9 Mayıs 2009 Cumartesi Günü Haberleri

9 Mayıs 2009 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Eurovision'da Görsel Şov Önemli Bu Yıl 16 Mayıs'ta 54'üncüsü Düzenlenecek Olan Eurovision Şarkı Yarışması İçin Tüm Nefesler Tutuldu.
Yargıçlar da Dinleniyor
Yargıçlar da Dinleniyor
Baykal, "Hakimlerin telefonları dahi dinleniyor. Bir de tüm bu olumsuzluklara karşın yargıya siyaset parmağı girerse, ülkede demokrasiden bahsedilemez" dedi.
Kenan Evrene Katil Dedi
Kenan Evren'e 'Katil' Dedi
Film Festivali'nin Açılış Törenine Katılan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay 80'lerin Karanlık Yıllar Olduğunu Söyledi.
Bu Camiye Kadın İnceliği Değdi
Bu Camiye Kadın İnceliği Değdi
Tarihte Bilinen Tasarımını Bir Kadının Yaptığı İlk Cami Olan Üsküdar'daki Şakirin Camii, Düzenlenen Törenle Açıldı.
Azeri-Ermeni Diyalogundan Memmun
Azeri-Ermeni Diyalogundan Memmun
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İlham Aliyev ve Serj Sarkisyan Arasında Varılan Prensip Anlaşmasının Çözüm Yönünde Atılmış Büyük Bir Adım Olduğunu Söyledi.
Çek Markajı
Çek Markajı
Çek Başbakan Mirek Topolanek, "AB Doğu Ortaklığı Zirvesi" Fotoğrafı İçin Aliyev ile Sarkisyan'ın Arasına Girdi.
Bu Fırsat Kaçmasın
Bu Fırsat Kaçmasın
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AB Güney Koridoru Enerji Zirvesi İçin Geldiği Çek Cumhuriyeti'nin Başkenti Prag'da Basın Toplantısı Düzenledi.
Tekin ve Yıldırım'a Danıştay Sorgusu Danıştay ve Ergenekon Davalarının Birleştirilme İstemini Değerlendiren İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Tutuklu Sanıklar Oktay Yıldırım, Mehmet Demir..
Ergenekon ve Danıştay Birleşti
Ergenekon ve Danıştay Birleşti
Ergenekon Davasına Bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Danıştay Davasına Bakan Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Dosyaların Birleştirilmesi Yönündeki Kararına Olur Verdi.
Anna Jarvisin Anne Sevgisi Anneler Gününe Dönüştü
Anna Jarvis'in Anne Sevgisi Anneler Günü'ne Dönüştü
ABD'li Anna Jarvis, Çok Sevdiği Annesinin Ölümü Üzerine 1908'de Tüm Arkadaşlarını Çağırarak Bir Anma Günü Düzenlendi.
MHP: Koruculuğa Karşı Olan PKK Mardin'de Gözyaşı Dinmiyor
Asker, Koruculuğa Sahip Çıktı
Asker, Koruculuğa Sahip Çıktı
Genelkurmay Mardin'de Korucuların Karıştığı Katliam Sonrası Sisteme Getirilen Eleştirilere Tepki Gösterdi.
Katliam Sırasında Hepsi Evlerindeymiş
Katliam Sırasında Hepsi Evlerindeymiş
Bilge Köyü Katliamı Şüphelilerinden Bazıları, Şöyle İfade Verdiler:
Şıh Mehmetin Planını Kürtçe Bilen Er Bozdu
'Şıh Mehmet'in Planını Kürtçe Bilen Er Bozdu
Bilge Köyü Katliamının Talimatını Verdiği İddia Edilen 'Şıh' Lakaplı Mehmet Çelebi, Nezarethanede Kürtçe Konuşarak Adamlarından Birinin 44 Cinayeti Birden Üstlenmesini İstedi.
Kalaşnikoflu Soyguncular Yakalandı
Kalaşnikoflu Soyguncular Yakalandı
Kocaeli'nin Darıca İlçesinde Kalaşnikofla Kuyumcu Soyan ve Gebze Bölgesinde Birçok Silahlı Gasp Olayına Karışan 6 Kişi, Gözaltına Alınarak Adliyeye Sevk Edildi.
Yazar Bihin Edige Okurlarıyla Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı Bayanlar Birliği, Anneler Günü Kapsamında Düzenlediği Etkinlikle Yazar Bihin Edige'yi İzmirli Okurlarıyla Buluşturdu. Edige, Bayan..
İzdob'dan İspanya Turnesi İzmir Devlet Opera Balesi, Ruperto Chapi'nin 'La Muerte de Garcilaso' (Garcilaso'nun Ölümü) Adlı Operası, İspanyol Şair ve Asker Garcilaso de La Vega Adına Yazdığı, ..
