8 Şubat 2009 Pazar Günü Haberleri

8 Şubat 2009 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Irak'tan Çekilme Seçenekleri Obama'nın Masasında Amerikalı Askerî Danışmanlar, ABD'nin Yeni Başkanı Barack Obama'ya Irak'tan Çekilme Seçeneklerini Sundu. Adının Açıklanmasını İstemeyen Bir Sa..
Kissinger, Medvedev'le Obama Adına Görüşmüş ABD Başkanları Richard Nixon ve Gerald Ford Döneminde Soğuk Savaş'ın Yumuşamasına Büyük Katkı Sağlayan Ünlü Amerikalı Diplomat Henry Kissinger, İki..
Gazze Savaşı Geride Bin 500 Sakat Bıraktı İsrail'in 22 Gün Süren Saldırıları Sonucu Gazze'de Bin 300 Kişi Hayatını Kaybetti. 5 Bin 400'e Yakın İnsan Yaralanırken, Bunların Bin 500'ü Hayatının..
İsrail Basını: Hamas Şalit Pazarlığını Yalanladı Hamas'ın Elinde Rehin Bulunan İsrailli Asker Gilad Şalit'in Serbest Bırakılması için Türkiye'nin Hamas ile İsrail Arasında Aracılık Yaptığı İd..
[haber Analiz - Kerim Balcı] Abbas: Türkiye'ye Düşen, Mısır'a Yardım Etmek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin'in Türkiye'den Beklediği Şeyin, Hamas'ı Milli Birlik Hükümeti Kurmak..
Ankara, Abbas'a 'Hamas'ı Sürece Dahil Edin' Mesajı Verdi İsrail'in Gazze Saldırıları Sonrası Ortaya Çıkan Tabloyu, Filistin'de Ulusal Birlik Hükümeti Kurma Çalışmalarını ve Ortadoğu Barışını ..
'Biz Kurtulduk Ama Canımızın Yarısı Gazze'de Kaldı' "Bir Anda Her Yerden Bomba Sesleri Duyulmaya Başladı. Korku İçinde Dışarı Çıktığımızda Bir Bomba Evimize İsabet Etti. Geride Kalan Ağabeyim..
NATO Genel Sekreteri'nden Rusya ve Türkiye'ye Göndermeler NATO Genel Sekreteri Jaap de Hoop Scheffer, Türkiye ve Rusya'yı Hedef Alan Açıklamalar Yaptı. Almanya'nın Münih Kentinde Yapılan 45. ..
Irkçı Konuşmaları Kaydedilen Polisler Görevden Alındı İsveçli Polisler Kendi Kazdıkları Kuyuya Düştüler. Geçtiğimiz Günlerde Malmö'nün Rosengård Bölgesinde Yabancıların Çıkardığı Olayları Bas..
Tuncay Yılmaz'dan Keman Resitali Türkiye'nin En İyi Keman Solistlerinden Biri Olan Tuncay Yılmaz, Keman Resitali ile 13 Şubat Cuma Günü Akbank Sanat'ta Olacak. Mozart, Paradies, Elgar, Beeth..
Bruno Barbey'in 'İtalyanlar'ı İstanbul'da Fotoğraf Sanatçısı Bruno Barbey'in "İtalyanlar' Adlı Sergisi 13 Şubat'ta Yapı Kredi Sermet Çifter Salonu'nda Açılıyor. Geçtiğimiz Yıl '68 Olayları'n..
Filistin için Ortak Sergi İstanbul Modern Sanatlar Müzesi Derneği 48 Sanatçıyla Ares Sanat Evi'nde Filistinlilere Destek Sergisi Düzenliyor. Satışlardan Elde Edilecek Gelirlerin Filistinli Ço..
50'den Fazla İşçisi Olan Patrona Vip Muamele Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk), 50'den Fazla Çalışanı Bulunan Büyük İşverenler için Özel Sosyal Güvenlik Merkezleri Açmaya Hazırlanıyor. İşverenler..
Çırağan'da Tezhip Günleri Başlıyor Nilüfer Kurfeyz ve Selim Sağlam'ın "Aşkın Huzurunda" İsimli Tezhip Sergisi, 10 Şubat'ta Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi'nde Açılıyor. Sergide, Kurf..
