmesi ned..
Yatırımcı Rehberi (10)
Yatırımcı Rehberi (10)
Borsa İstanbul bünyesindeki pazarlarda geçen hafta işlem gören hisse senetleri arasında, "en fazla değer kazanan", "en fazla değer kaybeden" ve "piyasa değeri en yüksek" kategorilerinde ilk 10 şöyle sıralandı: DEĞER...
İnternetten Güvenli Alışveriş İçin "Sanal Kart" Kullanın Uzmanlar, internetten güvenli alışveriş için kredi kartı yerine tasarlanmış, esnek limit sunan, kullanım zamanı ve sayısı belirlenebil..
TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kırmızı et fiyatlarındaki artışın spekülasyondan ibaret olduğunu..
Yatırımcı Rehberi (7) Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre haftalık bazda en fazla kazandıran ve kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Haftalık Getiri (..
Yatırımcı Rehberi (8) Borsa İstanbul'da geçen hafta işlem gören hisse senetlerinin piyasa değerleri, TL bazında en düşük, en yüksek ve kapanış fiyatları ile haftalık değişim oranları şöyle: ..
Yatırımcı Rehberi (5) Bu hafta en fazla kaybettiren borsa yatırım fonu yüzde 3,18'lik düşüşle Finans Portföy Altın oldu.
Şeftali Üreticileri Fiyat ve Rekolteden Memnun BURSA (AA) - ŞABAN KILIÇCI - Bursa'nın İnegöl ilçesinin şeftalisiyle ünlü İsaören Mahallesi'nde yılda yaklaşık 150 bin ton şeftali üreterek karş..
Yatırımcı Rehberi (4) Bu hafta en fazla kazandıran yatırım fonu yüzde 3,08'lik getiriyle İş Portföy Emtia Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu oldu.
2017 Yılı İhracat İçin Büyük Bir Atılım Olacak" Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, 15 Temmuz darbe girişiminin..
A101'den Açıklama A101 Marketler Zinciri, FETÖ soruşturması kapsamında ifade veren yöneticilerinin serbest bırakılmasının ardından bir açıklama yaptı.
İfmib Başkanı Gören: 'Fındık Fiyatlarında Yanlış Bilgilendirme Üreticiye Zarar Verir'
İfmib Başkanı Gören: "Fındık Fiyatlarında Yanlış Bilgilendirme Üreticiye Zarar Verir"
İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB) Başkanı Ali Haydar Gören, fındıkta gerçek olmayan fiyatların gündeme taşınmasının Şubat-Temmuz 2016’da olduğu gibi sektörün tüm paydaşlarına zarar verebileceğini...
TESK Genel Başkanı Palandöken: 'Kurban ve Et Fiyatları Spekülasyonla Yükseliyor'
TESK Genel Başkanı Palandöken: "Kurban ve Et Fiyatları Spekülasyonla Yükseliyor"
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, her Kurban Bayramı öncesinde et ve kurban fiyatlarında yükselmelerin yaşandığını belirterek, bunun spekülatif olduğunu söyledi.
Demiryolu Yolcu Taşımacılığında Kamu Hizmeti Yükümlülüğü
Demiryolu Yolcu Taşımacılığında Kamu Hizmeti Yükümlülüğü
Demiryolu tren işletmecisinin ticari şartlarda veremediği demiryolu yolcu taşımacılığı hizmetlerinin sağlanmasına dair usul ve esaslar düzenlendi.
Samsundan Mısıra Bentonit ve Barit İhracatı
Samsun'dan Mısır'a Bentonit ve Barit İhracatı
Samsun’dan Mısır’a bentonit ve barit ihracatı başlıyor.
Karpuz Çiftinin Yüzünü Güldürdü
Karpuz Çiftinin Yüzünü Güldürdü
Maliyetini karşılamadığı gerekçesiyle geçen yıl çiftçinin hasat etmeyip tarlada bıraktığı kavun ve karpuz, bu yıl üreticinin yüzünü güldürdü.
» 1 2