19 Ağustos 2016 Cuma Günü Politika Haberleri

19 Ağustos 2016 Cuma Günü Politika Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Türkiye Varlık Fonu Kuruluyor Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek, yasalaştı.
Fetö'nün Darbe Girişimi ve Faaliyetlerini Araştırma Komisyonu Üyeleri Seçildi TBMM'de kurulan FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ve faaliyetlerini araştırma komisyonunun üyeleri belirlendi.
İçişleri Bakanı: "81 İlin 74'ünün Emniyet Müdürü Bunlardandı" İçişleri Bakanı Efkan Ala, göreve geldiğinde 81 ilin emniyet müdüründen 74’ünün de Fetullahçı terör örgütü mensubu olduğunu söyle..
Türkiye Varlık Fonu" Kuruluyor CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti'nin, darbe teşebbüsünü araştırma komisyonuna üye bildirmediğini belirterek, "İktidar partisinin darbeyi araştırma kom..
Türkiye Varlık Fonu Kuruluyor TBMM Genel Kurulunda, Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Katma Değer Vergisi Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi görüşülüyor.
Özhaseki: 'Uzlaşma Her Zaman İyidir'
Özhaseki: "Uzlaşma Her Zaman İyidir"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Hakkari ve Şırnak’ın il statüsünden çıkarılmasına ilişkin düzenlemelerin TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Torba Kanun Tasarı metninden çıkarılmasıyla ilgili açıklamalarda...
Bakan Özhaseki Başkan Yılmazı Ziyaret Etti
Bakan Özhaseki Başkan Yılmaz'ı Ziyaret Etti
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
Bakan Bozdağ: 'Abd Bu Konuda ya Türkiyeyi Tercih Edecek ya da Güleni Himaye Edecek'
Bakan Bozdağ: "Abd Bu Konuda ya Türkiye'yi Tercih Edecek ya da Gülen'i Himaye Edecek"
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, FETÖ elebaşının iadesine ilişkin, “ABD bu konuda ya Türkiye’yi tercih edecek ya da Gülen’i himaye edecek” dedi.
TBMM 23 Ağustos'ta Tatile Girecek Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 23 Ağustos’ta tatile girecek.
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Sivasta Cenaze Törenine Katıldı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Sivas'ta Cenaze Törenine Katıldı
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta eski Belediye Başkanı Osman Seçilmiş’in cenaze törenine katıldı.
İçişleri Bakanı Ala: (1) İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Devletin istihbarat örgütlerinin aldığı istihbaratı değerlendirip politikaların oluşmasına katkıda bulunacak, yol gösterecek, ne olup bitt..
TBMM Genel Kurulu HDP'nin "AK Parti hükümetinin Türkiye dış politikasında sergilediği tutarsız ve ilkesiz yaklaşımlarının ülkedeki iç ve bölgesel siyasal alandaki olumsuz sonuçlarının açığa ç..
MHP'nin İzmir'deki 5 İlçe Teşkilatı Görevden Alındı MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, partisinin Selçuk, Tire, Menderes, Karaburun ve Urla ilçe teşkilatlarının görevden alındığını, Karşıyak..
Anayasa Değişikliği Çalışmaları AK Parti, CHP ve MHP temsilcileri, yeni anayasa için 5 gün süren çalışmalarını tamamladı.
TBMM Genel Kurulu TBMM Genel Kurulunda AK Parti'nin kabul edilen grup önerisiyle Varlık Fonu kurulması ve İsrail ile ilişkilerin normalleşmesine dair anlaşma tasarılarıyla OHAL kapsamında çık..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuella Heyetini Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuella Heyetini Kabul Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Venezuella Dışişleri Bakanı Delcy Eloina Rodrigez Gomez ve Venezuella Petrol ve Madencilik Bakanı Eulogio Del Pino’yu kabul etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolmuş Durağını Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolmuş Durağını Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya’da dolmuş durağını ziyaret ederek şoförlerle sohbet etti.
Hdp Şırnak Milletvekili İrmez Açıklaması
Hdp Şırnak Milletvekili İrmez Açıklaması
HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez, TBMM Genel Kurulunda görüşülen "torba tasarı"daki, Hakkari ve Şırnak'ın ilçe yapılmasını öngören maddenin metinden çıkarılmasının kendileri için çok önemli, halk açısından da çok...
Eskişehir'de MHP'nin 4 İlçe Yöneticileri Görevden Alındı, 5 İlçeye de Atama Yapıldı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından Eskişehir’in 4 ilçe yöneticileri görevden alınırken, 5 ilçeye d..
