19 Ekim 2009 Pazartesi Günü Haberleri

19 Ekim 2009 Pazartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Alacak Verecek Meselesi Yüzünden Çıkan Tartışmada 2 Kişi Bıçaklandı Sakarya'nın Hendek İlçesinde Alacak Verecek Meselesi Yüzünden Çıkan Kavgada 2 Kişi Bıçaklandı.
Alparslan Arslan: Yakalanmasam Başka Eylemler Yapacaktım Danıştay Davası Sanığı Alparslan Arslan, Danıştay Üyelerine Yaptığı Silahlı Saldırıdan Sonra Yakalanmasa Başka Eylemler Yapacağını Söy..
Le Monde'dan "Cem Uzan" Yorumu: "Türk Aristokrasisinden İnterpol Dosyalarına" Le Monde Gazetesi, "Cem Uzan, Türk Aristokrasisinden İnterpol Dosyalarına" Başlıklı Haberinde "Cem Uzan'ın, Prens..
Samsun -Ceyhan Boru Hattı Mutabakat Metni İtalya'da İmzalandı Bu yılın Ağustos ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ankara'da temellerini attığı Sams..
Dto Başkanı Özer: Yeni Kredi Destek Paketinden Yararlanmak İsteyen Başvursun
Dto Başkanı Özer: Yeni Kredi Destek Paketinden Yararlanmak İsteyen Başvursun
Denizli Ticaret Odası (Dto) Başkanı Necdet Özer, 2008 Yılında Cansuyu Kredisi Almada Denizli'nin Türkiye'de Birinci Olduğunu Belirtti. Özer, Kosgeb Esnaf ve Sanatkârları ile Tüm Kobi'lere Verilecek Yeni Kredi Destek...
Cem Uzan, Pariste Kaldığı Otele Farklı İsimle Giriş Yapmış
Cem Uzan, Paris'te Kaldığı Otele Farklı İsimle Giriş Yapmış
Türkiye'de Kırmızı Bültenle Aranan Cem Uzan, Paris'te Eyfel Kulesi'nin Karşısındaki Trocadero Meydanı'ndaki Bir Rezidans Otele Yerleşti. Trocadero Meydanı'nda 10 Numarada Bulunan 'La Reserve' Adlı Otelde Kalan Cem...
DTP'liler Polise Gül Dağıttı DTP Üyesi Bir Grup, Kandil ve Mahmur Kamplarından Gelen Terör Örgütü PKK Üyeleri İçin Yürüyüş Yaptı.
Kamyonet Demiryoluna Uçtu: 2 Ölü
Kamyonet Demiryoluna Uçtu: 2 Ölü
Zonguldak'ta Bir Kamyonetin Uçurumdan Demiryoluna Yuvarlanması Sonucu 2 Kişi Hayatını Kaybetti.
Kıvılcımla Başlayan Yangın Fabrikayı Kül Etti
Kıvılcımla Başlayan Yangın Fabrikayı Kül Etti
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi'nde Ütü Masası İmalatı Yapan Fabrikada, Metal Kesme Makinesinden Kauçuklara Sıçrayan Kıvılcımla Başlayan Yangın, Bir İşçinin Zehirlenmesine ve Maddi Hasara Neden Oldu.
Zahid Akman Ankara Adliyesinde
Zahid Akman Ankara Adliyesi'nde
RTÜK Üyesi Zahid Akman, Deniz Feneri Soruşturması İçin Frankfurt Savcılığına, Talimatla İfade Verdi.
DTPden PKKlı Grup İçin Miting
DTP'den PKK'lı Grup İçin Miting
DTP Bitlis İl Teşkilatı, Kuzey Irak'tan Türkiye'ye Gelen 34 Kişilik PKK'lı Grup İçin Tatvan'da Miting Düzenledi
Demirel: Daha Durun Bakalım Süleyman Demirel, 'PKK'lıların Teslimine' İlişkin Olarak, 'Daha Durun Bakalım Hemen Meselenin Üzerine Atlamayın' Dedi.
Rektör Yardımcısı Sandıkçı, İstifa Gerekçesini Açıkladı
Rektör Yardımcısı Sandıkçı, İstifa Gerekçesini Açıkladı
Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, Sadece İzin Kağıtlarını İmzalayan Bir Rektör Yardımcısı Olmak İstemediği İçin Rektör Yardımcılığı Görevinden İstifa Ettiğini Açıkladı.
Büyük Dağların Dumanı da Büyük Oluyor
'Büyük Dağların Dumanı da Büyük Oluyor'
Terim, "Büyük Dağların Dumanı da Büyük Oluyor. Kimse Yolda Karşılaştığınız Fırtınalara Bakmıyor, Geminin Limana Yanaşıp Yanaşmadığıyla İlgileniyor" Dedi.
Samsun-ceyhan Petrol Boru Hattında Tarihi İmzalar Atıldı
Samsun-ceyhan Petrol Boru Hattında Tarihi İmzalar Atıldı
Türkiye'yi Enerji Koridoru Haline Dönüştürecek ve Boğaz Tanker Trafiğini Yüzde 50 Rahatlatacak Samsun-ceyhan Petrol Boru Hattında İmzalar Resmen Atıldı. Türkiye'den Çalık Holding, İtalya'dan Eni ve Rusya'dan Transneft ve...
