Adana 2014 Yerel Seçim Sonuçları

Adana 2014 Yerel Seçim Sonuçları

Resmi olmayan sonuçlara göre Adana Büyükşehir ve ilçe belediyeleri yerel seçim sonuçları.

Adana 2014 Yerel Seçim Sonuçları

30 Mart yerel seçimleri Adana'da beklendiği gibi MHP ve AK Parti arasında kıyasıya bir mücadeleye sahne oldu. MHP'den Hüseyin Sözlü, AK Parti'den Abdullah Torun ve CHP'den Yıldıray Arıkan'ın Büyükşehir Belediye başkanlığı için yarıştığı seçim beklendiği gibi Sözlü ve Torun arasında geçti.

Hüseyin Sözlü ve Abdullah Torun başa baş bir mücadele verirken CHP'nin adayı Yıldıray Arıkan ise MHP ve AK Parti adaylarını yaklaşık 80 bin oy farkla geriden takip etti. Adana Büyükşehi Belediye Başkanı MHP'den Hüseyin Sözlü seçildi. 

İLÇELERDE DURUM

2014 Yerel Seçim sonuçlarına göre, Adana'nın yeni belediye başkanı ve ilçe belediye başkanları belli oldu.

ÇUKUROVA İLÇESİNDE CHP'DEN SONER ÇETİN BAŞKAN SEÇİLDİ

Adana'nın Çukurova ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre oyların çoğunluğunu alan Cumhuriyet Halk Partisi adayı Soner Çetin başkanlığa seçildi.

Soner Çetin'in Özgeçmişi

1968 yılında Adana'da dünyaya gelen Çetin, ilköğrenimini Inkılap Ilkokulu'nda orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi ve Adana Erkek Lisesi'nde tamamladıktan sonra yükseköğretimini 1988-1992 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı. 1992 yılında avukatlık stajına başlayan Çetin, 1993 yılından beri Adana Barosu'na kayıtlı serbest avukatlık yapmaktadır. Çetin evli ve 4 çocuk babası.

KARAİSALI'DA BELEDİYE BAŞKANLIĞINA MHP'Lİ ASLAN SEÇİLDİ

Karaisalı ilçesinde belediye başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre, MHP adayı Sadettin Aslan kazandı.

Sadettin Aslan'ın özgeçmişi

1969 yılında Karaisalı'da dünyaya gelen Sadettin Aslan ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Ziraat mühendisi olan Aslan, evli ve 3 çocuk babası. 
 

YÜREĞİR'DE BAŞKAN YENİDEN AKP'Lİ MAHMUT ÇELİKCAN

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, merkez Yüreğir ilçesinde belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre, adayları Mahmut Çelikcan'ın yeniden kazandığını bildirdi.

Yeni, yaptığı açıklamada, Çelikcan'ın yeniden belediye başkanlığına seçildiğini belirtti. 

Mahmut Çelikcan'ın özgeçmişi

Mahmut Çelikcan, 1964 yılında Adana'da doğdu. Karayolları Genel Müdürlüğünde 1987 yılında köprü eğitim mühendisi olarak göreve başlayan Çelikcan, çeşitli görevlerde bulunduğu aynı kurumda 2007 - 2008 yıllarında genel müdür yardımcılığına yükseldi. Yüreğir ilçesinden 2009 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Çelikcan, evli ve 4 çocuk babası. 

İMAMOĞLU BELEDİYE BAŞKANI MHP'DEN GAZİ ADAMHASAN

Adana'nın İmamoğlu ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre oyların çoğunluğunu alan MHP adayı Gazi Adamhasan başkanlığa seçildi.

1964 tarihinde Adana'nın Cerenli köyünde dünyaya gelen Adamhasan, ilk ve ortaokulu Adana'da, liseyi ise Imamoğlu'nda tamamladı. Ankara Gevher Nesibe Sağlık Eğitim Endüstri Laboratuvar bölümünden mezun olan Adamhasan, evli ve 2 çocuk babası.

POZANTI'DA MHP'Lİ MUSTAFA ÇAY BAŞKAN SEÇİLDİ 

Adana'nın Pozantı ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre oyların çoğunluğunu alan Milliyetçi Hareket Partisi adayı Mustafa Çay, başkanlığa yeniden seçildi.

