17 Ağustos 2016 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

17 Ağustos 2016 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası Yükselişle Kapandı
New York Borsası Yükselişle Kapandı
NEW New York Borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) eylülde faiz artırım zamanlamasına ilişkin fikir ayrılıklarının olduğunun açıklanmasıyla günü yükselişle tamamladı.
Fed Tutanakları Açıklandı ABD Merkez Bankasının (Fed) temmuz toplantısına ait tutanaklar, Fed'in faiz artırım zamanlamasına ilişkin fikir ayrılıklarına rağmen seçeneklerini açık tutmak istedi..
Doğum Borçlanması İçin Sgk'ya Ne Kadar Ödemem Gerekir?
Doğum borçlanması için SGK'ya ne kadar ödemem gerekir? Sosyal Güvenlik Denetmeni Bünyamin Esen anlattı.
Avrupa Borsaları Günü Düşüşle Kapattı Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı.
Tunus'ta İşsizlik Oranları Tunus'ta bu yılın ikinci çeyreğinde işsizlik oranının, yüzde 2 artarak 15,6 seviyesine ulaştığı bildirildi.
Milli Gözlem Uydusu 'Rasat' 5 Yaşında
Milli Gözlem Uydusu "Rasat" 5 Yaşında
5'inci yılını dolduran ilk yerli gözlem uydusu RASAT, dünya etrafında 26 bin 724 tur attı, 11 milyon metrekarelik alanı taradı ve bin 800 şerit görüntüyü yer istasyonuna aktardı.
Aselsan'dan İlk Yarıda 236 Milyon TL Net Kar ASELSAN, bu yılın ilk yarısında 236 milyon TL konsolide net kar elde etti.
ABD'nin Haftalık Petrol Stokları Azaldı NEW ABD'de haftalık ham petrol stokları 2,5 milyon varil azaldı.
Ifc'den Assan Alüminyum'a 55 Milyon Dolar Kredi Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Kibar Holding kuruluşu Assan Alüminyum'a 55 milyon dolar tutarında uzun vadeli kredi sağladı.
Lojistikciler Diplomalarını Aldı Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD) ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nin (İTÜ) düzenlediği FIATA Eğitim Programı'nı tamamla..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 603 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsada Günlük İşlemler (1)
Borsada Günlük İşlemler (1)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADI Ö.
Recordati Yönetim Kurulu Başkanı Gıovannı Recordati Vefat Etti Recordati Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Giovanni Recordati vefat etti.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,57 artışla 78.147,82 puandan kapattı.
Borsa Günü Yükselişle Kapattı Borsa günü yüzde 0,57’lik yükselişle tamamladı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 126,20 lira oldu.
Biga'da Ayçiçeği Alımları Biga ilçesinde, sezonun ilk ayçiçeği alımı yapıldı.
Başbakan Yıldırım'ın Kabulü Başbakan Binali Yıldırım, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı'yı kabul etti.
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Afyonkarahisar Ticaret Borsasında (ATB) dana etinin kilogramı en düşük 23 lira, en yüksek 33 liradan satıldı.
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: SALI ÇARŞAMBA Alış Satış Alış Satış 24..
Ttso Başkanı Hacısalihoğlu Açıklaması Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, THY'nin Rusya Federasyonu'na seferlerini artırması ve Karadeniz şehirlerinden Rusya'ya..
Rusya'da Sabit Varlık Yatırımları Azaldı MOSKOVA (AA) – Rusya'da sabit varlık yatırımları bu yılın ilk yarısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 4,3 geriledi.
Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Kaçire Açıklaması Manisa, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, borsa ve ihracatçı birliklerinin yaptığı kuru üzüm rekolte tahminlerinin tek taraflı ..
Antep Fıstığının "Zorlu" Hasadı Gaziantep'in Yusufeli ilçesinde fıstık hasadının başlamasıyla mevsimlik işçiler, sıcak havaya aldırış etmeden gün boyu fıstık topluyor.
New York Borsası Düşüşle Açıldı NEW New York Borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) eylülde faiz artışına gidilmesinin mümkün olduğunun açıklanmasıyla güne satış ağırlıklı başladı.
Rusya'da Reel Gelirler Düştü MOSKOVA (AA) – Rusya'da reel gelirler temmuz ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 düştü.
Motorine İki Haftada Üçüncü Zam Geldi Motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere bir zam daha yapıldı.
Motorine 7 Kuruş Zam Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına ortalama 7 kuruş zam yaptı.
Altının Kilogramı 126 Bin 950 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasasında (KMTP) altının kilogramı 126 bin 950 liraya geriledi.
Kalkınma Bakanı Elvan Romanya'da Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi nedeniyle yabancı yatırımcıların hiçbir kaygı içerisinde olmaması gerektiğini b..
» 1 2 3 4