9 Mayıs 2009 Cumartesi Günü Haberleri

9 Mayıs 2009 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
[haber Yorum] Başbuğ'un Fotoğrafları da Ergenekon İşi mi? Ergenekon Soruşturması, Yakın Tarihimizin Üzerine Atılmış Belki de En Büyük Aydınlatma Fişeği. Böyle Giderse Karanlıkta Hiçbir Şey Ka..
Bakan'dan Büyükanıt'a 'Dinleme' Tepkisi: Gereğini Neden Yapmadın? Eski Genelkurmay Başka-Nı Yaşar Büyükanıt'ın 32. Gün Programındaki Tarihî İtirafları Tartışma Doğurdu. Görevli Olduğu Dönemd..
'Jitem'ci Albay'ın Cephanesi Askerî Araçla Getirildi' İddiası Ergenekon Soruşturmasında Tutuklanan Emekli Albay Arif Doğan'ın Beykoz'daki Evinde Yapılan Aramalarda Ele Geçirildiği Belirtilen ..
Veli Küçük, Zirve Davasında Şüpheli Olarak İfade Verdi Malatya'daki Zirve Yayınevi Katliamı Davası Kapsamında, Ergenekon Tutuklusu Emeklituğgeneral Veli Küçük'ün 'Şüpheli' Olarak İfadesinin A..
Muzaffer Tekin Danıştay Saldırısı Öncesi 64 Sms Çekmiş Ergenekon Davasının Tutuklu Sanığı Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in, Danıştay Saldırısından Yaklaşık 9 Saat Önce Eski Özel Harekat Daire..
İşte Ergenekon Soruşturmasını Başlatan Bombalar Ümraniye'de Ele Geçirilen ve Ergenekon Soruşturmasının Başlatılmasına Sebep Olan El Bombalarının Görüntüleri Ortaya Çıktı.
İki Dava Birleşti, Danıştay Katili Artık Ergenekon Sanığı 'Asrın Davası'na Bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Dün Gece Tarihi Bir Karar Aldı. Danış-Tay'a Saldırı Davası Ergenekon Kapsamın..
CHP'li Başkan, Eşini Öldürüp İntihar Etti CHP Kütahya İl Başkanı Sabahattin Uçar, Eşini Öldürüp İntihar Etti.
Hüsamettin Cindoruk ve Ekibini Sandığa Gömün Demokrat Parti (Dp) Kongresine 10 Günden Az Bir Süre Kala Saflar Netleşmeye Başladı. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Desteğiyle Aday Olduğu S..
Darbeciler Dünyada Katil, Türkiye'de Ressam Muamelesi Görüyor Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'yi Onlarca Yıl Geriye Götüren Darbeleri Ağır Bir Dille Eleştirdi. 12 Mart 1971 ve..
Arıtman'ın Çarşaflılara Rozet Takması Kıyamet Alameti CHP'li Arıtman'ın Başörtülüleri Meclis'e Aldığı için Kendisine Ağır Eleştirilerde Bulunduğunu Belirten Arınç, "Bakın Allah'ın Hikmetine K..
Ergenekon'a 'Savcılık Darbesi' Diyen Baykal'a Takipsizlik Ergenekon Soruşturmasına 'Savcılık Darbesi' Diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Hakkında Takipsizlik Kararı Verildi. Ankara Cumhuriy..
Cindoruk: Aragones Kadar Formdayım Dp Genel Başkanlığına Aday Olan Hüsamettin Cindoruk, Yaşıyla İlgili Eleştirilere İlginç Bir Benzetmeyle Cevap Verdi.
Soylu: Kararımı Salı Günü Açıklayacağım Aydın Menderes'in, 'Aday Olman Şart' Çağrısında Bulunması Üzerine Gözler Dp Genel Başkanı Süleyman Soylu'ya Çevrildi.
Cindoruk'un Adaylığı Adnan Menderes'in Hatırasına Saygısızlık Aydın Menderes, Dp Liderliği için Adaylığını Açıklayan Hüsamettin Cindoruk'u Topa Tuttu: "Ergenekon'un Avukatlığını Dp'ye Bulaştı..
Obama, İslam Dünyasına 4 Haziran'da Mısır'dan Seslenecek ABD Başkanı Barack Obama, Daha Önceden Söz Verdiği İslam Dünyasına Yönelik Mesajını Mısır'dan Duyuracak. Beyaz Saray Sözcüsü Robert Gi..
Rehn: Avrupa Birliği, Türkiye ile Büyük Medeniyetlerin Köprüsü Olur AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, AB Açısından Türkiye'nin Öneminin Sadece İstikrar ve Güvenlik ile E..
