29 Temmuz 2009 Çarşamba Günü Haberleri

29 Temmuz 2009 Çarşamba Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nin Onur Konuğu Ülkesi Fransa Olacak Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nin Bu Seneki Onur Konuğu Ülkesi Fransa Olacak. Festivale Her Yıl Ayrı Bir Ülke Onur..
Dilenciler Mobeseye Yakalandı
Dilenciler Mobese'ye Yakalandı
Antalya'da Küçük Oğluyla Birlikte Dilencilik Yapan Kadını Takip Eden Mobese Kameraları, Topladıkları Paraları Döviz Bürosunda Dolar ve Euro'ya Çevirdiklerini Ortaya Çıkardı.
Coğrafya Kitaplarında Hayvancılığın Merkezi Olarak Gösterilen Erzurum-kars Bölümünde Süt Sıkıntısı Yaşanıyor
Coğrafya Kitaplarında Hayvancılığın Merkezi Olarak Gösterilen Erzurum-kars Bölümünde Süt Sıkıntısı Yaşanıyor
Erzurum'a İzmir'den Paket Süt Getirilirken, Üreticilere Göre Sütün Litre Fiyatının Bir Bardak Çaydan Daha Ucuz Olmasının Sütçülüğü Bitirme Noktasına Getiriyor.
Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Sağlam: Kontenjanımız 7 Bin 709 Öğrenci, 37 Akedemik Personel Alacağız
Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Sağlam: Kontenjanımız 7 Bin 709 Öğrenci, 37 Akedemik Personel Alacağız
Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Sağlam, Yeni Dönemde Kontenjanlarının 7 Bin 709 Öğrenci Olduğunu Belirtti. Kısa Süre Önce Kurulan Üniversitenin Önemli Başarılara İmza Attığını Belirten Prof. Sağlam, Yeni...
Carettaya Tören Eziyeti
Caretta'ya Tören Eziyeti
Geçen Yıl Bir Otelin Plajında Yaralı Bulunan 'Efe'nin Yeniden Denize Bırakılması İçin Tören Düzenlendi. Ancak Tören İçin Ankara'dan Gelecek Yetkililer Gecikince, 'Efe' Getirildiği Otomobilin Arka Koltuğunda Yaklaşık 1.5...
Bakan Çelik: 'Şehit Ailelerini Rencide Edecek Hiçbir Ortamda Olmayız'
Bakan Çelik: "Şehit Ailelerini Rencide Edecek Hiçbir Ortamda Olmayız"
Devlet Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'deki Çatışma Alanlarının Ortadan Kaldırılması Gerektiğini Belirterek, "Biz Şehitlerimizi Rencide Edecek, Şehit Ailelerini Rencide Edecek Hiçbir Ortamda, Hiçbir Şeyin Altında Olmayız....
Bursa'da Cami Avlusunda Taciz İddiası Bursa'da Bir Cami Avlusunda 3 Kız Çocuğuna Cinsel Tacizde Bulunduğu İddiasıyla Adliyeye Çıkartılan S.a. (65), Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıld..
Asgari Ücretten Pahalı Pasaport Ortalama Bir Türk Vatandaşı İçin Tam Bir Lüks Haline Geldi. 5 Yllık Bir Pasaport Asgari Ücretten Bile Pahalı. Gelir Düzeyi Yüksek Olan Almanya'da İse Tam Tersi..
Gazi'li Gençlerin "Yolcu Robotu" Japonya Yolcusu Gazi Üniversitesi "Robogazi" Topluluğunun Asya Pasifik Yayın Birliği'nin (Abu) Organizasyonuyla Gerçekleştirilen "Robocon" Ulusal Robot Yarışm..
Sigara Yasağına İlk Kurban
Sigara Yasağına İlk Kurban
Manisa'nın Saruhanlı İlçesi'ne Bağlı Kumkuyucak Beldesi'ndeki Bir Meyhanede, İşletme Sahiplerinin Sigara İçen Grubu Uyarması Üzerine Silahlar Konuştu.
Yaşargüneş -1 Formula G'ye Katılacak Geleceğin Enerji Kaynağı Güneş Enerjisi ile Çalışan İlk Arabayı Şubat Ayında Engelli Aracı Olarak Yaşar Üniversitesi Sponsorluğunda Yapan Bitugem; Şimdi d..
Sakar Dostun Eseri... Bir Arkadaşınızla Göreve Çıkmadan Önce Ne Kadar Becerikli Olduğunu İyi Bilmelisiniz Aksi Takdirde...
