4 Ocak 2009 Pazar Günü Haberleri

4 Ocak 2009 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
"Kayıpların Çoğu Yeterince Çekmeyen Bacalardan Kaynaklı" Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (Ttmd) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bilgi, Ankara'da Doğal Gaz Faciası Sonucu 7 Gencin Hayatını K..
Malatyadan 83 Ülkeye Kaysı İhracatı Yapılıyor
Malatya'dan 83 Ülkeye Kaysı İhracatı Yapılıyor
Malatya'da Son 5 Ayda 83 Ülkeye 49 Bin 386 Ton Kuru Kayısı İhraç Edilerek, 170 Milyon 132 Bin Dolar Gelir Elde Edildiği Bildirildi.
Bursada Su Kültürü Çeşmelerde Yaşayacak
Bursa'da Su Kültürü Çeşmelerde Yaşayacak
Bursa'nın 'Sudan İbaret' Kimliği Kentin Muhtelif Noktalarına Tarihi Dokuya Uygun Çeşmeler Yaparak Yaşatılıyor. Sadece Merkez Osmangazi İlçesinde Bugüne Kadar 60'a Yakın Çeşme Yaptırıld, Hedef 100 Çeşme Yapmak.
Basketbol: Nba Ligi Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (Nba) Atlanta Hawks, Sahasında Houston Rockets'ı 103 -100 Geçerken, Zaza Pachulia 10 Sayı Attı.
Kızılhaç: İsrail Gazze'ye Sağlık Ekiplerinin Girişine İzin Vermiyor Uluslararası Kızılhaç Örgütü, İsrail'in Gazze'ye Sağlık Ekiplerinin Girişine İzin Vermediğini Duyurdu. Kızılhaç'tan Yapılan..
İsrail, Gazzede Pazaryerini Vurdu
İsrail, Gazze'de Pazaryerini Vurdu
İsrail'in, Kara Harekatı Başlattığı Gazze'nin En Büyük Pazaryerini Vurduğu Bildirildi. Filistinli Sağlık Kaynakları, Saldırıda Çok Sayıda Ölü ve Yaralı Olduğunu Belirtti.
Gazzeye Kara Harekatı Kaçınılmazdı
Gazze'ye Kara Harekatı Kaçınılmazdı
İsrail Başbakanı Ehud Olmert, İsrail'in Gazze'ye Yönelik Kara Harekatının "Kaçınılmaz" Olduğunu Savundu.
Alt Geçitte Kalp Krizi Geçiren Şahıs İçin Tüm Çabalar Sonuçsuz Kaldı Eminönü'nde, Sevgi Öztürk İsimli Kadın Gözlerinin Önünde Kalp Krizi Geçirerek Yere Yığılan Vatandaşa Yardım Edebilmek İçin..
Meclis'te Bu Hafta:kyoto Meclis Gündeminde Yeni Yıl Tatilinin Ardından Meclis Çalışmalarına 6 Ocak Salı Gününden İtibaren Başlayacak. Salı Gününü Sözlü Sorulara Ayıracak Olan Meclis'in Bu Haf..
Kürtçe Meclis Tutanaklarına (Â…) Olarak Girdi
Kürtçe Meclis Tutanaklarına (Â…) Olarak Girdi
Kürtçe Kelimeler Meclis Tutanaklarına Daha Önce "Bilinmeyen Dil" Olarak Yansırken En Son Noktalama İşareti Şeklinde Yansıdı.
Futbolda İkinci Transfer Dönemi Yarın Başlıyor Futbolda 2008 -2009 Sezonunun 'İkinci Transfer ve Tescil Dönemi' Yarın Başlayacak.
İsrail Ordusu Gazze Şeridi'ni 2 Bölgeye Ayırıyor İsrail'in Gazze Şeridi'nin Kuzeyinden Başlattığı Kara Saldırısı Sürerken, Hava Saldırıları da Devam Ediyor.