Sağlık Çalışanlarına Yemek Artık Bedava Devlet, Çalıştırdığı Sağlık Personelinden Artık Yemek Parası Kesmeyecek. Doktor, Hemşire ve Diğer Sağlık Çalışanlarının Şikayetçi Olduğu Uygulama, Mal..
Ingmar Bergman Filmleri Pera'da Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi Film Etkinliklerinde 13 Şubat-1 Mart Tarihleri Arasında Ingmar Bergman Filmleri Gösterilecek. 'Bergman ve Kadınlar' Adlı P..
İşverenler, Prim Borcunu 36 Taksitle Ödeyebilecek Sosyal Güvenlik Kurumu (Sgk), Toplam 2 Milyon Liraya Kadar Prim ve Gecikme Cezası Borcu Bulunan İşverenlere Taksitle Ödeme İmkanı Getirdi. Bu..
'Hollywood, Çanakkale Filmi Çeksin' Kampanyası Toplumsal Girişimciler Platformu, Çanakkale Savaşı Hakkında Büyük Bütçeli Bir Film Projesini Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Gündemine Taşıyor. ..
James Whitmore Hayata Veda Etti Amerikalı Oyuncu James Whitmore, Önceki Gün Malibu'daki Evinde Hayatını Kaybetti. 87 Yaşındaki Oyuncuya Geçtiğimiz Yıl Kasım Ayında Akciğer Kanseri Teşhisi Koy..
Amerikan Senatosu Dev Pakette Uzlaştı, Borsada Yüzler Gülüyor Obama'nın Desteklediği ve 819 Milyar Dolar Büyüklüğünde Olduğu Belirtilen Paket, Geçen Günlerde Kongre'nin Alt Kanadı Temsilciler..
Müzik Müzesi, 2010'da Belki... On Üç Yıldır Proje Halinde Bekleyen ve Açılması Yılan Hikâyesine Dönen Müzik Müzesi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Yeni Bir Çalışma Takvimi Belirledi. Bu Takvi..
Kimlik Numarasını Girmeyen Atm'ye Para Yatıramayacak Banka Veznesinde Uyulması Gereken Kurallar, Otomatik Para Yatırma-Çekme Makinelerini de (Atm) Kapsayacak. BDDK'nın Genelgesine Göre, Atm'l..
Türkiye, Rocheun 6ncı Klinik Merkezi
Türkiye, Roche'un 6'ncı Klinik Merkezi
Türkiye'nin 11 Milyar Dolara Ulaşan Pazar Büyüklüğü, Dünya İlaç Devlerini 'Klinik Araştırma'ya da Çekmeye Başladı.
Kellogg Phelpse Kızdı Anlaşmasını Uzatmayacak
Kellogg Phelps'e Kızdı Anlaşmasını Uzatmayacak
Dünyanın En Büyük Tahıl Üreticisi Kellogg, Uyuşturucu Alemindeki Görüntüleri Basına Yansıyan Olimpiyat Madalyası Sahibi Yüzücü Michael Phelps ile Yaptığı Anlaşmayı Uzatmama Kararı Aldı.
Gelişmekte Olan Ülkelere Yardım 150 Milyara İnecek
Gelişmekte Olan Ülkelere Yardım 150 Milyara İnecek
Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Turhan, Gelişmekte Olan Ülkelere Net Sermaye Akışının Eskiden 2009 Yılı İçin Bu Rakamın 150 Milyar Dolara Düşmesinin Beklendiğini Söyledi.
Mümessilden İlaç Şirketine 'Mobbing' Davası Konya'da Bir İlaç Firmasında Çalışırken Haksız Yere İşten Çıkarıldığını Öne Süren İlaç Mümessili 40 Yaşındaki Metin Erkul, Mobbing (Psikolojik Taci..
İso: Geçici Vergi Ertelensin İstanbul Sanayi Odası (İso) Başkanı Tanıl Küçük, Küresel Krizin, Türkiye'de de Başta Sanayi Olmak Üzere Reel Sektör Üzerinde "Yıkıcı Bir Etkiye Yol Açtığını" Vurg..