Şeytan Tetikte Altınordu'da Yarın Deplasmanda Fethiye ile Oynanacak Kader Maçı Öncesi Nefesler Tutulurken, Teknik Direktör Dilaver Mutlu Sahadaki 11 Futbolcunun da 90 Dakika Golü Düşüneceğini..
Kaf -Kaf Sefere Çıktı Bank Asya 1. Ligi'nde Sezonun Son Maçında Yarın Deplasmanda Ç.rizespor ile Oynayacak Karşıyaka, Dün Rize'ye Gitti.
Carey, Antalya'ya Geliyor Amerikalı Ünlü Şarkıcı Mariah Carey ile Galler Asıllı Şarkıcı ve Besteci Tom Jones, 23 Mayıs'ta Antalya'daki Mardan Palace Hotel'de Sahneye Çıkacak. Programa Sharon ..
Kaynak'ta Kanadalı Konuk Kaynak Kültür Merkezi'ndeki Cumartesi Söyleşilerine Yurtdışından Bir Konuşmacı Katılıyor.
'Goncaseverler'in Hikâye Yarışması Başlıyor Gonca Dergisi, 85. Sayısını Nesibe Şahin'in 'Yine mi Sen Ahmet?' Adlı Hikâyesi ile Aralıyor.
Nezih Uzel'in Sanatla Geçen 50 Yılı Tasavvuf Müziği ve Mevlevilik Kültürünün Bilhassa Yurtdışında Tanıtılıp Sevilmesinde Önemli Çalışmalara İmza Atan Gazeteci, Yazar ve Müzisyen Nezih Uzel,..
Aspendos'ta Opera ve Bale Günleri Haziranda Bu Yıl 16.sı Düzenlenecek Olan Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali'nin Programı Dün Açıklandı.
I. Murad'ın Kosova'daki Türbesine Kültür Evi Kosova'nın Başkenti Priştine'de Bulunan Sultan I. Murad-I Hüdâvendigâr Türbesi'nde Bu Aralar Bir Hareketlilik Yaşanıyor.
Şanlıurfa 'Kitap'la Şenlendi 'Konuşan Kitap Şenliği'nin İkincisi Dün Şanlıurfa'da Başladı. Tanınmış Yazarların Dergah Camii Avlusuna Kurulan Kıl Çadırlarda Kitap Okuduğu Şenlik, Balıklıgöl Ci..
Orman Yangınları İçin Sürat Teknesi Muğla Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu, 2009 Yaz Sezonu Öncesi Vali Ahmet Altıparmak Başkanlığında Toplandı. Orman Yangınlarıyla Etkin Mücadeleye Dev..
Organ Bağışında Muğla İkinci Oldu Muğla, Sağlık İl Müdürlüğü Tarafından Yürütülen Başarılı Çalışmalar Sonucunda Organ Bağışında İzmir'den Sonra Türkiye İkincisi Oldu. Muğla'da Son 3 Yılda Bey..
Kadınlardan Bez Poşet Kampanyası Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Alışverişte Naylon Poşet Yerine Bez Torba Kullanımını Teşvik Etmek Amacıyla Kampanya Başlattı. Kadınlar, Görüşt..
Bodrum'da Sahte İçki Alarmı Bodrum Ticaret Odası, "Sahte İçki ve Alınacak Önlemler" Konulu Toplantı Düzenledi. Ticaret Odası Tarım Hayvancılık ve Gıda Sektörü Başkanı Abdurrahman Dede, Türkiy..
Eski Bakandan 'Pes' Dedirten Atamalar Eski Bakan Çelik'in İzmir'de Resmi Bayramların Değişmez Sunucusu Erdal Topuz İçin 18 Gün Arayla İki Kez Yetkisini Kullandığı Ortaya Çıktı.
Teknelere Vergi Düzenlemesi Şart Sektör Canlanır Türk Teknesi Olan Ancak Türk Bayrağı Taşıdıkları İçin Ağır Vergi Yüklerine Maruz Kaldıklarından Yabancı Bayrak Taşıyan Teknelerin, Türk Bayrağ..
CHP'de Dört İlçe Görevden Alınacak CHP İzmir İl Başkanlığı, Yerel Seçim Sonrası Operasyona Başlıyor. Konak, Balçova, Buca, Güzelbahçe İlçe Yönetimleri Görevden Alınacak, Bornova, Bayındır, Ga..
85. Yaş İçin Özel Kokteyl Cumhuriyet Gazetesi Kuruluşunun 85'nci Yıldönümünü Düzenlenen Kokteyl ile Kutladı.  Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür ve Sanat Merkezi'nde İzmir Temsilcisi Serda..