Uluslararası Yatırım Pozisyonu Açığı 263.3 Milyar Dolar Yabancıların Türkiye'deki Yatırımları ve Alınan Dış Krediler Gibi Uluslararası Yükümlülüklerin Dış Varlıklarla Karşılanamayan Kısmını İ..
Boru Hattında Tarihi İmzalar Atıldı
Boru Hattında Tarihi İmzalar Atıldı
Boğaz Tanker Trafiğini Yüzde 50 Rahatlatacak Samsun-Ceyhan Petrol Boru Hattında İmzalar Resmen Atıldı..
Prof. Dr. Oskay Toprağa Verildi İstanbul'da, 70 Yaşında Hayata Gözlerini Yuman İletişim ve Sosyal Bilimci Prof. Dr. Ünsal Oskay, İstanbul Yeniköy Mezarlığı'nda Toprağa Verildi.
Diyarbakırda Okullar Bir Hafta Tatil
Diyarbakır'da Okullar Bir Hafta Tatil
Diyarbakır'da Domuz Gribi Vakasına Rastlanmasıyla Merkezdeki Tüm İlk ve Orta Öğretim Okulları Bir Hafta Tatil Edildi
Fransız Hemşire Adayları Mezuniyet Öncesi Antalyada
Fransız Hemşire Adayları Mezuniyet Öncesi Antalya'da
Fransa'da Hemşirelik Eğitimi Alan 60 Son Sınıf Öğrencisi ile 2 Eğitmen Tatil İçin Antalya'ya Geldi. 3 Yıllık Eğitimlerinin Ardından Mezuniyetlerine 4 Ay Kala Antalya'yı Tercih Eden Öğrenciler, Beklediklerinden Çok Daha...
Yolcu Uçağı Esenboğa'ya Zorunlu İniş Yaptı Ankara-lefkoşa Uçuşunu Yapan Pegasus Hava Yolları'na Ait Bir Yolcu Uçağı, Esenboğa Havalimanı'na Uçak Kabin Basıncının Düşmesi Nedeniyle Acil İniş Y..
Anadolu Ajansı Kadirli Muhabiri Özatın Babası Vefat Etti
Anadolu Ajansı Kadirli Muhabiri Özat'ın Babası Vefat Etti
Anadolu Ajansı'nın Kadirli Muhabiri Menderes Özat'ın Babası Vefat Etti. Yaklaşık Bir Hafta Önce Kalp Yetmezliği ve Tansiyon Rahatlığı Sebebiyle Osmaniye Devlet Hastanesi'ne Kaldırılan Mehmet Özat (69) Hayatını Kaybetti....
Diyarbakırda Domuz Gribi Vakası
Diyarbakır'da Domuz Gribi Vakası
Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca Alınan Kararla Diyarbakır'daki Tüm Okullar Domuz Gribi Nedeniyle 1 Hafta Tatil.
Altılı Ganyan 3.655,08 Lira İkramiye Verdi Elazığ'da Bugün Koşulan At Yarışları Sonucu, Altılı Ganyan 3.655,08 Tl İkramiye Verdi.
Başkentte Elektrik Kesintisi Yıllık Periyodik İşletme, Hat Bakım, Onarım ve Tesis Çalışmaları Nedeniyle, 22 Ekimde Ankara'nın Bazı Yerlerine Elektrik Verilemeyecek.
Kötü Günler Elbet Geçecek
'Kötü Günler Elbet Geçecek'
Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Kötü Günlerin Elbet Bir Gün Sona Ereceğini Kaydetti.
Tüsiad Yönetimi 2 Yıllığına Göreve Seçilecek Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (Tüsiad) Yüksek İstişare Konseyi (Yik) Başkanı Mustafa Koç, Derneğin Başkanlar Konseyi Toplantısından Yön..
Antalya Tso Başkanı Budak: Vakıf Zeytinliği Expo Kapsamında Değerlendirilsin Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (Tso) Başkanı Çetin Osman Budak, İl Kamuoyunu Uzun Süredir Meşgul Eden Vakıf Zeyti..
"Evde Çocuğuyla Almanca Konuşmayan, Çocuğunun Günahına Girer" Hıristiyan Birlik Partileri (Cdu/csu) Federal Meclis Grubu Başkan Vekili Wolfgang Bosbach, Türkleri Kastederek Almanya'da Yaşayan..
Bakü: Türk Bayrağı'na Karşı Bir Kasıt Tok Azerbaycan Yönetimi, Başkent Bakü'deki Türk Şehitliği'nde İndirilen Bayrak Olayında Herhangi Bir Kastın Olmadığını Duyurdu.
Havran'da Çıkan Kavgada Bir Kişi Öldü Balıkesir'in Havran İlçesine Bağlı Kocadağ Köyünde Çıkan Kavgada Bir Kişi Hayatını Kaybetti. Zanlı, Olaydan Sonra Jandarmaya Teslim Oldu.
