9 Mayıs 2009 Cumartesi Günü Haberleri
İstanbul Barosu başkanını seçiyor! Oylar sayılmaya başladı

9 Mayıs 2009 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Norveç Dışişleri Bakanlığı İsrail Büyükelçisini Protesto İçin Çağırdı Norveç Dışişleri Bakanı Jonas Gahr Store, Norveç Sosyalist Sol Parti (Sv) Delegasyonunun Gazze'ye Girmesine İzin Verilmem..
Otomobil, Pamuk Yüklü Kamyonla Çarpıştı: 3 Yaralı
Otomobil, Pamuk Yüklü Kamyonla Çarpıştı: 3 Yaralı
Kahramanmaraş-Gaziantep Karayolunda Pamuk Yüklü Kamyonla Bir Otomobilin Çarpışması Sonucu Meydana Gelen Kazada 3 Kişi Yaralandı.
DTP'li Genel Başkanı Türk, Bilge Köyü'nde DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, 'Köy Koruculuk Sistemi, Devletin Güvenlik Gücünün Yerine Geçemez' Dedi.
Baykala Nazım Hikmetli Tepki
Baykal'a 'Nazım Hikmet'li Tepki
Erdoğan, Baykal'ın Anayasa Değişikliği Konusundaki Tavrını "Hüküm Peşin; Biz Yokuz" Diyerek Eleştirdi.
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Yıldız: Temel Hedefimiz Türkiyeye Nükleer Santral Kazandırmak
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Yıldız: Temel Hedefimiz Türkiye'ye Nükleer Santral Kazandırmak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Nükleer Santralin Türkiye'ye Kazandırılmasının Temel Hedefler Arasında Yer Aldığını Açıkladı.
Milletvekili Ayla Akat Ata: İradesiz ve Siyasetsiz Kürt Olmayacağız
Milletvekili Ayla Akat Ata: İradesiz ve Siyasetsiz Kürt Olmayacağız
DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata Hükümetin Operasyon Yaparak DTP'yi Susturma ve İradesiz Kılmaya Çalıştığını İleri Sürerek, İradesiz ve Siyasetsiz Bir Kürt Olmayı Kabul Etmediklerini Söyledi. Dtp'nin Seçim Sonrası...
Tarsusun 100 Yıllık Basın Tarihini Anlatan Kitap Yayınlandı
Tarsus'un 100 Yıllık Basın Tarihini Anlatan Kitap Yayınlandı
Mersin'in Tarsus İlçesinde Çağdaş Gazetesi Yazarı Uğur Pişmanlık'ın, Tarsus'un 100 Yıllık Basın Tarihini Anlatan Kitabı Yayınlandı.
Çocuklar Böyle Rehabilite Ediyorlar
Çocuklar Böyle Rehabilite Ediyorlar
Bilge Köyündeki Silahlı Saldırı Sonrası Yakınlarını Kaybeden Çocuklara Yönelik Valilik Tarafından Kurulan Çadırda Rehabilite Çalışması Uzmanlar Eşliğinde Devam Ediyor.
Hasan Şaş ve Ümit Karan Tedavi Oldu Galatasaray'da, Bu Akşam Yapılacak Ankaragücü Maçının Kamp Kadrosunda Bulunmayan Oyuncular İstanbul'da Çalışıyor.
DTPliler Nusaybinde Açlık Grevi Başlattı
DTP'liler Nusaybin'de Açlık Grevi Başlattı
Demokratik Toplum Partisi (DTP) Mardin'in Nusaybin İlçesinde 2 Gün Sürecek Açlık Grevi Başlattı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen: Koruculuğun Tek Bir Olayla Değerlendirilmesi Doğru Değil
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öymen: Koruculuğun Tek Bir Olayla Değerlendirilmesi Doğru Değil
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Mardin'de Yaşanan Katliamdan Sonra Tartışmaların Odağında Olan Koruculuk Sisteminin Tek Bir Olaya Bakılarak Değerlendirilemeyeceğini Belirtti.
15 Oyuncuyla Düet Yaptı! Suzan Kardeş, Makyözlüğünü Yaptığı Oyuncularla Albüm Hazırladı. Cem Yılmaz ve Nejat İşler'in de Şarkı Söylediği Albümün Adı 'Makyaj Odası Şarkıları' Oldu
Darbe Anayasasında Değişim Sinyali
Darbe Anayasası'nda Değişim Sinyali
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 'Anayasanın Günümüz Koşullarına Uyarlanması İçin Kendi Parti Gurubumuz İçinde Çalışmalara Başladık." Dedi.