Özgeçmişi

1965 yılında Pozantı'da dünyaya gelen Mustafa Çay, Anadolu Üniversitesi Işletme Fakültesi mezunu. Ankara, Diyarbakır ve Adana'da 18 yıl sertifikalı terör uzmanı ve psikolojik harekat uzmanı olarak görev yapan Çay, özellikle Adana'da ilinde terörle mücadele - zararlı alışkanlıklar ve uyuşturucu ile aile içi iletişim konularında 500'ün üzerinde seminer ve konferans verdi. 2004 yılında emniyet teşkilatından yatay geçişle ayrılarak, Adana Seyhan Belediyesi Zabıta Müdürü olan Başkan Çay, 2009 yılında yapılan seçimlerde MHP'den Pozantı Belediye Başkanı seçildi. Çay, evli ve 3 çocuk babasıdır.

CEYHAN'DA AKP'Lİ ALEMDAR ÖZTÜRK KAZANDI

AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Süleyman Ulu, resmi olmayan sonuçlara göre, belediye başkanlığını adayları Alemdar Öztürk'ün kazandığını bildirdi.

Ulu, yaptığı açıklamada, belediye başkanlığına, adayları Öztürk'ün seçildiğini söyledi.

Alemdar Öztürk'ün özgeçmişi

Alemdar Öztürk, 1970 yılında Adana'nın Yumurtalık ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Zeytinbeli Kasabası'nda, lise öğrenimini Yumurtalık Lisesi'nde tamamlayan Öztürk, 1991 yılında Selçuk Ünviversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. 1999 - 2009 yılları arasında Ceyhan Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Alemdar Öztürk, evli ve 2 çocuk babası.

TUFANBEYLİ SEÇİM SONUÇLARI REMZİ ERGÜ'YÜ GÖSTERİYOR

AK Parti Tufanbeyli İlçe Başkanı Hasan Kafadar, belediye başkanlığını, adayları Remzi Ergü'nün kazandığını bildirdi.

Kafadar, yaptığı açıklamada, adayları Ergü'nün, resmi olmayan sonuçlara göre Tufanbeyli Belediye Başkanı seçildiğini belirtti.

Remzi Ergü'nün özgeçmişi

Ergü, 1971'de Tufanbeyli'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tufanbeyli'de tamamlandı. 1989'da Adana Merkez İmam Hatip Lisesi'nde eğitimini tamamlayan Ergü, 1993'te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1994'ten beri avukatlık yapan Ergü, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÇUKUROVA'DA CHP'Lİ SONER ÇETİN BAŞKAN SEÇİLDİ

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, merkez Çukurova ilçesinde belediye başkanlığını, resmi olmayan sonuçlara göre, adayları Soner Çetin'in kazandığını bildirdi.

Sümer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerine gelen bilgilere göre, Çukurova ilçesinde adayları Soner Çetin'in belediye başkanı seçildiğini söyledi.

Soner Çetin'in özgeçmişi

Soner Çetin, 1968 yılında Adana'da doğdu. İlköğrenimini İnkılap İlkokulu'nda, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi ve Adana Erkek Lisesi'nde tamamlayan Çetin, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1993 yılından beri Adana Barosu'na kayıtlı serbest avukatlık yapan Çetin, evli ve 4 çocuk babasıdır.

KOZAN'DA MHP'NİN ADAYI MUSA ÖZTÜRK BAŞKAN SEÇİLDİ

Adana'da, Kozan İlçe belediye başkanlığını MHP'nin adayı Musa Öztürk kazandı.

Adana'da, MHP Kozan İlçe Başkanı Mehmet Sevgili, belediye başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre, adayları Musa Öztürk'ün kazandığını bildirdi.

Sevgili, yaptığı açıklamada, Musa Öztürk'ün belediye başkanlığına seçildiğini belirtti.

Musa Öztürk'ün özgeçmişi

Musa Öztürk, 1949'da Adana'nın Kozan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun olan Öztürk, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın koruma müdürlüğünü yaptı. Bir dönem Emniyet Genel Müdürlüğü'nde daire başkanlığı yapan Öztürk, 21. dönemde milletvekili seçildi. Öztürk, evli ve 3 çocuk babası.

SARIÇAM'DA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI MHP'NİN ADAYI ULUDAĞ KAZANDI.

MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, resmi olmayan sonuçlara göre, belediye başkanlığını Bilal Uludağ'ın kazandığını bildirdi.

Koca, yaptığı açıklamada, adayları Uludağ'ın belediye başkanı seçildiğini belirtti.

