31 Ocak 2009 Cumartesi Günü Haberleri

31 Ocak 2009 Cumartesi Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Volvo, 28 Ülke Ofisini Türkiye'den Yönetecek Volvo Car Türkiye, 2008 Yılını Segment Payını Artırarak Kapattı. 18 Ülkeyi Türkiye'den Yöneten Volvo Car Türkiye, 10 Ülkenin Daha Sorumluluğunu Üs..
Gyoder'in Yeni Başkanı Turgay Tanes Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (Gyoder)'nin Merkezinde Önceki Gün Düzenlenen 10. Olağan Genel Kurul Toplantısında, Yeni Dönem Yönetim Kurulu Belirle..
Ferrari Fabrikası, Elektriğini Güneşten Sağlayacak İtalyan Lüks Spor Otomobil Üreticisi Ferrari, Maranello'daki Fabrikanın İhtiyacı Olan Elektrik Enerjisinin Güneş Işığıyla Elde Edilmesini Sa..
Buğday Zamlandı, Makarnanın Kilosu 2 Tl'yi Geçti Makarnanın Marketlerdeki Kilo Fiyatı 2 Tl'yi Geçti. Dünya Bakliyat ve Hububat Birliği Başkan Yardımcısı Mahmut Arslan, Marketlerde Yarım Kilol..
E-Fatura'ya Geç, Bir Dikili Ağacın Olsun Vodafone Aboneleri E-Fatura Uygulamasına Geçerek Doğanın Korunmasına Katkıda Bulunacak. Kâğıt Faturadan E-Faturaya Geçen Vodafone Aboneleri, Çekül Vak..
Fiat 500, Şehir Otomobili Ödülüne Layık Görüldü Fiat'ın 500 Modeli, İngiltere'de 'Yılın Şehir Otomobili' Ödülünü Kazandı. Businesscar Dergisinin Okurları Tarafından Ödüle Layık Görülen Fiat 5..
Fortis'in Bnp Paribas'ya Satışı Tamam Daha Önce Belçika Mahkemesince Satışının Durdurulmasının Ardından, Yeniden Müzakereye Açılan Fortis'in Fransız Bnp Paribas'ya Devrinde Anlaşma Sağlandı. ..
Biz Sadece Ayakkabı Üreticisiyiz Mağazacılığı Bayilerimize Bıraktık Tekstil ve Hazır Giyimde Üretim Yapan Markalar, Belli Bir Büyüklüğe Ulaştıktan Sonra Kendi Mağazalarını Açarak Gelişmeye D..
Bakan Unakıtan, İş Dünyası ile Körfez'e Çıkarma Yapacak Körfez Bölgesi ile Ekonomik İlişkilerin Geliştirilmesi için Maliye Bakanı Kemal Unakıtan Önderliğindeki Heyet, 16-19 Şubat 2009 Tarihle..
Hatalı Tercüme, Elektronikte Yedek Parça Krizi Çıkardı Uluslararası Bir Baskı Sistemleri Firmasının Üst Düzey Yöneticisi Semih Yılmaz, Son Bir Aydır Müşterilerine Ürün Vermekte Zorlanıyor. Ş..
Vitra Küvet, Eczacıbaşı Yapı'ya Devrediliyor Eczacıbaşı Topluluğu Kuruluşlarından Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Topluluk Bünyesinde Yer Alan Vitra Küvet'i Birleşme Yoluyla Devralıyor.
ABD Bankalarına Yeni Paket Hazırlanıyor Küresel Krizin Patlak Vermesine Sebep Olan ABD Bankalarının İstikrara Kavuşması için Yeni Paket Hazırlanıyor.
Oda ve Sendikalar Bankalardaki Paranın Yarısını Kredi Verse Yeter Yastık Altındaki Birikimin Ekonomiye Kazandırılması Çağrılarına Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) da Katıldı. Vatandaşa "1 Liralı..
THY'den Irak Havayolları'na Teknik Destek THY Teknik, Irak Havayolları'nın Uçaklarına Yurtiçi ve Yurtdışında Bakım-Onarım Desteği Vermeye Başladı. Türkiye'nin, Irak ile İlişkileri Geliştirme ..
Kobi'lerden 3 Bin Liralık Belge Ücreti Alınmayacak Küresel Ekonomik Kriz, Türkiye'de de Etkisini Her Geçen Gün Biraz Daha Hissettiriyor. Çok Sayıda Firma, Maliyeti Düşürmek için İşçi Çıkarma..
'Ürettiğimiz Elektriğin İki Katını Güneşten Alabiliriz' Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Güneş Enerjisi Konusunda Türkiye'nin, Geçen Yıl Üretilen Elektriğin İki Katı Bir Potansiy..
Yıllık Dış Ticaret Açığı 69,8 Milyar Doları Buldu Türkiye'nin Geçen Yılki İhracatı, 2007 Yılına Göre Yüzde 23,1 Artarak 132 Milyar 3 Milyon Dolar, İthalatı da Yüzde 18,7 Artışla 201 Milyar 8..