Manavgatlı Botçular Yeni Sezondan Umudu Kesti
Manavgatlı Botçular Yeni Sezondan Umudu Kesti
Antalya'nın Manavgat İlçesinde Botçular, Rusya Pazarından Umudunu Kesti. Manavgat Botçular Derneği (Mbd) Başkanı Ramazan Taş, Paskalya Bayramı Tatili Sonrası Başlayan Hareketliliğin 19 Nisan'dan İtibaren Bir Anda...
Ukraynada 9 Mayıs Zafer Bayramı Coşkusu
Ukrayna'da 9 Mayıs Zafer Bayramı Coşkusu
Ukrayna'nın Başkenti Kiev'de de Sovyetler Birliği'nin 1945 Yılında, Nazilere Karşı Kazandığı Zaferin Ardından Kutlanmaya Başlayan 9 Mayıs Zafer Bayramı'nın 64. Yıl Dönümü Coşkuyla Kutlanıyor. Ukrayna'da Bu Yılki...
Müftü Bektaş: Allah Katında Asıl Özürlü İstikametini Bozmuş İnsandır
Müftü Bektaş: Allah Katında Asıl Özürlü İstikametini Bozmuş İnsandır
Gümüşhane Kelkit Müftülüğü Tarafından 'Kur'an-ı Kerim'in Özürlülere Bakışı' Konulu Konferans Düzenlendi. Konferansta Konuşan Bitlis Müftüsü Halil Bektaş, Allah Katında Özürlü İnsanı Tarif Ederken, Özrün Vücutla Değil...
Eurovısıon'da Türkiye Partisi Türkiye'yi Moskova'daki 54'üncü Eurovision Şarkı Yarışmasında Temsil Edecek Olan Hadise'nin "Düm Tek Tek" Adlı Parçasının Tanıtımı ve Yarışmada Türkiye'ye Destek..
Rusya'da Krizin Alt Tabakayı Etkilememesi İçin Ucuz Marketler Açılıyor Dünyanın Her Yerinde Olduğu Gibi Rusya'da da Küresel Ekonomik Kriz Daha Çok Alt Tabakayı Etkiliyor. Artan İşsizlik ve Ge..
Suriyeli Eşinden Doğan Çocuklarını Türkiyeye Getirebiliyor, Ama Eşini Getiremiyor
Suriyeli Eşinden Doğan Çocuklarını Türkiye'ye Getirebiliyor, Ama Eşini Getiremiyor
Şırnak'ın Cizre İlçesinde Türk Filmlerini Aratmayan Bir Olay Yaşandı. Suriye'de Suriyeli Bir Kız ile Evlendikten Sonra Doğan Çocuklarını Türk Vatandaşı Yapan Ahmet Sinayiç, Konsolosluğun Vize Vermemesinden Dolayı Eşini...
Adalet Bakanı Ergin: El Birliği ile Sorunların Üstesinden Geleceğiz
Adalet Bakanı Ergin: El Birliği ile Sorunların Üstesinden Geleceğiz
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, El Birliği ile Sorunların Üstesinden Geleceklerini Belirterek, Hiç Kimsenin Tek Adam Olmadığını Söyledi.
Tacizci Aranıyor
Tacizci Aranıyor
Sokakta Oynayan İlköğretim Okulu Öğrencisini 'Babanın Arkadaşıyım' Diyerek Kandırıp Eve Götürerek Cinsel İstismarda Bulunan Sanığın Yakalanması İçin Polis Operasyon Başlattı.
Koruculuğun Kaldırılması İçin Çalışması Yok İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Koruculuğun Eleştirilecek, Tartışılacak, Yeniden Düzenlenmesi Gereken Boyutları Olabileceğini Belirterek, "Doğrusu Ko..
Deprem Endişesi
Deprem Endişesi
Işıkara, Türkiye'de 2003'ten Bu Yana 6'nın Üzerinde Deprem Olmamasının Kendisini Rahatsız Ettiğini Söyleyerek, "2010 - 2014 Yılları Arasında Olacak Depreme Hazırlıklı Olmalıyız" Dedi.
Herkes Mardinli Çocukları Evlat Edinmek İstiyor
Herkes Mardinli Çocukları Evlat Edinmek İstiyor
Mardin'deki Katliamda Anne ve Babasını Kaybeden 48 Çocuğu Evlat Edinmek için Yurt İçi ve Dışından Çok Sayıda Aile Başvurdu.
