31 Temmuz 2011 Pazar Günü Haberleri

31 Temmuz 2011 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
İki Arkadaşın Cesetlerine Ulaşılamadı
İki Arkadaşın Cesetlerine Ulaşılamadı
Malatya'da serinlemek için gölete giren 3 arkadaştan 2'si boğuldu.
Glorıa Gaynor İstanbul'da Konser Verdi Dünyaca ünlü sanatçı Gloria Gaynor, Behzat Gerçeker'in şefliğini yaptığı Enbe Orkestrası ile İstanbul'da konser verdi.
Tarihi Camilerde İlk Teravih Heyecanı İslam alemi, ilk teravih namazının kılınmasıyla birlikte bu akşamdan itibaren Ramazan ayına başladı.
İstanbul'daki Camiler Mahyalarla Süslendi Ramazan ayı dolayısıyla İstanbul'daki camiler mahyalarla süslendi.
Moskovada İlk Teravih Heyecanı
Moskova'da İlk Teravih Heyecanı
İslam aleminin kutsal ayı Ramazan, Moskova'da ilk teravih namazın kılınmasıyla başladı.
Kemal Burkay: Silahların Susması Lazım
Kemal Burkay: Silahların Susması Lazım
31 yıldır İsveç'de yaşadıktan sonra yurda dönen Kürt aydın ve yazar Kemal Burkay, "Silahların susması lazım.
Norveç'te Ölenlerden 6'sı Müslüman Norveç'teki saldırılarda hayatını kaybedenlerin hepsinin kimliklerinin tespit edildi.
Ramazan Ayının İlk Teravihi 11 ayın sultanı Ramazan'ın başlaması dolayısıyla, kılınan ilk teravih namazında vatandaşlar camileri doldurdu.
Böbrek Hastalarına Evde Diyaliz Hizmeti Verilecek! Gerekli izne sahip diyaliz merkezleri tarafından, eğitim verilen ve bunu uygulayabileceği belgelenen hastaların evinde hemodiyaliz yapılabil..
Başbakan Erdoğan, Konut'tan Ayrıldı Başbakanlık Resmi Konut'a geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 2 saat burada kaldıktan sonra ikametine geçti.
Türk Kadınları Meme Estetiğini Seviyor! Plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı Opr. Dr. Orhan Murat Özdemir, Türkiye'deki meme estetiği ameliyat oranının, dünya ortalamasının üstünde olduğun..
Sağlıklı Yaşamak İçin Dans Edin! Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Uğur Cavlak, ''dans terapisinin'' yaşlıların depresyona girmelerini ve yaln..
Cinsel İstismara Uğrayanlar Tedavi Edilmelidir! Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Orhan Doğan, çocukluktaki ihmal ve istismarın o kişiyi ilerik..
Bebeğinize Baskıcı Davranmayın! Kendi iradesini ispatlamasına izin verilen, inatlaşma ilişkisine girilmeyen ve aşırı baskıcı tutumlar uygulanmayan çocukta ''özerklik'' duygusu ve sonucunda da..
Önlenemezse Dünyada 75 Milyon İnsan Kanser Olacak! Sağlık Bakanlığı Kanser Dairesi Başkan Yardımcısı Nejat Özgül, şu anda dünyada 11 milyon yeni kanser vakası bulunduğunu belirterek, ''Eğer g..
Haftada 1 Kilodan Fazla Zayıflamayın! Uzmanlar, bahar aylarıyla birlikte fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere, haftada bir kilodan fazla verilmesinin ciddi sağlık sorunlarına yol açabilec..
Halsizliğinizin Nedeni Yanlış Beslenme Olabilir! İş yoğunluğu, koşuşturmalı büyük şehir yaşamı ve mevsim geçişi derken günlük tempomuzu düşüren kronik yorgunluk özellikle kadınları olumsuz et..
Yaz Döneminde Plates İle Şekle Girin! Yaz döneminin yaklaştığı bu aylarda pilates yaparak sıkı kalçalara sahip olabilirsiniz. Özellikle popo kaslarını çalıştıran egzersiz "Humstring Curl" ile..
Kurtdereli Güreşlerinin Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil Oldu
Kurtdereli Güreşlerinin Başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil Oldu
Balıkesir'de, bu yıl 30. kez yapılan Geleneksel Kurtdereli Mehmet Pehlivan Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan, 2009-2010 yılı Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Mehmet Yeşil Yeşil oldu.
Oğuz Kaan Köksalın Annesi Vefat Etti
Oğuz Kaan Köksal'ın Annesi Vefat Etti
Emniyet eski Genel Müdürü ve Kırıkkale Milletvekili Milli Savunma Komisyonu Başkanı Oğuz Kağan Köksal'ın annesi 85 yaşındaki Nadide Köksal, hayatını kaybetti.
Uyuyamamanızın Nedenini Öğrenin! Uyku bozukluklarının cinsel işlev problemlerinden trafik kazalarına, hatta uykuda ani ölüme neden olabilecek önemde olduğuna dikkati çeken uzmanlar, bu sorunl..
Sağlıklı Beslenmenin Temeli Eğitim! Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Perihan Arslan, insanların doğru beslenme şekline yönelmesinin vazgeçilmez şart..
İstifalar İsraili Endişelendirmiş!
İstifalar İsrail'i Endişelendirmiş!
Bu gelişme Türkiye'de islamcılara karşı son kalenin de düştüğü anlamına geliyor.