Bankaların Likidite Krizi Yok Ama B Planımız Hazır Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Bankaların Acil Kaynağa İhtiyaç Duyacağını Düşünmediklerini; Ancak B Planlarını da Yaptıklarını Söyled..
IMF'li ya da Değil, Türkiye'nin Yeni Bir Programa İhtiyacı Var Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Sürdürülen Görüşmeler Hararetli Bir Seyir İzlerken Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'ten 'Yeni Ekonom..
Dünyanın Gözü, Körfez'deki 5 Trilyon Dolarlık Petrol Gelirinde Küresel Kriz Sebebiyle Dünya Piyasalarında Daralma Yaşanırken, Petrol Zengini Körfez Ülkelerinde Biriken Sermaye İştah Kabartıy..
Liste Şartı Geldi, Bankalar Kredi Masraflarını Şişiremeyecek Tüketici Kredilerinde Rekabeti Yoğunlaştıran Bankalar Cazip Faiz Oranlarıyla İhtiyacı Olanları Çekmeye Çalışıyor. Tüketiciler Cep ..
Kötü Varlık Bankasına Para Yatacak
'Kötü Varlık Bankası'na Para Yatacak
Bankaların Batık Varlıklarını Satın Alma Planında Yani 'Kötü Banka' Kapsamındaki Varlıkların Boyutu 2 Trilyon Dolarlık Büyüklüğe Kadar Çıkabiliyor.
Davosta Krizi Konuştular, Özel Jet Rekoru Kırdılar
Davos'ta Krizi Konuştular, Özel Jet Rekoru Kırdılar
Krize Rağmen Bu Yıl Davos'a Özel Jetleriyle Giden Ceo'ların Sayısı Artış Gösterdi. Hükümetten Milyarlarca Dolarlık Yardım Alan Finansal Kuruluşların Lyöneticileri Charter Seferlerle Uçmayı Yeğledi.
Vakkonun Erken İndirim İsyanı: Yok Olur Gideriz
Vakko'nun 'Erken İndirim' İsyanı: Yok Olur Gideriz
Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, Kriz Türkiye'ye Gelmeden Gelmiş Gibi Davranılarak Hatalar Yapıldığını Belirterek, "Kendi Kendimize Panik Yaptık. 15 Kasım'da İndirime Girmek Gibi Hatalar Yapıldı. Böyle Hatalarla...
Kusurlu Trafik Yaralısı Sgkdan Para Alamayacak
Kusurlu Trafik Yaralısı Sgk'dan Para Alamayacak
Sağlık Bakanlığı, Trafik Kazazedelerinin Hastane Masraflarının, Sadece "Kusur Oranındaki Kısmını"nı Sgk'nın Ödeyeceğini, İşin Tahsilatını İse Trafik Hizmetleri Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü'nün Yapacağını Duyurdu.
1 Şubat Döner Günü Olacak Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, 1 Şubat Tarihini "Döner Günü" İlan Etmek İstediklerini Söyledi. Mirmahmutoğulları, "Döner Yüksek Okul..
Eczacıbaşı Yapı Vitra'yı Devralıyor Eczacıbaşı Topluluğu Kuruluşlarından Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Topluluk Bünyesinde Yer Alan Vitra Küvet'i Birleşme Yoluyla Devralmaya Karar Verdiğini Duyu..
Celal Aras, 10 Bin Çalışanıyla Anıldı Kargo Sektörünün Önemli İsimlerinden Aras Holding'in Kurucusu Celal Aras 1'inci Ölüm Yıldönümünde 10 Bin Çalışanın Katıldığı Törenle Anıldı. İlk Tören, A..
İşten Kaytaranı 'Parmak' Ele Verecek Malatya İl Özel İdaresi, Personelin Aktif Çalışmasını Sağlamak Amacıyla 623 İşçi ve 160 Memurun İşe Gidiş ve Çıkış Saatlerini Parmak İziyle Kontrol Edecek..
Pizzaya 400 Milyon Tl Harcıyoruz Ekonomik Krizin Pizza Sektörünü Etkilemediğini Söyleyen Pizza Pizza Yönetim Kurulu Başkanı Abbas Türker, Sektörün Yıl Sonunda Yüzde 20 Büyüyeceğine İşaret Ett..
Gözyaşlarımı Tutamadım
Gözyaşlarımı Tutamadım
Konukoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki Tutumu Karşısında Gözyaşlarını Tutamadığını Belirterek, "Biz Böyle Bir Başbakanı Özledik" Dedi.
TOBB: Erdoğan Hissiyatımıza Tercüman Oldu
TOBB: Erdoğan Hissiyatımıza Tercüman Oldu
TOBB, Erdoğan'ın, Davos'taki Gazze ile İlgili Toplantıda Sergilediği Tutuma Destek Verdi.
