11 Ocak 2009 Pazar Günü Haberleri

11 Ocak 2009 Pazar Günü Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Sakarya Sağlık Müdürü Hasan Bektaş: Erken Teşhis ile Kanserlerin Önüne Geçmeyi Hedefliyoruz Sakarya Sağlık Müdürü Hasan Bektaş, Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi'nin (Ketem) 15 Gün İçinde..
Tzob Başkanı Bayraktar: Çiftçiler Borçlarını Ödeyemez Hale Geldi Türkiye Ziraat Odaları Birliği (Tzob) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2008 Yılında Hızla Artan Girdi Fiyatları, İki Yıldır Yaşa..
Kriz Firmaları Yenilikçiliğe Yönlendirdi; Makarna Bardağa Girdi Çerez Oldu
Kriz Firmaları Yenilikçiliğe Yönlendirdi; Makarna Bardağa Girdi Çerez Oldu
Dünyada Yaşanan ve Türkiye'yi de Etkisi Altına Alan Ekonomik Kriz Gaziantep'te de Firmaları Bir Kez Daha Yenilikçiliğe Teşvik Etti.
Olmert Dünyaya Meydan Okudu
Olmert Dünyaya Meydan Okudu
Olmert, Hamas'a Karşı Çok Büyük Kazanımlar Elde Ettiklerini; Ancak İsrail'in Güneyine Düzenlenen Roket Saldırılarını Durdurmak İçin Operasyonlara Devam Edeceklerini Söyledi.
Türk Heyeti Süleymaniyede
Türk Heyeti Süleymaniye'de
Irak'ın Kuzeyinde Temaslarda Bulunan Türkiye'nin Irak Özel Temsilcisi Murat Özçelik, Dün Erbil'de Gerçekleştirdiği Temaslarının Ardından Bugün de Süleymaniye Kentinde Görüşmelerine Devam Ediyor. Özçelik, Dün Bölgesel...
Bangladeşe Kaçırılan Minik Tuğba 1,5 Yıl Sonra Ailesine Kavuştu
Bangladeş'e Kaçırılan Minik Tuğba 1,5 Yıl Sonra Ailesine Kavuştu
Bangladeş'e Kaçırılan 5 Yaşındaki Tuğba, Türkiye'ye Getirilerek Ailesine Teslim Edildi. Tuğba'yı Gören Annesi Gülten Aksu, Heyecandan Baygınlık Geçirdi.
Kemal Gürüz ve Yalçın Küçük Adliyede Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz, Emekli Org.kemal Yavuz ve Yazar Yalçın Küçük Adliyeye Getirildi.
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Taha Aksoy Oldu Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Taha Aksoy Oldu.
İller Bankası Taekwondocularından Gazze'ye Anlamlı Bağış Dünya Birinciliği ve Türkiye Kulüpler Şampiyonası Birincilikleri Elde Eden İller Bankası Spor Kulübü Taekwondo Takımı, Kendilerine İll..
AKP İzmir Büyükşehir Adayı Taha Aksoy AK Parti İzmir Milletvekili Taha Aksoy, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kendisini Aradığını ve Partinin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Olduğun..
Kürtçe Tv'den Atatürkçü Düşünce Derneği de Rahatsız Atatürkçü Düşünce Derneği (Add), Kürtçe Tv Kurulmasını Kınadı. Derneğin Yönetim Kurulu, Yayınların Sonlandırılmasını İstedi.
Nyt'den Erdoğan'a Gazze Eleştirisi: "Pek Parlak Bir Performans Değil" New York Times, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gazze Operasyonları İçin Kullandığı "İnsanlık Tarihine Kara Leke Düşürdü..
AKP'li Vekilden Öneri: "Tüm Haritalar Asker Onayından Geçsin" Türkiye'nin Bazı İllerinin, Basılan Kimi Haritalarda Hayali Kürdistan'a ve Bazı İllerinin de Ermenistan'a Dahil Edilmesi Üzerine..