Yunanistan'da 4 Büyüklüğünde Deprem Yunanistan'ın Mora (Peloponissios) Yarımadası Açıklarında 4 Büyüklüğünde Bir Deprem Meydana Geldiği Bildirildi.
Çocuğun Reddettiği Yemeği Değiştirin, Yemesini İstiyorsanız Sofrayı Eğlenceye Çevirin
'Çocuğun Reddettiği Yemeği Değiştirin, Yemesini İstiyorsanız Sofrayı Eğlenceye Çevirin'
Bazı Ebeveynler, Çocuğu Çok Az Yemek Yediği İçin Uyuyamaz, Hatta Tatillerde Bile Sürekli Kaşıkla Çocuğunun Peşinden Koştururlar. Bazı Aileler de Çocukları Aşırı Yemek Yedikleri İçin Onun Bu Alışkanlığını Nasıl...
Hamas Askerlerimizi Ele Geçirmedi
Hamas Askerlerimizi Ele Geçirmedi
İsrail, Hamas'ın İki Askerlerini Ele Geçirdiği Açıklamasının Doğru Olmadığını Bildirdi. İsrail Ordu Sözcüsü, Hamas'ın Açıklamasının Gerçeği Yansıtmadığını Söyledi.
Meteoroloji Uyardı: "Buzlanma ve Don Bekleniyor" Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Sabah ve Gece Saatlerinde Yurdun İç ve Doğu Bölgelerinde Buzlanma ile Don Beklendiğini Açıkladı. Ye..
Türkiyede Tedavi Gören Filistinli Son Saldırılarda Şehit Düştü
Türkiye'de Tedavi Gören Filistinli Son Saldırılarda Şehit Düştü
Türkiye'de Bir Süre Tedavi Gördükten Sonra Ülkesine Dönen Filistinli Harp Siyam, İsrail Saldırısında Hayatını Kaybetti. Harp Siyam, İsrail'in 2008 Mart Ayında Gazze'ye Düzenlediği Saldırılarda Bir Bacağını ve Bir Gözünü...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: 'Yaparız Dediğimiz Herşeyin Fazlasını Yaptık'
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: "Yaparız Dediğimiz Herşeyin Fazlasını Yaptık"
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Tokatlılar Dernekleri Ortak Platformu'nun (Tokat -Der) Yerel Seçimlere Yönelik Çalışmalarını İçeren Toplantısına Katıldı.
Almanya'dan 19,7 Milyon Avro Destek Türkiye ile Almanya Arasında İmzalanan 2007 Yılı Mali İşbirliği Anlaşması Yürürlüğe Girdi.
'Kendime Baktırmayı Seviyorum!' Herkes Hadise'nin Mayıs Ayında Eurovision'da Türkiye'yi Temsil Edeceği Şarkısı Düm Tek Tek'i Dinliyor.
'2009da Enerjiye Yönelik Denetimler Artacak'
"2009'da Enerjiye Yönelik Denetimler Artacak"
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (Epdk) Başkanı Hasan Köktaş, Yeni Denetim Mekanizmalarını Devreye Sokacaklarını Söyledi.
ABD Yine Konsey'in İsrail'e Yönelik Karar Almasına Engel Oldu İsrail'in Gazze'ye Yönelik Başlattığı Kara Harekatı Üzerine Dün Gece New York'ta Acil Toplanan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konse..
Hamas: İki İsrail Askerini Ele Geçirdik
Hamas: İki İsrail Askerini Ele Geçirdik
Filistin'in Hamas Grubu, Gazze'ye Kara Harekatı Başlatan İsrail'in İki Askerini Ele Geçirdiğini Açıkladı. Hamas'ın El Aksa Televizyonu ve Radyosu, İki İsrail Askerinin Ele Geçirildiğini Duyurdu.
Endonezya'da 7,6 Büyüklüğünde Deprem: 4 Ölü Endonezya'nın Papua Adasında Meydana Gelen 7,6 Büyüklüğündeki Depremde İlk Belirlemelere Göre 4 Kişi Öldü, Onlarca Kişi Yaralandı. Sarsıntı Sırasın..
