2014 Yerel Seçim Sonuçları

2014 Yerel Seçim Sonuçları
Anadolu Ajansı - Haberler | Güncel

CHP Eskişehir Milletvekili Batum: "İki seçenek var, ya bir hile yoktur biz yanılıyoruzdur.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, seçim sonuçlarında hile olmadığına ihtimal vermediğini ifade ederek, kazanacaklarına inandığını söyledi.

Batum, CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan ile Çankaya oylarının sayıldığı Seyranbağları Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesine geldi.

Çıkışta okulun önünde bekleyenlere seslenen Batum, Çankaya için bazı sandık sonuçları tutanağa geçirilirken kaydırma yapıldığının tespit edildiğini, yaptıkları başvuruyla bu hataların tek tek düzeltildiğini söyledi.

Batum, "Burada zaten çok fazla sorun olduğunu düşünmüyorduk. Çankaya'da zaten fark attık, fark atacaktık. Sorun şuydu. Burada kaydırma diyerek büyükşehiri etkileyecek oylarda burada azaltma yapmasınlar" dedi.

Çankaya'da oyların bilinçli olarak geç saydırıldığını öne süren Batum, asıl iddianın Çankaya dışındaki ilçelerdeki oylarda farkın kapanamayacak hale gelmesi için oynama yapıldığı yönünde olduğunu söyledi.

Mamak, Keçiören, Sincan'da seçim sonuçlarına itiraz ettiklerini belirten Batum, "Orada gördüğümüz bazı şeyler var sandık bazında da olsa. 158, ilçeye giderken birleştirme tutanağında 120. Bu yanlış. Bunlara itiraz etik. İki seçenek var, ya bir hile yoktur biz yanılıyoruzdur. Buna ihtimal vermiyorum. ya da ben inanıyorum bir şeylerin olduğuna ve biz kazanacağız" diye konuştu. - Ankara

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title