İzmir'de Kaçak Lpg İstasyonları Sökülüyor Kentte Kaçak Olarak Faaliyet Gösteren Lpg İstasyonlarını Mühürleyip Cumhuriyet Savcılığı'na Suç Duyurusunda Bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buna..
Krizin Dibi Temmuz Ağustosta Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Ekonomik Krizde Dip Noktasının Temmuz veya Ağustos Ayında Görüleceğini Söyledi.abd'de 2007 Yılı..
Öğretmene Kaza Şoku İzmir'in Konak İlçesi'nde Yolun Karşısına Geçerken Otomobilin Altında Kalan Zafer Tolun, Kaldırıldığı Hastanede Öldü. Kaza, Dün Saat 15.30 Sıralarında Mustafa Kemal Sahil ..
'Büyü Bozarım' Dedi Altınları Çaldı Buca'da Gülay Özdemir'in Evine Gelen Kimliği Belirsiz İki Kadın, Büyü Bozma Bahanesiyle Altınları Alıp Kaçtı. Polise Başvuran Özdemir, Evine Gelen ve Büyü ..
Bu Destek Alkışlanır İzmir'in Menemen İlçesi'nde Eğitim Veren Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi ve İş Eğitim Merkezi (Oçem) Yararına İzmir'de Ünlü İsimlerin Bir Araya Geldiği Ko..
Yalı Castle Sezonu Açıyor Yalı Castle Aquapark 2009 Yaz Sezonunu Açıyor. Ülkemizin Her Şey Dahil Sistem ile Çalışan İlk ve Tek Su ve Eğlence Tesisi Yalı Castle Aquapark, Yeni Sezon İçin Konuk..
Engelliler İçin Haydi Gülümse Kampanyası Özürlülerin Yaşamını Kolaylaştırmayı Hedefleyen Özürlüler Vakfı "Haydi Gülümse Kampanyası" Kapsamında 20 İlde Bilgilendirme Toplantısı Düzenleyecek. Ö..
Çaylar Şirketten Dönemine Paydos İç Pazarda Biraz Soluk Alan Mobilyacılar, Uygulamanın Kalıcı Olmasını İsterken, Doğtaş'ın Başkanı Doğan, Sektörün Tasarrufa Yöneldiğini Söyledi, "Giderler Kıs..
Bu Fuarda Büyük İş Var Manisa'da Bu Yıl Üçüncüsü Düzenlenen İnsan Kaynakları İstihdam ve Mesleki Eğitim Fuarı (Manif'09) Sanayicilerle Öğrencileri Biraraya Getirdi. İş -Kur İl Müdürü Yüksel U..
Naim Yelkenci'den Çok Özel İzmir'deki Naim Yelkenci Mücevherevi, Anneler Günü İçin Özel Bir Koleksiyon Hazırladı. Koleksiyonda Yer Alan Pırlantalar, Dünyanın En Sert, En Kalıcı ve En Nadir Ta..
Seks Kölelerine İşkence Yaptılar
Seks Kölelerine İşkence Yaptılar
Yabancı Uyruklu Kadınları Fuhuşa Zorlayan Şebekenin, İlişkiye Girmek İstemeyen Kadınları Döverek İşkence Yaptıkları Ortaya Çıktı.
CHP Kurmaylarına Büyük İlgi
CHP Kurmaylarına Büyük İlgi
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, TBMM Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu ve Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş ile Dün Ankara'dan Özel Uçakla Milas -Bodrum Havalimanı'na...
Turizme Mühür Neden Şimdi
Turizme Mühür Neden Şimdi
Marmaris'te 100'e Yakın Turistin Kaldığı Lidya Otel'in İşletme Ruhsatı Olmadığı Gerekçesiyle Mühürlenip Suyunun Kesilmesinin Ardından, Benzeri Bir Durum Armutalan'daki Club Orient'te Yaşandı. 2004 Sonunda Faaliyete Geçen...
Gül: Konjonktür Uyarsa Nabuccoya İran da Girebilir
Gül: Konjonktür Uyarsa Nabucco'ya İran da Girebilir
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "Hazar Havzası ve Ortadoğu Hidrokarbon Kaynaklarının Türkiye Üzerinden Avrupa'ya Naklini Sağlayacak Boru Hattı Projelerinin Hayata Geçirilmesine Büyük Önem Veriyoruz" Dedi.
ABDyle İlişkide Altın Döneme Girdik, Daha Çok İş Şansı Doğdu
ABD'yle İlişkide 'Altın Dönem'e Girdik, Daha Çok İş Şansı Doğdu
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (Deik) Bünyesindeki İlk İş Konseyi Olan Türk -Amerikan İş Konseyi'nin (Taik) Başkanı Haluk Dinçer, Barack Obama'nın Başkan Olmasıyla Birlikte ABD'yle İlişkilerde "Altın Dönem"e Geçildiğini...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10