15 Ağustos 2016 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

15 Ağustos 2016 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Alamet-i Farika" İsimli Karma Sergi Açıldı Genç sanatçıları bir araya getiren "Alamet-i Farika" isimli karma resim sergisi sanatseverlerle buluştu.
Resimde Hoca Ali Rıza ve Halefleri" Konulu Panel Yazar İsmail Erdoğan ve ressam Cemal Toy'un konuşmacı olduğu, "Resimde Hoca Ali Rıza ve Halefleri" isimli panel düzenlendi.
Çikolata Yapım Teknikleri
Çikolata Yapım Teknikleri
Le Cordon Bleu şeflerinin yemek sırlarını öğrenmek ister misiniz?
Tire'de Yol Yapım Çalışmasında Tarihi Odalar Bulundu İzmir'in Tire ilçesinde belediyece yürütülen yol yapım çalışması sırasında tarihi odalar bulundu.
İstanbullu Öğrenciler, Bilecik4in Tarihi ve Kültürünü Tanıdı Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen Tarih Kültür ve Medeniyet Gezisi Projesi kapsamında İztanbul'dan gelen 90 lise öğrencisi öğren..
Sevda Kuşun Kanadında", Yeni Sezona Sürprizlerle Başlayacak TRT 1 kanalında yayınlanan "Sevda Kuşun Kanadında" dizisi yeni sezonda sürprizlerle ekrana gelecek.
Bodrum'da Kruvaziyer Turizmi Muğla'nın Bodrum ilçesine, Malta bayraklı yolcu gemisi "Celebrity Reflection" 3 bin 402 yolcu getirdi.
2. Ayzara Abhaz Şenliği" Eskişehir'de Abhaz dernekleri tarafından "2. Ayzara Abhaz Şenliği" düzenlendi.
Anadolu'nun En Eski Bilezikleri"Ni Manyezit Aletlerle Yapmışlar Eskişehir'in İnönü ilçesi yakınlarındaki milattan önce 6 bin yılına ait Kanlıtaş Höyüğü'nde bulunan Anadolu'nun en eski atölyel..
Edirne Sarayı Turizme Kazandırılacak CİHAN DEMİRCİ / ARİF ASLAN - Büyük bölümü Fatih Sultan Mehmed tarafından inşa ettirilen Edirne Sarayı'nın bir ören yeri olması ve çevre düzenlemesi yapıla..
Giresun Adasındaki Kazı Bizans Dönemine Işık Tutacak
Giresun Adası'ndaki Kazı Bizans Dönemine Işık Tutacak
Doğu Karadeniz'in insan yaşayan tek adası olan Giresun Adası'nda başlatılan arkeolojik kazı ile Bizans dönemine ait yapı, mezarlar ve eşyalar ortaya çıkarılıyor.
Şiddet Mağduru Kadınlar, Şimdi Okul Duvarlarını Boyuyor Şanlıurfa'da, "Kadın Boyacı Ustalar Projesi" kapsamında eğitim alan şiddet mağduru kadınlar, okulları boyayarak eğitime destek oluyor.
Babasının "Otantik" Mirasını Müzede Sergileyecek Eğitimci yazar Arif Baş'ın kendi imkanlarıyla topladığı ve 1994'ten beri açık havada sergilenen 200 otantik eşya, oğlu Oğuz Baş'ın girişimiyle..
Halk Ozanı Abdulvahap Kocaman'ı Anma Etkinliği Şair ve halk ozanı Abdulvahap Kocaman, ölümünün 10'ncu yılında Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Koçlu köyünde çeşitli etkinliklerle anıldı.
Dilek Yarımadası'nda Hedef 1 Milyon Ziyaretçi Aydın'ın gözde turistik alanlarından, koyları ve endemik bitkileriyle beğeni toplayan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı'nın, 20..
Konyalı'nın "Kayıp Eseri" Okuyucuyla Buluştu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, merhum tarihçi-yazar İbrahim Hakkı Konyalı'nın kayıp eserini bularak, "İbrahim Hakkı Konyalı'nın Kayıp A..
Saraybosna Film Festivali'nde "Trt Endüstri Terası" Açılacak Bosna Hersek'te yaşanan savaşın izlerini silmek ve Saraybosna'yı yeniden kültür ve sanatın adresi yapmak amacıyla düzenlenen 22. S..
Şair Yusuf Ziya Ortaç İstanbul'da Anılacak Şair ve yazar Yusuf Ziya Ortaç, İstanbul'da düzenlenecek etkinlikle anılacak.
İstanbul, Gurme Şehir Gaziantep Lezzetleri İle Buluşuyor Shangri-La Bosphorus, Istanbul; gastronomi dalında Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) "Yaratıcı Şehirler ..