15 Ağustos 2016 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

15 Ağustos 2016 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası Rekorla Kapandı NEW New York borsası, petrol fiyatlarındaki artışın devam etmesiyle haftanın ilk işlem gününü rekor seviyede tamamladı.
San Francisco Fed Başkanı Williams Açıklaması
San Francisco Fed Başkanı Williams Açıklaması
ABD Merkez Bankasının (Fed) San Francisco Şubesi Başkanı John Williams, merkez bankalarının krizlere karşı koyabilmeleri için enflasyon hedeflerini yükseltmelerini önerdi.
Btk 16 Yaşında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Vekili Özkan Poyraz, bir ülkenin egemenliğinin kesin ve net olarak iletişimin özgürlüğüyle sağlanabildiğini belirterek, "..
Avrupa Borsaları "Karışık" Seyretti Avrupa borsaları günü karışık seyirle tamamladı.
Gazprom'un Türkiye'ye Gaz İhracatı Azaldı Rus enerji şirketi Gazprom'un, Türkiye'ye doğalgaz ihracatının bu yılın ilk yarısında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 8,2 azalarak 11,9 mil..
Tpe'den Fikri ve Sinai Mülkiyet Ofislerine Mektup Türk Patent Enstitüsü (TPE) Başkanı Habip Asan, yabancı ülkelerin fikri ve sinai mülkiyet ofislerinin üst düzey yöneticilerine Fetullahçı Ter..
Ordu Ticaret Borsası Başkanı Kahraman Açıklaması Ordu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ziver Kahraman, bugün 'küllenme' adıyla anılan zararlı yüzünden fındıkta kalite ve verimliliğin ci..
Rusya'nın Bütçe Açığı 1,52 Trilyon Ruble Rusya'da bu yılın temmuz ayı itibarıyla bütçe açığının 1,52 trilyon ruble olarak gerçekleştiği bildirildi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 244,01 puan artışla 78.472,57 puandan kapandı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 605 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsa Günü Yükselişle Kapattı Borsa günü yüzde 0,31’lik yükselişle tamamladı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, önceki kapanışları ile bugünkü en düşük, en yüksek kapanış değerleri ve günlük değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö...
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve bugünkü kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: ENDEKS ADI Ö.K..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,31 artışla 78.472,57 puandan kapattı.
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Ulusoy Elektrik ve Enerjisa Arasında 6,5 Milyon Dolarlık Anlaşma Ulusoy Elektrik AŞ, Enerjisa elektrik dağıtım şirketleri grubu ile 6,5 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.
Deik Heyeti Azerbaycan'da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi, Acil Eylem Planı çerçevesinde Azerbaycan'da bir dizi toplantı gerçekleştirdi.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 126,30 lira oldu.
Bursa Ticaret Borsası Bursa Ticaret Borsasında, karkas dana etinin kilogramı ortalama 24,50 liradan satıldı.
Rusya'da Sanayi Üretimi Tekrar Düşüşte MOSKOVA (AA) – Rusya'da sanayi üretimi temmuz ayında bir önceki yılın aynı dönemine göre yıllık bazda yüzde 0,3 geriledi.
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, cuma günkü ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: CUMA PAZARTESİ Alış Satış Alış Satış ..
Konutta Faizlerin Düşmesi Piyasayı Hareketlendirdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tavsiyesi üzerine harekete geçen bankaların konut kredilerinde faiz indirimine gitmesi emlak piyasasın..
Anzer Balında 2 Tonluk Rekor Üretim Bekleniyor Rize'nin İkizdere ilçesine bağlı Anzer Yaylası'nda üretilen ve birçok hastalığa iyi geldiği bilinen dünyaca ünlü Anzer balında bu yıl rekor üret..
New York Borsası Yükselişle Açıldı
New York Borsası Yükselişle Açıldı
NEW New York borsası, petrol fiyatlarındaki artışın piyasalarda yarattığı olumlu havayla haftanın ilk işlem gününe alış ağırlıklı başladı.
Jeotermal Hatta Yenileme Çalışması
Jeotermal Hatta Yenileme Çalışması
Kırşehir kent merkezinde bin 200 aboneye jeotermal ısınma hizmeti sunulan 11 bir metrelik boru hattında yenileme çalışması başlatıldı.
Manisa Ticaret Borsası Manisa Ticaret Borsasında çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı 3,10-3,70 liradan satıldı.