Bilal Uludağ'ın özgeçmişi

Bilal Uludağ, 1970 yılında Adana'da dünyaya geldi. İlk orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamlayan Uludağ, 2005 yılından bu yana aktif siyasetin içerisinde yer aldı. Uludağ, evli ve 3 çocuk babası.

ALADAĞ'DA AKP'DEN MUSTAFA AKGEDİK

Adana'nın Aladağ ilçesinde, resmi olmayan sonuçlara göre, belediye başkanlığını AK Parti adayı Mustafa Akgedik kazandı.Aladağ ilçesinde, resmi olmayan sonuçlara göre, belediye başkanlığını AK Parti adayı Mustafa Akgedik'in kazandığı bildirildi.

AK Parti İlçe Başkanı Mahir Kılıç, yaptığı açıklamada, belediye başkanlığını adayları Mustafa Akgedik'in kazandığını belirtti.

Mustafa Akgedik'in özgeçmişi

Mustafa Akgedik, 1973'te Aladağ ilçesine bağlı Büyüksofulu köyünde doğdu. Gaziantep Üniversitesi Kilis Meslek Yüksekokulu ve Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun olan Akgedik, tarihi kent dokusu ve şehir planlaması üzerine yüksek lisans tezi hazırlıyor. Serbest mühendis olarak çalışan Akgedik, evli ve bir çocuk babasıdır.

FEKE YENİDEN AHMET SEL'İ SEÇTİ 

Adana'nın Feke ilçesinde belediye başkanlığını MHP adayı Ahmet Sel yeniden kazandı.

MHP Feke ilçe başkanı Muhammet Yazan, yaptığı açıklamada, adayları Ahmet Sel'in belediye başkanlığını yeniden kazandığını söyledi. 

Ahmet Sel'in özgeçmişi 

Ahmet Sel 1964 yılında Adana'nın Feke ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Feke'de tamamlayan Sel, Eskişehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. 2009 tarihinden bu yana Feke Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Sel, evli ve 3 çocuk babası. 

YUMURTALIK BELEDİYE BAŞKANLIĞINI MHP'DEN TÜRKEŞ FİLİK KAZANDI

MHP Yumurtalık İlçe Başkanı Halim Özyürek, belediye başkanlığını, adayları Türkeş Filik'in kazandığını bildirdi.

Özyürek, yaptığı açıklamada, adayları Filik'in, resmi olmayan sonuçlara göre Yumurtalık Belediye Başkanı seçildiğini belirtti.

Türkeş Filik'in özgeçmişi

Filik, 1961 yılında Adana'nın Yumurtalık ilçesi Zeytinbeli beldesinde doğdu. İlkokul öğrenimini Zeytinbeli'de, ortaokul ve lise eğitimini Yumurtalık'ta tamamlayan Filik, 2003'te seçildiği ziraat odası başkanlığını 11 yıldır yürütüyor. Filik, evli ve 3 çocuk babasıdır.

SAİMBEYLİ SEÇİM SONUÇLARI GÖKÇE'Yİ GÖSTERİYOR

Adana'nın Saimbeyli ilçesinde, resmi olmayan sonuçlara göre, belediye başkanlığını MHP adayı Mustafa Şahin Gökçe kazandı.

Alınan bilgiye göre, Saimbeyli'de MHP adayı Gökçe, belediye başkanı seçildi.

Mustafa Şahin Gökçe'nin özgeçmişi

Mustafa Şahin Gökçe 1962 yılında Adana'nın Saimbeyli ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Saimbeyli ilçesinde tamamlayan Gökçe, Kazak Abay Devlet Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nü bitirdi. Gökçe, evli ve bir çocuk babası. 

KARATAŞ'DA CHP'NİN ADAYI BOĞAÇHAN ÜNAL BAŞKAN SEÇİLDİ

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, Karataş ilçesinde belediye başkanlığını resmi olmayan sonuçlara göre, adayları Boğaçhan Ünal'ın kazandığını bildirdi.

Sümer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerine gelen bilgilere göre, Karataş ilçesinde adayları Ünal'ın seçildiğini söyledi.

Boğaçhan Ünal'ın özgeçmişi

Boğaçhan Ünal, 1970 yılında Adana'nın Karataş ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Karataş'ta tamamlayan Ünal, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nde eğitimini sürdürüyor. İngilizce, Rusça ve Arapça bilen Ünal, evli ve üç çocuk babasıdır.