"2013 Yılın Empati Ödülü" Adayları

'2013 Yılın Empati Ödülü' Adayları
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Ödül için Hasan Hüseyin Korkmaz, Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi, Edirne Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ile Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Adıyaman aday gösterildi

"2013 Yılın Empati Ödülü" için Hasan Hüseyin Korkmaz, Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi, Edirne Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Trakya Üniversitesi Rektörlüğü ile Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Adıyaman aday gösterildi.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği'nden yapılan açıklamada, beşinci kez düzenlenen ve gelenekselleşen "2013 Yılın Empati Ödülü" sahibini belirleme sürecine ilişkin oylamanın başladığı kaydedildi.

Empati ödülleriyle bireylerin ve kurumların birbirlerini anlayabilme sürecine katkı sunulmasının hedeflendiği belirtilen açıklamada, "(Birbirimizi Anlama Çabası İçin) empati becerisini kullanarak topluma örnek olan ve toplumsal duyarlılığı artıran değerli kişi ve kurumları 2013 Yılın Empati Ödülü ile ödüllendirerek, onları daha görünür kılmayı amaçlıyoruz" ifadesine yer verildi.

Ödüllere, gösterilen ilginin memnuniyet verici bir gelişme olduğu dile getirilen açıklamada, Empati Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 4 adayın oylamaya sunulduğu aktarıldı.

Açıklamada, Türkiye'de işitme ve konuşma engelli vatandaşların iletişim engelini ortadan kaldırmak amacıyla işaret dilinin kullanıldığı internet sitesi hazırlayan Hasan Hüseyin Korkmaz'ın, sokak çocuklarına ilişkin "Çocuklarla Birlikte Projesi"ni gerçekleştiren Maltepe Üniversitesi Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin, "I.Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları Projesi" nedeniyle Edirne Valiliği, Belediye Başkanlığı ve Trakya Üniversitesi Rektörlüğünün, Kan Bağışı Kampanyası düzenlenmesi sebebiyle de Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhittin Adıyaman'ın aday gösterildiği belirtildi.

"2013 Yılın Empati Ödülü"nün, derneğin asli ve fahri üyesi, PDR lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi ve diğer psikolojik danışmanların oylarıyla belirleneceği kaydedilen açıklamada, oylamanın, 23 Ağustos 2013 tarihine kadar derneğin "https://www.pdr.org.tr" adresli internet sitesinden gerçekleştirileceği ifade edildi. - Ankara

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title