Deik İş Konseylerinden İlk Adım Azerbaycana Gerçekleşti
Deik İş Konseyleri'nden İlk Adım Azerbaycan'a Gerçekleşti
Yurtdışı iletişim planı ve seferberlik çerçevesinde DEİK/Türkiye-Azerbaycan İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Azerbaycan temaslarını gerçekleştirdi.
Altının Kilogramı 127 Bin 160 Liraya Geriledi Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMTP) altının kilogramı 127 bin 160 liraya geriledi.
Çaykur Gabon Pazarında
Çaykur Gabon Pazarında
Uluslararası Kamerun Genel Ticaret Fuarı’na katılmak üzere Afrika’ya giden Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, Kamerun’un kuzey komşusu Gabon’a geçerek, daha önce ikili ilişkiler neticesinde Gabon’da oluşturulan Çaykur...
Eminevim 100. Şubesini Bursada Açtı
Eminevim 100. Şubesini Bursa'da Açtı
Emin Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Eminevim, Türkiye genelindeki 100. şubesini Bursa’da açtıMüşterilerine ’el birliği sistemi’ ile faizsiz ev ve otomobil sahibi olma imkanı sunan Eminevim, Türkiye’de yüzüncü,...
Rosneft'in Karı Düştü Rusya'nın en büyük petrol şirketi Rosneft'in, bu yılın ilk yarısında net karının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 45,8 düştüğü bildirildi.
Gazprom'dan Doğalgaz Üretiminde Düşüş Sinyali Rus enerji şirketi Gazprom'un, bu yıl doğalgaz üretimini düşürebileceği bildirildi.
Edirne Ticaret Borsası Edirne Ticaret Borsası'nda buğdayın kilogramı ortalama 0,874 liradan işlem gördü.
Denetim Kaliteli Beton Kullanarak Depremi Az Hasarla Atlatabiliriz" Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı (THHB) Yavuz Işık, denetim kalitesine sahip beton kullanarak depremi az hasarla atlatma..
Tarihi Dönüşümde Yeni İmzalar
Tarihi Dönüşümde Yeni İmzalar
Yıldırım Belediyesi’nin hazırladığı kentsel dönüşüm projesiyle ilçenin kanayan yarası haline gelen çarpık yapılaşma yerini modern binalara bırakacak.
En Fazla Kaybettiren Bes Fonları Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında günün en fazla kaybettirenleri yüzde 1,38 ile "Allianz Yaşam ve Em. Koç İştirak Endeksi EYF", yüzde 1,23 ile..
Bes'te Kategorilerine Göre En Fazla Kazandıran Fonlar Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kazandıran fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Geti..
Bes'te Kategorilerine Göre En Fazla Kaybettiren Fonlar Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Ge..
Kategorilerine Göre En Fazla Kaybettiren Yatırım Fonları Yatırım fonları arasında kategorilere göre günlük en fazla kaybettiren fonlar şöyle: Fon Adı Son Fiyat Son Getiri % Yatırım Fonlar..
Bes Fonu İstatistikleri Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları bugün ortalama yüzde 0,06 değer kaybederken, türlerine göre bakıldığında en fazla kazandıran yüzde 0,11 ile "Borçlanma Araçlar..
En Fazla Kazandıran Bes Fonları Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) fonları arasında günün en fazla kazandıranları yüzde 1,11 ile "Anadolu Hayat Em. Büy.Am.Yük.Ülk.Es. EYF", yüzde 0,83 ile "Aviv..
Anzer Balı'nda Rekor Üretim
Dünyaca ünlü Anzer Balı'nda bu yıl rekor kırıldı! Tam 2 tona yakın bal üretildi. Meşhur balın kilosu 900 TL.
Yatırım Fonu İstatistikleri Yatırım fonları bugün ortalama yüzde 0,01 değer kazanırken, türlerine göre bakıldığında en fazla kazandıran yüzde 0,07 ile "Borçlanma Araçları Fonları" ve "Para Pi..
En Fazla Kazandıran Yatırım Fonları Yatırım fonları arasında günün en fazla kazandıranları yüzde 1,58 ile "İş Portföy Emtia Yabancı BYF Fon Sepeti Fonu", yüzde 0,67 ile "Ak Portföy Asya Yaban..
Brexit'in Alman Ekonomisine Etkisi Limitli Olacak" Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliğinden (AB) ayrılma (Brexit) kararının ardından Alman şirketlerin olumlu..
» 1 2 3 4