İran: Gazze, İsraile Mezar Olacak
İran: Gazze, İsrail'e Mezar Olacak
İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Gazze'ye Kara Harekatı Başlatan İsrail'e "Gazze'nin Mezar Olacağını" Söyledi.
Mısır, İsrailin Kara Harekatını Kınadı
Mısır, İsrail'in Kara Harekatını Kınadı
İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarını "Yeterli Tepkiyi Göstermemekle" Eleştirilen Mısır, İsrail'in Dün Gece Başlattığı Kara Harekatını Kınadı.
Başkent'te Trafik Kazalarında 3 Kişi Öldü Kış Şartlarının Ağırlaşmasıyla Birlikte Trafik Kazalarında da Artış Yaşanıyor. Ankara'da Meydana Gelen Trafik Kazalarında 3 Kişi Hayatını Kaybetti, 2..
İzsu, 20 İlçenin Kanal Problemi İçin Harekete Geçti
İzsu, 20 İlçenin Kanal Problemi İçin Harekete Geçti
İzsu Genel Müdürlüğü, Cadde ve Sokaklarda Çalışmayan ve Taşkın Nedeniyle Vatandaşlara Sıkıntılı Günler Yaşatan Eski Kanalları Yenileyecek.
Kıbrıs'ta Yılın İlk Buluşması KKTC Cumhurbaşkanı Talat ile Rum Yönetimi Başkanı Hristofyas, Kıbrıs Müzakereleri Sürdürmek Üzere Yarın Sabahı Yeniden Biraraya Gelecek. İki Lider Arasındaki 14'..
TBMM'de Bu Hafta Yoğun Bir Yılı Geride Bırakan Meclis, Yeni Yılın İlk Haftasında Türkiye'nin Kyoto Protokolüne Taraf Olmasının Uygun Bulunduğuna Dair Yasa Tasarısı İçin Çalışacak.
İşçi ve Bağ -Kur Emeklilerine Zam
İşçi ve Bağ -Kur Emeklilerine Zam
İşçi ve Bağ -Kur Emeklilerine Yılın İlk 6 Ayı İçin Yüzde 3,83 Zam Yapılacak.
THY İçin Geliyor Kevin Costner, Bu Kez THY İçin Hazırlanan Reklam Filminde Oynamak İçin Türkiye'ye Geliyor.
Neden Ağladı Ünlü Sanatçı Filiz Akın'ın 'Pazar Sohbetleri' Programına Konuk Olan Emel Sayın, Zaman Zaman Gözleri Dolarak Ağladı.
Şarkıcılığı Bırakıp Oyuncu Olabilir 'Gölgesizler' Adlı Sinema Filminin Uygulayıcı Yapımcılığını Üstlendiğini Söyleyen Candan Erçetin; Şarkıcılığa Ara Verdiği Bir Dönemde Oyunculuk Yapabileceğ..
Erkekler Korkmayın! Oyuncu Fatoş Kabasakal, Bir Oyuncunun Her Şeyi Yapması Gerektiğini Söylüyor: Ata da Binmeli, Silah Tutmayı da Bilmeli. Ben de Silah Kullanmayı Öğrendim Mesela..
RTÜK'ten Medya Okur Yazarlığı Sitesi Açıldı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun medya okuryazarlığı web sitesi hizmet vermeye başladı.
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından oluşturul..
30 İsrail Askeri Yaralandı, Filistinli Kaybı 450
30 İsrail Askeri Yaralandı, Filistinli Kaybı 450
İsrail, Sekiz Gündür Havadan ve Denizden Bombaladığı Gazze'ye Dün Akşam Saatlerinde Kara Harekatı Başlattı. Hamas'ın Sert Karşılık Verdiği Operasyonda 2'si Ağır 30 İsrail Askeri Yaralandı.