Çukobirlik: Pamuk, Soya ve Ayçiçeği Alımlarında Avans Fiyat Uygulaması Devam Edecek
Çukobirlik: Pamuk, Soya ve Ayçiçeği Alımlarında Avans Fiyat Uygulaması Devam Edecek
Çukurova Pamuk, Yerfıstığı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nde (Çukobirlik), Pamuk, Soya ve Ayçiçeği Alımlarında Avans Fiyat Uygulamasının Devam Edeceği Bildirildi. Kurum, 130 Bin Ton Kütlü Pamuk, 30...
Bankacılık da 3. Nesil İletişime Geçiyor Cep'ten Görüntülü Konuşma ve Tv İzleme İmkanı Getiren 3. Nesil İletişim, Bankaların Hizmetlerini de Çeşitlendiriyor. Yeni Teknolojiyi Müşterilerine Ya..
Afganistan Devlet Başkanı Karzai, Tacikistan'da Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Çalışma Ziyareti ile Tacikistan'a Geldi. Karzai, Duşanbe'deki Havaalanında Tacikistan Başbakanı Akil Ak..
Sapanca Gölünde Balıkçıların Ağına Piranha Balığı Takıldı
Sapanca Gölü'nde Balıkçıların Ağına Piranha Balığı Takıldı
Sapanca Gölü'nde Balıkçılık Yapan Baba-oğulun Ağına 'Katil Balık' Olarak Bilinen Piranha Takıldı. İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Sapanca Su Ürünleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.doç.dr. Erdoğan Güven,...
TBMM'den 11 Bin Dergiye Dağıtım Ambargosu TBMM'de 23. Dönem 3. Yasama Yılında, Bazı Dergi, Düğün Davetiyesi, İndirim Kartı, Hediye Paketi ve Kolyenin Dağıtımına Ambargo Uyguladı. Aralarında Ç..
Mardinde Anavatan Partisinden Toplu İstifa
Mardin'de Anavatan Partisi'nden Toplu İstifa
Anavatan Partisi'nde, Son Günlerde Yaşanan Bazı Olumsuzluklara Tepki Göstermek Amacıyla Mardin Merkez İlçe Teşkilatı Olmak Üzere 6 İlçe Teşkilatı ile 26 Belde Teşkilatı Topluca İstifa Etti.
Erzurumda 200 Öğrenciye Ücretsiz Beden Eğitim Kursu Veriliyor
Erzurum'da 200 Öğrenciye Ücretsiz Beden Eğitim Kursu Veriliyor
Erzurum Valiliği'nin Desteği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Üniversitelerin Beden Eğitim Bölümlerine Hazırlanan Öğrencilere 8 Ayrı Branşta Ücretsiz ve Yatılı Kurs Verdiği Bildirildi.
Hayvan Kesimi Yüzünden Tartıştığı Komşusunu Öldüren Zanlı Yakalandı Altındağ'da, Açık Alanda Hayvan Kesimi Yüzünden Tartıştığı Komşusunu Av Tüfeği ile Öldüren, Akrabasını İse Ağır Yaralayan Z..
Güneydoğuda Umuda Yolculuk Başladı
Güneydoğu'da Umuda Yolculuk Başladı
Güneydoğu'da Yüzlerce Ailenin Umuda Yolculuğu Tren İstasyonundan Başladı. Her Yıl Yaz Mevsiminde Batman Tren Garı'ndan Kalkan Kurtalan Ekspresi, Yüzlerce Fındık İşçisini Karadeniz ve Diğer Bölgelere Taşıyor.
Adanada 17 Yıldır Atıl Halde Duran Kültür Merkezi İnşaatının Bitmesi Bekleniyor
Adana'da 17 Yıldır Atıl Halde Duran Kültür Merkezi İnşaatının Bitmesi Bekleniyor
AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan Zopçuk, Yüreğir Kültür Merkezi'nin Önümüzdeki Yıl Hizmete Açılabileceğini Söyledi.
Merkez Bankası, Net Hata ve Noksan Kalemini Sermaye ve Finans Hesapları İçinde Varlık Kalemi Olarak Gösterecek Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Yurtiçinde Yerleşik Kişilerin Yurtdışı Mev..