Edirne ve Kırklareli'yi Eyalet Gibi Gösteren Broşür Tepki Çekti Edirne'de Yapılan Sınır Ötesi İşbirliği Programı Bilgilendirme (İpa) Toplantısında Bulgaristan Tarafından Bastırılan Broşür Tep..
Kadirli Belediye Başkanı Tarhan İlk Halk Günü Toplantısını Yaptı
Kadirli Belediye Başkanı Tarhan İlk Halk Günü Toplantısını Yaptı
19/10/2009 - Osmaniye'nin Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, İlk Halk Günü Toplantısını Şehit Mustafa Yağız Mahallesi'nde Gerçekleştirdi.
Tanıktan Şahine Komşuluk Ziyareti
Tanık'tan Şahin'e Komşuluk Ziyareti
Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin'i Ziyaret Etti.
Afyonkarahisar'da Hububat Yetiştirilecek Yerler Belirlendi Afyonkarahisar İl Tarım Müdürlüğü, İldeki Hububat Üretimi ve Kalitesinin Artırılması, Sanayiye Uygun Üretim Sağlanması Amacıyla 'Hub..
Tarım Fuarına Rekor Katılım
Tarım Fuarına Rekor Katılım
Bursa'da Düzenlenen Tarım ve Hayvancılık Fuarlarını Rekor Katılımla 139 Binden Fazla Kişinin Ziyaret Ettiği Bildirildi.
Helvacı: Kararı Temyize Götüreceğiz GS İkinci Başkanı Mehmet Helvacı, CAS'ın Frank Ribery Kararını Temyize Taşıyacaklarını Söyledi.
'Seçimlerde Açık Usulsüzlük Var'
"Seçimlerde Açık Usulsüzlük Var"
Afganistan'ın BM Desteğindeki Seçim Şikayet Komisyonu, Ülkede 20 Ağustosta Yapılan Devlet Başkanı Seçimlerinde Usulsüzlük Yapıldığına İlişkin Hazırladığı Raporu Açıkladı.
Tüsiad'da Görev Sürelerini İki Yıla İndirme Eğilimi Belirdi Tüsiad Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Mustafa Koç, Bugün Düzenlenen Tüsiad Başkanlar Konseyi Toplantısında, Tüsiad Yönetim Organla..
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Kilci: Sigara Yasağı Esnafı Zor Durumda Bırakıyor
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Kilci: Sigara Yasağı Esnafı Zor Durumda Bırakıyor
Kayseri Ticaret Odası(kto) Başkanı Hasan Ali Kilci, Kamuya Açık Alanlarda Sigara İçme Yasağının Başladığından Bu Yana Market, Restoran, Kafe ve Kıraathane İşletmecilerin Gelirlerinin Oldukça Azalması Nedeniyle Zor Duruma...
Borsa 50.286,89 Puandan Kapandı İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında (İMKB) Bileşik Endeksi 50.286,89 Puandan Kapandı.
Arslan: Hedefim Mustafa Birden'i Öldürmekti Birinci 'Ergenekon' Davasının Tutuklu Sanığı Alparslan Arslan, 'Türban Kararı Nedeniyle Hedefinin O Dönemde Daire Başkanı Olan Danıştay Başkanı Mus..
PKKlı Grup Sorgulanıyor
PKK'lı Grup Sorgulanıyor
Kuzey Irak'taki Mahmur Kampı ve Kandil Dağı'ndan Gelen 34 PKK'lı, Habur Sınır Kapısı'ndan Giriş Yaptı.
BBP, Azerbaycan Bayrağı Dağıtacak
BBP, Azerbaycan Bayrağı Dağıtacak
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanlığı, Türkiye ve Azerbaycan Bayrağı Dağıtacak. Türkiye-azerbaycan Bayraklarını İşyeri, Konut ve Araç Camlarına Asılmasını Sağlayacak Olan BBP İl Teşkilatı, Kampanyanın Tüm Yurtta...
Bursaspor Ara Vermedi
Bursaspor Ara Vermedi
Ligdeki 3.'lüğünü Pekiştiren Bursaspor, Ara Vermeden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Maçı Hazırlıklarına Başladı.
Sizinkilerin Çizgi Kahramanları Turneye Sakaryadan Başlayacak
'Sizinkiler'in Çizgi Kahramanları Turneye Sakarya'dan Başlayacak
Ünlü Karikatürist Salih Memecan'ın 1991'den Bu Yana Yayınlanan ve Çocukların İlgiyle Takip Ettiği "Sizinkiler" Çizgi Kahramanları Bu Yıl Çocuklarla Buluşmaya Sakarya'dan Başlayacak.
Borsa, Günü 496,15 Puanlık Artışla 50286,89 Puandan Tamamladı İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, Günü 496,15 Puanlık Artışla 50286,89 Puandan Tamamladı.
Gün Sonunda Döviz Piyasası: Dolar 1,4560 Tl, Euro 2,1730 Tl Kapalıçarşı'da Gün Sonunda 1,4550 Tl'den Alınan Dolar 1,4560 Tl'den Satılırken, 2,1720 Tl'den Alınan Euro'nun Satış Fiyatı İse 2,17..
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10