1 Ağustos 2011 Pazartesi Günü Haberleri

1 Ağustos 2011 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sürekli Oturanların Diz Kapakları Bozuluyor! Büroda tüm gün sandalyede oturanların diz kapaklarında sorun oluşma oranı artıyor.
İftar Sonrası Tempolu Yürüyün! Uzmanlar, Ramazan ayında, oruç tutanların beslenme şeklinin değişmesi ve öğün sayısının azalmasına bağlı kilo artışı sorunu yaşamamaları için günlük aktivite mi..
Böbrek Hastalarına ''Oruç'' Uyarısı Yapıldı! Prof. Dr. Gültekin Süleymanlar, yaz aylarının böbrek yetmezliği olan hastalar için sıkıntılı bir dönem olduğunu belirterek, böbrek hastalarını oru..
Bakan Yıldız, Madencilerle Oruç Açtı
Bakan Yıldız, Madencilerle Oruç Açtı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ilk iftarını, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde 232 metre derinlikteki yer altı kömür ocağında madencilerle yaptı.
Sıcak Hava Gıda Zehirlenmelerine Neden Oluyor! Prof. Dr. Muhammet Arıcı, sıcak havalarda, yiyeceklerdeki bakterilerin fazla ve hızlı yayılması nedeniyle gıda zehirlenmesi riskinin daha yüksek..
Kadınlarda Mide Hastalığı Riski Daha Fazla! Kadınların mide ve bağırsak hastalıklarına erkeklere oranla daha fazla yakalandığı ortaya çıktı. Uzmanlar genç kadınları hastalıkları teşhis ve önl..
Zayıflamak İçin Yavaş Çiğneyin! Yapılan yeni bir araştırma, lokmalarını daha çok çiğneyerek yiyenlerin daha az kalori aldıklarını gösterdi.
Klimanızın Filtresini Temizleyin! Ortamın tozluluk derecesine göre, duvar tipi ve multi sistem klima cihazlarının filtrelerinin 15 günde bir, tavan tipi klimaların filtrelerinin ise yılda bir..
Sıcak Havalar Beyin Kanaması Riski Yaratır! Yaz sıcaklarının giderek daha fazla hissedildiği günler, beyin kanamaları riskini de beraberinde getiriyor.
Hastane Enfeksiyonları Ölümcül Olabilir! Dünya Sağlık Örgütü; Uçak kazasında ölme riski 100 milyonda bir iken, hastanede hata sonucu ölme oranı 300'de bir.
Almanya Açıkladı: EHEC Salgını Sona Erdi! Almanya ulusal afet kontrol merkezi Robert Koch Enstitüsü, ülkedeki ölümcül E. coli salgınının sona erdiğini bildirdi.
Taksimde Zabıtaya Silahlı Saldırı
Taksim'de Zabıtaya Silahlı Saldırı
Beyoğlu'nda nargilecilik yapan bir kişi zabıta noktasına silahlı saldırıda bulundu.
Kosovada İlk İftar Çoşkusu
Kosova'da İlk İftar Çoşkusu
Kosova nüfusunun yüzde 95'ini oluşturan Müslümanlar ilk iftar coşkusunu yaşadı.
İlk İftar Tarihi Aşevinde Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edildikten sonra aslına uygun olarak aşevine dönüştürülen Tarihi Yeşil İmareti Aşevinde iftar heyecanı yaşandı.
Davutoğlu: Terörizm Ortak Düşman
Davutoğlu: Terörizm Ortak Düşman
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Norveç'teki saldırının ardından Türk halkı ve Hükümetinin dayanışma duygularını göstermek için Oslo'ya geldiklerini belirtti.
Vandaki Saldırı
Van'daki Saldırı
Başkale'de, şehit olan askerlerden Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Sağ'ın baba ocağına ateş düştü.
Sare Davutoğlu Yetiştirme Yurdunu Ziyaret Etti Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, ramazan ayının ilk iftarını, Vali Necati Çetinkaya yetiştirme yurdundaki çocuklarla bir..
Türkiye'de Ramazanın İlk İftar Topu Kars Kalesi'nden Atıldı Türkiye'de Ramazan ayının ilk iftar topu, tarihi Kars Kalesi'nden atıldı.
AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, Üsküdar'da İftara Katıldı Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Ümit ediyoruz ki bu Ramazan, ülkemizi kavuran şiddet, çatışma, hoşgörüsüzlük,..
Beşiktaş'ta Yeni Sezon Hazırlıkları Beşiktaş Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarını çift antrenmanla sürdürdü.
Kireçburnu Kulübü Başkanı Mazlum Kalender Vefat Etti Kireçburnu Spor Kulübü Başkanı Mazlum Kalender, 56 yaşında vefat etti.
Giresun'da İftar Yemeği Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, " İnsanlara teşhirsiz ve güzel bir ortamda iftar yemeği vermenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.
Vandaki Terörist Saldırı
Van'daki Terörist Saldırı
Başkale'de, şehit olan Astsubay Başçavuş Coşkun Tanrıöver'in Gaziantep'teki baba evine ateş düştü.
Gizem Doğan'ın Cenazesi Norveç'in Utoya adasında 22 Temmuz'da yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden Gizem Doğan'ın en büyük hayalinin yardım konvoyuyla Gazze'ye gitmek olduğu belirtild..
Gelibolu'daki Orman Yangını Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, anızlık alanda çıkan ve rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçrayan yangın, kontrol altına alındı.