Orams Kararıyla, Müzakere Masasına Bomba Atıldı KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Avrupa Toplulukları Adalet Divanı'nın (Atad) Rum Yargısının Kuzey Kıbrıs'ta da Geçerli Olmasını Sağlayan '..
Gül Uyardı: Görüşmelere Önyargısız Başladık, Manipülasyon Yapmayın Ankara, Güney Kafkasya'da Sorunların Çözümü için Taraflara Önemli Uyarılarda Bulundu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İlgili Tar..
Nabucco'yu Başlatacak İmza Türkiye'de Atılıyor Prag'daki Enerji Zirvesinin Ana Gündemi, Hazar ve Ortadoğu Doğalgazını Türkiyeüzerinden Avrupa'ya Taşıyacak Nabucco Projesiydi. Zirve Sonuç Bil..
Papa, Gazze'ye Gitmeye Korktu Ortadoğu Ziyaretine Dün Ürdün'le Başlayan Papa, Bölgedeki Hıristiyanların Taleplerine Rağmenisrail'in Yerle Bir Ettiği Gazze'ye Uğramayacak.
Marc Pierini'den Ergenekon Yorumu: Yasadışı Hareket Eden Şebeke Ortadan Kaldırılmalı AB Komisyonu'nun Türkiye Temsilcisi Marc Pierini İlginç Açıklamalarda Bulundu. Pierini, Ergenekon Davası İ..
Cep Tir'ında Teknolojiye Dokunun Samsung Electronics Tarafından Tasarlanan ve Kullanıcıların Yeni Dokunmatik Ürünlerini Bire Bir Deneyebilecekleri Samsung Mobile L!ve Tir İstanbul'da Tüketici..
Şehir İçi Görüşme Rekabete Açılıyor Milletler ve Şehirler Arası Telefon Görüşmelerinden Sonra Şehir İçi Görüşmeler de Pazar Gününden İtibaren Rekabete Açılıyor.
Çiftçiye Toprak Analiz Desteği Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (Çks) Kayıtlı Çiftçilere Dekar Başına 2,5 Lira Toprak Analiz Desteği Ödenecek.
Annelere İndirimli Hediye İmkânı Vatan Bilgisayar, Anneler Günü için Özel Bir İndirim Kampanyası Başlattı.
Rixos da 'Miles&smiles'a Katıldı Rixos Otelleri ile Türk Hava Yolları Arasında Yapılan Anlaşma ile Bu Ay Başından İtibaren Rixos'ta Kalan Misafirler, Her Konaklama Başına Bonus Mil Kazanabili..
'En İyi Banka' Ödülünü Aldı Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Piyasalarının Önde Gelen Finans Dergilerinden Emea Finance, Akbank'ı 'Türkiye'nin En İyi Bankası' Seçti.
Ucuz Otodan Sonra 7.914 Dolarlık Ev 2.500 Dolara Dünyanın En Ucuz Arabası Nano'yu Üreten Hintli Otomobil Devi Tata, Şimdi de Alım Gücü Düşük Hintli Aileler için Ucuz 'Nano Ev'ler İnşa Etme Ka..
Dünya Devlerinden Zarar Rekoru Küresel Ekonomik Kriz, Dünya Devi Şirketleri Vurmaya Devam Ediyor. Japon Otomotiv Devi Toyota, Krizin Araç Talebini Düşürmesi Nedeniyle Tarihinde İlk Kez Bir Ma..
TOBB'da Yeni Yönetim Belli Oldu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Yeni Görev Dağılımını Yaptı. Buna Göre Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Başkanlığını Yürüteceği Yönetimde Başk..
Perakende ve Finansın İki Devi 'Kart'ta İşbirliği Yaptı Migros'un Club Kart'ı Garanti Bankası'nın Bonus Card Altyapısıyla Birleşip Money Card İsmini Aldı. Türkiye'de İlk Kez Hem Çok Markalı H..
Uçağa İlgi Arttı, 6 Yeni Terminal Binası Yapılıyor Küresel Krize Rağmen Havayolunu Tercih Edenlerin Sayısının Artması Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ni (Dhmi) Harekete Geçirdi. Krizin Şidde..
Obama Rüzgârıyla ABD'li Devleri Yatırıma Davet Edeceğiz Başkan Barack Obama'nın Türkiye Ziyaretinin Ardından ABD ile İlişkiler Yeni Bir İvme Kazandı. İş Dünyası, Bu Uygun Ortamı Fırsata Dönüş..