Atalay: Mesele Tüm Toplumun Meselesi, Herkesle Görüşeceğiz İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Kürt Sorununun Sadece Hükümet'in Sorunu Olmadığını Belirterek "Başta Anamuhalefet Partisi Olmak Üzere ..
Yeni İngiltere Büyükelçisi İran Uzmanı Görev Süresi Sona Eren İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Baird'in Yerine İran Uzmanı Olarak Bilinen David Reddaway Atandı. Reddaway Ağustos Ayında Göreve..
Minik Şoförden Profesyonel Park Dersi Bu Şoförün Sürücülüğünden Öğreneceğiniz Çok Şey Var...
Vatandaş 3g'yi Çok Merak Ediyor Cep Telefonundan Hızlı ve Zengin İçerikli Veri Akışına ve Görüntülü Konuşmaya İmkan Sağlayacak Üçüncü Nesil Mobil İletişim Sistemleri (3g) Hizmeti Yarın Başlıy..
Tüsiad DTP ile Masaya Oturdu
Tüsiad DTP ile Masaya Oturdu
Kürt Sorununa Çözüm Arayışları Sürerken, Tüsiad Yönetim Kurulu Üyeleri ve DTP Yöneticilerinin Görüşmesi Başladı.
Fatsa Anafen Dershanesi, Sbsde Büyük Başarı Elde Etti
Fatsa Anafen Dershanesi, Sbs'de Büyük Başarı Elde Etti
Seviye Belirleme Sınavı (Sbs) 8. Sınıflarda Ordu'nun Fatsa İlçesinde İlk 10 Dereceden 8'ini Çıkaran Anafen Dershanesi, Yerleştirmede de Büyük Bir Başarı Elde Etti.
Özel Hacı Ömer Meto İlköğretim Okulu Seviye Belirleme Sınavında Yüzde 99 Başarı Sağladı
Özel Hacı Ömer Meto İlköğretim Okulu Seviye Belirleme Sınavı'nda Yüzde 99 Başarı Sağladı
Hatay'ın Kırıkhan İlçesinde Eğitm Öğretim Faaliyetlerini Yürüten Özel Hacı Ömer Meto İlköğretim Okulu, Mezun Ettiği 40 Öğrenciden 39'unu Liselere Yerleştirdi.
IMF'den Mısır'a 'Dışarıdan Borçlan' Baskısı Küresel Krizin En Çok Etkilediği Ülkeler Arasında Yer Alan Mısır'a Uluslararası Para Fonu IMF'den 'Dışarıdan Kredi Al' Baskısı Geldi.
Üniversiteli "Açlık Sınırında" TMMOB İzmir İl Koordinasyon Kurulu Öğrenci Üye Komisyonunun, İzmir'de Üniversite Öğrencileri Arasında Yaptığı Anket, Her Dört Üniversiteliden Üçünün Açlık Sınır..
Şoför Fren Alınca Yolcular Havaya Uçuştu Süratle Giden Bir Minibüsün Fren Almasıyla Yolcular Bu Hale Düştü.
Bingölde 11 Ton 780 Kilo Kaçak Çay Ele Geçirildi
Bingöl'de 11 Ton 780 Kilo Kaçak Çay Ele Geçirildi
Bingöl Emniyet Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen Operasyonda 100 Bin Tl Değerinde 11 Ton 780 Kilo Kaçak Çay Ele Geçirildi.
Ölümüne Bahşiş Sevdası Düğün Konvoylarında Gelin Arabalarının Önünü Keserek Birkaç Lira Bahşiş Almak İsteyen Çocuklar Ölümü Hiçe Sayıyor. Hızlı Giden Araçların Önüne Atlayan Çocuklar, Ölümlü ..
Kastamonu İşadamları Derneği, Kalkınma Ajansı Kurulu Üyeleri İçerisinde Yer Almak İstiyor
Kastamonu İşadamları Derneği, Kalkınma Ajansı Kurulu Üyeleri İçerisinde Yer Almak İstiyor
Kastamonu İşadamları Derneği (Kiad), Kalkınma Ajansı Kurulu Üyeleri İçerisinde Yer Almamalarına Tepki Gösterdi.
Atalayın Açıklamasına Tepkiler
Atalay'ın Açıklamasına Tepkiler
İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın Kürt Sorunuyla İlgili Açıklaması Güneydoğu'da Heyecan Yaşattı.