İspanyaya Borçlular Listesinde 7nci Çıktık
İspanya'ya Borçlular Listesinde 7'nci Çıktık
İspanya'ya Dış Kredi Borcu Olan Ülkelerin Olduğu Listede Türkiye, 292 Milyon 600 Bin Euro Borç ile 7'nci Sırada Yer Alıyor.
Tabanca Satmak İçin Bedava Pompalı Tüfek Ekonomik Krizin Ardından Silah Satışlarında Yaşanan Düşüş, Sektörü Canlandırmak İsteyen Kuruluşları İlginç Kampanyalara Yöneltti. Üçyıldız Silah Sanay..
Metro, Krizde 'Günlük Anlaşma'ya Geçti Kriz Döneminde Fiyatların Geri Gideceğini Ön Gördükleri İçin Yıllık Anlaşmalardan Ziyade Günlük Anlaşmalara Yöneldiklerini İfade Eden Metro Toptancı Mar..
Türkel Hoca'ya Alkışlı Uğurlama Mide Kanseri Nedeniyle Tedavi Gördüğü Florence Nightingale Hastanesi'nde Önceki Gün 56 Yaşında Yaşamını Yitiren İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Cumhuriy..
750 Bin Doları Ponzi Oyunu Kaptı 90 Yaşında Markette Çırak Oldu
750 Bin Doları Ponzi Oyunu Kaptı 90 Yaşında Markette Çırak Oldu
Sahip Olduğu Haşere ile Mücadele İlaçlama Şirketinden 25 Yıl Önce Emekli Olan 90 Yaşındaki Ian Thiermann Tüm Birikimini 50 Milyar Dolarlık Ponzi Oyunu'nun Yaratıcısı Nasdaq Eski Başkanı Bernard Madoff'da Batırınca Bir...
Eskiden Neyi Tutsak Altın Olurdu
Eskiden Neyi Tutsak Altın Olurdu
Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer, "Her Yere Yatırım Yapma Devri Geride Kaldı. Eskiden Neyi Tutsanız Altın Oluyordu, Öyle Bir Dönemin Geri Gelmesi Biraz Zor" Dedi.
Cumhuriyetçiler Geri Adım Attı
Cumhuriyetçiler Geri Adım Attı
ABD Başkanı Barack Obama'nın Kongre'deki Senatörlere Yönelik Olarak Sık Sık Dile Getirdiği 'Partiler Üstü Olun' Çağrısı Sonunda Sonuca Ulaştı.
Cep Telefonları 9.90a Havada Uçuştu
Cep Telefonları 9.90'a Havada Uçuştu
Elektronik Mağaza Zinciri Darty, Türkiye'deki 11'nci Mağazasını Eyüp'te Açtı. Flatofis Alışveriş Merkezi'nde Yer Alan Mağazanın Saat 07.00'deki Açılışı Öncesinde Vatandaşlar Toplanmaya Başladı.
Aynı Hastalığa 10 Gün Sınırı Geliyor
Aynı Hastalığa '10 Gün Sınırı' Geliyor
Sgk Başkanı Fatih Acar, "1 Nisan'dan İtibaren Aynı Branşta 10 Gün İçinde Birden Fazla Muayene Olunamayacak" Dedi.
Babacan, Münihte Sarkisyan ile Görüştü
Babacan, Münih'te Sarkisyan ile Görüştü
Münih Güvenlik Konferansı Nedeniyle Almanya'nın Münih Kentinde Bulunan Dışişleri Bakanı Babacan, Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Eduard Nalbantyan ile Görüştü.
İkizler Karışınca İdamdan Kurtuldu
İkizler Karışınca İdamdan Kurtuldu
Malezya'da Uyuşturucu Ticareti Yaptıkları Gerekçesiyle İdam İstemiyle Yargılanan Tek Yumurta İkizi Kardeşler, Yargıç Hangisinin Suçlu Olduğuna Kanaat Getiremeyince Serbest Kaldılar.
