2010 Yılının En Başarılı Genel Müdürleri Açıklandı

2010 Yılının En Başarılı Genel Müdürleri Açıklandı

21.04.2011 15:25 | Son Güncelleme: 21.04.2011 15:25
2010 Yılının En Başarılı Genel Müdürleri Açıklandı

"Başarıya Yürüyenler" yarışmasında dereceye giren Genel Müdürler Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirilen özel gecede ödüllerini alırken; sahnede izleyicileri şaşırtan sürprizler vardı.

Ali Sabancı'nın onur konuğu olduğu gecede "Başarıya Yürüyenler" yarışmasında birinciliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu kazandı.

İş dünyasının önde gelen dergisi Capital ve dünyanın lider viski markası Johnnie Walker'ın birlikte gerçekleştirdiği "Başarıya Yürüyenler"'de büyük heyecan bu yıl da devam etti. Başarılı genel müdürlerin internet üzerinden oylamasına 100 binin üzerinde katılım oldu. İş dünyası tarafından her sene artan bir ilgiyle takip edilen yarışmanın internet üzerinden yapılan oylamalarla adaylar kıyasıya yarıştılar ve jürinin seçimiyle dereceye girenler Esma Sultan Yalısı'ndaki final gecesinde ödüllerini aldılar. Türkiye'nin 40 yaş ve altındaki en başarılı genel müdürlerinin seçildiği "Başarıya Yürüyenler" yarışmasının final gecesinde heyecanla birlikte sahnede renkli görüntüler de vardı.

Gecede Diageo Genel Müdürü Aydın Soysal, sanatçı Serra Yılmaz'la birlikte gecenin ev sahipliğini ve sunuculuğunu üstlendi.

Yarışmaya özel ödül tasarımı başarılı tasarımcı Derin Sarıyer tarafından yapıldı. Sarıyer, karşılaşılan güçlükler ne olursa olsun, hiçbir zaman mücadeleyi bırakmadan hedefine doğru yürüyen Johnnie Walker'ın hikayesinden ilham alan tasarımını birbirini takip ederek yükselen bir silindirin üç eşit diliminin birbirleriyle uyumlu ilişkisine odaklanarak kurguladı.

Gecenin onur konuğunun Ali Sabancı olduğu ödül töreninde, dereceye giren genel müdürler Burhan Öcal ile birlikte sahneye çıkıp canlı performans sergileyerek büyük alkış aldılar.

Final gecesinin bir başka sürprizi ise yönetmenliğini ve senrayosunu Levent Kazak'ın yapımcılığını ise Elif Dağdeviren'in üstlendiği, "Keep Walking" -(İlerlemeye Devam) felsefesinden ilham alan ve üç farklı başarı öyküsünden oluşan kısa film ilk kez ödül töreninde gösterimi oldu. Gecede konuşan Ali Sabancı "Artık ne yapıyorsak farklı yapmamız gerekiyor" derken sözlerine şöyle devam etti : "Muhakkak ki başarılı olmak için risk almak ve aldığınız riskin arkasında durmak gerekiyor. Ben bir gün amcam Sakıp Bey'e ben gidiyorum dedim. O bana niye gidiyorsun burada her şeyin var dedi. Ama risk almadan hiçbir şey olmuyor ve erken yaşta risk almak gerekiyor. Eşim bana o gün fazla risk alma 25 milyon doları geçme demişti. Bugün yatırımlarımız 3.2 milyar dolara geldi. Başarılı da olduğumuzu düşünüyorum. Barıya ulaşmak için bu arada mutlaka elde ettiğiniz kârı paylaşmanız lazım. Ekibe önem vermek ve başarıyı ekiple paylaşmak büyük önem taşıyor. "

Tören sonrası gerçekleşen koktelyde gazeteci Mehmet Yılmaz DJ'lik yaparak bir başka sürprize imza attı.

Başarıya Yürüyen Genel Müdürler Ödüllerini Aldılar

Bu yıl 6. Kez düzenlenen "Başarıya Yürüyenler" yarışmasına, 28 Şubat tarihine kadar www.basariyayuruyenler.com sitesinden yarışmaya katılan adaylara oy verildi. 28 Şubat'a kadar en çok oyu alan 10 yarışmacı, iş ve akademi dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildi. Jüri, genel müdürlerin yönettikleri projelerden kariyerlerine, şirket karlılığı ve itibarına yaptıkları katkıya, kadar başarıya yürüyüşlerindeki hemen her adımı titizlikle incelendi.