Başkent'teki Kazada Ağır Yaralanan Sürücü Öldü Ankara'da Turgut Özal Bulvarı Aydınlıkevler Kavşağı'na 100 Metre Kala Meydana Gelen Kazada Ağır Yaralanan Araç Sürücüsü, Kaldırıldığı Hastanede ..
Temizliğe Giden Kadın Yolda Öldü Bursa'nın Merkez Yıldırım İlçesinde Arkadaşıyla Birlikte Temizlik İşine Giden Kadın, Rahatsızlanarak Hayatını Kaybetti. Cumhuriyet Savcısı, Kadının Ölümünü 'Ş..
Meteoroloji Uyardı: Buzlanma ve Don Bekleniyor Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, Sabah ve Gece Saatlerinde Yurdun İç ve Doğu Bölgelerinde Buzlanma ile Don Beklendiğini Açıkladı. Yetk..
Seçmen Listeleri, Yarın Askıya Çıkarılıyor
Seçmen Listeleri, Yarın Askıya Çıkarılıyor
29 Mart'ta yapılacak yerel seçimler nedeniyle, Yeni yılın ilk günü başlayan seçim takvimi uyarınca seçmen listeleri yarından itibaren askıya çıkarılacak.
İsrail Ordusu: 30 İsrail Askeri Yaralandı
İsrail Ordusu: 30 İsrail Askeri Yaralandı
İsrail Ordusu, Kara Harekatı Başlattığı Gazze Şeridi'nde Gece Boyunca Meydana Gelen Çatışmalarda 2'si Ağır Toplam 30 Askerinin Yaralandığını Açıkladı.
Nepal Tekne Devrildi: 50 Dolayında Kayıp Nepal'in Doğusundaki Saptakosi Nehrinde, Çoğunluğu Kadın ve Çocuk 50'den Fazla Kişiyi Taşıyan Bir Teknenin Devrilmesi Sonucu Onlarca Kişi Kayboldu.
MEB, Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği ile Davalık Oldu Aralık Ayında Yürürlülüğe Giren "Milli Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği" Kariyer ve..
TRT 6, Bir ve Beraber Olmayı Engelleyecek
TRT 6, Bir ve Beraber Olmayı Engelleyecek
Türk Eğitim -Sen Çocuklarımız, Artık TRT 6 Tarafından Yapılan Yayınlarla Büyüyecektir. Böyle Yetişen Nesillerden Bir ve Beraber Olmayı Anlamalarını Beklemek Ham Hayaldir" Değerlendirmesinde Bulundu.
'Kara Harekatı Kabul Edilemez'
"Kara Harekatı Kabul Edilemez"
Dışişleri Bakanlığı, "İsrail'in Uluslararası Toplumun Uyarılarına ve Uluslararası Kamuoyundaki Tepkilere Rağmen Kara Harekatına Başlamış Olmasını Kabul Edilemez Buluyor ve Kınıyoruz" Dedi.
Rekora Koşuyor 'Kadri'nin Götürdüğü Yere Git', Fragmanının Yayınlandığı İnternet Sitelerinde Yoğun İlgiyle Karşılaşıyor.
Türkiye Bmgk Üyesi Olarak Gazze Toplantısına Katıldı Türkiye, İsrail'in Gazze'de Kara Saldırısına Başlamasının Ardından Acil Olarak Yapılan BM Güvenlik Konseyi Toplantısına Katıldı.
ABD: İsrail Ateşkes İçin Çalışıyor ABD Dışişleri Bakanlığı, Washington'ın, Kalıcı ve Hamas'ın İsrail'e Yönelik Roket Saldırılarını Sürdürmesine İzin Vermeyecek Bir Ateşkes Sağlanması İçin Çal..
Endonezya'daki Deprem: 3 Ölü Endonezya'nın Uzak Doğusunda Meydana Gelen 7,6 Büyüklüğündeki Deprem ve Artçı Sarsıntılarda 3 Kişi Öldü, Onlarca Kişi Yaralandı.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10