Merkez Bankası, Hükümete Düşük Enflasyonun Hesabını Verdi Merkez Bankası, Hükümete Gönderdiği Mektupta, Haziran Ayı İtibarıyla Yıllık Enflasyonun, Yüzde 5,73 Olarak Gerçekleştiği Belirtilerek..
TBMM Başkan Vekili Pakdil, Osmaniye Valisi Cerrahı Ziyaret Etti
TBMM Başkan Vekili Pakdil, Osmaniye Valisi Cerrah'ı Ziyaret Etti
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekili Nevzat Pakdil, Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah'ı Makamında Ziyaret Etti.
Selde Belediyeden Destek Göremediklerini İddia Eden Mahallenin Sakinleri, Başka Belediyeye Bağlanmak İstiyor
Selde Belediyeden Destek Göremediklerini İddia Eden Mahallenin Sakinleri, Başka Belediyeye Bağlanmak İstiyor
Karadeniz'de Geçtiğimiz Hafta İçerisinde Yaşanan Sel Felaketleri Fındık Bahçelerini de Etkiledi.
Bartın Özel Gülpembe İlköğretim Okulu, Sbsde Yüzde 100 Başarı Elde Etti
Bartın Özel Gülpembe İlköğretim Okulu, Sbs'de Yüzde 100 Başarı Elde Etti
Bartın Özel Gülpembe İlköğretim Okulu, 8. Sınıf Sbs'de Yüzde 100 Başarı Elde Ederek İl Genelinde Bulunan 72 İlköğretim Okulu İçerisinde Okul Ortalamasında Birinci Olmayı Başardı.
İran Vatandaşlıgına Geçen Türk Asılı Genç Kadının, Eşi ve Kuması Tarafından Ateşe Verildigi İddia Edildi
İran Vatandaşlıgına Geçen Türk Asılı Genç Kadının, Eşi ve Kuması Tarafından Ateşe Verildigi İddia Edildi
İran'daki Akrabasıyla Evlendirilen Doğubayazıtlı Kadınının Kocası ve Kuması Tarafından Ateşe Verildiği İddia Edildi.
Engellilere Saz Sertifikası
Engellilere Saz Sertifikası
Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi'nce Düzenlenen Saz Kursunda Başarılı Olan 9 Engelliye Sertifikaları Verildi.
Kuzey Irak'ta Oyların Yüzde 96'sı Sayıldı Irak'ın Kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi'nde Geçtiğimiz Hafta Sonu Gerçekleştirilen Seçimlerin Gayrî Resmi Sonuçlarına Göre Mesud Barzani - Celal T..
Mısır'da Abdulnasır ve Sedat'ın Kızlarının Düellosu Mahkemede Bitti Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in Selefleri Cemal Abdulnasır ve Enver Sedat'ın Kızlarının Babaları Üzerinden Yürüttüğü ..
Nih Nehri Paylaşılamıyor
Nih Nehri Paylaşılamıyor
Mısır'ın İskenderiye Kentinde Bir Araya Gelen Nil'e Kıyısı Olan Ülkeler, Dünyanın Bu En Uzun Nehrinin Suyunu Paylaşma Konusunda Yine Anlaşamadı.
Terörü Yenen Sri Lanka G-15'e Başkanlık Yapıyor Asya'nın En Uzun Süreli İç Çatışmasını Bitiren Sri Lanka, 18 Üyeli Onbeşler Grubu'nun (G-15) Dönem Başkanlığını Üstlendi. Sri Lanka Görevi İr..
Hindistan Başbakanı Singh: "Pakistan ile Diyalog Görüşmelerinin Arkasındayız" Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, Pakistan ile Aralarında Mısır'daki Tarafsızlar Toplantılarında Tekrar Başlaya..
İçişleri Bakanı Atalay: Milletçe Çok Ağır Bedeller Ödediğimiz Kürt Sorununun Çözülmesi Gerekiyor (2)
İçişleri Bakanı Atalay: Milletçe Çok Ağır Bedeller Ödediğimiz Kürt Sorununun Çözülmesi Gerekiyor (2)
İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Milletçe Çok Ağır Bedeller Ödenmesine Yol Açan Kürt Sorununun Artık Çözülmesi Gerektiğini Vurgulayarak, Çözüm Sürecinin Yönünün Demokratikleşme Olduğunu Vurguladı.
Su Zammını Kirli Çamaşırlarla Protesto Ettiler Halkevci Kadınlar, Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarafından Suya Yapılan Zammı Kirli Elbise ve Mutfak Eşyalarıyla Protesto Etti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10