21 Temmuz 2009 Salı Günü Haberleri

21 Temmuz 2009 Salı Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Altınolukta Dev Lagos Balığı
Altınoluk'ta Dev Lagos Balığı
Balıkesir'in Edremit İlçesine Bağlı Altınoluk Beldesinde Balıkçılık Yapan Halil Tatar'ın Ağına Dev Bir Lagos Balığı Takıldı.1 Metre 40 Santim Boyunda ve 59 Kilo Ağırlığındaki Dev Lagos Balığını Görenler Şaşırıyor.belde...
Önce Kızlarını, Sonra Ondan Kalan Son Eşyaları Çalındı
Önce Kızlarını, Sonra Ondan Kalan Son Eşyaları Çalındı
Moda Tasarımcısı Kızı Sinem Reyhan Yalçın'ı Trafik Kazasında Kaybeden Sinan Yalçın'ın Üsküdar'daki Evinden Yaklaşık 500 Bin Tl Değerinde Altın ve Mücevher Çalındı.
Kar Maskeli Tacizci Tanıdık Çıktı
Kar Maskeli Tacizci Tanıdık Çıktı
Kadıköy'de Kar Maskeli Saldırgan, Girdiği Evde Sprey Sıkarak 24 Yaşındaki Genç Bir Kızı Taciz Etmeye Kalktı.
Türkan Şoraya ABDli Damat
Türkan Şoray'a ABD'li Damat
Yağmur Ünal Önceki Gece Amerikalı Olduğu Öğrenilen Yeni Sevgilisiyle Reina'da Eğlendi.
Hükümetten Bir İlk
Hükümetten Bir İlk
Hükümet, Tamamen Dışişleri'nin Kontrolünde Olan Kıbrıs'a Çiçek'e Bağlı Bir Müsteşar Atadı.
Iraka Büyük Açılım
Irak'a Büyük Açılım
Irak Politikasında Değişiklik Kararı Verilen Mgk'nın Ardından Hükümet Harekete Geçiyor.
Greenpeace'ten Küresel Isınma Uyarısı Uluslararası Çevre Örgütü Greenpeace, Kuzey Kutbundaki Buzulların Erime Hızının Daha Önce Görülmemiş Bir Seviyeye Ulaştığını, 20 Yıl İçinde Bölgede Bulun..
Giresunda 3 Bin Ev Su Altında
Giresun'da 3 Bin Ev Su Altında
Kentte Yaşanan Yağış Sonrası Meydana Gelen Taşkınlar Sonucu, Halen Bin Dolayısında Araç ile 2-3 Bin Civarında Ev Su Altında Kaldı.
İMKB 1. Seansta 38.010,09 Puandan Kapandı İMKB Bileşik Endeksi Birinci Seansta, Dün 2. Seans Kapanışına Göre 240,09 Puan Düşerek 38.010,09 Puandan Kapandı.
Fenerbahçe'nin Yeni Formaları Yarın Tanıtılacak Fenerbahçe Futbol Takımının 2009 -2010 Sezonunda Giyeceği Formaların Tanıtımı, Yarın İstanbul'da Yapılacak.
Gözler HSYKdaki Düğümde
Gözler HSYK'daki Düğümde
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Adli ve İdari Yargı Yaz Kararnamesi Taslağı ile İlgili Bugünkü Toplantısına Başladı.
Yurt -Kur'a Kredi Borcu Ödemede 4'lü Seçenek Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na(yurtkur) Katkı ve Öğrenim Kredisi Borcu Nedeniyle Takibe Alınmış 1 Milyon 41 Kişinin Borçlarının Yeniden..
Ağızdaki Yara "Sinsi Kanser" Habercisi Ağızda Uyumsuz Protezler, Kenarı Kırılmış Dolgular, Genellikle de Sigara Gibi Nedenlerle Oluşan ve 3 Hafta Süreyle Kendiliğinden İyileşmeyen Yaraların, ..
Gandi Barış Ödülü Suu Kyi'ye Uluslararası Gandi Barış ve Uzlaşma Ödülünün Bu Yılki Sahibi Myanmar'ın Kadın Muhalif Lideri Aung San Suu Kyi Oldu.
İhracatçı Afrikayı Keşfetti
İhracatçı Afrika'yı Keşfetti
İhracatın Gerilemesi İhracatçıları, Latin Amerika, Afrika Gibi Yeni ve Alışılmamış Pazarlara Yöneltti.
Balıklama Değil Ölüme Atlama!
Balıklama Değil Ölüme Atlama!
Yrd. Doç. Dr. Tamer Karaaslan, Denize ve Derinliği Belli Olmayan Sulara Yüksekten Atlamanın, "Hayatla Kumar Oynamaya Eşdeğer Olduğu" Uyarısı Yaptı.