"Başarıya Yürüyenler" yarışmasında birinciliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu kazandı. İş hayatına 1995 yılında Koçtaş Yapı Marketleri'nde muhasebe elemanı olarak başlayan Özpamukçu 1996-2000 yılları arasında mağaza müdürü ve operasyon müdürü görevlerini üstlendi. 2005 yılından itibaren Koçtaş'ın hızlı mağazalaşma sürecinde tüm fizibilite ve planlama çalışmalarında direktör olarak görev aldı. Genel müdür olarak görev yapmaya başladığı 2007 yılından itibaren Koçtaş hızla büyümeye devam etti. 2006 yılında 10 olan mağaza sayısı 30'a satış alanı büyüklüğü ise 150 bin m2'ye ulaştı. İkinciliği kazanan ise BTA Catering (TAV) Genel Müdürü Sadettin Cesur oldu. BTA Catering'deki genel müdür yardımcısı görevine 1999 yılında başlayan Cesur kısa süre sonra genel müdür oldu. 200 yılında 28 nokta ile yaklaşık 11 milyon yolcuya hizmet verirken, bugün Türkiye'de 3 havalimanında 42 milyon yolcuya hizmet verir hale geldi. BTA kuruluş yılı olan 2000 yılındaki 15 milyon $ cirodan 2010 yılı itibariyle 100 milyon dolarlık ciro hacmine ulaştı. "Başarıya Yürüyenler" de bu yıl üçüncülüğü ise iki isim birden paylaştı. Mondi Endüstriyel Torba Türkiye Genel Müdürü Kaan Özkan ve Limak İnternational Hotel&Resorts Hotel Genel Müdürü Kaan Kavaloğlu yarışmada üçüncülüğü paylaştılar.

Başarıya Yürüyenler Filmi

Levent Kazak'ın senaryolarını yazdığı ve yönettiği, yapımcılığını Elif Dağdeviren'in üstlendiği Johnnie Walker'ın "Keep Walking" -(İlerlemeye Devam) Felsefesinden ilham alan üç kısa filmden oluşan bir proje gerçekleştirdi. Proje, 3 süpriz ismin farklı başarıya yürüyüş öyküleri üzerine kurgulandı. Proje kapsamında Levent Kazak'ın kamerasına yansıyan hikâyeler, ilerlemenin ve başarının tek bir yolu ya da formülünün olmadığını ve her birimizin hayatında başarı hikâyelerinin olabileceğini gösteriyor.

Levent Kazak bu üçlemede karşılaşılan güçlükler ne olursa olsun, hiçbir zaman mücadeleyi bırakmadan hedefine doğru yürüyen insanların öykülerini etkileyici bir dille anlatıyor. Kısa film serisi, Johnnie Walker ve dergisi tarafından düzenlenen, Türkiye'nin 40 yaş altı en başarılı genel müdürünün belirlendiği "Başarıya Yürüyenler" yarışmasının 19 Nisan tarihindeki Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleşecek ödül töreninde gösterildi.

Gecenin detayları ve Levent Kazak'ın kısa filmine ödül töreni sonrasında www.basariyayuruyenler.com adresinden de ulaşılabilecek.

BAŞARIYA YURUYENLER Capital dergisi ve Johnnie Walker işbirliğiyle düzenlenen, 40 yaşın altındaki genel müdürlerin katıldığı ve geleneksel olarak her yıl düzenlen "Başarıya Yürüyenler" yarışması, , Türkiye'deki profesyonel yöneticileri öne çıkarmayı ve ödüllendirmeyi amaçlıyor. Türkiye'nin seçkin şirketlerinde görev alan genel müdürler, başarıya ulaşma hikayeleri ile yönetici adaylarına örnek oluyor.

Yarışmanın jüri Üyeleri

Yarışmanın jüri üyeleri arasında Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, insan kaynakları uzmanı Pembe Candaner, Capital CEO Club Başkanı Akın Öngör, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülçin Büyük Özkan, TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Küçük, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Subaşı, Capital, Ekonomist ve PC Net Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Eczacıbaşı, Hürriyet İK Editörü Serdar Devrim, Diageo Türkiye Genel Müdürü Aydın Soysal, Praesta/ Mentor Leadership Yönetici Ortağı Hande Yaşargil ve Egon Zehnder International Yönetim Danışmanı Murat Yeşildere bulunuyor.

Yarışmanın birincisi İskoçya'ya gidecek

Geçen sene olduğu gibi bu yıl da yarışmanın birincisi, 3 günlük bir turla İskoçya'ya gitmeye hak kazanacak. Birinci, bu gezide Johnnie Walker'ın ana vatanı olan İskoçya'yı ziyaret ederken John Walker'ın 1820 yılında 'en mükemmel viskiye ulaşma' amacı ile çıktığı ve günümüze kadar süren yolculuğa ve viski üretimine tanık olacak. Yarışmada birinciliği kazanan genel müdür Johnnie Walker'ın ana vatanı İskoçya'da, John Walker'ın müthiş hikayesinin izini sürme şansını yakalayacak.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: 2010 Yılının En Başarılı Genel Müdürleri Açıklandı - Ekonomi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 07:32:56. #1.14#
title