Kırımda Her Pencereye Rus Bayrağı Eylemi Başladı
Kırım'da 'Her Pencereye Rus Bayrağı' Eylemi Başladı
Ukrayna'ya Bağlı Kırım Özerk Cumhuriyeti'nin Başkenti Simferopol'de (Akmescit) Sovyetlerin 1945 Yılında, Nazilere Karşı Kazandığı Zaferin 64. Yıl Dönümü Münasebetiyle Uzun Süre Devam Etmesi Beklenen "Her Pencere Rus...
BBPli Sivas Belediye Başkanı Ürgüp: Yazıcıoğlunun Mirasına Sahip Çıkacağız
BBP'li Sivas Belediye Başkanı Ürgüp: Yazıcıoğlu'nun Mirasına Sahip Çıkacağız
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Helikopter Kazasında Yaşamını Yitiren Büyük Birlik Partisi(bbp) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Emanetine Sahip Çıkacaklarını Söyledi. BBP'li Ürgüp, "Kendisini Hizmetlere Adayan...
Merhum Aliyev, Doğumunun 86ıncı Yıl Dönümünde Karsta Anıldı
Merhum Aliyev, Doğumunun 86'ıncı Yıl Dönümünde Kars'ta Anıldı
Azerbaycan'ın Merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, Doğumunun 86'ıncı Yıl Dönümünde Azerbaycan Kars Başkonsolusluğu Tarafından Düzenlenen Törenle Anıldı.
İzmir'deki Firari Sanık Olayıyla İlgili İşlem Başlatıldı İzmir'de Cezaevine Götürülen Bir Sanığın Polis Aracından Kaçması, Yakalandıktan Sonra da Vatandaşlar Tarafından Dövülmesinde İhmali Gö..
Empati Derneğinden Öğrenciler Yararına Kermes
Empati Derneği'nden Öğrenciler Yararına Kermes
Kocaeli'nin Gebze İlçesinde Faaliyet Gösteren Empati Kişisel Gelişim Derneği, İhtiyaç Sahibi Öğrenciler Yararına Kermes Düzenledi.
Bakan Çelik: Bursada Planlama Kaçak Yapılaşmayı Dikkate Alacak Şekilde Yeniden Ele Alınmalı
Bakan Çelik: Bursa'da Planlama Kaçak Yapılaşmayı Dikkate Alacak Şekilde Yeniden Ele Alınmalı
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Bursa'da Kaçak Yapılaşma ve Plansızlık Gibi Sorunların Çözümü Noktasında Tüm Kent Dinamiklerinin Diyalog İçinde Olması Gerektiğini Kaydetti.
Çocuklar Bedava Dondurma İçin Birbirlerini Ezdi
Çocuklar Bedava Dondurma İçin Birbirlerini Ezdi
Konya'da Bir Firma Tarafından Dağıtılan Dondurmalardan Almak İsteyen Çocuklar Birbirlerini Ezdi. Firmanın Genel Müdürü İse Dağıtımın İzdiham Haline Gelmesinden Duyduğu Üzüntüyü Dile Getirdi.
Şehit Emniyet Amiri Balaban'ın Dilinden Hüzünlü Veda Şarkısı Bostancı'da, Devrimci Karargah Militanı ile Girilen Çatışmada Şehit Olan Emniyet Amiri Semih Balaban'ın Şehadetinden 3 Gün Önce Sö..
DTP Koruculuğa Dünden Karşı
DTP Koruculuğa Dünden Karşı
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Korucuların Mağdur Edilmeden Farklı Alanlarda Çalıştırılması Gerektiğini Söyledi.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Üye: İzmirin Eğitimdeki Başarısızlığının Ardında Göç, Parçalanmış Aileler ve Eski Mezunlar Var
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Üye: İzmir'in Eğitimdeki Başarısızlığının Ardında Göç, Parçalanmış Aileler ve Eski Mezunlar Var
İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rağip Üye, Eğitimde Başarı Oranını Arttırmak İçin İzmir Başarıyı Arttırma Projesi'ni (İbap) Devreye Soktu.
Hüsnü Korkuyor! Uyuşturucu Ticareti Yapmak Suçundan Tutuklanan ve 24.5 Sene Hapsi İstenen Deniz Seki'nin, Eski Sevgilisi Hüsnü Şenlendirici ile Yaptığı Telefon Görüşmelerinin Yayınlanmasına Ş..
Tavas Olimpiyatlarında 663 Madalya ve 73 Kupa Verildi
Tavas Olimpiyatları'nda 663 Madalya ve 73 Kupa Verildi
Denizli'nin Tavas İlçesinde İlk Defa Düzenlenen Tavas Olimpiyatları Sona Erdi. 33 Gün Devam Eden Olimpiyatlar, Dokuz Dalda Yapıldı. 663 Madalya ve 73 Kupanın Dağıtıldığı Olimpiyatlara, İlköğretim Okullarının 4 ve Daha...