Netanyahu Temiz Livniye Çamur
Netanyahu Temiz Livni'ye Çamur
İsrail'de Salı Günü Yapılacak Genel Seçimler Öncesinde "Şahin" Görüşleriyle Tanınan Likud Partisi Lideri, Eski Başbakan Binyamin Netanyahu Son Anketlerde Az Farkla Önde Görünüyor.
İsrailde Pavyon Fedaisi İktidara Talip
İsrail'de Pavyon Fedaisi İktidara Talip
İsrail Seçimlerinde En Hızlı Yükselişi, Aşırı Sağcı Yisrail Beyteynu (İsrail Evimiz) Partisi Lideri Avigdor Lieberman'ın Kaydetmesi Bekleniyor.
Yasa Yetişirse Ölümü Ertelenecek
Yasa Yetişirse Ölümü Ertelenecek
İtalya Gündeminin Bir Süredir İlk Sırasını İşgal Eden Bitkisel Hayattaki Eulana Englaro'ya Ötanazi Uygulamasını Engelleme Girişimi, Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano ile Başbakan Silvio Berlusconi'yi Karşı Karşıya...
Kuranı Tercüme Edenlere İdam Talebi
Kuran'ı Tercüme Edenlere İdam Talebi
Afganistan'da Kuran'ı Ülkede Konuşulan Dillerden Birine Çeviren İki Kişi, İdam Cezasıyla Karşı Karşıya. Kuran'ı Değiştirmekle Suçlanan Kişiler Hakkındaki Nihai Karar, Bugün Verilecek.
Genleri Değiştirilmiş Keçiden İlaç Yaptılar
Genleri Değiştirilmiş Keçiden İlaç Yaptılar
Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi (Fda), Genleri Değiştirilmiş Bir Hayvandan Yapılan Bir İlaca İlk Kez Onay Verdi.
KKTCde Barnabas İncili Muamması
KKTC'de Barnabas İncil'i Muamması
KKTC Polisi 29 Ocak'ta Otobüs Terminalinde Düzenlediği Bir Operasyonda, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Sercan Çankaya ve Hilmi Höner'in Çantasında Süryani Alfabesiyle Yazılı Tarihi Bir İncil Ele Geçirdi.
Madagaskarda Polis Katliamı
Madagaskar'da Polis Katliamı
Afrika'nın Güneydoğusundaki Ada Ülkesi Madagaskar'da Özel Bir Televizyonun Kapatılması Üzerine 26 Ocak'tan Beri Süren Muhalefet Yanlısı Gösterilere Polisin Müdahalesi Katliama Dönüştü.
Berlinde İran Filmi Büyük Ödüle Aday
Berlin'de İran Filmi Büyük Ödüle Aday
Almanya'da Yapılan Berlinale Film Festivali'nde Altın Ayı İçin Yarışan Aşgar Farhadi'nin 'Elly Hakkında' İsimli Filmine Büyük Şans Tanınıyor.
Gilad Şalit Bırakılmadı
Gilad Şalit Bırakılmadı
Hamas'ın Üst Düzey Liderlerinden Usame El Müzeyni, Kaçırılan İsrail Askeri Gilad Şalit'in Salıverilmesi Konusunda Ankara'nın Arabuluculuğunda Anlaşmaya Varıldığı Yönünde Türk Basınında Yer Alan İddiaları Yalanladı.
Sayın Medvedeve Cevap Hakkı Doğar
Sayın Medvedev'e Cevap Hakkı Doğar
Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Moskova'yı Ziyaret Eden Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso'yu Ortak Basın Toplantısı Sırasında Azarladı.
Amerikan Nutku
Amerikan Nutku
ABD'nin Yeni Dış Politikasının Ana Hatları Münih Güvenlik Konferansı'nda Dünyaya Duyuruldu. ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, "Sadece Washington'da Değil, Amerika'nın Dünyayla İlişkilerinde de Yeni Bir Ton Belirlemekte...
Seçim Kesimi
Seçim Kesimi
Mersin'in Erdemli İlçesi'ne Gelen AKP Mersin Milletvekili Ali Er, Mersin -Antalya Karayolu Üzerindeki Çeşmeli Beldesi Girişinde 500 Araçlık Konvoyla Karşılandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10