Kızılırmak Suyuna Temiz Raporu Tüketiciyi Koruma Derneğinin (TÜKODER), Kızılırmak Suyunun, 'Telafisi Mümkün Olmayan Zararlara Sebep Olacağı' Gerekçesiyle Ankara'ya Verilmesinin Engellenmesi İ..
HSYK'nın Toplantısına Adalet Bakanı da Katıldı Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) Adli ve İdari Yargı Yaz Kararname Taslağı Çalışmalarına Adalet Bakanı Sadullah Ergin de Katıldı.
Laborantlara "Döner Sermaye" Müjdesi Laborantların, Riskli Birimlerde Çalışarak ve Nöbet Tutarak Yaptığı Görevlerle İlgili Döner Sermaye Ek Ödemesinden Faydalanabileceği Bildirildi.
"Ergenekon Türkiye'nin Geleceğini Tayin Edecek" Ergenekon Davasının İkinci İddianamesiyle İlgili Yargılamanın Başlamasıyla Birlikte, İngiliz Basını da Olaya Geniş Yer Ayırdı.
Adalet Bakanı Ergin'e Zahid Akman Sorusu CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Eski RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın, Türk Ceza Kanununa Göre (TCK), Türkiye'de de Yargılanması Gerektiğini Savunarak,..
Sanatçı Ümran Baradan, Çocuk Müzesi'ni Belediyeye Bağışladı Seramik Sanatçısı Ümran Baradan, Kendisine Ait Çocuk Müzesi'ni Konak Belediyesi'ne Bağışladı. Protokol Töreninde Konuşan Baradan,"g..
Genç Türk Araştırmacılar, Nobel Ödüllü Bilim İnsanları ile Buluşacak Tübitak, Genç Araştırmacılar ile Nobel Ödüllü Bilim İnsanlarını Ders, Panel ve Seminerler Gibi Çeşitli Platformlarda Buluş..
Uluslararası Kriz Grubu: "Sakarlıklara Rağmen Ergenekon Davası Ciddi ve AB Süreci İçin Kritik Önem Taşıyor" Uluslararası Kriz Grubu'nun Türkiye -Kıbrıs Projesi Direktörü Hugh Pope, "Sakarlıkl..
Nalbandyan: "Türkiye ile İlişkileri Normalleştirme Şansı Yok Olmadı" Ermenistan Dışişleri Bakanı Nalbandyan, Türkiye ile Ermenistan Arasındaki İlişkileri Normalleştirme Şansının Kaybedilmediğ..
DTP'liler Tüsiad'dan Umutlu: "Barış Herkese Kazandıracak" Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad) Yöneticilerinin, Kürt Sorusunun Çözümüne İlişkin Görüşlerini Aktarmak İçin Gelecek H..
'Yap Hayrını, Yaşat Adını' Erzurum'un Yakutiye Kaymakamlığı, 'Yap Hayrını, Yaşat Adını' Adı Altında Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası Başlattı.
Gümrük Kaçağı 25 Adet Cep Telefonu Ele Geçirildi Bursa Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Tarafından Düzenlenen Operasyonda Yurda Kaçak Yollardan Sokulan 25 Adet Cep Telefonu Ele Geçirildi. Gümrük Ka..
YÖK Genel Kurulu "Katsayı" İçin Toplandı YÖK Genel Kurulu, Gelecek Yıl, Üniversiteye Girişte Uygulamaya Konulacak Yeni Sistemi Görüşmek Üzere Toplandı.
"Rüşvet" Esprisini RTÜK'e Şikayet Ettiler Tapu ve Kadastro, Personelinin 'Üçkağıtçı', 'Paragöz', 'Dolandırıcı' ve 'Rüşvetçi' Kişiler Olarak Gösterildiği TV Programını RTÜK'e Şikayet Etti.
İlk İnceleme 23 Temmuz'da Anayasa Mahkemesi, Askere Sivil Yargı Yolu Açan Kanunun, İptal İsteminin İlk İncelemesini 23 Temmuz Perşembe Günü Yapacak.
İngiltere'de "Cep Ücretlerini İndirin" Kampanyası Genişliyor Guardian Gazetesinin Haberine Göre İngiltere'de Evden Cep Telefonunu Aramanın Ücreti, Cepten Evi Arama Ücretinden En Az 5 Kat Paha..
Dünya "Ergenekon Davası"nı Konuşuyor : Bir Türk Humeyni'ye Yol Açacak Karşı Devrim mi Yabancı Medya Kuruluşları, İkinci "Ergenekon" Davasına İlişkin Olarak "Ulkenin Modern Tarihinde Belirleyi..
Çin Polisinin, 2 Uygur'un Ölümünü Gösteren Görüntüleri Soru İşaretlerine Neden Oldu Çinli Güvenlik Güçlerinin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nin Merkezi Urumçi'de 13 Temmuz Günü 2 Uygur'un Ölümü..