İstanbul İstihdam Şampiyonu, Mardin İşsiz Zengini Küresel Ekonomik Kriz En Büyük Tahribatı İstihdam Üzerinde Yapıyor. 2008 Yılında İşsizlerkervanına 235 Bin Kişi Katılırken, İşsiz Sayısı 2 Mi..
Tüketici Güveni Artıyor Kriz Yüzünden Azalan Tüketici Güveni, Toparlanma Sinyalleri Üzerine Artmaya Başladı. Gfk Türkiye'nin Araştırmasına Göre, Bu Yılın Mart Ayında 72,4 Olan Tüketici Güven ..
Sanayi Martta Toparlandı Nisanda Daha İyi Olacak Küresel Kriz Sebebiyle Her Geçen Ay Daralan Sanayi Üretiminden Martta Olumlu Sinyaller Geldi.üretim Martta Bir Önceki Aya Göre Yüzde 13,4 Oran..
ABD Bankalarının Kaybı 600 Milyar Doları Bulabilir Amerika'da Gerçekleştirilen Bankacılık Dayanıklılık Testi Sonuçlarına Göre, Ekonomideki Durgunluk Derinleşirse, Teste Tabi Tutulan 19 Bankan..
5 ile 50 Lira Karışıyor, Ebat ve Portreye Dikkat Edin 5 ile 50 Lira Arasındaki Renk Benzerliği Zaman Zaman Sıkıntıya Sebep Oluyor. Bazı Fırsatçılar Alışveriş Esnasında 50 Lira Veren Tüketiciy..
'Danıştaya Saldırı' ve 'Ergenekon' Davalarının Birleştirilmesi Yolunda Son Karar Ankaraya Kaldı
"Danıştaya Saldırı" ve "Ergenekon" Davalarının Birleştirilmesi Yolunda Son Karar Ankara'ya Kaldı
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde Karara Bağlanan Ancak Yargıtay 9. Ceza Dairesi Tarafından Hükmü Bozulan Danıştay Saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi'nin Bombalanmasına İlişkin Davanın Ergenekon Davası ile Birleştirilmesi...
Süpürge Uçmaya Başladı
Süpürge Uçmaya Başladı
12. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Devlet Opera ve Balesi'nde Gerçekleşen Açılış Töreniyle Başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da Katıldığı Gecenin Sunuculuğunu Rojin Yaptı.
Tev'de Anneler Günü Kutlaması Türk Eğitim Vakfı (Tev) Ankara Şubesi, Düzenlediği Etkinlikle Vakfa Bağışta Bulunan Kadınların Anneler Günü'nü Kutladı. Ziraat Bankası Sosyal Tesisleri'nde Düzen..
Elektrik Kesintisi Dağıtım Şebekelerinde Planlanan Yıllık Periyodik İşletme, Hat Bakım, Onarım ve Tesis Çalışmaları Nedeniyle Pazar Günü Ankara'nın Bazı Yerlerine Elektrik Verilemeyecek. Başk..
Ted Yeni Projeye Üye Ted Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi'nin, Almanya Dışişleri Bakanı Dr. Frank Walter Steinmeir Tarafından Hayata Geçirilen "Okullar: Geleceğin Ortakları" Projesine Üye Oldu..
Sular Bir Metre Yükseldi Gölbaşı'ndaki Mogan ve Eymir Göllerinde Su Seviyesinin Yaklaşık 1 Metre Yükseldiği Bildirildi. Gölbaşı Koruma, Geliştirme ve Turizm Dernek (Göl -Der) Başkanı İsa Ömer..
Belediyenin Çiçek Seferberliği Büyükşehir Belediye Başkanlığı, "Kent Merkezindeki Görsel Etkiyi Arttırmak, Kenti Daha Estetik Bir Görünüme Kavuşturmak ve Doğayla Daha Uyumlu Hale Getirmek İçi..
Unıcef'den Unı'şef' Projesi Unıcef'in Unı"şef" Projesine Katılan Otel, Cafe ve Restoranlar, Anneler Günü Dolayısıyla Elde Ettikleri Gelirin Bir Kısmını Unıcef'e Bağışlayacak. Unıcef Türkiye M..
Hasar Bedelleri Mahkemelik Oldu Kırıkkale Mke Barut Fabrikasında 29 Ağustos 2008'de Meydana Gelen Patlamada Ev ve İş Yerleri Zarar Gören Vatandaşlar, Bahşılı Kaymakamlınca Yaptırılan Anonslar..
Belediye Çalışanına Sağlık Taraması Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünce Belediye Personeli Sağlık Taramasından Geçirildi. Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çalışanların Sağlığının ..
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10