16 Ağustos 2016 Salı Günü Ekonomi Haberleri

16 Ağustos 2016 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası Düşüşle Kapandı
New York Borsası Düşüşle Kapandı
NEW New York Borsası, ABD Merkez Bankasının (Fed) eylülde faiz artışına gidilmesinin mümkün olduğunun açıklanmasıyla günü düşüşle tamamladı.
Çukurovanın Mısırında Hasat Zamanı
Çukurova'nın Mısırında Hasat Zamanı
Türkiye tahıl üretiminde üçüncü sırayı alan mısırda hasat başladı.
Çukurovada Mısır Hasat Şenliği
Çukurova'da Mısır Hasat Şenliği
Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Erdoğan, TMO'nun finansman ve depolama sorunu olmadığını belirterek, "Alımla ilgili hiçbir sınırlama yoktur olmayacaktır.
Atlanta Fed Başkanı Lockhart Açıklaması ABD Merkez Bankası (Fed) Atlanta Şubesi Başkanı Dennis Lockhart, "Ekonomiye olan güvenim haklı çıkarsa, bu yıl en az bir kez faiz artırılmasının uygun ..
Avrupa Borsalarında Düşüş Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı.
Fed New York Şubesi Başkanı Dudley Açıklaması ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi Başkanı William Dudley, eylülde faiz artışına gidilmesinin mümkün olduğunu belirtti.
Ebrd'den Vakıfbank'a 50 Milyon Avroluk Kredi Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansmanı Programı Genişletme-I (TurSEFF II) kapsamında, Vakıfbank'a 50 mil..
Borsa Günü Düşüşle Kapattı Borsa günü yüzde 0,98’lik düşüşle tamamladı.
Çankırıya Dev Fabrika
Çankırı'ya Dev Fabrika
Nata Holding Başkanı Namık Tanık, temeli atılan Çankırı Çerkeş’te Çimento fabrikasının 2018 yılında tamamlanacağı müjdesini verdi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 765,44 puan azalışla 77.707,13 puandan kapandı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 600 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,98 azalışla 77.707,13 puandan kapattı.
Konuttan Sonra Taşıtta da Faiz İndirimi Talebi
Konuttan Sonra Taşıtta da Faiz İndirimi Talebi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın inşaat sektörünü canlandırma amacıyla yaptığı çağrı üzerine bankalar birbiri ardına konut kredisi faizlerini aşağı çekerken, taşıt kredisi faizlerinde de indirim talepleri geliyor.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 126,25 lira oldu.
Çekte 15 Milyar Liralık Karşılıksız İşlem Yapıldı Çekte, ilk yedi ayda 14,9 milyar liralık karşılıksız işlem yapıldı.
Sakarya Ticaret Borsası Sakarya Ticaret Borsasında (STB) kabuklu fındığın kilogramı 9.07 liradan satıldı.
Erzurum Ticaret Borsası Erzurum Ticaret Borsasında (ETB) inek sütünün kilogramı 0.95 liradan satıldı.
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: PAZARTESİ SALI Alış Satış Alış Satış 2..
Fed'den Eylül Açıklaması Geldi Dudley, Fox Business Network'e yaptığı açıklamalarında, "Faizleri daha da yükseltmenin uygun olduğu bir noktaya yaklaştığımızı düşünüyorum" dedi.
New York Borsası Düşüşle Açıldı NEW New York borsası, Avrupa borsalarındaki gerilemenin piyasalarda yarattığı olumsuz havayla güne satış ağırlıklı başladı.
ABD'de Sanayi Üretimi Beklentiyi Aştı ABD'de sanayi üretimi temmuzda yüzde 0,7 artışla beklentiyi aşarak, Kasım 2014'ten bu yana en güçlü yükselişini kaydetti.
Altının Kilogramı 127 Bin 100 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMTP) altının kilogramı 127 bin 100 liraya geriledi.
ABD'de Konut Başlangıçları Beklentinin Üstünde ABD'de konut başlangıçları temmuz ayında düşüş beklentisinin aksine yüzde 2,1 yükseldi.
Adana Ticaret Borsası
Adana Ticaret Borsası
Adana Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 0,90 liradan satıldı.
Ayçiçeğinde Alım Fiyatı Beklentisi CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, ayçiçeği alımında Trakya Birlik'in maliyetleri de düşünerek fiyatı bin 900 liranın üzerinde açıklaması gerektiğin..
Deprem Konusunda Artık Ciddi Adımlar Atmalıyız" Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, Türkiye'de hala 6 milyondan fazla konutun riskli d..
ABD'de Tüfe Değişmedi ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) temmuz ayında beklendiği gibi değişmedi.
Dünyaya Açılan Btso Üyelerine Kosgebden Yeni Müjde
Dünyaya Açılan Btso Üyelerine Kosgeb'den Yeni Müjde
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) şimdiye kadar 3 bin 200’den fazla iş dünyası temsilcisini yurt dışı fuar organizasyonlarıyla buluşturduğu Küresel Fuar Acentesi Projesi’ne KOSGEB’in sağladığı mali destekler...
Osmaniye Ticaret Borsası Osmaniye Ticaret Borsasında iç yer fıstığının kilogramı 9,50 liradan işlem gördü.
Bankalara İbraz Edilen Çek Sayısı Yüzde 8 Azaldı Bankalara ibraz edilen çek sayısı, yılın 7 ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 8 azalarak 12 milyon adet oldu.
Rusya Ekimde Opec Temsilcileriyle Görüşecek Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak'ın, ekim ayında Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) temsilcileriyle Viyana'da bir araya geleceği bildirildi..
» 1 2 3 4