Musevi Hastanesinde Korkutan Yangın Fatih'te Bulunan Balat Or-ahayim Musevi Hastanesi'nde Çıkan Yangın, Hastalar ve Personel Arasında Korkuya Neden Oldu. Hastane Odasında Çıkan Yangın İtfaiye..
Akaryakıt Bayi Tavan Fiyatı 1 Kuruş Arttı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (Epdk), Akaryakıt Dağıtım ve Bayi Satışlarına Yönelik Belirlediği 'Tavan Fiyat'ı Artırdı.
Beşiktaşta Anma Töreni
Beşiktaş'ta Anma Töreni
Beşiktaş'ın Unutulmaz Futbolcularından Yusuf Tunaoğlu, Vefatının 9. Yıldönümünde Kabri Başında Anılacak.
İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, D-marin Müzik Festivalinde İki Konserle Yer Alıyor İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bu Yıl 5.'si Gerçekleştirilecek Uluslararası D-marin Müzik Festivalinde İk..
Mardin'e 4 Milylon Dolarlık Tekstil Yatırımı Avtoapekx Tekstil Turizm Şirketi Sahibi Malatyalı İş Adamı Metin Zeren, Mardin'e 4 Milyon Dolarlık Tekstil Fabrikası Kuruyor.
New York'un Para Patronluğuna Bir Müslüman Aday Oldu ABD'nin New York Kentinde Belediye Başkanlığından Sonra İki Numaralı Koltuk Olarak Gösterilen Şehir Defterdarlığı Makamı İçin Bu Yıl Yapıl..
Trafik Tatilcileri Vuruyor: 4 Ölü
Trafik Tatilcileri Vuruyor: 4 Ölü
Sivas'ın Koyulhisar İlçesinde Meydana Gelen Trafik Kazasında 4 Kişi Hayatını Kaybetti.
Yarım Asırlık Semer Ustası Erdem: Sepetli Motorlar Semerciliği Bitirdi Hatay'ın Yayladağı İlçesine Bağlı Çabala Köyünde Yaşayan Semer Ustası 70 Yaşındaki Bayram Erdem, Yarım Asırdır Yaptığı M..
Makina Mühendisleri Odası Raporu:demiryolu Taşımacılığında Avrupa'da Sonuncuyuz Makine Mühendisleri Odası, "Ulaşımda Demiryolu Gerçeği" İsimli Raporunu Yayımladı.raporda, Cumhuriyetin İlk Yıl..
Çamlıca Portakallıdan Gökselli 'Retro' Gecesi
Çamlıca Portakallı'dan Göksel'li "Retro" Gecesi
Çamlıca Portakallı Tüketicisiyle Yeniden Buluşmasını "Retro" Bir Parti ve Ünlü Sanatçı Göksel'in Konseriyle Bir Şölene Dönüştürecek. 28 Temmuz Salı Günü Üç Adet Çamlıca Portakallı Kapağını Getirenler Bu Özel Etkinliğin...
Kadın Sürücü 10 Yılda 2 Kat Arttı Emniyet Genel Müdürlüğünün Verilerine Göre, Türkiye'de Sürücü Belgesi Bulunan Kadın Sayısı Son 10 Yılda Yaklaşık 2 Kat Arttı. Sürücü Belgesi Bulunan Kadın Sa..
Bu Öğrenciler ÖSSde Başarısız
Bu Öğrenciler ÖSS'de Başarısız
Tüged, Analiz Çalışması Yaparak, Öğrencilerin ÖSS ve Sbs'deki Başarısızlık Nedenlerini Araştırdı.
Bilkentliler, Engelliler İçin Yazıyı Sese Döktü Bilkent Üniversitesi Araştırmacıları, Konuşma Engellilere Yönelik Türkçe Yazıları Sese Dönüştürebilen Bir Teknoloji Geliştirdi.
Nükleer Karşıtı 3 Genç İçin Anma Toplantısı Bundan 3 Yıl Önce "Nükleersiz Yaşam Şenliği" Etkinliklerine Katılmak Üzere Gittikleri Sinop'ta Girdikleri Denizde Boğulan Soner Balta, Kardeşi Öner..
Türk Telekomun İlk Yarı Karı Azaldı
Türk Telekom'un İlk Yarı Karı Azaldı
Türk Telekom'un İlk Yarı Karı Geçen Yılın Aynı Dönemine Göre Yüzde 20 Düşerek 821 Milyon Lira Oldu.
IMFden 250 Milyar Dolarlık Sdr Tahsisi
IMF'den 250 Milyar Dolarlık Sdr Tahsisi
IMF, Üye 186 Ülkenin Döviz Rezervlerini Artırarak, Küresel Ekonomiye Likidite Sağlamak Amacıyla 250 Milyar Dolar Eş Değerli Özel Çekme Hakkı (Sdr) Tahsis Edilmesini Kararlaştırdı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10