CHPli Başkan Karahanlıdan 4 Partiye Hakkari Teşekkürü
CHP'li Başkan Karahanlı'dan 4 Partiye 'Hakkari' Teşekkürü
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı, Hakkari’nin il kalmasına vesile olan tüm partilere teşekkür etti.
TBMM Genel Kurulu Toplandı TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı başkanlığında toplandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arkadaşı Erol Olçok ve Oğlunun Mezarlarını Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arkadaşı Erol Olçok ve Oğlunun Mezarlarını Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı öncesi Karacaahmet Mezarlığı’nda anne ve babası ile 15 Temmuz’da şehit olan arkadaşı Erol Olçok ve oğlunun mezarlarını ziyaret edip, dua etti.
Bakan Özlüden Edirne Belediyesine Ziyaret
Bakan Özlü'den Edirne Belediyesi'ne Ziyaret
Edirne’de temaslarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.
CHP'den Elazığ Raporu CHP heyetinin Elazığ'daki izlenimlerine ilişkin raporda, "PKK'nın bu büyüklükte bir saldırıyı, bugüne kadar il merkezinde hiç terör eylemi gerçekleşmemiş Elazığ'da düzen..
Hdp Mardin Milletvekili Sancar Açıklaması HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, "Kalıcı bir anayasa ancak barışı hedeflemekle mümkün olabilir.
CHP Ankara Milletvekili Emir Açıklaması CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, TBMM Genel Kurulunda görüşülen "torba tasarı"daki, Hakkari ve Şırnak'ın ilçe yapılmasını öngören maddenin metinden ..
Bakan Özlü, Edirneye Bilim ve Teknoloji Merkezi Kurulacağını Müjdeledi
Bakan Özlü, Edirne'ye Bilim ve Teknoloji Merkezi Kurulacağını Müjdeledi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Edirne’ye Bilim ve Teknoloji Merkezi kurulacağını müjdeledi.
Sağlık Bakanı Akdağ Açıklaması Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne ilişkin soruşturma raporunda banka promosyonu kapsamında alımı yapılan tıbbi cihaz..
CHP İstanbul Milletvekili Bekaroğlu Açıklaması CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, üyesi olduğu, Başta Cinsel Olmak Üzere Çocuklara yönelik her türlü istismar Olaylarını Araştırma Kom..
Bakan Özlü: 'Obama Nobel Ödülünü Hak Etmedi'
Bakan Özlü: "Obama Nobel Ödülü'nü Hak Etmedi"
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Obama’nın Nobel Ödülü’nü hak etmediğini savunarak, “Batılı müttefiklerimiz Suriye krizi konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdikleri hassasiyetleri gösterselerdi...
Kılıçdaroğlu, Gazete Temsilcileriyle Bir Araya Geldi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetelerin Ankara temsilcileriyle kahvaltıda buluştu.
Bakan Çavuşoğlu, Kerry ile Görüştü
Bakan Çavuşoğlu, Kerry ile Görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Bolivarcı Venezuela Dışişleri Bakanı ile Petrol ve Madencilik Bakanı Türkiye'ye Geliyor Dışişleri Bakanlığı, Bolivarcı Venezuela Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Delcy Eloina Rodriguez Gomez ve P..
Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Dünya İnsani Günü' Açıklaması Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’nin insani yardım görevlilerine yönelik her türlü saldırıyı şiddetle kınadığını açıkladı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Gedikli'den Ekonomi Notu Değerlendirmesi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Dr. Bülent Gedikli, Türkiye’nin orta seviye denilen yani Türkiye’den bir basamak yukarıda no..
Torba Kanun Tasarısının 80 Maddesi Kabul Edildi (4) Kamu kurumları ile 50'den az çalışanı olan iş yerlerinin iş güvenliği uzmanı, iş yeri hekimi görevlendirme yükümlülüğünün süresi 1 Temmuz 2..
Torba Kanun Tasarısının 80 Maddesi Kabul Edildi (3) Şehit eş veya çocukları, şehidin eş ve çocuğunun bulunmaması halinde ise anne veya babası Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödemeksizin araç alabi..
Torba Kanun Tasarısının 80 Maddesi Kabul Edildi (1) Proje bazlı teşvik uygulaması, şehit yakınına ÖTV'siz araç, ticari araçların yenilenmesinde vergi teşviki ile vakıf üniversitelerine ilişki..