2013 Koleksiyonu Görücüye Çıkıyor

Bültenler - Haberler | Kadın
2013 Koleksiyonu Görücüye Çıkıyor

Altınbaşak Tekstil, 2013 Koleksiyonunu Dünya'nın en büyük ev tekstili fuarında görücüye çıkarıyor.

Ev tekstilinin yenilikçi markası Altınbaşak, Almanya'nın Frankfurt şehrinde 9-12 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Dünya'nın en büyük ev tekstili fuarı Heimtextil'de birbirinden şık 2013 koleksiyonu ürünlerini görücüye çıkarıyor. Altınbaşak Tekstilin fuarda sergilediği koleksiyonun konseptini ise 'sağlıklı ve rekabetçi ürünler' oluşturuyor.

Denizli'de 1971 yılında kurulan Altınbaşak Tekstil, Dünya'nın en kapsamlı ev tekstil fuarı olan Almanya'nın Frankfurt şehrindeki HEİMTEXTİL 2013 Fuarın'da ürünlerini sergiliyor. Nevresim, havlu, bornoz, yastık, yorgan ve uyku setlerinde yaptığı yenilikleri fuar süresince yabancı müşterilerinin beğenisine sunacak Altınbaşak Tekstil, müşterilerinden ve fuar katılımcılarından büyük ilgi görmeyi bekliyor. En önemli tekstil fuarı olan Heimtextil'e onikinci kez katıldıklarını dile getiren Altınbaşak Tekstil İhracat Sorumlusu Muştafa Taşlı, ihracat yaptıkları 30 ülke dışında, yeni ülkelerle de ihracat bağlantısını bu tür fuarlarda gerçekleştirdiklerini söyledi. Başarılarının sırrını Ar-Ge'ye verdikleri öneme borçlu olduklarını kaydeden Taşlı, araştırmalar sonucunda ürettikleri yeni ürünlere yoğun talep aldıklarını belirtti. Taşlı, "kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı, nano ürünlerle yaptığımız yenilikçilik ve insan sağlığını odak yapmamız bize Avrupa başta olmak üzere Dünya ölçeğinde bir rekabet avantajı oluşturuyor."dedi

Dünya doğal ve sağlıklı olanı alıyor

Yurtdışında tüketicinin nabzını çok iyi tuttukları bilgisini veren Altınbaşak Tekstil İhracat Sorumlusu Mustafa Taşlı, modern hayat tarzıyla gün içinde stres yüklenen Avrupalı'lara aloe vera aromalı gece boyunca gevşeten nevresim takımı yaptıklarını açıkladı. Taşlı yine kış aylarında sıcak tutsun diye kullanılan battaniyeye alternatif olarak, Welsoft ismi verilen bir kumaştan insanları çok sıcak tutan bir yorgan ürettiklerini söyledi. "Ürettiğimiz bu yorganla Rusya gibi soğuk bir ülkede insanlar başka örtüye ihtiyaç duymadan sadece bir yorganla sıcak uyuyabilecek" diyen Taşlı, yurtdışında yeni satışa sundukları bu ürüne ciddî talep aldıklarını belirtti. Avrupalı insanlar doğal, sağlığı önemseyen ürünleri tercih ederken, iç piyasada ise gösterişli ama fonksiyonelliği ikinci planda olan ürünlerin satıldığını ifade eden Taşlı, bizim insanımız da önümüzdeki yıllarda mutlaka sağlıklı ve kullanımı öne çıkan ürünleri tercih edecek şeklinde konuştu.

Amerika'dan ödüllü bornoz ve nevresim takımı bu fuarda

Amerika'da en iyi tasarım ödülü alan double face bornoz ve double face nevresimleri takımlarını da Heimtextil fuarında sergileyeceklerini dile getiren Altınbaşak Ar-Ge Ekibinden Hatice Demirhan, bu ürünlerin ziyaretçilerin dikkatini çekeceğini söyledi. Yaptıkları Ar-Ge ve ürün çalışmaları hakkında bilgi veren Demirhan, "Antibakteriyel ve çok amaçlı nevresimler yapıyoruz. Polyester, saten, şanzelize grubu dediğimiz eski kumaşların tekrar günümüzde canlandırılmasıyla ilgili tasarımlar yaptık. Müşterilerimizin isteklerini aldık. Şimdi yoğun bir talep var. Ayrıca, kültürel mirasımızı korumak ve günümüze taşıyarak muhafaza etmek amacıyla, yeni ürettiğimiz yorganları da üstü saten sırma işlemeli olarak ürettik. Yatak örtülerimize de Osmanlı motiflerini taşıdık. 2013 yılı birbirinden şık tasarımlı koleksiyonumuzu fuara da tanıtım amacıyla getirdik."dedi.

Ev tekstilinde bambu ürün trendi devam ediyor

Bambu ağacının doğallığı nedeniyle birkaç yıldan bu yana ev tekstilinde nevresim, havlu ve bornoz yapımında trend olarak kullanılmaya başlandığını belirten Hatice Demirhan, fuarda bu modanın ürünlerinin yoğun olarak görüleceğini söyledi. Altınbaşak olarak, bambu nevresim, havlu ve bornozlar üretimi yaptıklarını ifade eden Demirhan, hafif olan ve yıkandıkça tene daha yumuşak bir dokunuş hissi veren bu ürünlerin her mevsim talep edildiğini belirtti.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title