Gerildiğimiz İsrail ile 3 Milyar Dolarlık Ticaret Var
Gerildiğimiz İsrail ile 3 Milyar Dolarlık Ticaret Var
Başbakan Tayyip Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez Arasında Önceki Gün Dünya Ekonomik Forumu'nda Yaşanan Gerginlik, Gözleri İki Ülke Arasındaki İlişkilere Çevirdi.
Sıkışan IMF İlk Kez Bono Çıkarıp Devletlere Satacak
Sıkışan IMF İlk Kez Bono Çıkarıp Devletlere Satacak
IMF Başkan Yardımcısı John Lipsky, Fon'un Tarihinde İlk Kez Kaynak Sorununu Çözmek Üzere Bono Satma Formülünü Gündemine Aldığını Açıkladı. IMF'nin Çıkaracağı Bonoyu Devletlere ve Merkez Bankalarına Satabileceği...
THY, Costnerla Sinemada Reklam Rekoruna İmza Attı
THY, Costner'la Sinemada Reklam Rekoruna İmza Attı
THY, Costner'la Sinemada Reklam Rekoruna İmza Attı
Doğalgaza Yüzde 10 İndirim
Doğalgaza Yüzde 10 İndirim
Botaş, 1 Şubat'tan İtibaren (Yarın) Doğalgaz Fiyatlarını İndirmesi Bekleniyor.
İki Gezi 550 Milyon Dolarlık İhracat Kazandırdı
İki Gezi 550 Milyon Dolarlık İhracat Kazandırdı
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, "Son İki Haftada Mısır ve İran'da Yaptığımız Temaslarla Türkiye'ye Toplam 550 Milyon Dolarlık İhracat Kazandırdık." Dedi.
IMFyi Oyalamadık, Hazine Planına Onlardan Gelecek Tek Kuruşu Koymadık
IMF'yi Oyalamadık, Hazine Planına Onlardan Gelecek Tek Kuruşu Koymadık
Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslarası Para Fonu (IMF) ile Görüşmeleri Değerlendirirken, Hiç Bir Zaman 'Bunları Oyalayalım' Diye Düşünmediklerini, IMF Programını Belirsizliğe Karşı Sigorta Olarak Gördüklerini Söyledi....
Papanın Hatası Sultanahmet Duası
Papa'nın Hatası Sultanahmet Duası
Vatikan'ın Aforoz Ettiği Başpiskopos Marcel Lefebvre'in Kurduğu Tarikat, Papa 16. Benedikt'in İstanbul'a Yaptığı Resmi Ziyaret Sırasında Sultan Ahmet Camii'nde Dua Etmesini "Büyük Hata" Olarak Niteledi.
Olgaç Aynı İsmi Gibi All Gas (Sırf Gaz)
Olgaç Aynı İsmi Gibi 'All Gas' (Sırf Gaz)
Kıbrıslı Rum Bir Savaş Esirini Öldürdüğünü İddia Eden Tiyatro Sanatçısı Atilla Olgaç, Şimdi de Yunan Parlamentosunu Karıştırdı.
Obama da Sertleşti
Obama da Sertleşti
Obama, İran Konusunda İlk Kez Bush'un Diliyle Konuştu: "Askeri Seçenek de Masada."
Çekirgeler Neden Açgözlü
Çekirgeler Neden Açgözlü
Çekirgelerin Niçin Sürü Oluşturup Tarlaları İstila Ettikleri Bilim Adamları Tarafından Açıklandı.
Masör Seri Katil Çıktı
Masör Seri Katil Çıktı
Güney Kore'de Üniversitede Okuyan Bir Kız Öğrenciyi Öldüren Masör, Seri Katil Çıktı. Kang Ho -Sun, İki Yılda 7 Kadını Öldürdüğünü İtiraf Etti.
Fransada da Kriz Şiddeti
Fransa'da da Kriz Şiddeti
İzlanda'nın Ardından Fransa'da da Yaklaşık Bir Milyon Kişi, Küresel Ekonomik Kriz Yüzünden Sokaklara Döküldü.
Ekip Tamam
Ekip Tamam
ABD Başkanı Obama, Soykırım İddiaları Konusunda Ermeni Tezlerini Destekleyen Bir İsme Daha Kilit Bir Rol Verdi. Obama'nın "Ermeni Meselesi" Konusundaki Akıl Hocası Samantha Power, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi'nde...
İmajını Değiştirdi Beyazperdenin Genç Yıldızlarından Keira Knightley, Yeni Saç Modelini Görücüye Çıkarttı.
Kadirli'de Kış Mevsiminde Kene Vakası Osmaniye'nin Kadirli İlçesinde Kene Tarafından Isırılan Bir Kişi Hastaneye Başvurdu.
New York Borsası Düştü New York Menkul Değerler Borsası'nda 2 Temel Endeks de Günü Düşüşle Kapattı.
Der Spiegel: "Davos'ta Gazze Sansasyonu" Alman Basını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Davos'taki Toplantıyı Terk Etmesine İnternet Sitelerinde Yer Verdi.
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10