Önce Kızını Sonra Kendini Bıçakladı
Önce Kızını Sonra Kendini Bıçakladı
Bursa'da şehirlerarası otobüs terminalinde aile dramı yaşandı..
Kamyonet İle Otomobil Çarpıştı: 4 Ölü
Kamyonet İle Otomobil Çarpıştı: 4 Ölü
Cenaze taşıyan kamyonet ile otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
Ot Yangını Korkuttu
Ot Yangını Korkuttu
Afyonkarahisar'da 15 kilometrelik alanda çıkan ot yangını itfaiye tarafından güçlükle söndürüldü.
80 Kişiyi 400 Polis Korudu
80 Kişiyi 400 Polis Korudu
Manisa'da 20 yaşındaki İsa Durmaz'ın PKK yandaşları tarafından öldürüleceği iddiası Emniyeti harekete geçirdi.
Yaşlı Çifti, Kaza Ayırdı
Yaşlı Çifti, Kaza Ayırdı
Muğla'da Ramazan nedeniyle pazarda alışveriş yapan yaşlı bir çiftin içinde bulunduğu otomobil, şarampole yuvarlandı.
Şiddetli Adet Ağrısı Hastalık Habercisi! Kadınlarda adet dönemlerinde belirgin olarak hissedilen ağrı, altta yatan jinekolojik hastalıkların da bulgusu olabiliyor.
Eflani'de Trafik Kazası: 4 Ölü, 5 Yaralı Karabük'ün Eflani ilçesinde, cenaze taşıyan kamyonetle otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
Kontrol Edilemeyen Stres Hastalık Nedeni! Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneği (BUHASDER) Başkanı Doç. Dr. Şükran Köse, kontrol edilemeyen stresin hastalıkları artırdığını söyledi.
Tunceli'de Çevre Yürüyüşü (Fotoğraflı Tunceli'de devam eden "11. Munzur Kültür ve Doğa Festivali"nin son gününde çevre yürüyüşü düzenlendi.
Karabükte Trafik Faciası: 4 Ölü
Karabük'te Trafik Faciası: 4 Ölü
Karabük'te cenaze taşıyan bir kamyonetle otomobilin çarpışması sonucu 4 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.
Nikotin, Yılan Zehrinden Daha Ölümcül! Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atilla Eroğlu, ''Biz sigara içerken vücudumuzun bir tarafının yandığından haberimiz yok'' dedi..
Gürültülü Müzik Sinirleri Kötü Etkiliyor! Japon ve Alman bilim insanları düzenli olarak yüksek sesle müzik dinleyenlerin sinir sisteminde hasarlar saptadı.
Kurtdereli Güreşleri Balıkesir'de, ünlü cihan pehlivanı Kurdreli Mehmet anısına bu yıl 30'uncusu yapılan yağlı güreşlerinde, başpehlivanlığı 2009-2010 yılı Kırkpınar'ın başpehlivanı Mehmet Ye..
Her Hareketli Çocuk Hiperaktif Değildir! Son dönemlerde çocuğunun hareketli olduğunu görüp, bu hıza yetişemeyen ebeveynlerin "Çocuğum hiperaktif, yapacak bir şey yok" söylemlerine sıkça rastl..
Uzayda Müthiş Bir Keşif Daha!
Uzay'da Müthiş Bir Keşif Daha!
NASA'nın yaptığı son keşif, Uzay hakkında ne kadar az şey bildiğimizi bir kez daha kanıtlıyor!
Kronik Sistiti Robotlar Tedavi Edecek! Başta sadece küçük bir problem gibi görünebilir; ancak bu durum adım adım ilerleyerek geceleri sık idrara gitme, tuvalet yolunda idrarını tutamama ile y..
Reflü Hastalığı Kansere Zemin Hazırlıyor! Uzun süre reflu olan kişilerin yemek borusunun içini döşeyen epitel tabakası tabiat değiştirerek kansere zemin hazırlayabilir.
Yalova Ziraat Odasından Vopaka Tabutlu Eylem
Yalova Ziraat Odası'ndan Vopak'a Tabutlu Eylem
-yalova'nın Çiftlikköy İlçesi Taşköprü Beldesi'ne kurulması planlanan Vopak Kimyasal Depolama Tesisi için Yalova Ziraat Odası Başkanlığı tarafından protesto yürüyüşü düzenlendi.
Her 20 Dakikada 1 Otizm Teşhisi! Otizm Platformu Koordinatörü Nejla Arslankurt, erken tanı ve yoğun eğitimle otistik çocukların sorunlarının giderilmesinde büyük kazanımlar sağlanabileceğini ..
"Esad'ı İzole İçin Çalışacağız" Obama, Suriye hükümetinin Hama'da kendi halkına karşı sergilediği şiddet nedeniyle dehşete düştüğünü belirtti.
"Artık Silahlar Susmalı" Kürt Yazar Kemal Burkay, gazeteci dostları ile bir araya geldiği akşam yemeğinde barış mesajları verdi.
Orta Yaşta Yüzünüze Müdahale Edin! Amerikan Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Akademisi Başkanı Pof. Dr. Jonathan Sykes, orta yaşlı kişilerde sarkmış olan cildin toparlanmasının yanı sıra yüzdeki ..
Bu Hatalar Kilo Vermenizi Engeller! Kışın giyilen kalın ve katlı kıyafetlerin yerini ince hırka, tişört ve gömleklere bırakması fazla kiloları daha da görünür hale getirecek.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10