Tarsus İdman Yurdu'na 3 Bin Lira Ceza Verildi Tarsus İdman Yurdu ile Mersin İdman Yurdu Arasında Oynanan Tarsus'taki Maçta Taraftarların Sahaya Rulo Kağıtlar Atmalarından Dolayı Tarsus İdman ..
Ria Novosti: 'Putin Baykuş, Medvedev Tarlakuşu'
Ria Novosti: "Putin Baykuş, Medvedev Tarlakuşu"
Ria Novosti Haber Ajansı, Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev'in Kremlin'deki Birinci Yıl Dönümü Nedeni ile Bir Çalışma Yaptı. Ajans, Rusya Başbakanı Vladimir Putin'le Medvedev'in Özelliklerini Karşılaştırdı.
Gesmek Sergiye Hazırlanıyor
Gesmek Sergiye Hazırlanıyor
Gebze Genelinde Toplam 3112 Kursiyere Eğitim Veren Gesmek'in Yıl Sonu Sergileri 11 Mayıs Pazartesi Günü İstasyon Mahallesi'nde Başlıyor. Kursiyerler, 31 Mayıs'a Kadar Sürecek Sergilerde El Emeği Göz Nuru Ürünlerini,...
Osmaniyede TOKİnin Yaptırdığı Okulun Zemini Çatladı
Osmaniye'de TOKİ'nin Yaptırdığı Okulun Zemini Çatladı
Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Osmaniye Yaveriye Mahallesinde Yaptırdığı Site İçerisindeki Şehit Piyade Er Mevlüt Aydoğan İlköğretim Okulu'nun Zemininde Çatlamalar ve Çökmeler Meydana Geldi.
Atalay: "Koruculuğun Kaldırılması Yolunda Çalışma Yok" İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Koruculuğun Eleştirilecek, Tartışılacak, Yeniden Düzenlenmesi Gereken Boyutları Olabileceğini Belirterek, ..
Erdoğan: 'Annelerimiz Sevgi ve Şefkatin Tükenmez Kaynağı' Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Annelik Gibi Kutsal Bir Sorumluluğu Üstlenen Kadınlarımız, Yeni Nesillerimizle Birlikte Gelenek ve De..
76. Madde Atamaları Yargıya Taşınıyor Türk Eğitim -Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Hüseyin Çelik'in Bakanlığının Son Günlerinde 76. Maddeye Göre "Makam Onayı" ile Yaptığı Yüzlerce Atamanın U..
Altay ve Karşıyaka, Maddi Destek İstedi
Altay ve Karşıyaka, Maddi Destek İstedi
İzmir'in Spor Kulüplerinden Altay ve Karşıyaka'nın Başkanları, Final Maçlarına Seyirci Beklediklerini, Futbolculara Maç Başına Primlerini Ödemekte Zorlandıklarını Dile Getirdi.
Kızıl Meydanda Tanklar ve Füzeler Yürüdü
Kızıl Meydan'da Tanklar ve Füzeler Yürüdü
Sovyetler Birliği'nin Nazi Almanya'sına Karşı Kazandığı Zaferin 64. Yıl Dönümü Kızıl Meydan'da Büyük Bir Coşku ile Kutlandı. Törenlerde 9 Bin Askeri Personel, 103 Tank, Füze ve Ağır Askeri Araç ve 69 Savaş Uçağı ve...
İsrail, Barış Umutlarını Bitirdi
İsrail, Barış Umutlarını Bitirdi
ABD'nin Desteklediği Bağımsız Filistin Devletine İzin Vermeyeceğini Açıklayan İsrail Şimdi de Golan Tepeleri'nden Çekilmeyeceğini Duyurdu.
64 Yıl Sonra Gövde Gösterisi
64 Yıl Sonra Gövde Gösterisi
İkinci Dünya Savaşı'nın Sona Ermesinden 64 Yıl Sonra Kızıl Meydan'da Zafer Günü'nde Gövde Gösterisi Yapan Medvedev Şunları Söyledi.
DTPliler Açlık Grevine Çocuklarıyla Katıldı
DTP'liler Açlık Grevine Çocuklarıyla Katıldı
Demokratik Toplum Partisi (DTP) Son Dönemlerde Kendilerine Yönelik Yapılan Baskıları Protesto Etmek Amacıyla Şanlıurfa'da 2 Günlük Açlık Grevi Başlattı. DTP'liler, Parti Binasında Gerçekleştirilen Greve Küçük Yaştaki...
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10