"2014'de Avivasa'yı Halka Açmayı Düşünüyoruz"

"2014'de Avivasa'yı Halka Açmayı Düşünüyoruz"

'2014'de Avivasa'yı Halka Açmayı Düşünüyoruz'
ANKA - Haberler | Ekonomi

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 2014 yılında AvivaSA'yı halka açmak istediklerini söyledi.

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 2014 yılında AvivaSA'yı halka açmak istediklerini belirterek, "Çünkü Bireysel Emeklilik mevzuatında çok değişiklik oldu Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, 2014 yılında AvivaSA'yı halka açmak istediklerini belirterek, "Çünkü Bireysel Emeklilik mevzuatında çok değişiklik oldu. Bir yerleşsin her şey, ondan sonra açalım diyoruz. Enerji işimizi açmayı düşünüyoruz. Şu anda Sabancı Holding'de biz bunları sıraya koyduk. Halka açmak istiyoruz. Neden? Kapalı değerleri ortaya çıkarmak istiyoruz" dedi.

Sabancı, VI. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında düzenlenen, "Şirketlerin Piyasa Değerinin Oluşmasında Kurumsal Yönetimin Etkisi" panelinde kurumsal yönetim ilkelerinin şirketler üzerindeki önemine değindi.

- "TEKNOSA GERÇEK DEĞERİNİ BULDU"-

Yatırımcıların artık git gide ne seçeceklerini, ne alacaklarını bildiğini söyleyen Sabancı, holding olarak şirketlerinin değerini ortaya çıkarmak için 2014'de AvivaSA'yı halka açmak istediklerini açıkladı. Güler Sabancı, şöyle devam etti:

"Biz Sabancı Holding olarak mesela, 2012'de Teknosa şirketimizi halka açtık. Şeffaflık geldi. Teknosa'nın değerini Sabancı Holding içinde gizliydi ve yatırımcı analizlerinin verdiği değerle vardı. Halbuki şimdi piyasa açıldı Teknosa, gerçek değerini buldu. Biz buna devam etmek istiyoruz. Biz Sabancı Holding'de önümüzdeki yıl AvivaSA'yı açmayı düşünüyoruz. 2014'te... Çünkü Bireysel Emeklilik mevzuatında çok değişiklik oldu. Bir yerleşsin her şey ondan sonra açalım diyoruz. Enerji işimizi açmayı düşünüyoruz. Tabi her şirketin kendi özeli var. Ona bakmak lazım. Şu anda Sabancı Holding'de biz bunları sıraya koyduk, halka açmak istiyoruz. Neden? Kapalı olan değerleri ortaya çıkarmak istiyoruz. Dünya genelinde bizim gibi holdinglerde yönetimde belli yüzde iskontolar vardır. Bunu göze alıyoruz. Çünkü öbürünü daha önemli buluyoruz."

-MUSTAFA KOÇ: "O DEĞERİ PAYLAŞMAK ZATEN KAÇINILMAZ GÖZÜKÜYOR"-

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa koç ise, Güler Sabancı ile tamamen aynı fikirde olduğunu belirterek, "Burada hem sermaye getirdiği için hem de o değerin küçük paydaşlarla paylaşmak için öyle bir şey zaten kaçınılmaz gözüküyor" diye konuştu. (ANKA/DEVAM)

(HMD/OE) - İstanbul

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title