Hama Yine Bombalanıyor
Hama Yine Bombalanıyor
Suriye tanklarının Hama kentinde yerleşim yerlerini yine bombaladığı bildirildi.
TBMM Başkanı Çiçek'ten İftar Yemeği TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Mecliste verdiği iftar yemeğinde, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) bünyesinde barınan genç ve yaşlılarla bir ara..
3. Keçiören Uluslararası Ramazan Etkinlikleri "3. Keçiören Uluslararası Ramazan Etkinlikleri" büyükelçiler ve büyükelçi temsilcileri ile, STK temsilcilerinin katıldığı iftar yemeğiyle başladı..
Yılın İlk Orucunu İftar Çadırında Açtılar Çoğu dar gelirli, bir kısmı evine yetişemeyen bir kısmı da değişik bir ramazan başlangıcı yapmak isteyen başkentliler, ramazanın ilk iftar yemeğini, ..
200 Tonluk Devi Ölüme Terk Ettiler
200 Tonluk Devi Ölüme Terk Ettiler
200 tonluk bu muhteşem makine en sonunda ölüme terkedildi; hem de yerin metrelerce altında!
Shçek'lilerle İlk İftar TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Mecliste verdiği iftar yemeğinde, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) bünyesinde barınan genç ve yaşlılarla bir araya geldi.
Ali Taranın Oğlu İlk Kez Konuştu
Ali Taran'ın Oğlu İlk Kez Konuştu
Ali Taran'ın oğlu Kuzey Taran sessizliğini bozdu.
İşte Şehit Askerlerin Kimlikleri
İşte Şehit Askerlerin Kimlikleri
Van'da meydana gelen saldırıda şehit düşen askerlerin kimlikleri belli oldu
Fenerbahçeli Boksörler, Kulüp Yönetim Kurulunu Ziyaret Etti Fenerbahçe'nin Dünya ve Avrupa Şampiyonaları'nda madalya kazanan boksörleri, kulüp yönetim kurulunu ziyaret etti.
Gelibolu Yanıyor!
Gelibolu Yanıyor!
Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde anızlık alanda çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçradı.
Hizan'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 2 Ağır Yaralı Bitlis'in Hizan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2 kişi ağır yaralandı.
Ulaşım Zammına Tepki Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin toplu taşıma araçlarına yaptığı zamma tepkisini göstermek amacıyla bazı sivil toplum örgütleri ve vatandaşlar protesto yürüyüşü yaptı.
Vücudunuzdaki Siğillere Dikkat! Siğiller zamanla sayıca artıp büyüyerek tedaviye dirençli hale geçebilir
Ramazanda Kilo Almayın! Ramazan ayında saatler süren açlık, ara öğünlerin olmayışı ve yemek düzeninin tamamen değişmesine bağlı olarak genellikle kilo almak kaçınılmaz hale gelir.
Düzce'de Serinlemek İçin Girdiği Melen Çayında Boğulan Çocuk Düzce'de, serinlemek için girdiği Melen Çayı'nda boğulan çocuk, boğulduğu yerin 50 metre ilerisindeki mezarlığa defnedildi.
Çocuğunuz Ahlaki Değerlerini Kaybetmesin! Toplumda değerlerin kaybı, dayanışma duygusunun azalması sıklıkla vurgulanmakta ve bu durumdan rahatsızlık duyanların sayısı her ortamda, her geçen g..
İmplant Hakkında Bildiğiniz Herşey Yanlış! Günümüzde implant destekli dişler en mükemmel ve olgun
Kronik Orta Kulak Enfeksiyonu Nasıl Tedavi Edilir? Toplumda yaygın bir hastalık olan orta kulak enfeksiyonu, altı ay içerisinde üç defadan fazla tekrar ediyorsa, bu durum hastalığın kronikleş..
Mide Rahatsızlığı Olanlar Oruç Tutarken Dikkat! Oruç tutmanın vücut için yararlı etkilerini herkes bilmektedir, ancak mide ve bağırsaklar açısından bu sürecin bazı zorluklar yaratabileceğini..
Çocuğunuzun Öfkesini Kontrol Edin! Çocukların, Öfkeleriyle Şiddet Kullanmadan Baş Etmek Konusunda, Anne-Babalarının Ve Eğitimcilerinin Doğru Yönlendirmelerine İhtiyaçları Vardır.
Havuz Keyfinizi ''Kırmızı Göz Sorunu'' Kaçırmasın! Kavurucu yaz sıcağında bir fırsatını bulup serinlemek için kendimizi havuza atarken konjonktivit hastalığına yakalanma riskimizin bulunduğun..
Libyalı Direnişçiler Coş Köyünü Ele Geçirdi
Libyalı Direnişçiler Coş Köyünü Ele Geçirdi
Libya'da direnişçiler, ülkenin batısındaki Cebel Nefuse semtindeki, Coş köyünü ele geçirdiklerini bildirdi.
Malatya'da 22. Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı Açıldı Malatya'da 2. Dini Yayınlar ve Kitap Fuarı açıldı.
Giresun'da, "Giresun'u 4 Cümleyle Anlat" Konulu Yarışma Düzenlenecek Giresun'da yerel yayın yapan Detay Gazetesi tarafından kentin tanıtımına yönelik "Giresun'u 4 Cümleyle Anlat" konulu yarış..
Bursaspor Taktik Çalıştı UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda deplasmanda Gomel ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam eden Bursaspor hız kesmiyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10