Dondurma Bebek Yapacak! 'Genetik Kolesterol' Hastalığı Olduğunu Öğrenince, 'Artık Hiçbir Şeyi Ertelemeyeceğim. En Yakın Zamanda Baba Olmak İstiyorum' Diyen 37 Yaşındaki Tarkan, Vakit Kaybetme..
Mehmet Okur 22 Sayıyla Maçın En Skoreri Oldu
Mehmet Okur 22 Sayıyla Maçın En Skoreri Oldu
Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (Nba), Mehmet Okur'un Takımı Utah Jazz, Sahasında Detroit Pistons'ı 99 -82 ile Geçerken, Mehmet Okur 22 Sayıyla Maçın Yıldızı Oldu.
Sicil Affı Meclis Gündeminde
Sicil Affı Meclis Gündeminde
Geçen Hafta Sanayi ve Ticaret Komisyonu'nda Kabul Edilen Sicil Affıyla İlgili Düzenleme Bu Hafta Meclis Genel Kurulu Gündemine Gelecek.
Hazine Üç İhale Yapacak
Hazine Üç İhale Yapacak
Hazine, Yarın 182 Gün Vadeli Referans Bono ve Salı Günü 658 Gün Vadeli İskontolu ve 5 Yıl Vadeli Üç Ayda Bir Kupon Ödemeli Tahvil İhaleleri Yapacak.
Bağış Babacan'dan Görevi Bugün Devralacak Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış'ın, Bu Göreve Atanması Dolayısıyla Devir Teslim Töreni Düzenlenecek.
Üzümcü, Beşiktaş Formasını 6 Dakika Giyebildi
Üzümcü, Beşiktaş Formasını 6 Dakika Giyebildi
Beşiktaş Kulübü'nün Yusuf Şimşek'e Karşılık Bursaspor'a Verdiği Tuna Üzümcü, Siyah -Beyazlı Forma Heyecanını Yaşayamadan Takımdan Ayrılıyor.
Türk İşadamı İş Yerinin Bir Günlük Kazancını Filistine Bağışladı
Türk İşadamı İş Yerinin Bir Günlük Kazancını Filistin'e Bağışladı
Hollanda'da Yaşayan Türk İşadamı Mustafa Yüksek, İş Yerinin Bir Günlük Kazancını İsrail'in Kanlı Saldırıları Altında Yardım Bekleyen Gazze Halkına Bağışladı. Yüksek, Girişiminin Örnek Alınmasını ve Yayılmasını...
Dünyanın En Önemli Seramik Eserleri, İlk Kez Ortadoğuda Sergilendi
Dünyanın En Önemli Seramik Eserleri, İlk Kez Ortadoğu'da Sergilendi
Aralarında Türkiye'den Bir Parçanın da Bulunduğu Dünyanın En Önemli Seramik Eserleri, İlk Kez Ortadoğu'da Sergilendi.
Bağış, Başmüzakerecilik Görevini Bugün Devralıyor Devlet Bakanlığı ve Başmüzakerecilik Görevine Atanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, Saat 18.00'de Görevine Başlayacak.
Ergenekon Zanlıları Sağlık Kontrolünden Geçirildi Sağlık Kontrolü İçin Fatih Adliyesi'ne Getirilen Ancak Burada Muayene Edilemeyen Ergenekon Zanlıları Kemal Gürüz, Kemal Yavuz, Yalçın Küçük S..
Sandıklar Bir Yerde Toplanacak
Sandıklar Bir Yerde Toplanacak
Yüksek Seçim Kurulu, ilçe seçim kurullarının, dağınık seçim çevrelerinde ve yakın köylerdeki sandıkları bir köy veya bir yerde toplama yetkilerinin olduğunu bildirdi.
Kosta Rika'daki Depremde Ölü Sayısı 19'a Çıktı Kosta Rika'da Geçen Perşembe Günü Meydana Gelen 6.2 Büyüklüğündeki Depremde Ölenlerin Sayısı 19'a Yükseldi.
473 Bin 419 Hektar Alan 2 -B Hükümetin 29 Mart Yerel Seçimlerinden Önce Yasa Çıkarmayı Planladığı 2 -B'ler (Orman Dışına Çıkarılmış Araziler) Türkiye'de 473 Bin 419 Hektarlık Bir Alanı Kaplıy..
"İtalyan Ergenekonu"ndan İlginç Rakamlar Türkiye'deki Ergenekon Operasyonu Adım Adım İlerlerken İtalyan "Derin Devlet"ini Çökerten Zorlu ve Uzun Dava Sürecindeki İlginç Rakamlar da Dikkat Çek..
Kenan Erçetingöz'le Akşam Keyfi! Kenan Erçetingöz'le Akşam Keyfi Yiaksamkeyfiiii.jpgne Çok Konuşulacak..
Adana Barosu Üyeleri Adli Yardım Hizmetini Muhtarlara Anlatıyor
Adana Barosu Üyeleri Adli Yardım Hizmetini Muhtarlara Anlatıyor
Adana Barosu Adli Yardım Komisyonu Üyeleri, Mahalle Muhtarlarını Ziyaret Ederek, Hukukî Himaye İhtiyacı Olup da Avukat Tutamayanlar İçin Devlet Tarafından Sağlanan Adli Yardım Hizmetini Anlatıyor.
Hazine Yarın 6 Ay Vadeli Bono İhalesi Düzenleyecek Hazine Müsteşarlığı, Yarın 6 Ay (182 Gün) Vadeli Tl Cinsinden İskontolu Bono İhalesi Düzenleyecek.
Hava Kirliliği Saç Dökülmesine de Sebep Oluyor Kayseri Erciyes Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ekrem Aktaş, Egzoz Dumanları, Kalorifer Yakıtları, Kömür Yakılmasından ..
Çine Tavukayağı İhraç Ederek Krizi Aşmaya Çalışıyor
Çin'e Tavukayağı İhraç Ederek Krizi Aşmaya Çalışıyor
Dünyayı Saran Ekonomik Krizi En Az Zararla Atlatmaya Çalışan Türk Müteşebbisler Birbirinden İlginç Yöntemlere Başvuruyor. İhracatta Sınır Tanımayan Türk İşadamları, Vişne Sapı, Fındıkkabuğu, Kurtlu Elma, Menengiç,...
İsraile İsveçte de Lanet Yağdı
İsrail'e İsveç'te de Lanet Yağdı
İsrail'in Gazze'de Sürdürdüğü Kanlı Operasyonlar İsveç'in Üç Büyük Kentinde Dün Onbinlerce Kişiyi Sokağa Döktü.
İsmmmo: "Yardım Ekonomisi 8 Milyar Tl'ye Ulaştı" İsmmmo'nun Araştırmasına Göre, "Kamu Yararına Çalışan Kuruluş" Statüsüyle Yüzde 100 Vergi Teşvikinden Yararlanarak Yardım ve Bağış Toplayan De..
Dağların Zirvesine Ulaşma Çalışmaları İçin Duvara Tırmanıyorlar
Dağların Zirvesine Ulaşma Çalışmaları İçin Duvara Tırmanıyorlar
Çukurova Üniversitesi (Çü) Bünyesinde Faaliyet Gösteren Dağcılık Kolu Öğrencileri, Dağların Zirvesine Tırmanma Hazırlığı Yaparken Yapay Duvarda Ter Döküyor. Haftada İki Gün Boş Oda İçerisindeki Duvarlara Tırmanan...
Meclis Soruşturma Komisyonu Kurulmalı
Meclis Soruşturma Komisyonu Kurulmalı
Fazilet Partisi Eski Milletvekili ve Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bekaroğlu, Ergenekon Operasyonunun 10. Dalgasıyla Birlikte İşin Ucunun Susurluk'a Kadar Uzandığını Belirtti.
Belediye Başkan Adayı, Yetiştirdiği Öğrencilerine Güveniyor
Belediye Başkan Adayı, Yetiştirdiği Öğrencilerine Güveniyor
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Avcılar Belediyesi Başkan Aday Adayı Emekli Öğretmen Nihat Adıgüzel, CHP'nin Kalesi Olarak Görülen Belediyeye Başkan Olacağına Emin. Adıgüzel, Yetiştirdiği Öğrencilerine Güvendiğini...
Göç Sorununa Çözüm Aranıyor
Göç Sorununa Çözüm Aranıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Katkılarıyla Hayata Geçirilen 'Göç Kaynaklı Sosyoekonomik Sorunların Çözümüne Destek Projesi'nin Paylaşım Toplantıları Devam Ediyor.
Sgkya Günde 1 Milyon Reçete Geliyor
Sgk'ya Günde 1 Milyon Reçete Geliyor
Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (Sgk) Provizyon Sistemindeki Arıza Reçete Yoğunluğundan Kaynaklanıyor. Kurum Verilerine Göre, Sisteme Günde Ortalama 1 Milyon, Ayda 20 Milyon Reçete Girişi Yapılıyor.
Emirliklerden Gazzeye 86 Milyon Dolarlık Yardım
Emirlikler'den Gazze'ye 86 Milyon Dolarlık Yardım
İsrail'in Saldırıları Karşısında Zor Günler Geçiren Gazze Halkına Yardımcı Olma Amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri (Bae)'de Başlatılan Yardım Kampanyasının İlk Gününde 86 Milyon Dolar Toplandı.
Murat Özçelik, Barzani ile Erbil'de Görüştü Türkiye'nin Irak Özel Temsilcisi Murat Özçelik Dün Bölgesel Kürt Yönetimi (Bky) Başkanı Mesut Barzani ile Erbil'de Bir Araya Geldi. Basına Kapalı O..
Yunuseli'nde 4 Günlük Su Kesintisi Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (Buski) Tarafından Yapılacak Altyapı Çalışmaları Sebebiyle Osmangazi İlçesi Yunuseli Mahallesi'nde 12..
Anlamak İçin Zeka Gerekir Cem Yılmaz ile Şahan Gökbakar Sustu, Sevgilileri Konuştu. Cansu Dere Hem A.r.o.g'u Övdü Hem de Şahan'ın Sevgilisi Doğa'ya Sert Bir Mesaj Gönderdi.
Yabancı Öğrenciler İznike Hayran Kaldı
Yabancı Öğrenciler İznik'e Hayran Kaldı
Tarihi Değerleriyle Ön Plana Çıkan Bursa'nın İznik İlçesi, Dünyanın Çeşitli Ülkelerinden Gelen Öğrencilerin İlgisini Çekiyor.
Sevgililer Günü'nde Nilüfer Konseri Küçükçiftlik Park'ka Kurulacak Olan Dev Çadır, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Hizmete Giriyor.
Sigarayı Bıraktırma Polikliniklerinde Başarılı Sonuçlar Alınıyor İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Uzm. Dr. Ali Kadri Çırak, Sigaranı..
Hayalde Dubai Var Eda Taşpınar, Önümüzdeki Yaz Nurettin Hasman'la Dubai'de Evlenmenin Hayalini Kuruyor.
"Deü Rektörlüğüne Atama Usule Uygun" Ankara Bölge İdare Mahkemesi, Dokuz Eylül Üniversitesi (Deü) Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Füzün'ün Atanmasının Yürütmesinin Durdurulmasına İlişkin Ankara..
Ergenekon Zanlısı 4 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Ergenekon Zanlısı 4 Kişi Adliyeye Sevk Edildi
Ergenekon Kapsamında Gözaltına Alınan Eski YÖK Başkanı Gürüz, Yazar Yalçın Küçük, Emekli Org.Kemal Yavuz Adliyeye Sevk Edildi.
Krizdeki En Büyük Kurtarma Türkiye-IMF Anlaşması
Krizdeki En Büyük Kurtarma Türkiye-IMF Anlaşması
The Observer, Türkiye ile IMF Arasındaki Anlaşmanın, Küresel Krizden Başlamasından Bu Yana "Yükselen Ekonomilerin Arasında En Büyük Kurtarma" Olması Beklendiğini Belirtti.
« » 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10