11 Ocak 2009 Pazar Günü Haberleri

11 Ocak 2009 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Öztürk: Yayınlanmayan Kitabımı Çarpıttılar Başbakan Danışmanı Kemal Öztürk, Yayımlanmayan Kitabıyla İlgili Eleştirilere Tepki Gösterdi. Kitapta 'Laiklerin Şişe Geçirilmesini İstediği' İleri S..
Ak Partili Başkan için DSP ve Dp İttifak Etti Tunceli'nin Çemişgezek İlçesinde Siyasette Ender Rastlanacak Bir İttifak Gerçekleşti. DSP ve Dp İlçe Başkanları ile Eski CHP İlçe Başkanı, Ak Pa..
Kurtulmuş: Ucu Nereye Giderse Gitsin Çeteler Temizlenmeli Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Siyasilerin Ergenekon Soruşturması Sürecine Müdahil Olacak Sözler Sarf Etmemeleri Gerek..
Bülent Arınç: Nazım Hikmet, Bu Topraklara Ait Şair Nazım Hikmet, Ölümünden 46 Yıl Sonra Türk Vatandaşlığına Kabul Edildi. Nazım Hikmet'in Türk Vatandaşlığından Çıkarılmasına İlişkin 25 Temmuz..
CHP İl Başkanı Tekin'den İsrail'e Afişli Protesto İki Haftadır Düzenlediği Saldırılarla Gazze'yi Kan Gölüne Çeviren İsrail'e Tepkiler Sürüyor. CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Bu Tepkile..
12 Ay Taksitle Seçim Kampanyası Yerel Seçimler için Geri Sayım Başladı. 2 Bini Aşkın Belediye Başkanlığı, Binlerce İl Genel Meclisi Üyeliği ve 50 Binden Fazla Muhtarlık için Yarışacak Yüz Bin..
Bombalar, Baykal'ın Fikrini Değiştirmedi: Ahlâklı İnsanlar Mağdur Ediliyor CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kazdıkça Çıkan Bomba ve Silahlara Rağmen Ergenekon Sanıklarını Savunmayı Sürdürdü. B..
'Türk Fırkateyni, Rum Gemisini Engelledi' Kıbrıs Açıklarında, Rum Yönetimi Adına Petrol Araştırması Yapan Panama Bandıralı Norveç Araştırma Gemisine, Türk Savaş Gemisinin Müdahale Ettiği İddi..
'Amerika, İsrail'e Gemilerle Cephane Taşıyor' İddiası İsrail'in 27 Aralık'ta Gazze'ye Karşı Başlattığı Katliamın Başından Beri Olayların Sorumlusu Olarak Hamas'ı Gösteren ABD'nin, Tel Aviv Yö..
'Gazze-Mısır Sınırına Türk ve Fransız Askeri Yerleştirilecek' Gazze Ateşkesi için Mısır'ın Girişimiyle Müzakere Edilen Anlaşma Çerçevesinde Avrupalı Diplomatların, Refah ve Kerem Şalom Geçişl..
Biden'den Afganistan Mesaisi ABD Başkanı Seçilen Barack Obama'nın Yardımcısı Olarak Belirlediği Joe Biden, Dün Afganistan'ı Ziyaret Etti. Biden, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai ve Ülke..
Ortadoğu'yu Ross'a Emanet Ediyor ABD Başkanı Seçilen Barack Obama'nın Dışişleri Bakanı Olarak Atadığı Hillary Clinton, Çalışma Ekibini Belirlemeye Başladı. Clinton'ın, Kendisine Ortadoğu ve İ..
Korsanlar, Fidye ile Beraber Battı Aden Körfezi'nde Ticari Gemileri Kaçırarak Gündeme Oturan Somalili Korsanlar Aldıkları Fidye ile Beraber Battı. Suudi Arabistan'a Ait 'Sirius Star' Adlı Süp..
İsrail Katliama Doymuyor: Bahçede Oturan 9 Kişilik Filistinli Aileyi Yok Etti Uluslararası Kamuoyu ve Birleşmiş Milletler'in Ateşkes Çağrılarını Reddeden Tel-Aviv, Çoluk Çocuk Demeden Gazze'd..
Rusya ile Ukrayna, Doğalgaz Alımında Yine Anlaşamadı Ukrayna Devlet Enerji Şirketi Naftogaz'ın Ceo'su Oleh Dubina, Moskova'da Gazprom'la Yürüttüğü Müzakerelerde Herhangi Bir İlerleme Sağlayam..
5 Yeni Sınır Ticaret Merkezi Yolda Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki İşadamları, Ticaret Odaları ve Halkının Sınır Ticaret Merkezi Talebi Gümrük Müsteşarlığı'nı Harekete Geçirdi. Ağrı-..
Fiskobirlik'te Başkan Değişmedi Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Fiskobirlik) Yönetim Kurulu Başkanlığına Yeniden Lütfi Bayraktar Seçildi. Giresun'da Entegre Fındık İşleme Tesisleri..
Fiyat İniyor, Mercimek Çorbası Ucuza Kaynayacak Kuraklık Sebebiyle Marketlerde Kilosu 10 Liraya Kadar Çıkan Kırmızı Mercimeğin Fiyatı İniyor. Toprak Mahsulleri Ofisi, Tonu 3 Bin Lira Olan Kır..
Engelliye Eğitim Yardımı 304 Lira Maliye Bakanlığı, Özel Eğitim Okulları ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Özürlü Bireylere Verilen Destek Eğitiminin Bütçeden Karşılanacak Kısmı..
21 Bin Geçici Personel Alınacak Bu Yıl Çeşitli Bakanlıklarda İstihdam Edilmek Üzere Sözleşme Süresi 2009 Yılı Olarak Belirlenen 21 Bin 193 Geçici Personel Alınacak.
Irak Merkez Bankası'nın Kasası G.antep'te Üretildi Irak'a İhracatı Hızla Artan Türkiye, Ülkenin Önde Gelen İhtiyaçlarını da Karşılıyor. Irak Merkez Bankası'nın Döviz Rezervlerini Koyacağı Zır..
Esnafa 'Yüzde 12 Faizle Kredi ve Sicil Affı' Müjdesi Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Esnaf ve Sanatkâra Çifte Müjde Verdi. Sicil Affının Çarşamba Günü Çıkacağını Bildiren Çağlayan, ..
Edebî Türler Ne Âlemde? Edebî Türler Arasındaki Çizgiler İnceleli Hayli Zaman Oluyor. Kitaplarda Türleri Birbirinden 'Tefrik' Etmek Bir Yana Birkaç Türün İç İçe Geçtiği Yeni 'Tür'lerin Bile T..
Kriz, Özel Havayollarını Teğet Geçti Dünyayı Saran Küresel Finansal Kriz, Tasarruf Tedbirleri Uygulayan Türkiye'deki Havayolu Şirketlerini Etkilemedi. Geçen Yıl Eleman Çıkarmayıp Aksine Alım ..
Tanzimat Edebiyatına Bakış Tanzimat Fermanı, 1839 Yılında Gülhane Parkı'nda Okunduğunda Sadece Osmanlı İmparatorluk Tarihi Değil, Bütün Bir Kültür Dünyamız Geri Dönüşü Olmayan Bir Yola Girmiş..
Şiir Nasıl Okunmalı? Söz Konusu Şiir Olunca Hep Tartışılıp Konuşulur, Şair Burada Ne Demek İstiyor Acaba Diye.
İki Milyon Ton Patates Depoda Çürümeye Başladı Türkiye'nin En Önemli Patates Üretim Merkezlerinden Nevşehir ve Niğde'de Yaklaşık 2 Milyon Ton Ürün Depolarda Çürümeye Başladı. Eğer Mart Ayına ..
Taşra, Merkeze Yaklaşıyor Edebiyat Sanat-Kültür Dergisi Dergâh, Ocak Sayısında Mavi Yeşil Dergisini Yayına Hazırlayan Hasan Öztürk ile Yapılan Bir Röportaja Yer Veriyor: "Edebiyat Dergiciliği..
İhracatı Baltalayan Ziraî İlaçlar Yasaklandı Sağlığa Zararlı Olduğu için Yıllardır Eleştirilen Ziraî İlaçlara Nihayet Yasak Geldi. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Taze Meyve Sebzede Kalıntı Sor..
"Tarihin Akışını Hep Muhacirler Değiştirdi" Günümüz Dünyasının En Büyük Problemlerinden Biri İnsan Göçü... Kimi Ekonomik, Kimi Felaketler, Kimi de Savaşlar Yüzünden Yaşanan Göçler, Dünya Nüfu..
Doğalgazda İndirim Sinyali Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, 2009'un İlk Çeyreğinde Doğalgaz Fiyatlarında İndirim Yapılacağı Şeklinde Verilmiş Sözleri Olduğunu Hatırlatarak Şubat ..
Jules Verne ile Altın Yollar'a Çıktılar İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti'nin 'Çok Yönlü Projeleri'nden "Altın Yollar"ın (Golden Routes) İlk Aşaması Tamamlandı.
Toprağın Sıcaklığıyla Isınan Konutta Fatura Yüzde 80 Azalıyor Doğalgaza ve Kömüre Gelen Zamlar, Isınmada Farklı Yolların Geliştirilmesini Beraberinde Getiriyor. Bir Artezyen Kuyusu veya Yerin..
Orgeneral Tuncer Kılınç, Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakıldı Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan Eski Mgk Genel Sekreteri Emekli Orgeneral Tuncer Kılınç, Savcılık Sorg..
Altınbaşın Topaz -T Gemisi Denize İndi
Altınbaş'ın Topaz -T Gemisi Denize İndi
Galata Denizcilik ile Gemi İnşa Alanında, Transal Denizcilik ile Gemi İşletmeciliği Alanında Faaliyetlerini Sürdüren Altınbaş Holding'in, Galata Denizciliğin Tuzla Selah Tersanesi'nde İnşa Ettirdiği "Topaz T" Gemisi...
Mastercard, Orbiscomu 100 Milyon Dolara Aldı
Mastercard, Orbiscom'u 100 Milyon Dolara Aldı
Mastercard, Büyük Finansal Kuruluşlara Ödeme Çözümleri Yazılımları Sağlayan İrlanda Firması "Orbiscom"u Satın Aldığını Açıkladı.
Citigroup Aracı Kurumunu Satıyor Eski Bakan İstifaya Hazırlanıyor
Citigroup Aracı Kurumunu Satıyor Eski Bakan İstifaya Hazırlanıyor
Morgan Stanley, City Group'un Borsa Aracılık Kurumu Smith Barney'nin Yüzde 51 Hissesini 3 Milyar Dolara Satın Almak İçin Düğmeye Bastı.
Tekstilci 125 Milyon Tlyle Vakıfbankta Kredi Kapısını Açtı
Tekstilci 125 Milyon Tl'yle Vakıfbank'ta Kredi Kapısını Açtı
Vakıfbank Genel Müdürü Bilal Karaman, Reel Sektöre Destek Çerçevesinde Tekstil İşverenleri ile Bir İşbirliği Gerçekleştirdiklerini ve Bunun Kısa Sürede Olumlu Sonuçlarının Görüleceğini Umduğunu Söyledi.
Tariş, İncirde Zorunlu Tarihe Dava Açıyor
Tariş, İncirde 'Zorunlu Tarihe' Dava Açıyor
Tariş İncir Birliği, Kuru İncir İhracatındaki 'İlk Yükleme Tarihi' Uygulamasının Kaldırılması İçin Yargıya Başvurmak Üzere Çalışıyor.
Borsada Düşüşü Öngördü, Krizde Yüzde 73.3lük Fırsat Yarattı
Borsada Düşüşü Öngördü, Krizde Yüzde 73.3'lük Fırsat Yarattı
Tasarruf Sahibini Olası Olumsuzluklardan Korumak Amacıyla Geliştirilen Anapara Koruma Amaçlı Fonlar, Türkiye'de de Getirisini Yatırımcı ile Paylaşmaya Başladı. Bu Fonları Yöneten Şirketlerden Biri Olan Akportföy Yüzde...
Lloyds'tan ABD'ye 350 Milyon Dolarlık Özür ABD'nin Ambargo Uyguladığı İran ve Sudan'a Para Transferi Yaparak Kuralları Çiğneyen Lloyds Tsb Bank Hakkında Açılan Davayı Mahkeme Dışında Çözmek İ..
Satyam'ın Kurucusu Raju Tutuklandı Şirkette 1 Milyar Dolarlık Varlık Göstererek Hindistan'ın Enron Skandalına İmza Atan Teknoloji Şirketi Satyam'ın Kurucusu ve Başkanı B. Ramalinga Raju ile E..
Madoff'a Para Kaptırdı Gmac Ceo'su İstifa Etti Chrysler'in Ana Şirketi Cerberus ile General Motors'un (Gm) Finans Kolu Gmac'in Başkanı Ezra Merkin Madoff'a Yatırdığı Milyarlarca Dolar Buhar O..
Yatırım Finansman Garantili Fon Çıkardı Yatırım Finansman Menkul Değerler, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası'nın (Tskb), Temiz Enerji Endeksi'ne Dayanan Yüzde 10 Getiri Garantili Fonunu 12 -16 O..
21 Bin 193 Geçici Personel Alınacak
21 Bin 193 Geçici Personel Alınacak
Bakanlar Kurulu Kararı Uyarınca Sözleşme Süresi 2009 Yılı Olarak Belirlenen 21 Bin 193 Geçici Personel İstihdam Edilecek.
Sözleşmeliye Yüzde 4 Zam Sözleşmeli Olarak Çalıştırılan Personelin Maaşları Yüzde 4 Artırıldı.
Sicil Affı 5 Yılı Kapsayacak
Sicil Affı 5 Yılı Kapsayacak
Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Borcunu Ödediği Halde Kara Listeden Düşmeyen Esnafa Müjde Verdi.
Rusya, AByi Gaz Hakemi Yaptı Vana Yine Ukraynaya Takıldı
Rusya, AB'yi 'Gaz Hakemi' Yaptı Vana Yine Ukrayna'ya Takıldı
Rusya ve Avrupa Birliği (AB), Rus Doğal Gazının Ukrayna Üzerinden Transit Geçişinin Kontrolü Konusunda Bir Anlaşma İmzaladı.
Ekonomi İyileşmeden Resesyon Derinleşecek
Ekonomi İyileşmeden Resesyon Derinleşecek
ABD'nin 20 Ocak'ta Görevi Devralacak Yeni Başkanı Barack Obama, "Ekonomi İyileşme Dönemine Girmeden Önce Resesyonun Daha da Derinleşeceği Bir Dönem Yaşanacak" Dedi.
1.5 Milyar Dolarlık Bayrak Yarışı
1.5 Milyar Dolarlık 'Bayrak' Yarışı
Yerel Seçimlerin Yaklaşmasıyla Birlikte Tanıtım Kampanyaları da Hızlandı. 29 Mart'ta Gerçekleşecek Seçimlerde Adayların Yaklaşık 3 Milyar Dolarlık Harcama Yapması Bekleniyor.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10