2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 100 Gün Kala Taksim Meydanı'nda Sembolik Koşu Yapıldı
Haberler » Güncel » 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 100 Gün Kala Taksim Meydanı'nda Sembolik Koşu Yapıldı - Haber

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 100 Gün Kala Taksim Meydanı'nda Sembolik Koşu Yapıldı

İngiltere'nin başkenti Londra'da 27 Temmuz'da başlayacak 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 100 gün kalması nedeniyle, İstanbul Taksim Meydanı'nda sembolik koşu düzenlendi.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 100 Gün Kala Taksim Meydanı'nda Sembolik Koşu Yapıldı

'nin başkenti Londra'da 27 Temmuz'da başlayacak 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na 100 gün kalması nedeniyle, Meydanı'nda sembolik koşu düzenlendi.

Organizasyona, İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi David Reddaway, İstanbul Konsolos Yardımcısı Sayed Shah, Atletim Federasyonu ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi yetkilileri ile bir dönem İngiltere'de de forma giyen Galatasaray'ın eski futbolcusu Hakan Ünsal katıldı. Organizasyon kapsamında Taksim Meydanı'nda oluşturulan atletizm pistinde sembolik 100 metre yarışları yapıldı. Organizasyonun açılış konuşmasını yapan Büyükelçi Reddaway,

Londra Olimpiyat Oyunları'na 100 gün kaldığını belirterek, "Bundan tam 100 gün sonra Londra 2012 Olimpiyat Oyunları'nın başlaması ile birlikte tüm dünyanın gözü Birleşik Krallık'a dönecek. Tüm dünyadan atletler, Olimpiyat Stadı'nda muhteşem bir açılış seremonisi için resmi geçit yapacak. Türkiye'yi ülkemizde ağırlamak için sabırsızlanıyoruz. Türk yetkililer, atletler, izleyiciler ve bu muhteşem atmosferi koklamak isteyen herkes, hepiniz davetlisiniz. Bizi burada yalnız bırakmayan federasyon ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'ne teşekkür ediyorum" dedi.

Sembolik 100 metre yarışlarının ardından İngiltere Başkonsolosluğu'nun bahçesinde barbekü yapıldı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler